Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-09-18
Peržiūrėta
818
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Vyko mokomieji skrydžiai

Šeštadienį, rugsėjo 16 d., nuo 13 iki 14 val. Palangos oro uoste vyko mokomieji skrydžiai.
Orlaivis „Boeing 737-500” kelis kartus kilo ir leidosi atlikinėdamas „touchandgo“ manevrą ant oro uosto kilimo ir tūpimo tako.

Dviračių žygis

Kviečiami dviračių mėgėjai į dviračių žygį iš Latvijos į 30 km Nidasciems miestelio šalia pasienio į Palangą. Renginys įvyks rugsėjo 23 d. (šeštadienį). Pradžia – 11 val., šalia etnografinės sodybos „Jūrmalnieki“ Nidos kaime, esančiame 0,5 km nuo Lietuvos ir Latvijos sienos (nesupainiokite su kempingu „Jūrmalnieki“ prie Liepojos) Pabaiga – 14 val. Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere prie Palangos tilto. Apdovanojimai – 14.30 val. Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere.
Dviračių žygis – metinis 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos renginys. Jis – rugsėjo 23 d. Palangoje švenčiamos Baltų vienybės dienos programos dalis.
Žygio metu bus važiuojama pajūrio dviračių takais ir keliais, aplankant įdomias vietas. Galima dalyvauti šeimoms su vyresniais vaikais (rekomenduojame nuo 14-15 m.). Nepilnamečiai atskirai be lydinčių tėvų ar globėjų dalyvauti negali.
Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 20 d. užpildant registracijos formą https://goo.gl/forms/EkSV2M5M6U3M4gcJ2
Dalyviams skirti marškinėliai, atminimo medalis, starto paketas, maitinimas bus įteikti renginio metu. Dalyvavimas nemokamas.

Vyksta registracija

Vienas iš Baltų vienybės dienos, kurorte vyksiančios rugsėjo 23 d., minėjimo renginių – Vikingų laivų lenktynės. Jos vyks Šventojoje, Šventosios upe (atkarpoje nuo „Beždžionių“ tilto iki betoninio tilto šalia „Energetiko“).
Išankstinė lenktynių dalyvių registracija vykdoma tel. 8 673 83007 (Darius) arba el. p. [email protected]
Vieną laivą irkluos 10 asmenų komanda. Komandos gali būti ir pilnos (iš karto suformuotos iš 10 asmenų), ir mišrios, sudarytos iš įvairių atvykusių dalyvių.
Rugsėjo 22 d. nuo 11 iki 17 val. vyks komandų parengiamieji plaukimai (instruktažas), o rugsėjo 23 d. nuo 10 iki 15 val. vyks jau finaliniai plaukimai.

Apsišaukėliai naudojasi „Palangos komunalinio ūkio“ vardu

Palangos miesto savivaldybė įspėja: „Palangos komunalinis ūkis“ vardu naudojasi apsišaukusios įmonės, daugiabučių namų gyventojams siūlančios pasirašyti sutartis bei paimančios avansą.
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ pastaruoju metu sulaukia daugiabučių namų gyventojų pranešimų apie tai, kad neva UAB „Palangos komunalinis ūkis“, iš anksto nesuderinę su gyventojais, į daugiabučius namus siunčia įmones atlikti įvairias paslaugas (reguliuoti butų langus, šilumos kiekio daliklių priežiūrą ar pan.).
Anot savivaldybės, tokiu būdu bandoma išvilioti pinigus iš gyventojų.
„Palangos komunalinis ūkis į daugiabučius namus nesiunčia jokių įmonių sudarinėti sutarčių su gyventojais. Visi papildomi darbai ir mokėjimai, kurie atliekami butuose, su butų savininkais yra suderinami iš anksto“, – teigiama savivaldybės pranešime. Gegužę policija pranešė, kad iš senyvos palangiškės komunalininku apsimetęs vyras išviliojo daugiau nei 2 tūkst. eurų, tvirtindamas, kad moteris mokesčius sumokėjo padirbtais pinigais, tad jos turimas santaupas reikia patikrinti.

Ministerija siekia piginti vaistų kainas

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują Kompensuojamųjų vaistų kainyną, kuris įsigalios nuo spalio 1 d. Jame – dar daugiau vaistų su mažesnėmis priemokomis pacientams, daugiau naujų vaistų ir veikliųjų medžiagų, kurių iki šiol nebuvo. Be to, kaip ir iki šiol, visos veikliosios medžiagos lieka, ir pacientai toliau galės jas rinktis, tik priemokos už jas bus mažesnės. Į jį yra įtrauktos dvi visiškai naujos veikliosios medžiagos, kurios anksčiau nebuvo kompensuojamos. Šie vaistai skirti gydyti epilepsiją bei hepatitą C. Šiam kainynui farmacijos kompanijos 1029 vaistams pritaikė nuolaidas pacientų priemokoms. Taip pat buvo mažintos ir bazinės vaistų kainos. Šiame kainyne įrašyti apie 2000 prekinių vaistų pavadinimų, iš jų – 106 nauji pavadinimai.

Paaiškėjo tarpmiestinių plaukimo varžybų nugalėtojai

Praėjusį savaitgalį 9 skirtingų Lietuvos miestų paskirti atstovai rungtyniavo draugiškose plaukimo varžybose rudens taurei laimėti „Plauk už miestą 2017“ šalia Palangos įsikūrusiame „Atostogų parke“. Varžytis pasiryžo ir savo atstovus paskyrė Kretingos, Jonavos, Neringos, Šilutės, Plungės, Klaipėdos, Mažeikių, Palangos miestų ir Klaipėdos rajono savivaldybės. Kiekvieno miesto ar rajono atstovas varžybų metu įveikė 50 metrų distanciją laisvuoju stiliumi. Pirmoji vieta ir „Atostogų parko“ rudens taurė atiteko greičiausiai šį atstumą nuplaukusiam Neringos plaukikui ArturSporychin. 50 metrų atkarpą plaukikas įveikė per 26,37 sek. ir tapo turnyro čempionu. Palangiškis GedinimasLukošis (39,62 sek.) liko aštuntas.

Iliustratorės Gabi Eitavi paroda

Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus sienas papuošė nauja, ypatinga paroda, nukelsianti čia užsukantį mažąjį skaitytoją ar jį atlydėjusį suaugusį į kitonišką, kosminį monstrų istorijų pasaulį. Parodos autorė Gabi Eitavi (Gabrielė Eitavičienė) – jaunosios kartos iliustratorė, kurianti linija, spalva ir forma. Autorė darbuose pasakoja istorijas apie tolimus pasaulius bei juose gyvenančius padarus. Grafikos dizainerės istorijos, sujungiant grafito bei tušo linijas su skaitmeniniais elementais, nugula knygose vaikams ir pavienėse iliustracijose. Menininkė baigė dizaino studijas Edinburgo meno akademijoje ir prieš metus grįžo gyventi bei dirbti į gimtąją Klaipėdą. Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje.

Knyga, kurią galima skaityti ne tik akimis

Rugsėjo 19 d., antradienį, 12 val. bibliotekoje susirinkę į knygos „Baltijos valdovė“ pristatymą-edukacinį užsiėmimą vaikai sužinojo, kaip kuriamos knygos, kurias galima skaityti ne tik akimis! Sakmė „Baltijos valdovė“ – pirmoji L. A. Jucevičiaus užrašyta ir, vieno savičiausių, įdomiausių šiuolaikinių vaikų rašytojų – klaipėdiečio Sigito Poškaus perpasakota legenda apie Jūratę ir Kastytį. Tai – socialiniu požiūriu unikalus leidinys, skirtas 9-12 metų vaikams ir išleistas reginčiųjų ir Brailio raštu su reljefinėmis iliustracijomis: vienas galima matyti tik akimis, kitas – „pirštais“. Reljefinės iliustracijos yra sukurtos remiantis baltų mitologijos simboliais, ženklams suteikiant personažų reikšmes. Knygos pabaigoje esantys jų paaiškinimai padės vaikams suprasti liečiamąsias iliustracijas. Edukacinė priemonė skirta ugdyti reginčiųjų vaikų socialines vertybes ir požiūrį į neįgaliuosius, o regos negalią turintiems vaikams – suteikti džiaugsmo skaitant tas pačias knygas kaip ir regintieji. Sakmės apie Jūratę ir Kastytį veikėjus įgarsino Marijonas Mikutavičius ir Aistė Smilgevičiūtė.

Nemokamas koncertas Baltų vienybės dienai

Palangos, Šventosios gyventojai kviečiami į nemokamą koncertą, skirtą Baltų vienybės dienai paminėti šį savaitgalį. Rugsėjį 23 d. Palangos koncertų salėje įvyks nemokamas klasikinės muzikos grupės „Dagamba“ (Latvija) ir naujųjų idėjų kamerinio orkestro „NIKO“ (Lietuva) koncertas. Koncertas, kaip ir kiti Baltų vienybės dienai skirti renginiai, bus nemokamas, tačiau norintieji pasiklausyti šio koncerto turės pasirūpinti kvietimais. Jie nuo rugsėjo 16 d. nemokamai bus dalijami Palangos turizmo informacijos centre, viešojoje bibliotekoje, Savivaldybėje, o likus trims valandoms iki koncerto – ir Koncertų salės kasose.

„Palanga“ įveikė „Žalgirį“

Šeštadienį Vilniuje po sunkios dvikovos Palangos reprezentacinis futbolo klubas „Palanga“ iškovojo labai svarbią pergalę 4:1 prieš Vilniaus „Žalgirį B“. Likus 5 turams iki I lygos pirmenybių pabaigos „Palanga“ išlieka turnyrinės lentelės viršūnėje. Įvarčius mušė Haroldas Vaineikis, Gvidas Juška, Rokas Petrikas – 2.

Reikalinga žolė

Sandra Kanapeckaitė socialiniame tinkle „Facebook“ rašo: „Labas, palangiškiai! Mulčiavimui naudosiu nupjautą vejos žolę. Jei nekompostuojat, o metat lauk, prašau atiduokite man. Lauksiu žinučių“.

Robotika vaikams

Technologijų mokykla Palangoje kviečia visus vaikus nuo 5 iki 14 metų į robotikos užsiėmimus jau spalio mėn. Užsiėmimų kaina – 30 eurų mėnesiui. Registracija: www.technologijumokykla.lt

Kas nušvilpė dviračio sėdynę?

Vytautas Go socialiniame tinkle „Facebook“ įkėlė dviračio be sėdynės foto ir parašė: „Kažkas jau pasinaudojo „dviračių dalijimosi paslauga“ prie „Rimi“ parduotuvės“. Gal parduotuvės video kameros užfiksavo vagį?

102 potencialūs žudikai

Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kad rugsėjo 15-17 d. šalies keliuose buvo nustatyti 102 atvejai, kuomet automobilius vairavo nuo alkoholio apsvaigę vairuotojai. 36 vairuotojams buvo nustatytas lengvas, iki 0,4 prom. girtumas. Didesnei daliai, 65 vairuotojams, buvo nustatytas daugiau nei 1,5 prom. girtumas. Šiais atvejais, įtariant nusikalstamos veikos padarymu, vairuotojų atžvilgiu buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai. 15 tokių vairuotojų policijos pareigūnai nustatė Vilniaus apskrityje, 9 ikiteisminiai tyrimai pradėti Alytaus apskrityje, 8 – Kauno apskrityje ir 7 – Telšių apskrityje. Šiais metais dėl neblaivių vairuotojų kaltės keliuose įvyko 126 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeisti žmonės. Policijos pareigūnai per šiuos metus nustatė 3620 vairuotojų, kurių girtumas viršijo 1,5 prom. Dėl sunkiai apgirtusių vairuotojų kaltės šiais metais keliuose žuvo 10 žmonių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 16 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius