Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-02-20
Peržiūrėta
189
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Nacionalinis diktantas bus rašomas vasario 24 dieną

Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai lietuvių kalbos mylėtojus kviečia rašyti jau dešimtą kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą.VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinis diktantas vyks vasario 24 dieną 10 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją. Palangoje diktantas bus rašomas miesto viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 61 24 d., penktadienį, 10 val. Visi kviečiami dalyvauti.

Kviečia į renginį apie gidus

Palangos miesto savivaldybės administracija ir Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centras Palangoje kviečia šiandien į renginį „Pokalbiai gido dienos proga. Gidas – profesija ar gyvenimo būdas?“, kuris vyks 14 val. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje (Vytauto g. 87).
Renginio tikslas – pristatyti gido profesiją, sudominti gidavimu jaunimą, bendruomenės narius, pabrėžiant gido indėlį pristatant įdomias miesto istorijos detales, išsaugant ryšį su aplinka. 
Kviestiniai diskusijos svečiai – R. Urbonienė (Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėja), P. Martinkėnas (Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro vedėjas), J. Liachovičius (Kurorto muziejaus direktorius), K. Rudys (Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius), K. Litvinienė (Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, paveldosaugininkė).
 
Parodė pasturgalį ir pakliuvo į bėdą
 
Palangiškė, kuri su kaimynais jau daug metų ginčijasi dėl žemės, pakliuvo į bėdą: kaimynai jai iškėlė administracinę bylą už tai, kad besiginčydama kaimynams parodė nuogą užpakalį. Moteriai gresia administracinė atsakomybė.

Artėjantis kovas – Palangos mėnuo

Palangos kurorto muziejuje baigėsi penkių susitikimų ciklas „Jūros istorijos“. Gausus palangiškių būrys prasmingai praleido vis dar ilgus vakarus susitikimuose su akademiku Vladu Žulkumi, kovinių narų vadu V. Krisikaičiu, laivybos istoriku R. Adomavičiumi, kapitonu V. Vizbaru. Visos „Jūros istorijos“ sulaukė daug klausytojų, visos buvo įdomios, o muziejus šurmuliavo nuo lankytojų ne tik iš Palangos. Tikimasi kiekvienais metais tamsius vakarus skirti įdomiems susitikimams su įdomiais žmonėmis. Kovo mėnesio renginiai bus skirti Palangos istorijai. Nuo kovo 9 d. kiekvieną ketvirtadienį įvyks Justino Lingio ir Ingos Berulienės filmų premjeros iš apybraižų ciklo „Pasislėpusi Palanga“.

Lietuviai nusipirko beveik milijoną trispalvių

Vasario 16-oji yra svarbesnė šventė nei tą pačią savaitę minima Šv. Valentino diena, tačiau pastarajai progai ruošdamiesi lietuviai išleidžia daugiau, sako „Maxima“ pirkėjai. Palyginti su įprastu laikotarpiu, šią vasario 14-ąją pardavimai ūgtelėjo ketvirtadaliu. Lietuviai šluote šlavė šokoladą ir braškes. O Vasario 16-ąją dešimtimis kartų išaugo nacionaline simbolika puoštų suvenyrų pardavimai. Šiais metais Vasario 16 d. valstybinių vėliavų ir vėliavėlių parduota beveik vienas milijonas vienetų.

Palangos moksleiviai planuoja karjerą

Palangos senosios gimnazijos III klasių 70 mokinių grupė vasario pradžioje lankėsi XV tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje STUDIJOS 2017. Gimnazistai paruošę „namų darbus”, tai yra iš anksto pasidomėję savo planuojamomis studijomis, aukštosiomis mokyklomis ir kolegijomis, turėjo puikią galimybę pabendrauti su jų atstovais, kurie atsakė į rūpimus klausimus ir suteikė papildomos informacijos, bei klausytis teminių paskaitų. Po savaitės 50 II-IV klasių gimnazistų lankėsi Vilniaus Gedimino technikos ir Vilniaus universitetuose. Gimnazistai apsilankė įvairiuose fakultetuose, pavyzdžiui, Gyvybės mokslų centre, kur pamatė moderniausias biofizikos ir biochemijos laboratorijas bei susipažino su realiomis mokslo galimybėmis. Taip pat mokiniai apžiūrėjo įspūdingą, modernią Vilniaus universiteto biblioteką (MKIC). Kelionę ir apsilankymą universitetuose organizavo gimnazijos skaityklos vedėja Jūratė Vaišvilė, pavaduotoja Jolita Vaičiulienė ir klasių auklėtojai.

Palangos senosios gimnazijos IIC klasės gimnazisčių Gabrielės Pilibaitytės ir Veronikos Jucevičiūtės inf.
Nuotr: Gimnazistai lankėsi Gyvybės mokslų centre ir biofizikos bei biochemijos laboratorijose.

Gimnazijoje lankėsi JAV raketinio kreiserio kapitonas ir įgulos nariai

Vasarį Palangos senosios gimnazijos mokiniai susitiko su amerikiečių raketinio kreiserio „USS Hue City“, prisišvartavusio Klaipėdoje, kapitonu Daniel Gillen, jo kolegomis bei juos atlydėjusia JAV ambasados kultūros atašė Althea Cawley-Murphee. Kapitono teigimu, laivas su maždaug 380 žmonių įgula atplaukė tiesiai iš JAV ir kurį laiką plaukios Baltijos jūroje. Pagrindinis kreiserio vizito tikslas – stiprinti ryšius su Lietuva ir kitais NATO sąjungininkais bei užtikrinti taiką ir stabilumą Baltijos regione. Nuo 1992 m. kariniame jūrų laivyne tarnaujantis D. Gillen pasakojo pakeitęs septynis laivus, o 10 tūkst. tonų sveriantis raketinis kreiseris „USS Hue City“, anot kapitono, gali daryti kone viską ir yra tinkamas misijoms vykdyti: jame yra visa elektronikos įranga, ginkluotė, reikalinga jūros mūšiams, komunikacijos priemonės, du sraigtasparniai. „Kreiseryje įrengtas pažangiausias radaras, leidžiantis pastebėti paukštį už šimto mylių“, – sakė kapitonas. Kreiserio įgulos nariai linkėjo gimnazijos mokiniams būti fiziškai ir dvasiškai stipriems, nes būtent tai padeda nugalėti bet kokius gyvenimo sunkumus, klausyti savo mokytojų, tėvų, lyderių, kad vieną dieną patys galėtų tapti vienais jų.

Palangos senosios gimnazijos pavaduotojos neformaliajam ugdymui Aurelijos Jazbutienės inf.
Nuotr. – JAV raketinio kreiserio „USS Hue City“ įgulos nariai linkėjo gimnazijos mokiniams būti fiziškai ir dvasiškai stipriems.

Docento Regimanto Tamošaičio paskaita

Vasario 14 dieną Palangos senosios gimnazijos III- IV klasių gimnazistai turėjo puikią galimybę praplėsti kultūrinį akiratį. Literatūrologas, rašytojas, eseistas, kritikas, vadovėlių vidurinei mokyklai autorius, Vilniaus universiteto docentas Regimantas Tamošaitis skaitė paskaitą apie kultūrinius kontekstus. Paskaitos idėjos autoriai ir organizatoriai – gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas ir lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė.

Palangos senosios gimnazijos inf.

„Palangos“ kovos krepšinio aikštelėse

Dvi pergales iš dviejų galimų savaitgalį iškovojusi Palangos ekipa įžengė į pergalių kelią. Penktadienį Mažeikiuose buvo įveikta „Mažeikių“ komanda, o šeštadienį namų arenoje buvo nugalėta Kauno „KTU“ ekipa. Penktadienį Mažeikiuose vykusiose rungtynėse Palangos krepšininkai įrodė pranašumą prieš vietos „Mažeikių“ komandą 81:67 ir užsitikrino devintąją vietą turnyrinėje lentelėje (17:22, 28:17, 11:15, 11:27) . Dar vienos sėkmingos rungtynės vyko šeštadienį Palangoje. Po pralaimėjimo Kaune „KTU“ komandai palangiškiai siekė revanšo ir jiems pavyko jį pasiekti 91:78 (26:28 28:9 20:20 17:21). Prieš tai „Palanga“ Molėtuose 82: 65 nusileido „Ežerūno“ krepšininkams.

Palanga – konferencijų turizmo parodoje

Vasario 8-9 dienomis Vilniuje parodų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje-kontaktų mugėje Convene buvo pristatytas Palangos kurortas bei jo konferencijų galimybės. Po vienu stogu susibūrė daugiau kaip 900 konferencijų verslo profesionalų. Į Convene atvyko daugiau nei 165 potencialių užsienio klientų (didžioji dalis iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Prancūzijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Skandinavijos ir Beniliukso šalių), besidominčių tarptautinių renginių organizavimo galimybėmis visoje Lietuvoje bei Baltijos regione.
Kontaktų mugėje Palangos kurortui atstovavo Palangos turizmo informacijos centro vyriausiasis specialistas Mindaugas Surblys. Per dvi dienas Palanga sulaukė itin didelio susidomėjimo. Susitikimų metu užsienio verslo profesionalus domino tai, kokias galimybes Palanga turi konferencijoms organizuoti, taip pat buvo domimasi kurorto turizmo paslaugų sektoriumi: susisiekimo, apgyvendinimo paslaugomis, poilsio bei aktyvaus laisvalaikio galimybėmis, kurorto naujovėmis. Parodoje buvo pristatytas naujausias leidinys „Let‘s meet in Palanga“ („Susitikime Palangoje“), kuriame pateikta visa informacija apie konferencijų bei apgyvendinimo galimybes anglų ir lietuvių kalbomis. Vasario 9-12 d. po parodos užsienio verslo atstovams buvo suorganizuotas pažintinis turas po Lietuvos pajūrio regioną, kurio metu buvo lankomasi ir Palangoje.

Lietuvos jaunių pirmenybėse – auksas

Palangos sporto centro lengvaatlečiai sėkmingai startavo žiemos sezono varžybose. Panevėžyje vykusiose Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo pirmenybėse jaunimo grupėje šuolio į aukštį rungtyje pirmą vietą iškovojo Ernestas Jašinskas (190 cm), Jonas Gliožeris 60 m barjerinio bėgimo rungtyje užėmė trečią vietą, Emilis Jonaitis, į tolį nušokęs 565 cm, – aštuntas. Jaunių grupėje nugalėtoja tapo Gintarė Tirevičiūtė, į aukštį iššokusi 170 cm. Rutulio stūmimo rungtyje, startavęs tarp vyresnių Dominykas Čepys iškovojo antrą vietą (14 m 30 cm), Benas Kaulius šuolyje į aukštį (175 cm) liko ketvirtas. Šių varžybų rezultatai garantavo dalyvavimą Lietuvos jaunių bei jaunimo čempionatuose. Šiauliuose vykusiose jaunių pirmenybėse ir vėl puikiai startavo G. Tirevičiūtė. Įveikusi kartelę 171 cm aukštyje, Sporto centro ugdytinė iškovojo pirmą vietą. 15 m 20 cm nustūmęs rutulį D. Čepys užėmė šeštą vietą. Abu sportininkai varžybose pagerino geriausius asmeninius rezultatus. B. Kaulius (165 cm) liko aštuntas. Sportininkus treniruoja Romaldas Kazlauskas ir Andrius Bajoras.
 
Sporto centro inf.

Nuotr.: Šuolio į aukštį varžybų nugalėtoja G. Tirevičiūtė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius