Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-06-11
Peržiūrėta
770
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Gedulo ir vilties dienos minėjimas
Palangos Vlado Jurgučio 6-9 klasių mokiniai, mokslo metams besibaigiant, prisijungė prie šalyje organizuotos pilietinės iniciatyvos „Ilgesio pieva“. Šios pilietinės iniciatyvos tikslas – prisiminti mūsų šalies istoriją, pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones, paskatinti mokinius sužinoti apie trėmimus ir deportacijas iš artimiausios savo aplinkos: tėvų, senelių, prosenelių bei tų įvykių liudininkų – buvusių tremtinių ir politinių kalinių.
Kiekvienais metais Tarptautinė komisija kviečia mokyklas paminėti birželio 14 dieną – Gedulo ir vilties dieną, kai prieš 74 metus per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Mūsų mokykloje jau kelis metus veikiantis Tolerancijos ugdymo centras, kurio veiklą koordinuoja istorijos mokytoja metodininkė Daiva Latožienė, visada mini šią datą su mokiniais įvairiomis formomis. Šiemet buvo pasiūlyta idėja sukurti „Ilgesio pievą“.
Birželio 6 dieną savo mokyklos kieme mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Ramunės Grikštaitės ir istorijos mokytojų metodininkių Daivos Latožienės ir Loretos Stonienės, spalvotų kreidelių pagalba kūrė pievą. Mokiniai ne tik piešė pievų gėles, bet ir klausė istorijos mokytojų pasakojimų apie trėmimus Lietuvoje, kaip tai paveikė tolesnę šalies istoriją. Vykdoma veikla domėjosi pro šalį einantys žmonės ir būsimieji mūsų mokyklos pirmokai.

„Ramybė“ kviečia į parodas
Šiandien, 17 val. „Ramybės“ galerijoje bus atidarytos kelios parodos. Pristatysime jums Vokietijoje ir Olandijoje pripažintą ir mėgstamą tapytoją Vytautą Kauną , jo šiltą ir jausmingą ekspresiją parodoje „Tapymas“. Taip pat sutiksite Adelę Liepą Kaunaitę – Vytauto Kauno dukrą, kuri prieš savaitę Vilniaus dailės akademijoje baigė magistro studijas. Liepa jums pristatys savo dar ne ilgą, tačiau jau intriguojantį tapybinį kelią ir savo virsmą parodoje „Tapimas“. Susipažinsite su Vilniuje gyvenančia, kuriančia ir dėstančia, neįprastai intelektualia ir maloniai subtilia Rasa Jone Šataite-Rudėniene bei jos pelenais ir suodžiais tapytais Lietuvos peizažais parodoje „Tylėjimai“. O pabaigoje pasilikome žadą atimančią Šarūnės Vaitkutės juvelyrikos parodą „Pamesta – rasta“, kurios kūriniai – persmelkti lyriškumo ir poetiškumo – nepaliks abejingų.

Šventoji savaitgalį kviečia į tarptautinį festivalį
Savaitgalį Šventojoje šurmuliuos jau šeštasis tarptautinis liaudies dainų, šokių ir muzikos festivalis „Nepalikim su negalia vienų“. Tai – tradicinis, tris dienas trunkantis renginys, kasmet pajūryje suvienijantis tiek sveikus, tiek ir specialiųjų poreikių turinčius festivalio dalyvius.

Kodėl užtvėrė aikštelę?
„Palangos tilto“ skaitytojas pranešė, kad buvo užtverta geltona juosta automobilių stovėjimo aikštelė Žemynos-Plytų gatvių sandūroje prie sanatorijos „Gintaras“. „Kodėl? Kodėl nėra informacijos, kodėl tai buvo padaryta? Kas joje bus daroma?“ – klausė skaitytojas.

Palangoje – NATO ekspertų seminaras
Palangoje vyko tris dienas trukęs Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) Transporto grupės sausumos, oro, jūrų transporto civilinių ir karinių ekspertų seminaras. „Siekiant deramo atsako į naujus saugumo iššūkius, kurie tampa grėsmingesni, priklausomai nuo technologinės pažangos logistinės infrastruktūros srityje, civilinio ir karinio, privataus ir viešo sektoriaus glaudus bendradarbiavimas yra vienas iš prioritetų dabartiniame NATO saugumo kontekste“, – pažymėjo užsienio reikalų viceministras A. Krivas, sveikindamas renginio svečius.

Kino teatras „Naglis“ atvėrė duris
Sezoną pradėjęs Palangos kino teatras „Naglis“ vakar pakvietė į specialią multiplikacinio filmo, sukurto jaunimo, sergančio cerebriniu paralyžiumi, peržiūrą.

„Vandenio” muzikos klubo jubiliejus – rokenrolo ritmu
Šį šeštadienį Palangoje bus švenčiamas „Vandenio“ muzikos klubo 10 metų gimtadienis. Šis klubas, propaguojantis dainuojamosios poezijos, bliuzo, rokenrolo, džiazo, roko ir kitos „teisingos” muzikos žanrus, ir tęsiantis legendinio „Anapilio“ tradicijas, įsikūrė lygiai prieš 10 metų.

R. Balsevičienės knygos „Dievo vaistas“ pristatymas
Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje šiandien, 16 val. Regina Balsevičienė dalinsis sveikatos ir gyvenimo menu, pristatys knygą „Dievo vaistas“. Šiuolaikinės medicinos ir farmacijos pasiekimai leidžia išgyventi ir silpnos sveikatos žmonėms. Ligų iškankinta Prano Mašioto vidurinės mokyklos biologijos mokytoja ryžosi gyventi be medikamentų. Prieš tai jos ligų sąrašas buvo gana ilgas. Gyventi ilgai, išlaikyti jaunatviškumą ir sveikatą – sena žmonijos svajonė. Pakeitusi gyvenimo būdą ir atsikračius negalavimų, gyvenimo džiaugsmą ir energiją spinduliuojanti klaipėdietė teigia, jog mūsų sveikata priklauso ne tik nuo to, kaip mes gyvename ir ką valgome. „Mintis – taip pat maistas. Atgauta sveikata ženklina šį tą brangesnio nei vien fizinis išgijimas tai – vertybė, gamtos dovana kiekvienam“, – sako autorė.

Kviečiami visi žaisti šachmatais
Nuo vakar Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos skaitykloje (Vytauto g. 172) kiekvieną ketvirtadienį, nuo 17 iki 20 valandos, visus šachmatų mėgėjus „Palangos šachmatų mėgėjų klubas“ kartu su skaitykla kviečia susikauti prie šachmatų lentų.

Bibliotekoje – projekto „Palangos istorija jungia kartas“ pristatymas
Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys pasidžiaugė reikšmingu ne tik bibliotekoms, bet ir jų bendruomenėms įvykiu: Lietuvos viešųjų bibliotekų nauju pažangos etapu – projektų bendruomenėms įgyvendinimo startu. Projekto pristatymo renginys vyko nacionaliniu mastu visose finansavimą gavusiose bibliotekose. Į naujojo projekto pristatymą susirinkus bibliotekos projekto vykdymo komandai, aktyviems bendruomenės nariams, bibliotekos savanoriams, projekto partneriams ir renginio svečiams, perskaitytas Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir jos generalinio direktoriaus, profesoriaus Renaldo Gudausko sveikinimo žodis. Bibliotekos direktorius trumpai apžvelgė ir priminė sėkmingus pirmojo „Bibliotekos pažangai“ projekto įgyvendinimo metų pokyčius, kuriuos, tikimės, įvertino šimtai gyventojų, bibliotekos lankytojų.
Lietuvos viešųjų bibliotekų pasirengimas dalyvauti JAV milijardierių Bilo ir Melindos Geitsų fondo finansuojamame projekte vyksta jau nuo 2006-ųjų.
. „Bibliotekos pažangai” projektas padėjo daugeliui, kurie iki šiol neturėjo sąlygų įsisavinti informacinių technologijų galimybių: informacijos gavimui, teikimui ir komunikavimui, panaudojimui savo veikloje bei kasdieniniame gyvenime.
2015 metų pradžioje Lietuvos viešosios bibliotekos sulaukė kvietimo teikti paraiškas projekto „Bibliotekos pažangai 2“ bibliotekų projektų daliniam finansavimui gauti. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka sulaukė 57 paraiškų. Šis projektas suteikė galimybę Palangos viešajai bibliotekai pasinaudoti finansiniu mechanizmu, leidžiančiu įgyvendinti norimą bendruomeninį projektą bei kurti naujas paslaugas, dar labiau atsižvelgiant į vietos gyventojus, įtraukiant juos į bibliotekos veiklą, ypač skaitmeninės darbotvarkės ir mokymosi visą gyvenimą srityse.
. Numatyta bibliotekos projekto veikla orientuota į vietos bendruomenei aktualių problemų sprendimą. Finansavimą gavusiame projekte atsižvelgiama į įvairių amžiaus grupių žmonų poreikius, ypač daug dėmesio skiriama neformaliam bendruomenės narių ugdymui. Viešoji biblioteka kartu su partneriu – Kurorto muziejumi – sieks didinti atstovaujamos bendruomenės jaunimo užimtumą, skatins prasmingą laisvalaikį.
Naujojo muziejaus fondų saugotoja Virginija Paluckienė pasidžiaugė šiuo bendruomenei skirtu projektu, bibliotekos ir Kurorto muziejaus iniciatyva ir partneryste, linkėjo gerų rezultatų. Konkurso būdu atrinktam Palangos viešosios bibliotekos projektui suteikta finansinė parama. Įgyvendinant šį projektą, bibliotekos darbuotojai ir lankytojai turės galimybę įgyti naujų žinių, įrengti kūrybinę ir laisvalaikio erdvę bei kartu su partneriu, miesto jaunimu bei TAU (trečiojo amžiaus universiteto) studentais įgyvendinti įvairias iniciatyvas. Pritarus jau tradicija tampančios šventės „Palangos dienos” organizaciniam komitetui, bibliotekos lankytojams ir projekto dalyviams bus pasiūlyta dalyvauti svarbios datos – Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos minėjime, dalyvauti įvairiose veiklose.
Kartu su visoje šalyje vykstančia akcija ir projekto „Bibliotekos pažangai 2” paskelbta iniciatyva bibliotekos vidiniame kiemelyje pasodintas obelaitės sodinukas – bibliotekos pažangos, augimo ir projekto vyksmo simbolis.

Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 16 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius