Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-10-23
Peržiūrėta
1725
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Šventosios pagrindinės mokyklos stadiono bėgimo takai jau išasfaltuoti
Šventosios mokyklos stadiono atnaujinimo darbų nesutrukdė rudeniniai orai – praėjusią savaitę išasfaltuoti bėgimo takai. Kitąmet jie bus padengti gumine danga, kad tiek mokinukai, tiek stadione sportuojantys suaugę šventojiškiai ir svečiai čia jaustųsi patogiai ir saugiai.
Stadiono įrengimo darbai pradėti šį rudenį – įgyvendinant projektą, čia įrengti trys bėgimo takų su integruota 100 metrų bėgimo tiesiąja bei uždaroma šuolio į tolį sekcija pagrindai. Kitais metais miesto biudžete bus numatytos lėšos šių bėgimo takų guminei dangai bei visos lauko sporto zonos tvorai.
Siekiant sudaryti puikias sąlygas sportuoti tiek mokiniams, tiek ir visiems to pageidaujantiems Šventosios bendruomenės nariams, per keletą metų greta mokyklos esančioje teritorijoje buvo įrengtos universalios dirbtinės dangos futbolo ir krepšinio aikštelės, lauko gimnastikos įrenginys ir jėgos treniruokliai.

Gimnazijoje – krepšinio turnyras „Sportuokime kartu“
Spalio 18 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vyko pirmas, bet ateityje tapsiantis tradiciniu krepšinio turnyras „Sportuokime kartu”. Gimnazijos sporto salėje susitiko pasieniečiai, policininkai, gaisrininkai ir gimnazistai. Vyko spalvingos, šaunios, draugiškos varžybos. Pirmajam turnyrui prizus paruošė Palangos policijos poskyris – medaliai, tortai, asmeninės dovanos ir didžiulė pereinamoji taurė. Svarbu būtų vardinti visus pareigūnus nepasididžiavusius ir atvykusius susitikti su Palangos senosios gimnazijos bendruomene. Stebino vienintelė mergina Vitalija Budrė (policininkė), greičiu ir taiklumu – Česlovas Anusas (gaisrininkas), puikiu driblingu – Antanas Želvys (pasienietis). Gimnazistai Eimantas, Justas, Robertas, Povilas nepaliko nei vieno abejingo savo gebėjimais žaisti krepšinį. Jie ir laimėjo pirmąjį „Sportuokime kartu” turnyrą. Šventės dalyvius sveikino gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas – tikėdamas, kad šis bendravimas kartosis kasmet. Miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas ne tik nuoširdžiai sveikino susirinkusius, bet ir pats kovėsi sporto aikštelėje, dovanojo atminimo dovanas. Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti moksleiviškais padėkos raštais ir Palangos senosios gimnazijos šokėjų pasirodymais. Renginio organizatorės – Policijos darbuotoja Jurgita Rinkevičienė ir Palangos senosios gimnazijos mokytoja Dalia Rakauskienė jau puoselėja viltis naujiems susitikimams ir tvirtai įsitikinusios, jog sportuoti kartu gali VISI.

Dalia RAKAUSKIENĖ
Senosios gimnazijos mokytoja

„Tėvų linija“ – profesionalių psichologų pagalba tėvams
Spalio pradžioje pradėjo veikti „Tėvų linija“ – profesionalių psichologų pagalba tėvams telefonu. Šį projektą inicijavo Prezidentės Dalios Grybauskaitės kampanija „Už saugią Lietuvą“. „Tėvų linijoje“ darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. dirba Paramos vaikams centro psichologai, kurie padeda tėvams suprasti, kodėl tam tikroje situacijoje vaikas elgiasi vienaip arba kitaip. Pataria, kaip suaugusiems žmonėms derėtų reaguoti, ką sakyti ar daryti, kad situacija netaptų konfliktine, kartu su tėvais ieško tinkamiausio konkrečios problemos sprendimo. Telefonu konsultuoti pasirengę profesionalai padeda tėvams nusiraminti, o jeigu reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.
Daugiau apie „Tėvų liniją“ – http://www.pvc.lt/lt/naujienos/2-be-kategorijos/399-tevu-linija

Nemokama kūno kompozicijos analizė
Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia atlikti nemokamą kūno kompozicijos analizę. Registruokite įmonę, kurioje dirbate, ir suderintu laiku atvykę visuomenės sveikatos specialistai atliks darbuotojų kūno kompozicijos analizę visiems norintiems bei suteiks konsultacijas sveikos gyvensenos klausimais. Atliekant kūno kompozicijos analizę bus galima sužinoti kūno svorį, kūno riebalų kiekį, raumenų masę, kaulų masę, kūno masės indeksą, dienos kalorijų normą, metabolinį amžių, kūno vandens kiekį, visceralinių riebalų lygį. Tel. pasiteirauti 8 624 57998, el. paštas [email protected].

FK „Gintaras“ – čempionai
„Ąžuolo rudens taurė“ – FK „Gintaras“ 2006 metais gimusių berniukų rankose. Kaune vykusiame turnyre dalyvavo septynios komandos iš Vilniaus, Jonavos, Kauno bei Trakų. Žemaitijai atstovavo Palangos „Gintaro” komanda, kuri ir laimėjo šį turnyrą. Palangiškiai įmušė net 18 įvarčių į varžovų vartus.

Palangiškis – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas
Praėjusį šeštadienį 43-ojoje Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Asamblėjoje, jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos išrinko naują skėtinės organizacijos vadovą. Juo tapo jau daugiau nei 10 metų jaunimo politikos srityje veikiantis palangiškis Antanas Mikalauskas. Savo veiklą pradėjęs Lietuvos moksleivių sąjungoje, vėliau tapęs šios organizacijos prezidentu, nuo 2015 metų dirbęs LiJOT valdyboje, Antanas Mikalauskas teigia, kad kandidatavo į prezidento postą turėdamas dvi vizijas. „LiJOT privalo turėti nuomonę visais su jaunimu susijusiais klausimais ir turi žinoti jų problemas, poreikius. Per ateinančius dvejus metus turime užtikrinti galutinį jaunimo politikos pagrindų įstatymo priėmimą, sėkmingą naujos nacionalinės jaunimo politikos plėtros programos rengimą ir patvirtinimą, kuris atlieptų jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų poreikius ir užtikrintų tolesnę kryptingą jaunimo politikos Lietuvoje plėtrą“, – į LiJOT Asamblėjos dalyvius kreipėsi A. Mikalauskas. Antrąja prioritetine kryptimi A. Mikalauskas laiko LiJOT vienijamų organizacijų stiprinimą.

Savaitgalį Lietuvoje atšaukiamas vasaros laikas
Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas. Kaip ir kasmet, vasaros laikas atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį, 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galios iki paskutinio kovo sekmadienio.
Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
2015-ųjų lapkritį Seimas priėmė nutarimą ir pasiūlė Vyriausybei žengti žingsnius pakeičiant Europos Sąjungos (ES) direktyvą dėl laiko, kad Lietuvai būtų leista nuspręsti pačiai, kokiu laiku gyventi, bet Vyriausybė į Europos Komisiją nusprendė nesikreipti. Ūkio ministerija tuomet nurodė, kad sprendimas priimtas atsižvelgiant į sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo ir žemės ūkio srityse atlikto tyrimo rezultatus. Nenustatyta, kad dabartinė vasaros ir žiemos laiko įvedimo sistema darytų neigiamą poveikį ūkio sektoriams bei turėtų neigiamą poveikį žmonių sveikatai.

Palangos dvasininkas patikėjo sukčiumi
Dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės duomenų panaudojimo ikiteisminį tyrimą pradėję Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai ieško Palangos evangelikų liuteronų parapijos kunigą Darių Petkūną apgavusių nusikaltėlių. 48 metų dvasininko mobilus telefonas suskambo vieną praėjusios savaitės dienos vakarą. Apie 20 val. paskambinęs asmuo prisistatė Kauno policijos pareigūnu ir pranešė, kad neva pasinaudojus parapijos banko sąskaita vykdomos nelegalios finansinės operacijos. Siekiant sustabdyti šią nusikalstamą veiką ir sulaikyti įtariamuosius, laikinosios sostinės teisėsaugininkas paprašė dvasininko pasakyti prisijungimo prie minėtos sąskaitos kodus. D. Petkūnas skambinusio nepažįstamo vyro žodžiais patikėjo ir atskleidė prašomus elektroninės bankininkystės duomenis. Jais pasinaudoję sukčiai iš parapijos sąskaitos į kitą sąskaitą pervedė 1100 eurų. Kad yra apgautas, kunigas suprato dar tą pačią dieną ir iš karto kreipėsi į policiją.

I-osios lygos čempionatą laimėjo Palangos „Palanga“
Lietuvos futbolo federacijos pirmosios lygos čempionais tapo Palangos „Palanga“, kuri paskutinėse rungtynėse namuose rezultatu 3:1 (1:1) nugalėjo „Trakų“ antrąją komandą ir pirmą kartą istorijoje iškovojo aukso medalius bei kelialapį į A lygą. Pernai „Palanga“ turnyrinėje lentelėje stovėjo ant sidabrinio laiptelio.

Nemokoma dailės terapijos grupė Palangoje
Tai paramos grupė žmonėms, išgyvenantiems krizę – artimo žmogaus netektį, skyrybas, rimtą ligą, vaiko negalią, smurtą, bedarbystę ir kt. Susidūrus su sunkumais ar iššūkiais, galime pasijusti vieniši, bejėgiai, išsekę, atstumti, nesuprasti. Tada ypatingai reikia kitų žmonių palaikymo: supratimo, atliepimo, galimybės apie tai saugiai kalbėti. Registracija telefonu: 8 620 12059. Vietų skaičius ribotas. Tai – projekto „Psichosocialinių krizių prevencija Palangos mieste“ dalis. Projektą įgyvendina būsimų ir esamų mamyčių ir tėvelių asociacija. Projektą remia Palangos miesto savivaldybė.

Nemirsetoje įsitaisęs naftos magnatas oficialiai pripažintas žemgrobiu
„Minijos naftos“ direktorius turi griauti tvorą, ardyti trinkeles ir naikinti nuotėkų rezervuarą. Palangos miesto apylinkės teismas antradienį paskelbė, kad namą juosianti tvora pastatyta savavališkai. Užgrobta žemė turi būti grąžinta teisėtam savininkui, t. y. valstybei. Tiesa, teismas dar paliko 90 dienų terminą galimybei įteisinti statinius, nors tokį pat statybos inspektorių siūlymą išmatuoti žemę, teisėtai sutvarkyti būtinus dokumentus, Nemirsetoje įsikūrusi Haseltonų šeima ignoravo. Apie dešimtmetį į teismų maratoną įsivėlęs ThomasMilesasHaseltonas ir jo sutuoktinė NataljaHaselton tvoros neskubėjo nugriauti, nors ji pastatyta turint tik detalųjį planą, tačiau neturint statybų leidimo. Tą teisme pripažino ir sutuoktinių interesus gynę advokatai. Tiesa, šis teismo sprendimas dar gali būti apskųstas apeliacine tvarka.

Pasitarimas dėl gyvūnų gerovės
Šiandien, 14 val. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Vasario 16-osios g. 35a, Palanga) organizuoja pasitarimą „Tarpinstitucinis bendradarbiavimas gyvūnų laikymo, gerovės ir apsaugos srityse Palangos miesto savivaldybėje“ su Palangos savivaldybės administracijos, policijos ir aplinkos apsaugos atstovais.
 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 16 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius