Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2016-01-14
Peržiūrėta
375
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Iš Palangos oro uosto skraidys į Minską
Palanga gali tikėtis sulaukti daugiau turistų iš Baltarusijos – nuo birželio 19 d. iki rugsėjo 4 d. tiesioginius skrydžius iš Minsko į Palangos oro uostą vykdys Baltarusijos oro linijos „Belavia“. Skrydžiai numatyti kartą per savaitę – sekmadieniais. Planuojama, kad keleiviai į Minską bus skraidinami „Boeing 737” orlaiviu, kuriame yra 125 vietos. Ekonominės klasės bilietų kainos į abi puses prasidės nuo 99 eurų (mokesčiai įskaičiuoti). Prekyba bilietais bus paskelbta artimiausiu metu. „Tikimės, kad ši sezoninė kryptis padės Baltarusijos gyventojams atrasti Lietuvos pajūrį ir jo siūlomas pramogas, o tiesioginis skrydis Minskas-Palanga sutaupys laiko čia keliaujant. Lietuviams „Belavia“ oro linijos pasiūlys platų krypčių tinklą ir jungiamuosius skrydžius į Sankt Peterburgą, Kijevą, Astaną, Tbilisį, Baku ar kitus miestus 28 šalyse“, – pranešime sako Lietuvos oro uosto Komercijos direktorė Jūratė Baltrušaitytė.

Kas daugiausiai ir mažiausiai moka už šildymą?
2016 m. sausį, palyginti su 2015 m. gruodžiu, daugiausiai – beveik 15 proc. (1,18 ct/kWh su PVM) – šiluma pigo Ukmergės mieste, UAB „Ukmergės šiluma" pradėjus daugiau šilumos gaminti iš biokuro. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, dėl pigiau įsigyto kuro šilumos kaina daugiau nei 8 proc. (0,60 ct/kWh su PVM) mažėjo ir Kazlų Rūdos vartotojams. Palangos nei tarp daugiausiai, nei mažiausiai mokančių už šildymą savivaldybių nėra. „Kur yra pastatytos biokuro katilinės, ten įprastai už šilumą mokama mažiau“, – „Palangos tiltui“ sakė Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos narys. Druskininkuose, išaugus šilumos suvartojimui ir UAB „Litesko" filialui „Druskininkų šiluma" pradėjus pirkti brangesnes dujas iš UAB „Haupas", fiksuojamas beveik 11 proc. (0,65 ct/kWh su PVM) šilumos kainos pokytis. Telšiuose šilumos kaina didėja 8 proc., palyginti su praėjusiu mėnesiu. 2016 m. sausio mėn. tarp penkių didžiųjų miestų už šilumą mažiausiai moka Šiaulių, daugiausiai – Vilniaus gyventojai. Per metus, 2016 m. sausį, palyginti su 2015 m. sausio mėnesiu, Kaune šilumos kaina mažėjo 15,66 proc., Klaipėdoje – 15,57 proc., Panevėžyje – 8,62 proc., Vilniuje – 6,92 proc., Šiauliuose – 3,96 proc.

Palanga minėjo sausio 13-ąją
Sausio 13-osios rytą visa Palanga ir Šventoji paskendo rimtyje – 8 val. ryto pastatuose užgeso šviesos, o apie tai, kad kurorto gyventojai prisimena prieš 25 metus įvykusius kruvinus įvykius, liudijo languose įžiebtos atminimo žvakelės – kurortas prisijungė prie visoje Lietuvoje organizuojamos akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Palangos jaunimas, kuris apie kruvinuosius įvykius žino tik iš istorijos vadovėlių ar liudininkų pasakojimų, taip pat neliko abejingas Sausio 13-ajai – kurorto ugdymo įstaigose vyko šiai dienai paminėti skirti renginiai, o popietę miesto viešojoje bibliotekoje surengta jaunimo diskusija ir dokumentinio filmo „Mes dainuosim“ peržiūra. Prisiminimais apie tragiškąją naktį pasidalino palangiškis Vladas Mockus, lemtingaisiais 1991-aisiais kartu su savo sūnumi vykęs į Vilnių ginti Lietuvos laisvės. Sausio 13-osios aukų atminimą palangiškiai bei šventojiškiai pagerbė ir dalyvaudami šv. Mišiose, o joms pasibaigus rinkosi Kurhauze – čia visus sukvietė atminimo vakaras „Žvakė naktyje“, kurio metu savo kūrybą skaitė Palangos literatai, dalyvavo moterų vokalinis ansamblis „Guboja“, Šaulių vyrų choras bei Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai.

Atsirado nauja partija
Lietuvoje įsteigta nauja partija – „Neapmokestinamų pajamų didinimas“. Šios partijos steigiamasis suvažiavimas vyko savaitgalį Panevėžyje, partiją įsteigė 2600 steigėjų. Partijos pirmininke išrinkta Ukmergės savivaldybės rajono tarybos narė Nijolė Giedraitienė, savivaldos rinkimuose dalyvavusi su Seimo nario Naglio Puteikio vardo visuomeniniu rinkimų komitetu. N. Puteikis dalyvavo ir savaitgalį vykusiame partijos steigiamajame suvažiavime, bet tvirtino nesąs tarp partijos steigėjų. Visgi jis sakė pritariantis partijos tikslams ir, jei bus pasiūlyta, prie komandos prisijungsiantis. Partijos pirmininkė sakė, kad „yra girdėjusi“, jog partijoje yra „ir keli žmonės“ iš Palangos. „Man tą sakė. Sieksime kandidatus Seimo rinkimuose kelti visose apygardose, Palangos taip pat“, – sakė pirmininkė.

Lankėsi derybininkai iš Vilniaus
Vakar miesto savivaldybėje pas vicemerą Rimantą Mikalkėną įvyko derybininkų susitikimas dėl „Litesko“ perėmimo į Palangos miesto savivaldybės rankas. Iki šiol buvo tartasi dėl techninių dalykų. Primename, kad sutartis su „Litesko“ dėl miesto šildymo yra nutraukta miesto savivaldybės sprendimu. Sutartis baigiasi šių metų birželio 15 dieną. Kaip sakė „Palangos tiltui“ susitikimo dalyvis, derybos vyko geranoriškai, buvo aptartas esančio kiekio mazuto perėmimo detalės, darbuotojų perėmimas. Buvo užsiminta ir dėl svarbiausių dalykų, pavyzdžiui, „Litesko“ investicijų į miesto šilumos ūkį užskaitymo. „Atrodo, kad ir šis klausimas bus sėkmingai išspręstas. Tai bylojo Vilniaus derybininkų nuotaikos susitikimo metu“, – sakė dalyvis.

Tautodailininkai kviečiami registruotis į „Palangos stintą 2016“
Žemaitijos regiono tautodailininkai ir amatininkai kviečiami dalyvauti šventėje „Palangos stinta 2016“, vyksiančioje vasario 12, 13, 14 d. Palangoje. Registracija el. p. [email protected] Detalesnė informacija tel. 8 687 17817. Registracija vyks iki vasario 2 d. Prekybininkai privalo turėti baltos spalvos 3x2 m dydžio palapines.

Palangos policija naujus metus pradėjo be trijų kolegų
Palangos miesto policijos komisariato kolektyvas įžengė į naujus metus be trijų kolegų. Praėjusių metų pabaigoje į atsargą buvo išlydėti Klaipėdos miesto policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus operatyvaus valdymo grupės vyresnysis specialistas Linas Gadevičius, specialistas Andrius Vaškys ir specialistas Vytautas Reinikis. Visi trys pareigūnai tarnybai skyrė daugiau kaip 20 savo gyvenimo metų. Viršilai V. Reinikiui buvo įteiktas Klaipėdos miesto policijos komisariato vadovo pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklas „Už nepriekaištingą tarnybą“, vardinė dovana – komisarui inspektoriui L. Gadevičiui. Nuo viso Palangos miesto policijos komisariato kolektyvo jiems skirtos gėlės ir dovanos. Policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas ir Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius visiems priminė išlydimų pareigūnų nueito kelio vidaus tarnyboje momentus – tarnybos pradžią, pareigų pasikeitimus, karjerą, nuopelnus. Vadovai dėkojo pareigūnams už atliktą pareigą valstybei, žmonėms.
Pagal Palangos miesto policijos komisariato inf.

Kirtis Palangos politikams
Laikraštis „Kauno diena“ rašo, kad ši rinkimų geografija tapo politikų kuluarinių kovų objektu. Kai kurios partijos garsiai ištarė Lietuvoje iki šiol mažai vartotą tarptautinį žodį „džerimanderingas" (angl. gerrymandering). Tai manipuliavimas rinkėjų valia braižant apygardas ir taip siekiant sutelkti savo rinkėjus, o oponentus išskaidyti… Šiemet naujai sudarytoje Palangos–Kretingos apygardoje konservatoriams teks grumtis su itin charizmatiška asmenybe – gydytoju ir diplomatu, socialdemokratų atstovu Antanu Vinkumi, kuris čia itin aktyviai reiškiasi jau nuo praėjusio rudens. Esą jau dabar akivaizdu, kad palangiškiams gerbėjų balsų gali neužtekti. Ir tai liečia ne tik konservatorius, bet ir kitas Palangos politines partijas.
„Dėl tų ribų nustatymo diskusijų buvo labai daug ir Seime, ir už jo sienų, bet toks yra Konstitucinio teismo sprendimas. Bus labai sudėtinga dalyvauti rinkimuose, nes apygarda nauja, be to, balansas yra Kretingos naudai beveik 4 tūkst. rinkėjų. Aišku, ne visi balsuos „į vienus vartus", bet, kaip suprantu, kova bus labai įdomi. Palangiškiai politikai visi atsidūrė vienodose sąlygose, nes jie turės smarkiai padirbėti, kur kas labiau nei kretingiškiai", – dėstė parlamentaras P. Žeimys.
Kova vyks ne tik per rinkimus, bet ir iki jų dar pačių partijų viduje, nes Palanga kandidatu Palangos–Kretingos apygardoje buvo iškėlusi P. Žeimį, o Kretinga – konservatorių Dovydą Bajorą. Dar toje pačioje apygardoje kandidatuoti norą pareiškė ir buvęs Seimo narys Vaidotas Bacevičius. Tad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atrankos komisija šioje apygardoje turės rinktis iš trijų politikų. Tas pats ir kitose apygardose. Minėta partija kol kas patvirtino tik kelis savo kandidatus vienmandatėse apygardose Vakarų Lietuvos regione.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius