Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-06-22
Peržiūrėta
348
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Palangos oro uostas pradėjo rekordinį vasaros sezoną

Šeštadienį, birželio 17-ąją, iš Palangos oro uosto pirmą kartą pakilo lėktuvas į Rusijos kultūros perlu vadinamą Sankt Peterburgą. Iš Lietuvos pajūrio į Rusiją nuo šiol tiesiogiai skraidina oro linijų bendrovė „RusLine“. Tiesioginiu reisu Sankt Peterburgą bus galima pasiekti visą vasaros sezoną – iki rugsėjo vidurio.
„Džiaugiamės galėdami keleiviams pasiūlyti dar vieną naują kryptį. Sankt Peterburgas – ypatingo grožio miestas, sparčiai populiarėjantis tarp lietuvių. Neabejojame, kad šią vasarą vieną įspūdingiausių Rusijos miestų aplankys daug kultūrinių potyrių ištroškusių turistų. Žinoma, neabejojame, kad nauja kryptis taip pat sutrauks dar daugiau turistų į mūsų pajūrį ir prisidės prie turizmo plėtros Lietuvoje“, – sako Palangos oro uosto direktorius Marius Gelžinis.
M. Gelžinis taip pat pažymi, kad Palangos oro uostui šis sezonas – rekordinis krypčių skaičiumi.
„Reisu į Sankt Peterburgą pasipildęs Palangos oro uosto žemėlapis šią vasarą – rekordinis. Iš viso iš Palangos keliautojai šiuo metu gali pasiekti dešimt miestų – Jungtinėje Karalystėje esančius Londoną ir Glazgą, Ukrainos sostinę Kijevą, Danijos sostinę Kopenhagą, Baltarusijos sostinę Minską, kaimynines sostines Rygą ir Varšuvą, Norvegijos sostinę Oslą bei Rusijos megapolius – Sankt Peterburgą ir Maskvą. Skrydžius šiomis kryptimis Palangos oro uoste vykdo 9 oro linijų bendrovės – „RusLine“, „Ryanair“, „Wizz Air“, „airBaltic“, „LOT“, „Norwegian Air Shuttle“, „Belavia“, „SAS“, „Ukraine International Airlines“, – teigia Palangos oro uosto direktorius.
Jis taip pat primena, kad praėjusiais metais Palangos oro uostas pasiekė keleivių aptarnavimo rekordą – per metus čia aptarnauta beveik 233 tūkst. keleivių – t. y. 60 proc. daugiau negu 2015-aisiais. Šis rezultatas neliko nepastebėtas aviacijos rinkoje – Tarptautinė oro uostų taryba „ACI Europe“ pripažino Palangos oro uostą vienu sparčiausiai augančių Europoje.

Kultūros pievoje – prancūziško kino magija ir gyvo garso koncertai

Birželio 22 d., ketvirtadienį, kultūros pieva „I love Palanga“ (Vytauto g. 39A) pakvietė į šeštąją vasarą, kupiną muzikinių atradimų, kino meno, kūrybiškumo dirbtuvių bei pokalbių apie rimtus ir gražius dalykus tiesioginėse LRT Opus radijo laidose. Jau tradiciškai kultūros pieva savo žiūrovams ir klausytojams atsiveria kartu su prancūziško kino festivaliu „Palanga – mon amour“, organizuojamu drauge su Prancūzų institutu Lietuvoje bei Prancūzijos ambasada. Šiandien, birželio 23 d., penktadienį, į sceną kultūros pievoje lips džiazuojantys klaipėdiečiai „Svingu Lingu“, o šeštadienį – pirmą kartą Palangoje viešinti didžiulė regio šeima „Ministry of Echology”. Aštuonių muzikantų grupė pernai išleido savo antrąjį albumą „Wanderer“, rudenį pristatė vinilinę plokštelę, o vasaros koncertuose supažindins ir su naujausiomis, žiemos įrašų sesijoje įrašytomis dainomis. Visus apšildys tiesiai iš muzikos inkubatoriaus „Novus“ atvykę jauni ir ambicingi „Hill Top Sheep“.

Dviračių renginys „Velomaratonas“

Šią vasarą Palangos miesto gyventojai kviečiami dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas“ ir laimėti savo miesto bendruomenei specialų prizą – riedlenčių parką.
Šiemet „Nutrilite“ iššūkiu pavadinta iniciatyva skelbiama trečią kartą – iki šiol riedlenčių parkus laimėjo Raudondvario ir Tauragės bendruomenės. Pastaroji praėjusių metų dviračių šventėje „Velomaratonas“ surinko daugiau kaip 730 narių ir aplenkė artimiausius konkurentus beveik du kartus. Konkurse dalyvauti ir paramą riedlenčių parkui laimėti gali miestas arba miestelis, kuriam „Velomaratono“ renginyje pavyks suburti didžiausią „Nutrilite“ pavadinimo komandą. Nugalėtojai bus išrinkti pagal atsiimtų starto paketų kiekį „Velomaratono“ dieną. „Velomaratonas“ šiemet vyks rugpjūčio 20 dieną Vilniuje. Tada ir bus paskelbtas nugalėjęs miestelis. Planuojama, kad riedlenčių parkas laimėjusiai bendruomenei bus atidarytas 2018 m. pavasarį. Miestelių gyventojai, norintys laimėti 5 000 JAV dolerių riedlenčių parkui įrengti, turi registruotis „Velomaratono“ renginio puslapyje (www.velomaratonas.lt) ir priimti „Nutrilite“ iššūkį.
Daugiau informacijos: [email protected], +370663 52430

Silvijos Drebickaitės tapybos darbų paroda

Į Palangos viešosios bibliotekos parodų salę atkeliavo ir iki liepos 7 d. viešės lietuvių dailininkės monumentalistės ir tapytojos Silvijos Drebickaitės ekspozicija „Pamario legendos“. Parodos autorė gimusi Šiaulių mieste. Jos kelias į dailę vedė per Vilniaus dailės mokyklą link freskos ir mozaikos studijų Lietuvos valstybiniame dailės institute. Aktyviai įsijungus į sienų tapybos, mozaikų ir vitražų kūrybą visuomeniniuose pastatuose, S. Drebickaitės poilsio namų, kavinių, knygynų plastiniai akcentai tapo dailininkės vizitine kortele visoje Lietuvoje. Ji yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Autorės kūrybinį aktyvumą liudija surengtos apie dvidešimt personalinių ekspozicijų bei dalyvavimas daugelyje bendrų parodų Lietuvoje ir užsienyje. „Pamario legendos“ sklidinos polėkio, fantazijos, vidinio regėjimo, emocionalumo. Lengvai bėgančiomis linijomis sukurti vaizdai paslaptingi ir poetiški, tad žiūrovui teks ilgėliau sustabdyti žvilgsnį, kad įvertintų spalvinį sprendimą, piešinį, faktūrų panaudojimą, interpretuojamą vaizdą.

Valentino Varno tapybos darbų paroda ,,Žiema, vasara“

Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje svečiuojasi kauniečiams gerai žinomo akvarelės ir peizažo meistro Valentino Varno tapybos dabų paroda ,,Žiema, vasara“. Autorius – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, Kauno kolegijos menų fakulteto lektorius. Pamėgęs ir aliejinę tapybą A. Varnas – ne vieno Lietuvos ar tarptautinio plenero aktyvus dalyvis. Menininko tapyba alsuoja santūriu, brandžiu, Lietuvoje gerai žinomu ir gan tradiciniu, klasikinės dailės stiliumi. Medžiai, atsispindintys vandens telkiniuose, gaivalingos ir sodrios rudens, vasaros ar kito meto spalvos, laisvi ir stambūs potėpiai. Tai paveikslai, nuo kurių tiesiog kvepia jų skleidžiama atmosfera. Bibliotekos skaitykloje ši paroda veiks iki liepos 7 dienos.

Aldo Žolio fotografijų paroda

,,Keletą akimirkų iš viršaus” akiai paganyti Palangos viešosios bibliotekos skaitytojams dovanoja nuo vaikystės su fotoaparatu nebeišsiskiriantis ,,Palangos fotoklubo 750” prezidentas Aldas Žolys. Autorius apie save kukliai sako: ,,fotografas mėgėjas su nemažu stažu“. Jo žvilgsnis nukreiptas į tai, ką kiekvienas esame matę ir ne kartą: Panemunės pilis, jūros pakrantę, Kuršių Neriją, Nemuną, rudeninėmis spalvomis nusidažiusį Palangos Birutės parką ar pirmąjį sniegą, bet kitaip. A. Žolio ,,Keletas akimirkų iš viršaus“ ne vienam sužadins smalsumą pakelti akis nuo kompiuterių ekranų ir džiugins ne tik palangiškio akį, bet išsiųs pačią įtaigiausią žinutę apie neįtikėtino grožio gamtovaizdžius ir unikalias erdves Lietuvoje į kiekvieno vasarotojo širdį. Paroda veiks visą vasarą Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje.

Susutikimas su rašytoja Jutta Noak ir romano „Raudonos pelytės“ sutiktuvės

Birželio 23 d. penktadienį, 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į Lietuvos rašytojų sąjungos narės Juttos Noak romano „Raudonos pelytės“ pristatymą.
Jutta Noak (tikra pavardė – Vaitkienė) – poetė, prozininkė. Gimė Lietuvoje, Kaune. Baigė Kauno medicinos akademiją ir ilgus metus dirbo gydytoja. Pelningą stomatologės amatą iškeitusi į plunksną Jutta Noak nuo 1998 m. gyvena Vokietijoje, priklauso Hamburgo autorių susivienijimui bei rusų literatų draugijai. 2007–2009 m. buvo Hamburgo lietuvių bendruomenės pirmininkė. Nuo 2010 m. lietuvių-vokiečių kultūros draugijos „LiT.art“ pirmininkė. Projekto „Judančios erdvės“ autorė, subūrusi besidominčius Lietuvos kultūra lietuvius ir Šiaurės Vokietijoje gyvenančius menininkus. Kūryba (eilėraščiai, proza) publikuojama vokiškuose almanachuose. Autorė yra Lietuvos rašytojų sąjungos narė – nuo 2009 m. Jos kūrybinėje biografijoje novelių knygos, romanai, poezija.

Pradinėje mokykloje netrukus prasidės renovacijos darbai

Palangos pradinė mokykla netrukus taps jaukesnė bei patogesnė mokiniams bei čia dirbantiems pedagogams – Švietimo ir mokslo ministerijai ir Palangos miesto savivaldybei skyrus lėšų šios ugdymo įstaigos modernizavimui, iki metų pabaigos planuojama atlikti pastato fasadų modernizavimo darbus.
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Staskonienės, atliekant kasmetinę Pradinės mokyklos pastato fasadų apžiūrą, praėjusiais metais konstatuota, kad jų būklė ženkliai pablogėjusi. Todėl apsispręsta pastatą nedelsiant modernizuoti.
Šių metų Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo įstaigų modernizavimo programoje Palangos pradinei mokyklai numatyta 80 tūkst. eurų. Palangos miesto savivaldybė skyrė dar 40 tūkst. eurų. Už šias lėšas iki metų pabaigos bus pakeisti mokyklos langai bei lauko durys, atliktas gelžbetoninių konstrukcijų remontas bei suremontuoti pastato pamatai.
Renovacijos darbai, parengus projektą ir gavus statybą leidžiantį dokumentą, jau netrukus užvirs ir Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“. Šiam tikslui Aplinkos ministerija šiemet skyrė 342,6 tūkst. eurų, Palangos savivaldybė numatė dar 63 tūkst. eurų. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai.
Lopšelio-darželio „Žilvinas“ renovacijos metu bus suremontuotos ir apšiltintos pastato išorės sienos, taip pat – apšiltintas ir nauja danga uždengtas stogas, apšiltinta perdanga virš rūsių, rekonstruota šildymo sistema. Bus atliktas ir grindų ant grunto šiltinimas bei rekonstruotas grindinis šildymas vaikų užsiėmimų grupėse. Planuojama pakeisti ir pastato buitinio bei lietaus nuotakyno, taip pat – vandentiekio vamzdynus ir stovus, įrengti priešgaisrinę signalizaciją bendrojo naudojimo patalpose.
„Miesto mokyklų bei vaikų darželių atnaujinimui skiriame didelį dėmesį, todėl dar nerenovuotų švietimo įstaigų Palangoje vos keletas. Renovavus šveitimo įstaigų pastatus ne tik sumažinami suvartojamos energijos kiekiai, bet ir ugdymo įstaigos tampa jaukesnės bei patogesnės čia dirbantiems darbuotojams, o svarbiausia – jas lankantiems vaikams. Siekiame, kad mokyklas bei darželius lankantys palangiškiai čia jaustųsi gerai“, – pabrėžė Š. Vaitkus.

Kvies saugoti jūrą

Kviečiami tėveliai, vaikučiai, pedagogai ir visi birželio 23-24 d. ateiti į Palangos (Birutės) botanikos parką, kuriame nuo 13 val. su vaikučiais, tėveliais ir poilsiautojais smagaus renginio organizatoriai pieš povandeninį pasaulį – skatins saugoti jūrą, aplinką, žalumą ir jūros pakrantę. „Šia socialine akcija siekiame atkreipti dėmesį, kad jūra turi savo kupiną paslapčių pasaulį, kurį reikia saugoti, išlaikyti švarų vandenį, palaikyti švarą pajūryje. Suprasti, kad vandens pasaulio gyvenimas priklauso nuo mūsų gebėjimo saugoti aplinką“, – sakė akciją organizuojančios VŠĮ „Prasminga vaikystė“ vadovė Gintarė Visockė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius