Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2016-01-11
Peržiūrėta
346
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Kinija – fotografijose

Kurorto fotomeninkas Adas Sendrauskas kviečia visus dalyvauti parodos apie Kiniją pristatyme, kuris įvyks sausio 14 dieną (ketvirtadienį) 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
Programoje: pasakojimas apie Kinijos geografiją, politiką, ekonomiką ir kultūrą, Kinijos ambasados Lietuvoje, Kinijos fotografų asociacijos ir Palangos visuomeninių organizacijų įgyvendintų projektų apžvalga. Visi bus vaišinami kiniška arbata.

Biblioteka baigė projektą „Palangos istorija jungia kartas“
Kaip „Palangos tiltui“ pranešė bibliotekos darbuotoja Lina Butkevičiūtė, projektas „Palangos istorija jungia kartas“ davė vaisių: biblioteka įsigijo interaktyvų ekraną, 5 planšetinius kompiuterius, baldų; organizuoti bibliotekininkų ir senjorų mokymai naudotis išmaniais įrenginiais; įrengta jauki bendravimo erdvė; viešintos projekto veiklos. Daugiausia lankytojų pritraukta į senjorų mokymus naudotis išmaniaisiais įrenginiais. Senjorai į mokymus registravosi individualiai ir tarpininkaujant Palangos švietimo pagalbos tarnybos specialistei Ingai Vaitkienei. Mokymuose dalyvavo 100 senjorų, dauguma jų Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai. Žinias ir patirtį senjorams perteikė mokymų programą parengusios ir lektorėmis tapusios bibliotekininkės.
Antrąją mokymų dieną bibliotekininkės su senjorais ėjo į miestą fotografuoti ir filmuoti istorinių Palangos objektų, kurių sąrašą parengė projekto partnerio Palangos kurorto muziejaus direktorius J. Liachovičius. Grįžę nuotaikingai aptarinėjo užfiksuotą vaizdo medžiagą, dalijosi įspūdžiais. Mokymų metu įgytas žinias senjorai puikiai pritaiko gyvenime – paįvairina laisvalaikį, bendrauja socialiniuose tinkluose, kai kurie po mokymų įsigijo planšetinius kompiuterius ar išmaniuosius telefonus.

Palangiškiai kviečiami rinkti prisiminimus apie Sausio 13-ąją
Siekiant išsaugoti atsiminimus apie kruvinus, bet šaliai itin reikšmingus Sausio 13-osios įvykius, visi palangiškiai – švietimo ir mokslo įstaigų, bibliotekų, muziejų darbuotojai, visuomeninės organizacijos bei visuomenės informavimo priemonių atstovai ir kiekvienas Palangos gyventojas – raginami rinkti prisiminimus apie Lietuvos laisvės gynimą 1991 metais, pagal galimybes įrašyti gyvųjų liudininkų prisiminimus. Surinkta informacija Palangos miesto savivaldybė prašo pasidalinti specialioje „Facebook“ paskyroje „Gyvoji Laisvės istorija“.

Atitarnavusioms Kalėdų eglėms – specialus konteineris
Pasibaigus kalėdiniam laikotarpiui, palangiškiai kviečiami pagarbiai atsisveikinti su eglutėmis – kurorto komunalininkai Bangų gatvės aikštelėje pastatė specialų konteinerį, kuriame iki sausio 12 dienos imtinai galima palikti jau atitarnavusias žaliaskares. Kas negali eglučių atgabenti į specialų konteinerį, jas turėtų tvarkingai padėti prie šiukšlių konteinerių prie savo namų.

Menininkų užfiksuoti Šventosios žemės atminties ženklai – palangiškiams
Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta praėjusią vasarą vykusio jubiliejinio dailės plenero-simpoziumo „Šventosios žemės atminties ženklai“ metu menininkų iš visos Lietuvos sukurtų kūrinių paroda.
Gausiai į jos atidarymą susirinkusiems svečiams projekto sumanytojai, organizatoriai ir kuratoriai, šventojiškiai menininkai – dailės mokytoja metodininkė Audronė Bukauskienė ir skulptorius, Šventosios herbo kūrėjas Petras Baronas minėjo, jog į nuo 2006-ųjų vykstantį plenerą rugpjūtį buvo susirinkę vienuolika menininkų. Tarp jų – nuo pat pirmojo plenero kasmet Šventosios žemės atminties ženklų ieškančios ir savo kūriniuose juos perteikiančios grafikės Gražina Oškinytė-Eimanavičienė iš Palangos ir Vaidė Gaudiešiūtė iš Klaipėdos, vos porą plenerų praleidusi klaipėdietė grafikė Rima Baukaitė, simpoziumų „senbuviai“: dailininkas Algimantas Vorevičius ir ant šilko tapanti Audronė Vorevičienė iš Šakių, plenero vėliavą sukūręs tapytojas Arūnas Vaitkus ir tekstilininkė Ingrida Vaitkienė iš Alytaus, keramikė Virginija Ridikatė-Laužadienė iš Kauno bei tapytojas Ramūnas Dagys iš Radviliškio. Prie jų prisijungė ir iš Kauno atvykusi menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė, apibendrinusi tiek jubiliejinį plenerą, tiek visus dešimtį šio projekto gyvavimo metų parodas kataloge, kurio leidybą parėmė Palangos miesto savivaldybė, bei palangiškė dizainerė Gražina Eimanavičiūtė, sukūrusi ir minėto katalogo dizainą.
Pasak plenero-simpoziumo organizatorių, projektas greičiausiai apskritai nebūtų buvęs įmanomas be pagrindinio istorinės medžiagos pateikėjo, „idėjų generatoriumi“ ir „pleneristu numeris vienas“, visų pleneruose dalyvavusių menininkų tituluojamo šios žemės istorijos žinovo Mikelio Balčiaus. O štai jau treti metai jis nebūtų vykęs be mecenato Domininko Jurevičiaus, kurio sodyboje prie pat jūros šiemet visi kūrėjai buvo apsistoję. Ir baigiamoji plenero paroda vyko būtent čia, kaip nelabai linksmai juokavo dailininkai, „patvorės galerijoje“ – mat porą metų veikusi Šventosios galerija šią vasarą buvo numarinta.
Kaip sakė A. Bukauskienė ir P. Baronas, šiemet plenero dalyviams nebuvo formuluojama viena bendra tema. Tačiau, kaip ir ankstesniais metais, didžiausias dėmesys buvo skiriamas Šventosios istoriniam bei kultūriniam paveldui skleisti, šio unikalaus Kuršių žemės kampelio grožiui bei svarbai visos Lietuvos ir Baltijos pajūrio amžių tėkmės kontekste atskleisti.
Pasak aštuoniuose pleneruose dalyvavusios R. Baukaitės, Šventojoje vykstantys plenerai išskirtini tuo, kad net ir ne pirmus metus čia atvykstančių menininkų darbuose nesikartoja temos ir motyvai, kad jų kūryba gilėja.
Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
Foto: (ikairės G.Oškinytė-Eimanavičienė, P. Baronas, A. Bukauskienė, A. Vorevičienė, R. Baukaitė, A. Vorevičius.

Sunkiasvoris vyriškis atsisakė ugniagesių pagalbos
Sausio 7-ąją 7.54 val. pilietis pranešė, kad Druskininkų g. 9 daugiabučio namo bute matė kibirkščiuojantį dujų vamzdį. Atvykus, nuo elektrinės kaitlentės buvo įvykęs trumpas elektros jungimas.
Sausio 8-ąją 2.46 val. Klaipėdos AVPK budėtojas pranešė, kad prie Miško tako 10B reikalinga ugniagesių pagalba po eismo įvykio nupjauti medį, ištraukti į medį įsirėžusį automobilį. Atvykę ugniagesiai atjungė automobilio BMW 320 akumuliatorių. Automobilis ištrauktas panaudojus buksyravimo lyną ir automobilio gervę. Automobilio vairuotojas išvežtas į gydymo įstaigą
Sausio 9-ąją 12.43 val. pilietis pranešė, kad Medvalakio g. 23 namo laiptinėje jaučiamas dujų kvapas. Atvykus, dujų kvapo nesijautė, žvalgyba atlikta gyvenamo namo laiptinėse, dujų analizatoriumi išmatuota kenksmingų medžiagų koncentracija ore, normos neviršijo.
Sausio 9-ąją 22.33 val. Greitosios medicinos pagalbos dispečerė pranešė, kad Saulėtekio tako 7 daugiabučiame name reikalinga pagalba iš 3 aukšto išnešti 130-140 kg sveriantį vyrą. Atvykus, vyriškis atsisakė pagalbos.

Sausio 13-osios prisiminimais dalijosi kunigas Robertas Grigas
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre sausio 11-15 dienomis vyksta bendrojo lavinimo savaitė, kurios metu vykdomas žinių ir gebėjimų įgyvendinimas bendruomeniniame projekte „Mylėkime mokytoją“.
Kadangi artėja Sausio 13-oji, Laisvės gynėjų diena, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre mokiniai kviečiami aktyviai pamąstyti pilietiškumo, kaip atsakomybės prisėmimo už save ir savo kraštą, tema, prasideda ir renginiai šiai svarbiai datai paminėti.
Pirmąją dieną po kalėdinių atostogų sugrįžę mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti ir išklausyti kunigo, pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvio Roberto Grigo pasakojimų. Kun. R. Grigas pasidalijo 1991 m. sausio įvykiais, kai visas tas baisias dienas ir naktis buvo su parlamento gynėjais, aukojo šv. Mišias ir teikė nuodėmių išrišimą apsisprendusiems ginti Lietuvos laisvę arba žūti. Renginį vedęs vokiečių kalbos mokytojas Vacys Rimdeika svečio pasakojimus papildė video reportažais ir savo pastebėjimais apie tragiškuosius sausio įvykius.
Atsisveikindamas su mokiniais ir mokytojais, svečias Centro bibliotekai padovanojo savo paties parašytą knygą „Rekrūto prisiminimai“. Ji apie sovietų armijoje 1982–1984 m. tarnavusio, bet priesaikos nedavusio kareivio vargus ir ištvermę, ginant ištikimybę tiesai bei knygos herojaus – tapusio kunigu – tolesnis gyvenimas ir veikla.
Pagal Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informaciją

Atvira paskaita apie informacinį karą
Šiandien, 10 valandą, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre visi kviečiami į Lietuvos Šaulių sąjungos atstovo dr. Raimundo Kaminsko paskaitą „Informacinis karas – prasimanymas ar mūsų laikų realybė?“

Kretingos ir Palangos konservatoriai dar kartą rinksis
Praėjusį ketvirtadienį Palangoje posėdžiavę Kretingos rajono ir Palangos konservatoriai nesutarė dėl bendro kandidato Seimo rinkimams 2016 metų spalį. Kaip pasakojo „Palangos tiltui“ vienas posėdžio dalyvių, klausimų iškilo dėl vėl Seimo rinkimuose norinčio dalyvauti Vaidoto Bacevičiaus (jis ir Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys – aut.) statuso. Kai kurių konservatorių nuomone, jis dėl to, kad vasarą rinkimus dėl Palangos konservatorių kandidato nežymiai pralaimėjo Pranui Žeimiui, dabar neturįs teisęs vėl kelti savo kandidatūros. Abiejų rajonų konservatoriai tai nusprendė išaiškinti partijos prezidiume. Be V. Bacevičiaus, Pajūrio rinkimų apygardoje konservatoriams siekia atstovauti P. Žeimys ir Kretingos rajono konservatorių kandidatas Dovydas Bajoras.

E. Židanavičius įsidarbino vadybininku nekilnojamojo turto agentūroje
Tarybos narys, buvęs miesto turgaus atstovas Eimutis Židanavičiusį įsidarbino vadybininku vienoje didžiausių kurorto nekilnojamojo turto agentūrų „Rolijona“. Kontraversiškai vertinamą miesto politiką piktina, kad prokuratūra jau daugiau kaip dvejus metus nebaigia prieš jį dar 2014 metais pradėto ikiteisminio tyrimo. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl jo veiklos UAB „Klevas“, kuri administruoja miesto turgų. E. Židanavičius buvo laikomas turgaus faktiniu vadovu. Anot Tarybos nario, jis kreipėsi į teismą, kuris įpareigojo prokuratūrą pabaigti ikiteisminį tyrimą. E. Židanavičius ketina kreiptis į Žmogaus teisių teismą Strasbūre dėl, jo nuomone, pažeistų žmogaus teisių. Politikas mano, kad jo teisės buvo pažeistos prokuratūrai specialiai vilkinant ikiteisminį tyrimą.

Vietoje SEB banko – fitneso centras?
Redakcijos žiniomis, iš patalpų Ganyklų gatvėje išsikėlus SEB banko Palangos skyriui, į patalpas žvalgosi atletinės gimnastikos aistruoliai, kurie tariasi dėl patalpų nuomos kainos. Nekilnojamojo turto ekspertų nuomone, patalpų nuomos kaina patrauklioje verslui vietoje gali siekti netoli 2 tūkst. eurų per mėnesį.

Rinkliavų centro informacija
Bį Palangos miesto rinkliavų centras informuoja, kad 2015 metais buvo užfiksuoti 1 364 vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimai. Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės nustatytomis vietomis automobiliams statyti surinkta 348 421,38 euro, o vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą surinkta 788 406,23 euro.

Koncertų salė ir kempingas tebelaukia valdytojų
Praėjusią savaitę pakartotinai buvo skelbiamas konkursas dėl Palangos koncertų salės valdytojo. Pagaliau sulaukta, anot Palangos miesto mero patarėjos Jurgitos Vanagės, „daugiau kaip vieno pretendento“, tad šiuo metu vyksta tolesni procedūriniai pateiktų dokumentų nagrinėjimo darbai. Kokia tolesnė konkurso eiga, bus informuojama. Panaši situacija, anot jos, ir su kempingu Nemirsetoje. Pakartotinas konkursas dėl kempingo įrengimo, valdymo ir paslaugų teikimo buvo skelbtas 2015 metų lapkritį. Šiuo metu (iki sausio 22 d.) laukiama pretendento, atitikusio konkurso sąlygas – UAB „Ardmos“ – išsamių pasiūlymų.

Palangos stinta 2016
Vasario 13 dieną Palangoje vyks tradicinė didžiausia žiemos šventė „Palangos stinta 2016“. Kaip ir kasmet kurorto svečių laukia agurkais kvepianti žuvis, sveikuolių maudynės ledinėje jūroje, dalyvavimas įvairiose varžybose, stintų grilio čempionatas ir kitos pramogos.

Laisva pareigybė
Praėjusių metų pabaigoje VšĮ Palangos reabilitacinės ligoninės vadovo postą paliko gydytojas Virginijus Biskys. Kadangi ši gydymo įstaiga pavaldi Sveikatos apsaugos ministerijai, apie konkursines sąlygas dėl naujojo vadovo kol kas dar nėra žinoma ir viešai neskelbiama jokia informacija, tad įstaigai vis dar laikinai vadovauja gydytoja Romantė Aleknavičienė.

Užsidaro centrinis knygynas
„Palangos tilto“ skaitytojai sunerimo išgirdę žinią, kad užsidaro centrinis Palangos knygynas (Vytauto g.) ir mieste lieka tik nedidelis „Rimos knygynas“ (Senojo turgaus g.). Centrinio knygyno vadovė Vilija Zeniauskienė patvirtino, kad knygynas yra uždaromas: „Deja, mūsų neperkelia į jokias kitas patalpas. Tokį sprendimą priėmė patalpų akcininkai ir jokios alternatyvos nebuvo siūlomos. Mums tai – liūdna žinia, kadangi knygynas tikrai senas ir negalėčiau pasakyti, kad jame trūko lankytojų. Ypač vasarą. Kiek teko girdėti, miesto gyventojus ši žinia taip pat nuliūdino“. Neoficialiai kalbama, kad knygyno patalpose, pačiame miesto centre, planuojama atidaryti prekybos centrą „Rimi“.

Kurorto muziejus – jau kitą pavasarį
Rekonstruojamoje viloje „Anapilis“ jau 2017 metų pavasarį, jei leis galimybės, žadama atidaryti kurorto muziejų. Muziejaus vadovas Jūratis Liachovičius patvirtino, kad gyventojų dėka, dar neatidarius muziejaus, jau sukaupta 3,5 tūkst. eksponatų. Šiuo metu jau beveik baigti „Anapilio“ fasado darbai ir sparčiai dirbama viduje. Rekonstrukcijos darbai, kurių vertė 750 tūkst. eurų, pradėti 2015 metų pavasarį. Darbus planuojama užbaigti iki šių metų birželio.

Palangą iškeitė į sostinę
Nuo sausio 4 dienos palangiškis, bet visai Lietuvai, ir ne tik, gerai žinomas poetas, rašytojas ir eseistas, Nacionalinės premijos laureatas Rolandas Rastauskas ,,emigravo“ į Vilnių. Rašytojas dvejiems metams paskirtas Lietuvos nacionalinio dramos teatro dramaturgu.

Į „Nykštuką“ grįžo buvę auklėtiniai
Po ugdytinių atostogų sugrįžusius lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikus džiugino buvusių auklėtinių, dabar jau Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos pirmokų trumpas sugrįžimas į darželį. Priešmokyklinio ugdymo grupė „Sportukai“ su pedagoge Birute Šiauliene svečiams parodė naujai pastatytą spektaklį „Betliejaus stebuklas“. Taip pat darželis aktyviai ruošiasi Sausio 13-osios minėjimui. Direktorės Birutos Mazrimienės duomenimis, tądien visiems vaikams bus prisegti neužmirštuolių žiedai, ryte bus degamos žvakės ir vedamos pilietinio ugdymo pamokėlės priešmokyklinio ugdymo grupėse.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius