Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-04-12
Peržiūrėta
430
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

FC „Palanga“ šventė pirmąją pergalę
Šalies fubtolo A lygos debiutantė „Palanga“ savo pirmą pergalę šventė septintosiose rungtynėse praėjusį ketvirtadienį, balandžio 5 dieną. Namų mače gaubiant rūkui Klaipėdos dirbtinės dangos aikštėje palangiškiai 1:0 pranoko Kauno „Žalgirį“. Pergalę jiems atnešė 35-erių veteranas Gvidas Juška, aikštėje pasirodęs po keitimo. Įdomu, kad per savo karjerą G. Juška A lygoje iš viso pasižymėjo atstovaudamas net aštuoniems skirtingiems klubams.

Dėl budrių Palangos oro uosto muitininkų – atpildo valanda
Kaunietis Giedrius Černiauskas galės palyginti, kur kalėjimo gultai kietesni – Anglijoje ar Lietuvoje. Šis vyras, kurį britai nuteisė už žmogaus pagrobimą, kaltinamas subūręs gaują, gabenusią kokainą iš Pietų Amerikos. Klaipėdos teritorinės muitinės (KTM) kriminalinės tarnybos pareigūnai įtaria, kad būtent 36 metų G. Černiauskas subūrė gaują, jai vadovavo ir pelnėsi dideliais kiekiais gabendamas į Lietuvą narkotikus. Narkotikų kontrabandos kelius iš Pietų Amerikos į Lietuvą nutiesę gaujų vadeivos patys galvos į kilpą niekada nekišdavo – jiems už atlygį dirbo samdiniai, vadinami mulais. G. Černiauską išdavė 31 metų kaunietis Aistmantas Bervingas, prieš penkerius metus su 3 kilogramais kokaino įkliuvęs Palangos oro uoste. Narkotikus, kurių kaina juodojoje rinkoje siekė apie 289 tūkstančius eurų, atgabenęs į Lietuvą anksčiau neteistas A. Bervingas ilgai nesispyriodamas atskleidė užsakovą – G. Černiauską. Jis už kokaino pervežimą A. Bervingui buvo pažadėjęs 4 tūkstančius eurų. A. Bervingas už narkotikų kontrabandą jau nuteistas kalėti 10 metų, o iš Anglijos išsiųstas G. Černiauskas tiktai dabar stojo prieš teismą, rašo lrytas.lt

Kviečia dalyvauti paskaitoje
Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti antrojoje pavasario ciklo paskaitoje su Rūta Beišyte-Aminova „Kaip prisijaukinti sportą? Pažadus sau paverskime veiksmais“. Susitikimas vyks balandžio 13 d., penktadienį, 16.30 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga). Būtina išankstinė registracija. Registruotis galima telefonu 8 624 57998, arba el. paštu [email protected] Dalyvavimas – nemokamas.

Mokiniai atras ES Lietuvoje
Jau nuo balandžio mėnesio Lietuvos mokyklose vyks protų mūšiai „Atrask ES Lietuvoje“ skirti 7-11 klasių moksleiviams susipažinti, pasidomėti ir „pačiupinėti“ ES investicijų teikiamą naudą. Atrankų kovos apims 10 pagrindinių Lietuvos apskričių. Visą projekto vykdymo laikotarpį veiks internetinė viktorina, kuri bus rimta pagalba bei mokomoji priemonė besiruošiantiems gyvoms protų kovoms. Taip pat užsiregistravusioms mokykloms bus išsiųstas metodinės literatūros sąrašas. Pagrindiniai projekto prizai – dronai, turintys filmavimo funkciją bus skirti visiems komandos nugalėtojos nariams, o ekskursijos mokykloms į ES finansuotus objektus, jų bus net 11 (tiek pramoginius, tiek verslo) leis artimiau susipažinti su ES paramos teikiama nauda, paskatins moksleivius ne tik domėtis investicijomis, bet ir ateityje pasirinkti paklausias profesijas, formuos moksleivių socialinį aktyvumą. Į projektą siekiama įjungti apie 100 Lietuvos mokyklų, kurios varžysis ne tik proto mūšiuose gyvai, bet savo jėgas galės išmėginti ir internetinėje viktorinoje. Projekte dalyvaus ir Palangos mokyklos.

Jeigu norite išsinuomoti socialinį būstą
Asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus. Tai yra asmenys ir šeimos, įrašyti į savivaldybėje sudarytą asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti sąrašą, bei socialinio būsto nuomininkai iki 2018 metų gegužės 1 dienos. Savivaldybė taip pat primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymui (toliau – įstatymas), asmenys ir šeimos iš asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašų bus išbraukiami, jeigu nedeklaruos gyvenamosios vietos arba nebus įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Palangos miesto savivaldybėje. Nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos, asmenų, kurie buvo įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Palangos miesto savivaldybėje, duomenys yra panaikinti. Atsižvelgiant į tai, privalu per 3 mėnesius (iki 2018 m. balandžio 1 d.) deklaruoti savo gyvenamąją vietą arba deklaravimo įstaigai (Kęstučio g. 19, Palanga, tel. informacijai (8 460) 48 712) pateikti prašymą, įtraukti Jus į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Palangos miesto savivaldybėje, pateikiant informaciją arba duomenis, pagrindžiančius prašytojo ekonominius, socialinius ar asmeninius interesus, susijusius su Palangos miesto savivaldybe.

Buvo nutrauktas vandens tiekimas
UAB „Palangos vandenys“ balandžio 9 d. atliko vandentiekio tinklų plovimą Taikos ir Sodų gatvėse. Dėl darbų nuo 9 iki 16 val. buvo nutrauktas vandens tiekimas daliai Taikos ir Sodų gatvių daugiabučių. Vandens tiekimas laikinai buvo nutrauktas šiuose namuose: Taikos g. 9, 11, 13, 15, 17, 19, 20 namuose bei Sodų g. 31, 41, 49, 51, 53, 55, 57, 59, 25 namuose.

Renkama vaikų dziudo grupė
Renkama nauja 5-7 metų vaikų dziudo grupė. Dziudo treniruotės Palangoje vyksta pagal neformaliojo vaikų švietimo ugdymo programą „Dziudo sporto šakos populiarinimas“. Dėl informacijos skambinti tel. 8 646 64060.

„Ramybėje“ koncertuos bliuzo atlikėjai iš JAV
Balandžio 14 d. 19 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35, Palanga) koncertuos Koch Marshall Trio, bliuzo atlikėjai iš (JAV). Bilietus galima įsigyti čia: www.tiketa.lt/LT/Purchase/18490/90964 ir viloje „Ramybė“ (Vytauto g. 54). Bilietai rezervuojami 8 648 46042 arba [email protected]

Visi kviečiami į „bagažinių“ turgelį
Bagažinių turgelio sezono atidarymas įvyks balandžio 14-15 d. Turgelis veiks nuo 9 iki 15 val. Аnot organizatorių, bagažinių turgelio esmė: prekyba nereikalingais daiktais iš namų, bendravimas, pramogavimas ir bendruomenės kūrimas. O taisyklės griežtos: prekiauti vien naujais daiktais draudžiama, drabužių ant tvoros kabinti negalima. Dalyvio mokestis: 4 eurai. Atvykimas: 8:30-9:30 val. Visi laukiami su pilnomis bagažinėmis per žiemą prikauptų daiktų Palangoje, aikštėje priešais IKI parduotuvę (Taikos g. 2).

Palangoje paminėta Saugaus eismo diena
Pažymint Saugaus eismo dieną Palangoje pareigūnai prie visų lopšelių-darželių pasitiko mažuosius eismo dalyvius ir jų tėvelius. Vaikus aplankė ir darželiuose. Suaugusieji eismo dalyviai buvo raginami visada būti kultūringais, atidžiais ir sąmoningais kelyje, rūpintis savo atžalų saugumu. Tuo tarpu vaikučiai džiaugėsi policijos pareigūnų padovanotais balionais ir noriai pasakojo, ką žino apie saugų elgesį gatvėje.
„Deja, bet vis dar įvyksta skaudžios nelaimės keliuose, kai nukenčia vaikai. Todėl nuo mažens turime ugdyti vaikų saugaus elgesio kelyje gebėjimus, stiprinti savisaugos įgūdžius“, – teigia policijos pareigūnai.
Nuo ankstaus ryto policijos ekipažai tikrino vairuotojų drausmingumą gatvėse, prižiūrėjo pėsčiųjų pareigingumą. Visų eismo dalyvių atsakingumas, pagarba ir rūpestis vienas kitu labiausiai prisideda prie saugumo kelyje.

Palangoje vyko plunksnos kovos
Palangos kurorto muziejus šiais metais pirmą kartą surengė konkursą „Haiku Palangai“, kuriame poezijos plunksnas surėmė haiku kūrėjai.
Konkurse dalyvavo 38 dalyviai, buvo sukurta beveik 200 japonų prozinės poezijos posmų, skirtų Palangai ir Šventajai. Darbus vertimui pateikė kūrėjai iš Kretingos, Biržų, Vilniaus, Kauno, tačiau džiugu, kad daugiausia dalyvių sulaukta iš Palangos. Kurti trieilius haiku nėra lengva, vieniems sekėsi lengviau, kitiems tai tapo tikru iššūkiu. Buvo ir neįveikusių šio kaprizingo žanro.
Dalyvius vertino komisija. Komisijos pirmininkė – poetė eseistė Elena Karnauskaitė, žurnalistė Livija Grajauskienė ir klaipėdiškis poetas Danielius Milašauskas.
Konkursą vainikavo kovo 30 d. muziejaus salėje vykusi laimėtojų apdovanojimo šventė.
Renginyje dalyvavo ir dalyvius pasveikino mero patarėjas Pranas Žeimys ir Palangos viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys.
Laimėtojai ir papildomų nominacijų nugalėtojai buvo apdovanoti vertingomis knygomis.
Tai buvo vienas iš „Palangos dienų 2018“ renginių.

Ištrauktas nuskendusios moters kūnas
Palangos paplūdimyje, ties Žvejų gatve, praėjusio penktadienio popietę iš jūros ištrauktas nuskendusios moters kūnas. Apie jūroje plaukiojantį skenduolį pirmiausia buvo pranešta policijai. Pareigūnai į pagalbą pasikvietė ugniagesius. Nenustatytos tapatybės apie 60-70 metų amžiaus moters kūnas buvo ištrauktas iš jūros į kopas. Moters mirties aplinkybes aiškinasi policija.

Pavogė palangiškio automobilį
Balandžio 6-ąją Palangos m. PK gautas 1973 m. gimusio vyro pareiškimas apie tai, kad 9 val., išėjęs iš namų išnešti šiukšles, pastebėjo, jog iš privataus namo kiemo dingo jam priklausantis juodos spalvos automobilis „Audi A8“ (registruotas Švedijoje), pagamintas 2011 m. Automobilyje įrengta gamyklos signalizacija, jis apdraustas. Privataus namo kiemas nėra aptvertas tvora, vaizdo stebėjimo kamerų nėra. Padarytas 26 000 eurų nuostolis.

Rado raktus
Į redakciją užsukusi „Palangos tilto“ skaitytoja atidavė gatvėje rastą raktų ryšulėlį. Pametęs žmogus jį gali rasti „Palangos tilto“ redakcijoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected]ltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected]langostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius