Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2016-10-13
Peržiūrėta
388
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Sodų gatvėje degė automobilis

Pirmadienį, spalio 10 d. 14.06 val. gautas pranešimas, kad Sodų g. 14 dega lengvasis automobilis. Per keturias minutes atvykus į iškvietimo vietą, degė automobilio „Škoda Octavia“ 2007 m. laidos variklio skyrius. Gaisro metu apdegė automobilio priekinė panelė, sparnai, variklio dangtis, žibintai, išsilydė variklio degiosios dalys. Labiausiai tikėtina gaisro priežastis – automobilio elektros instaliacijos gedimas (variklio skyriuje). Gaisrą Palangos ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 6 minutes.

Palangos PGT inf.

Palangos literatų klubas pagerbė poetą Albiną Šerelį

Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko jauki Palangos literatų poezijos skaitymo popietė, skirta poetui Albinui Šereliui ir jo gausiam kūrybos kraičiui. Kaip pasakojo pats kūrėjas, rašyti pradėjo dar mokykloje, tuo metu jis jau kūrė eiles ir buvo pats aktyviausias jaunimo literatų atstovas. Ir nors profesinis kelias A. Šerelį nuvedė kita kryptimi, jis niekada nepamiršo tikrojo savo pašaukimo. Todėl dabar galima pasidžiaugti solidžia poeto išleistų knygų kolekcija, kurioje rasime įvairiausios tematikos eilėraščių. Ne vienas parašytas ir apie mylimą miestą – Palangą. Literatų apsuptyje autorius skaitė savo kūrybą, pasakojo, kaip gimsta eilėraščiai, kaip atsiranda įkvėpimas eilėms. Susitikimo svečiai turėjo galimybę išgirsti ir naujausių eilėraščių iš būsimos poezijos knygos.

Bibliotekos inf.

Palangos kurorto muziejuje – svečiai iš Latvijos

Palangos kurorto muziejų spalio 8 dieną aplankė svečiai iš Pavilostos miestelio (Latvija). Tarp svečių buvo Pavilostos kraštotyros muziejaus direktorė Irina Kurčanova, Pavilostos savivaldybės projektų koordinatorė Vizma Ģēģere. Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Viktoras Liachovičius ir vyr. fondų saugotoja Virginija Paluckienė su svečiais iš Pavilostos aptarė kartu pateikto projekto „Jūrų įkvėpta istorija“, 2014–2020 m. Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programai, gaires, kryptis ir veikas. Tuo pačiu muziejaus direktorius svečiams papasakojo apie vilos „Anapilis“ istoriją, aprodė muziejaus patalpas, pristatė būsimos ekspozicijos techninį projektą. Susitikimo metu Palangos kurorto muziejaus direktorius J. V. Liachovičus pasiūlė Pavilostos kraštotyros muziejaus direktorei I. Kurčanovai netolimoje ateityje pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, stiprinti bičiulystę, esant galimybei atlikti bendrus mokslinius darbus, kartu dalyvauti projektuose, tarpusavyje keistis parodomis ir darbo patirtimis.

Muziejaus inf.

Skundai drumsčia ir kačiukų, ir jų globėjų ramybę

Skundai dėl kačiukų ir toliau drumsčia miesto komunalininkų, keturkojų globėjų ir pačių pūkuotųjų ramybę. Mūsų laikraštis rugpjūtį rašė, kad po vienos palangiškės skundo, benamiams katinams, laikytiems ir šertiems komunalinio ūkio pašiūrėje, buvo pavojus atsidurti „Nuare“. Bet kačiukus išgelbėjo miesto bendruomenė „Palangos rūpestėlis“, kurio vadovė Aldona Stasiulaitienė su savivaldybe ir komunaliniu sudarė sutartį dėl patalpų nuomos. Iš savivaldybės bendruomenė gavo ir tūkstantį eurų kačiukų sterilizacijai. Atrodė, kad katinukai pagaliau gali murkti iš meilės ir dėmesio, o jų rūpintojėliai įsirašyti gerą darbą į savo sąskaitą. Bet rugsėjo 27-ąją katinišką idilę sudrumstė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus bei Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai, dėl skundo apsilankę komunalinio ūkio patalpose, kuriose pagal sutartį su „Palangos rūpestėliu“ laikomi kačiukai. „Dvi moterys ir vaikinas man atnešė susipažinti ir pasirašyti iš anksto surašytą administracinių teisės pažeidimų kodekso protokolą dėl tariamo gyvūnų gerovės pažeidimo“, – pasakojo A. Stasiulaitienė. Anot „Palangos rūpestėlio“ vienos vadovių Justinos Duoblytės, pareigūnai paaiškino, kad buvo gavę skundą, jog neva blogai prižiūrimi gyvūnėliai. „Parodžiau jiems patalpas, jie pastabų neišsakė, tik atkreipė, kad aplinka nesutvarkyta. Patikinau juos, kad ji bus sutvarkyta, nes mūsų bendruomenė neseniai perėmė kačiukų priežiūrą“, – sakė J. Duoblytė. A. Stasiulaitienė tikino baudą ginčysianti teismine tvarka. Advokatė stebisi, kad darant gera kažkam maga kaišioti pagalius.

Užkanavės gatvė kelininkų nesulauks
 
Užkanavės gatvė artimiausiu metu kelininkų nesulauks – Klaipėdos apygardos administracinis teismas panaikino Palangos savivaldybės išduotą statybos leidimą, nes suplanuotas automobilių stovėjimo aikšteles norėta statyti valstybinės reikšmės miško žemėje. Savivaldybę į teismą padavė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Ji patikrino Savivaldybės suteiktą leidimą ir projektą rekonstruoti gatvę bei konstatavo, jog buvo neįvertinta, kad pažeidžiamas Miškų įstatymas.
Savivaldybė nesutiko su tokia teritorijų planuotojų išvada ir tvirtino, jog nėra pagrindo naikinti viso statybos leidimo ir reikėtų tiesiog pakeisti miško žemės paskirtį. Esą gatvė toje vietoje buvo registruota anksčiau nei pats miškas. Visgi teismas palaikė teritorijų planuotojų teiginius.
„Kaip matyti iš Statinio projekto sprendinių aprašymo, projektinių sprendinių įgyvendinimas apima didelius miško plotų kirtimo darbus, trimis paruošiamųjų darbų etapais numatant pašalinti 616 medžių. Atsižvelgus į tai, laikytina, kad Statinio projekte suplanuoti statybos darbai turėtų realų poveikį valstybinės reikšmės miškui. Statybos pažeidimai nėra formalūs, todėl Statybos leidimą laikyti teisėtu nėra faktinio bei teisinio pagrindo“, – konstatavo teismas ir panaikino Palangos valdininkų išduotą statybos leidimą. Sprendimas dar gali būti skundžiamas Vyriausiajam administraciniam teismui.
Prieš tokius Savivaldybės planus buvo sukilusi ir asociacija „Palangos balsas“. Esą gatvę rekonstruoti tikrai reikia, bet negalima aukoti miško medžių dėl 500 automobilių stovėjimo vietų.

Palanga ir Neringa įgyvendina bendrą projektą

Palangos miesto savivaldybė kartu su Neringos kurortu parengė ir įgyvendina projektą „Gintaro kelionė“. Projekto tikslas – didinti Palangos bei Neringos kurortų kultūros ir gamtos paveldo objektų, susijusių su gintaru, žinomumą ir lankomumą. Į projektą įtrauktas 21 objektas iš Palangos ir Neringos, susijęs su gintaru. Objektų žinomumui ir lankomumui didinti planuojama pasitelkti šiuolaikiškas elektronines priemones – sukurti papildytos realybės ir virtualios realybės 360 turinį, mobilią aplikaciją bei žaidybinę platformą, elektroninį leidinį ir kt.
Siekiant žaidimą pateikti žaismingai, kūrybiškai ir patraukliai, jam bus sukurtas specialus ,,gintarinis“ personažas, bendrausiantis su naudotoju. Kiekvienam kurortui bus sukurtas unikalus žaidybinis scenarijus, logišku būdu išdėliojant lankytinus objektus ir gaunamą informaciją. Vartotojas galės pratęsti savo progresą ir pakartotinai apsilankęs kurorte. Bendra projekto vertė – 249.322,91 euro, paramos suma – 211.924,48 euro. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Viliojo berniuką ar vaikas išsigalvojo?

Socialiniame tinkle „Facebook“ paskleidus informaciją, kad neva Palangoje, Janonio gatvėje, buvo viliojamas automobilio vairuotojo nepilnametis berniukas, Palangos miesto policijos komisariatas pradėjo tyrimą. „Tiriame pranešimo aplinkybes. Kaip tik šiandien (ketvirtadienį, spalio 13 d.) apklausime berniuką dalyvaujant miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams. Vertinsime visas aplinkybes“, – „Palangos tiltui“ sakė Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius.

Įamžins Nobelio premijos laureatą

Aplink restauruotą legendinę vilą „Anapilis“ Palangoje besiformuojanti grafų Tiškevičių laikus menanti aplinka bus papildyta dar keliais naujais akcentais. Didžiausio šalyje kurorto politikams bus siūloma atkurti buvusias Oginskio ir Reymonto gatves. „Laikui bėgant tų gatvių pavadinimų nebeliko. Dabar matome tik bevardžius keliukus, alėjas. Tačiau įdomu tai, kad, pavyzdžiui, Wladyslawas Reymontas savo kūrinio „Kaimiečiai“, už kurį gavo Nobelio premiją, ketvirtąjį tomą parašė būtent Palangoje. Manau, būtų prasminga atkurti istorinę tiesą“, – „Lietuvos žinioms“ sakė Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Liachovičius. Meras Šarūnas Vaitkus sako, kad garsių žmonių įamžinimas Palangoje yra kurorto garbės reikalas. „Vien faktas, kad Nobelio premijos laureatas W. Reymontas paskutinį knygos, už kurią buvo apdovanotas, tomą parašė mūsų kurorte, yra iškalbingas ir reikia apie tai kalbėti, viešinti. Tai garsintų ne tik patį rašytoją, bet ir mūsų kurortą“, – pabrėžė meras.
Palangoje jau yra įamžintas kitas Nobelio premijos laureatas, žydų kilmės rusų poetas Josifas Brodskis (1940–1996 m.) – jo vardu pavadintas medinis tiltelis per Ronžės upę. Rašytojas kurorte lankėsi ne kartą: jis buvo apsistojęs ne tik grafų Tiškevičių rūmuose, bet ir tuometiniame „Pajūrio“ viešbutyje. Lankėsi ir J. Basanavičiaus gatvėje, o viename savo eilėraščių mini skulptūrą „Jūratė ir Kastytis“. Beje, Palangai jis skyrė keletą eilėraščių.

Palangoje tarnybinis šuo ieškojo narkotinių ir psichotropinių medžiagų

Spalio 8 d. Palangoje policijos pareigūnai vykdė priemonę dėl nelegalios narkotinių, psichotropinių medžiagų apyvartos jaunimo susibūrimo vietose užkardymo. Policininkams talkino Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM kinologas su tarnybiniu šunimi, vardu Kori. Pareigūnai tikrino automobilius ir jaunimo susibūrimo vietas. Kalytė Kori klausė kinologo komandų ir uoliai ieškojo narkotinių medžiagų. Priemonės metu Vytauto g. esančių namų kieme pareigūnams sukėlė įtarimą prie dviejų automobilių stoviniavę vaikinai. Patikrinus vieną iš jų, striukės kišenėje pareigūnai rado popieriaus paketą, į kurį buvo suvyniota augalinės kilmės medžiaga, įtariama, kanapės, taip pat 18 žalios spalvos tablečių. Įtariama, kad tai narkotinės, psichotropinės medžiagos. Kretingos rajone gyvenančiam 21 metų jaunuoliui dėl šios nusikalstamos veikos, numatytos LR baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti), padarymo gresia baudžiamoji atsakomybė ir iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. Siekiant atgrasinti jaunimą nuo kvaišalų vartojimo ir išaiškinti narkotinių ar psichotropinių medžiagų platintojus, tokios priemonės bus organizuojamos nuolat.

Palangai ieškojo turistų iš Rytų

Valstybinis turizmo departamentas (VTD) pradėjo Lietuvos sveikatos turizmo skatinamųjų renginių ciklą. Pirmajame renginyje spalio 6 d. įvyko Jekaterinburge (Rusija). „Jekaterinburge Lietuvos sveikatos turizmo paslaugas pristatėme pirmą kartą. Tai – didelis pramonės centras, kurio gyventojams yra aktualios kokybiško poilsio, sveikatinimo paslaugos. Tiek Vilnius, tiek Druskininkai, tiek Birštonas ar Palanga gali drąsiai konkuruoti su kitų Europos šalių didmiesčiais, siūlančiais sveikatos turizmo paslaugas. Be to, mokame rusų kalbą, suprantame turistų iš Rytų mentalitetą, tad galime pasiūlyti jų poreikius atitinkantį aptarnavimą, kurio jie neretai pasigenda kitur“, – teigė VTD vadovė Jurgita Kazlauskienė. Pasak specializuoto turizmo žurnalo „TourProfi“ vyriausiojo redaktoriaus ir FIJET-Rusija (Pasaulinės turizmo žurnalistų asociacijos) viceprezidento Aleksejaus Vanchenko, šiuo metu visi Lietuvos kvietimai ir pasiūlymai, įskaitant atostogas, pažintinius turus, SPA, sveikatinimo ir medicinos paslaugas, vietinei Uralo rinkai yra labai įdomūs. „Kituose Rusijos miestuose ar Europos šalyse šios paslaugos kainuoja gerokai brangiau. Tinkama infrastruktūra, kokybiškos paslaugos – visa tai jūs turite, tačiau Uralo regione dar nesate pakankamai žinomi kaip sveikatos turizmo šalis“, – sakė A. Vanchenko.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojo susitiko su pareigūnais

Spalio 6 d. į Klaipėdos aps. VPK Palangos miesto policijos komisariatą susitikti su policijos pareigūnais atvyko policijos generalinio komisaro pavaduotojas Donatas Malaškevičius, Policijos departamento prie LR VRM Veiklos analizės ir kontrolės valdybos viršininko pavaduotoja Žaneta Rudaitienė bei Klaipėdos aps. VPK viršininko pavaduotojas Ramūnas Šideikis. Prie apvalaus stalo Policijos generalinio komisaro pavaduotojas kvietė visus diskusijai apie policijos įstaigose vykdomas pertvarkas.

Palangiškė tapo sukčių auka

Praėjusį antradienį, apie 14.12 val. į Palangos m. policijos pareigūnus kreipėsi 1948 m. gimusi moteris, prašydama padėti susigrąžinti asmenines ir viešosios įstaigos lėšas. Pareigūnai nustatė, jog rugsėjo 23-iąją, apie 10 val. moteriai paskambino nepažįstamas vyriškis, prisistatė banko darbuotoju bei apgaulės būdu išviliojo elektroninės bankininkystės kodus ir slaptažodžius, pasisavino iš 3 299 eurų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius