Po renovacijos Baltijos pradinukai turės savo atskirą mokyklėlę

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-09-14
Peržiūrėta
1861
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius Alvydas Kniūkšta, prieš Rugsėjo 1-ąją kalbėdamas su „Palangos tilto“ žurnalistu apie priežastis, kodėl šiemet mokyklos duris pravers mažiau mokinių, nurodė ir „neprekinę“ mokyklos išvaizdą – mokiniai ir jų tėveliai savo vaikus labiau veržiasi leisti į gražiai atrodančias mokyklas.

  Bet jau netrukus Baltijos pagrindinė mokykla, ko gero, ne vienam bus sunkiai atpažįstama. Gavusi lėšų iš  Europos Sąjungos struktūrinių fondų, ji bus renovuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą, pagal kurią mokyklos renovacijai bus skirta beveik trys milijonai „europinių“ pinigų. Kalbant konkrečiai, 2 mln. 816 tūkst. 298 litai.

„Kaip ir daugeliui projektų, Europos struktūrinių fondų pagalba sudarys liūto dalį. Mūsų žiniomis, dar apie 300 tūkstančius litų duos Švietimo ir mokslo ministerija, o Palangos miesto savivaldybė prisidės apie vieną milijoną litų. Žinoma, kad be „europinių“ pinigų būtų labai liūdna“, - tvirtino A. Kniūkšta.

Anot jo, tikimasi, kad rekonstrukcija padės įgyvendinti svarbiausią projekto uždavinį – didinti energijos vartojimo efektyvumą.

„Nenormalu, bet iki šiol šalčiausiais žiemos mėnesiais, pavyzdžiui, už sausį šilumos sąskaitos siekdavo iki 40 tūkstančių litų. Teko kalbėtis su kitų renovuotų mokyklų vadovais – jie visi sako, kad po renovacijos išlaidos sumažėja iki 20-30 procentų. Jeigu šilumos sąskaitos mūsų mokyklai sumažėtų dešimtimi tūkstančių litų ar nors penkiais tūkstančiais, būčiau labai laimingas,“ – prisipažino direktorius.

Pasak jo, projekte (jį vykdė UAB „Panevėžio miesto projektas) yra numatyti trys rekonstrukcijos etapai.

„Pirmiausia, visa mokykla bus apšiltinta, taip pat pakeisti mokyklos langai ir radiatoriai. Po to, mokykloje bus atliekami vidaus darbai, tvarkomas pradinukų korpusas, vidinis mokyklos kiemas. Kai tai sutvarkysime, ketiname visą pirmąjį aukštą atskirti – tokį atskyrimą numato griežti higienos reikalavimai. Visame pirmame aukšte, taip pat ir sutvarkytame vidiniame mokyklos kieme, šeimininkautų pradinukai. Svajoju, kad kiemely bus pradinukams įrengti orų kaitai atsparūs teniso stalai, kvadrato aikštelės – bus suderinami įvairūs pradinukų poreikiai“, - pasakojo A. Kniūkšta. Anot jo, jeigu renovacija nepatirs trikdžių, jau kitą rugsėjį mažiausieji moksleiviai galės džiaugtis „savo“ mokyklėle mokykloje.

„Per trečiąjį renovacijos etapą, finansuojamą ir Lietuvos futbolo federacijos, prie mokyklos turėtų būti įrengtas visus tarptautinės futbolo federacijos reikalavimus atitinkantis mokyklos stadionas. Bus įrengta dirbtinė danga ir apšvietimas,“ – pasakojo A. Kniūkšta.

Po renovacijos visa mokykla turėtų tapti žymiai gražesnė ir patrauklesnė – bus ne tik perdažytos mokyklos sienos, bet ir visas mokyklos fasadas,  pakeistos grindys.

„Ne paslaptis, kad iki šiol neretai  vaikai, rinkdamiesi mokyklą, mieliau rinkdavosi renovuotas mokyklas. Neabejoju, kad po renovacijos tapsime visiems – ir mokiniams, ir jų tėveliams – dar patrauklesni. Žinoma, ir mes – mokytojų kolektyvas bei administracija – labai džiaugiamės prasidėsiančia renovacija“, - sakė direktorius. „Europos Sąjungos fondų paramos svarba yra milžiniška. Labai džiaugiamės, kad spėjome įšokti į važiuojantį traukinį, nes po 2013-ųjų, kuomet pasibaigs dabartinis finansavimo periodas, neaišku, kiek lėšų Lietuva gaus, kokie projektai bus finansuojami“, - teigė A. Kniūkšta.

Direktorius tikina, kad renovacijos metu mokiniai ir mokytojai nepatirs didelių nepatogumų:

„Renovuosime mokyklą „fligeliais“. Kai vyks renovacijos darbai viename fligelyje, mokiniai mokysis kituose. Laisvų patalpų turime pakankamai daug – juk kažkada mokykloje mokėsi daugiau kaip tūkstantis mokinių, o dabar – vos daugiau nei pusė tūkstančio“, - pasakojo direktorius.

„Tikiu, kad renovuota mokykla pritrauks daugiau mokinių“, - kartojo mokyklos vadovas.

Jūsų komentaras:

Christy Walton 2019-12-22 16:46 ([email protected] / IP: 159.69.177.167)
Ieškote skolų konsolidavimo paskolos, neužtikrintos paskolos, verslo paskolos, hipotekos paskolos, paskolos automobiliams, studentų paskolos, asmeninės paskolos, rizikos kapitalas ir kt.! Aš esu privatus skolintojas, teikiu paskolas įmonėms ir asmenims, kurių žemos ir pagrįstos 2% palūkanų normos. El. Paštas: [email protected]

Taip pat skaitykite

Vasario10 d. Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos berniukų kvadrato komanda kovėsi Lietuvos mokyklų žaidynių finale, kuris vyko Vilniuje, sporto mokyklos „Sostinės tauras“ salėje. 


Spalio 11 d.  „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Palangą?“, skirtose Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti, kurias organizavo istorijos mokytoja Aušra Liustrovienė ir geografijos mokytoja Asta Dobrovolskienė.


Palangos ir Šventosios miesto bendruomenes pasiekė skaudi žinia: mirė buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos direktorius Kazys Litvinas. Jis mokyklai vadovavo 1992–2004 metais. K. Litvinui buvo 66.


Ugdymo karjeros dienos proga Palangos miesto savivaldybėje praėjusį pirmadienį, vasario 28 d. lankėsi bei su miesto vadovais susitiko kurorto mokyklų auklėtiniai – Senosios gimnazijos ketvirtų klasių gimnazistai bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai – pirmokai.


Kovo 21-oji – Pasaulinė poezijos diena.Tęsdami projektą „Pamilk knygą“, mes su Šventosios pagrindinės mokyklos ketvirtokais vieną pamoką skyrėme poezijai. Pamokoje dalyvavo Henritostėtis Henrikas Surgautas. Pirmiausia svečiui pristatėme bibliotekoje esančią ekspoziciją apie knygnešius, tuo pačiu pakartojome ir pagilinomegimtosios kalbos istorijos žinias....


Žodį „knygnešys“ mes, lietuviai, turėtume tarti su didele pagarba: nė vienos tautos kalboje tokios reikšmės žodžio nėra. 2004 metais UNESCO lietuvių knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. 1864–1904 metais, lietuviškų mokyklų, lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, Lietuvos šviesuoliai...


Spalio pabaigoje Šventosios pagrindinės mokyklos geriausiai besimokantys mokiniai važiavo į Anykščius. Mus lydėjo mokytojai D. Petkienė, R. Toliušiene, S. Baužys ir Z. Klapatauskienė.


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


„Baltijos“ mokyklos kūrybingieji atidarė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 05 16 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre buvo atidaryta itin originali „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių paroda, pavadinta „„Baltijos“ spalvų jūra“. Šioje parodoje, kurią mokiniams paruošti padėjo pedagogai E.Griciuvienė, I.Litvaitytė ir A.Gulbinskas, pateikti patys išmoningiausi darbai, pagaminti iš veltinio, išpjaustyti iš medžio.


"Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius Alvydas Kniūkšta, prieš Rugsėjo 1-ąją kalbėdamas su „Palangos tilto“ žurnalistu apie priežastis, kodėl šiemet mokyklos duris pravers mažiau mokinių, nurodė ir „neprekinę“ mokyklos išvaizdą – mokiniai ir jų tėveliai savo vaikus labiau veržiasi leisti į gražiai atrodančias mokyklas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius