Palangos pradinukai pažįsta savo kraštą

Palangos tiltas, 2015-11-09
Peržiūrėta
159
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pradinukai pažįsta savo kraštą

Spalio mėnesį Palangos pradinėje mokykloje buvo organizuota Palangos miesto pažinimo diena, kurios tikslas – skatinti mokinius pažinti savo miestą, šalį, ugdymo proceso metu sudaryti palankias sąlygas vaikams ugdytis praktinius gamtamokslinius gebėjimus. Veiklos metu buvo siekiama organizuoti ugdymą netradicinėse, tyrinėjimams palankiose erdvėse bei aktyviai įtraukti į ugdomąjį procesą mokinių tėvelius. Palangos pradinės mokyklos mokiniams buvo organizuotos išvykos, ekskursijos, susitikimai, įvairūs edukaciniai užsiėmimai. Pradinukai apsilankė Antano Mončio namuose-muziejuje, miesto viešosios bibliotekos vaikų skyriuje, Palangos autobusų stotyje, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Palangos gintaro muziejuje bei Gintaro dirbtuvėse, susitiko su Palangos miesto meru Šarūnu Vaitkumi. Trečios „Gintarėlių“ klasės mokiniai vyko į Vilnių ir aplankė LR Seimo rūmus, Televizijos bokštą, Žaislų muziejų. „Aušros“ klasės trečiokėliai aktyviai leido laiką ekskursijoje Varnių regioniniame parke, įkopė net į keturis piliakalnius, susipažino su šio Žemaitijos kalvyno gamta bei istorija.
Šiais metais aktyviau įsitraukti į Palangos miesto pažinimo veiklą buvo skatinami ir tėveliai. Visi norintieji galėjo dalyvauti projekte „Pažįstu savo kraštą kartu su savo šeima“, kurio metu mokiniams buvo pasiūlyta kartu su visa šeima pasivaikščioti po mūsų gražųjį miestą ir rasti kuo daugiau įvairių skulptūrų.
Taip apie dalyvavimą projekte rašo 2 „Šilo“ klasės mokinės Godos Motiejaitytės mama: „Labai džiaugiamės, kad kaip ir praėjusiais metais vėl skatinate pažinti Palangą. Kadangi oras nuostabus, kai tik rasdavome laiką, lankėme visas Palangos (ir ne tik – Šventosios taip pat) skulptūras. Aplankyti jas ir susipažinti buvo įtraukti ir visi pas mus laisvu laiku viešėję svečiai. Įtraukėme draugus, pusseserę, močiutę, o ir patys turėjom nuostabius ir prasmingus savaitgalius. Aplankėme skulptūras, stovinčias Palangos botanikos parke, gausybę skulptūrų, esančių skulptūrų parkelyje, Jūratės ir Kęstučio skvere, Alkos kalne Šventojoje bei Pajūryje esančias Žvejo dukras. Nepavyko išrinkti vienos skulptūros favoritės, nes mėgstamas skulptūras turi kiekvienas mūsų šeimos narys. Mūsų šeimos mieliausia savaitgalių vieta yra Palangos botanikos parke esantis mažasis parteris su savo mažuoju fontanu ir skulptūromis „Keturi metų laikai“. Godai labiausiai patinka Palangos botanikos parko didysis parteris, iki šiol žydintis ir nuostabus, bei jo 1993 metų birželio 14 dieną priešais grafo Tiškevičiaus rūmus atstatyta ir Telšių vyskupo J. E. Antano Vaičiaus pašventinta „Laiminančio Kristaus” skulptūra. Mūsų svečiams naujiena tapo skulptūra Šventojoje „Baltijos aušra“. 
Ypač daug skulptūrų, net 41, aplankė sesutės Agota ir Eglė Šaltmerytės, kurios mokosi 3 „Aušros“ ir 1 „Šaltinio“ klasėse. O savo mylimiausia jos išrinko pajūrio kopose stovinčią medinę skulptūrėlę „Žilvinas“ (autorius T. Šaltmeris). Projekte taip pat dalyvavo 2 „Šilo“ klasės mokinys Arnas Sausaitis, kartu su šeima aplankęs 20 skulptūrų. Jam ypač įdomu ir naudinga buvo apsilankyti Skautų slėnyje, nes Arnas su broliu patys yra skautai. Į projektą įsijungė ir 1 „Varpelių“ klasės mokinys Dinaras Bružas su tėveliais.
Nors projekte dalyvavo nedaug šeimų, tačiau visi jie nuveikė didelį darbą: aktyviai įsitraukė į ugdymo procesą ir parodė gražų bendravimo šeimoje pavyzdį, daug sužinojo patys ir pasidalino savo žiniomis su visa mokyklos bendruomene. Palangos pažinimo dienos ir projekto „Pažink savo kraštą kartu su savo šeima“ organizatoriai dėkoja visiems dalyviams ir tėveliams, padėjusiems klasių mokytojams organizuoti Palangos pažinimo dienos veiklas.

Lijana KRAPIKIENĖ
Palangos pradinės mokyklos mokytoja metodininkė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos policija prašo pagalbos plėšimo tyrime: kas pažįsta šį vyrą?

„Palangos tilto“, Palangos PK inf., 2019 04 05 | Rubrika: Kriminalai

Palangos m. PK pradėtas ikiteisminis plėšimo tyrimas. Pažįstantys vyrą nuotraukoje maloniai prašomi susisiekti su tyrėja el.paštu [email protected], tel. nr. 8 686 13809„Esu labai dėkinga savo tėveliui už viską: už sukurtą gražią, darnią šeimą, užaugintus mus keturis vaikus, parodytą puikų pavyzdį, kaip reikia mylėti ne tik savo šeimą, bet ir savo šalį. Šiemet, kai visi taria „ačiū“ artėjant Lietuvos šimtmečiui, norėčiau ir aš padėkoti savo tėveliui“, – kreipusis į redakciją...


Palangiškiams Dainos Eimanavičienės pristatinėti net nereikia – visi ją žino, pažįsta, arba bent yra apie ją girdėję. Visada besišypsanti, su entuziazmu sprendžianti kurorto gyventojų bėdas, nepaprastai atsakinga ir pareiginga – tokia yra bendruomenės ,,Palangos santarvė” pirmininkė D.Eimanavičienė. Jos pomėgių spektras– nuo sporto užsiėmimų iki...


Antanas Vinkus, gydytojas, ambasadorius ir premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sveikatos klausimais, yra dažnas Palangos svečias. Kai kas net nuoširdžiai nusistebi: „Kaip garbaus amžiaus vyras suspėja visur?“ Bet A. Vinkui pavydėti energijos, azarto ir aistros gyventi bei pagelbėti kitiems šiandien galėtų ir dvidešimtmečiai. „Mano darbotvarkė...


Spalio mėnesį Palangos pradinėje mokykloje buvo organizuota Palangos miesto pažinimo diena, kurios tikslas – skatinti mokinius pažinti savo miestą, šalį, ugdymo proceso metu sudaryti palankias sąlygas vaikams ugdytis praktinius gamtamokslinius gebėjimus. Veiklos metu buvo siekiama organizuoti


Šventosios pradinukai mokėsi lieti žvakutes

Rasa BIRŠKUVIENĖ Pradinių kl. vyr. mokytoja, 2013 11 07 | Rubrika: Jūros vaikai

Nuo senų laikų žinomas amatas – žvakių liejimas. Žvakės senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis. Jos visada turėjo paklausą ir vertę.


Kada imame labiau kreipti dėmesį į savo sveikatą, savo savijautą, į tai, kuo gyvename? Tikriausiai dažnas atsakytų, jog susidūrus su liga, kuomet sunkiai priežastį bei jos gydymo būdą randa net gydytojai. Palangiškė Valerija Jonušaitė papasakojo, jog visapusiškai pakeitė savo gyvenimą sulaukusi 40 metų, kuomet jai operavo įgimtą nesveiką inkstą. Paaiškėjo, jog jai pavyko pasirinkti...


"Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius Alvydas Kniūkšta, prieš Rugsėjo 1-ąją kalbėdamas su „Palangos tilto“ žurnalistu apie priežastis, kodėl šiemet mokyklos duris pravers mažiau mokinių, nurodė ir „neprekinę“ mokyklos išvaizdą – mokiniai ir jų tėveliai savo vaikus labiau veržiasi leisti į gražiai atrodančias mokyklas.


Mažieji futbolininkai išbandė savo jėgas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 12 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę centriniame stadione vykusiame futbolo turnyre Palangos sporto centro taurei laimėti intensyviai varžėsi dėl nugalėtojų vardo mažieji (2001 m. gimimo) futbolininkai, atvykę iš Žemaitijos miestų. Susirinkusios penkios komandos atskleidė visą savo augantį pasiryžimą bei neblėstantį norą nugalėti savo priešininkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius