Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-07-26
Peržiūrėta
327
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Prasidėjo Palangos Kurhauzo medinės dalies atgimimas
Vakar, ketvirtadienį, 12 val. Palangoje įvyko ilgai lauktas ir visai visuomenei svarbus įvykis – prasidėjo medinės Kurhauzo dalies atgimimas. Kurhauzo salėje buvo pasirašyta Kurhauzo medinės dalies pamatų restauravimo sutartis, vėliau visuomenė buvo pakviesta stebėti pirmuosius restauravimo darbus medinės pastato dalies vietoje.

Sulaukė kvietimo į tarptautinį senjorų šokių festivalį Jelgavoje
Bauskės mieste (Latvijoje) liepos 21 d. įvyko tarptautinis senjorų šokių festivalis ,,Annas danči“, kuriame dalyvavo septyni šokių kolektyvai. Vienas iš jų – Palangos senjorų šokių kolektyvas ,,Jūrė“, parengęs ir sušokęs šešis šokius. Palangos ,,Jūrei“ atstovavo 22 šokėjai, vadovaujami šokių vadovės Janinos Serapinienės. Kolektyvą į šventę lydėjo Palangos trečiojo amžiaus universiteto (Palangos TAU) tarybos atstovai ir svečiai.
Senjorų šokių festivalis prasidėjo iškilminga kolektyvų eisena iki nuostabaus senais ąžuolais ir klevais apaugusio dainų ir šokių slėnio prie istorinės Bauskės pilies. Bauskiečiai eisenos dalyvius pasitiko gausiomis ovacijomis. Didžiulėje scenoje plevėsavo Latvijos, Lietuvos vėliavos ir visų šokių kolektyvų vimpelai. O „Jūrės“ šokėjų krūtines puošė trispalvės sagės.
Festivalio pradžią paskelbė ir sveikinimo žodį tarė Bauskės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja. Visi dalyvavę šokių kolektyvai kartu sušoko iškilmingą Radeckio maršą. Po to scenoje Bauskės senjorų šokių kolektyvas ,,Velreiz“, vadovaujamas vadovės ir festivalio iniciatorės Inesos Smilkškalne‘s, svajingai sušoko second valsą. Ir šokėjai, ir žiūrovai judėjo valso ritmu. Vėliau buvo sušoktas Abruka ir Ingos valsas. Europietiški ir liaudies šokiai išsiskyrė savo įvairumu, o šokėjų rūbai – vasariškomis ir žaismingomis spalvomis. Visiems kolektyvams įteikti padėkos raštai, atminimo dovanos ir gėlių puokštės.
„Jūrės“ šokėjai ir jų vadovė Janina Serapinienė jautė didžiulį dėmesį, sulaukė daugybės komplimentų už nepriekaištingą sceninį įvaizdį, eleganciją ir plastišką šokį. Festivalio iniciatorė Inesa Smilkškalne šiltai sutiko ir globojo juos. Be to, išmokė šokti latvių atsisveikinimo valsą. Festivalio šeimininkus maloniai nustebino „Jūrės“ šokėjos Dzidros Deksnienės taisyklinga latvių kalba pasakyti nuoširdūs padėkos žodžiai. Taip pat padėkos žodį tarė seniūnė Rasa Šilingienė, o visas „Jūrės“ kolektyvas atsidėkojo garsiais aplodismentais. Festivalio akimirkas fiksavo Palangos TAU tarybos narė, fotografė Birutė Mockuvienė.
Sėkmingai pasirodęs „Jūrės“ kolektyvas sulaukė kvietimo į 2019 m. tarptautinį senjorų šokių festivalį Jelgavoje.

Senjorų šokių kolektyvo „Jūrė“ narė Biruta MAZRIMIENĖ

 

Palangiškiai dalyvavo kraštotyros muziejaus naujos ekspozicijos atidaryme Latvijoje
Liepos 13 d. Palangos kultūros bendruomenės nariai dalyvavo Pavilostos (Latvija) kraštotyros muziejaus naujos ekspozicijos atidaryme. Palangos savivaldybės kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas pasveikino kolegas ir palinkėjo tęsti bendradarbiavimą su Palangos kurorto muziejaus kolektyvu. Palangos ir Pavilostos muziejų bendradarbiavimo pagrindu tapo tarptautinis projektas „Palanga. Pavilosta. Jūros įkvėpta istorija“, kuris vykdomas pagal Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą ir yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.
Kitas šio projekto etapas – tai Palangos kurorto muziejaus (pagrindinio projekto partnerio) ekspozicija, šiuolaikiškomis technologijomis pasakojanti Palangos kurorto istoriją, parodanti skirtingų Palangos istorijos, ekonomikos, kultūros periodų savitumus, pristatanti žymiausius Palangos įvykius, supažindinanti lankytojus su asmenybėmis, kūrusiomis ir gyvenusiomis Palangoje. Čia muziejaus lankytojų laukia staigmenos veidrodžių kambaryje, įspūdingi vėjo vargonų garsai bei netikėta kelionė „laiko juosta“. Ekspoziciją planuojama įrengti kitais metais.

Palangos kurorto muziejaus inf.

Nemokamos ekskursijos
Kiekvieną savaitės dieną galima pasirinkti skirtingą ekskursiją: pirmadieniais, 10 val., rengiamos nemokamos apžvalginės ekskursijos pėsčiomis po Palangą, antradieniais – į Kretingą, trečiadieniais – į Klaipėdą, ketvirtadieniais – į Nemuno deltą, penktadieniais – į Neringą, šeštadieniais – į Telšius, sekmadieniais – į Liepoją. Bilietus galite įsigyti: Palangos turizmo informacijos centras, Vytauto g. 94, tel. + 370 460 48811, +370 674 37100.

Vyks aukcionas
Rugpjūčio 4 d. 19 val. A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) vyks LIII Vilniaus aukciono namų organizuojamos varžytuvės. Šį kartą aukciono rinkinį sudarys 200 lotų kolekcija, kaip ir įprastai suskirstyta į temines rubrikas – labdaros aukcionas: Benas Šarka, Marinistika, pajūris, prieplaukos, Lietuvos dailė, Išeivijos dailė, In Focus: Vytautas Kazimieras Jonynas, Lietuvos grafika, Varia lituanica, Kitų šalių dailė.

Įgyvendinti Palangos paplūdimio ir apsauginio kopagūbrio stabilizavimo darbai
Palangos centrinio paplūdimio atkarpoje nuo Palangos tilto iki Rąžės upės žiočių įgyvendinti Palangos paplūdimio ir apsauginio kopagūbrio stabilizavimo darbai – likviduoti ekstremalios situacijos padariniai.
Siekiant stabilizuoti erozinių procesų paveiktą Baltijos jūros krantą, iš Šventosios valstybinio jūrų uosto teritorijos į centrinių Palangos paplūdimių ruožą nuo Palangos tilto iki Rąžės upės žiočių buvo pervežta 9 tūkst. kubinių metrų smėlio sąnašų bei suformuotas 3-4 metrais aukštesnis ir 5-7 metrais platesnis apsauginis kopagūbris.
Siekiant užtikrinti apsauginio kopagūbrio stabilumą, jis buvo sutvirtintas žabtvorėmis, kurių ilgis – 500 m, bei klojiniais – 25 tūkst. kv. metrų, o siekiant neutralizuoti rekreantų keliamą neigiamą poveikį, paklota 610 kv. metrų dangos takų.
Atlikus darbus, kranto ruožo nuo Palangos tilto iki Rąžės upės žiočių tiek apsauginio kopagūbrio, tiek paplūdimio būklė ženkliai pagerėjo bei nėra laikytina kritine. Ekstremali situacija Palangos paplūdimiuose atšaukta.

Palangos batutų parkas šventė pirmąjį gimtadienį
Pernai liepos 15 dieną atidarytas Palangos vasaros parkas mini pirmąjį savo gimtadienį. Išskirtinė vieta pramogoms visai šeimai, parko lankytojams ir svečiams liepos 16 d. dovanojo teatralizuotą talentų vasaros stovyklos koncertą. Programoje buvo galima pamatyti daug nuotaikingų vaikų ir jaunimo pasirodymų: dainų, šokių, įvairių Lietuvos bei užsienio šalių atlikėjų parodijų, teatralizuotų programų. Programą vaikai paruošė vos per savaitę kartu su žinomais profesionalais: vokalo pedagogais Stepu Januška ir Samanta Tina (Latvija), aktore ir vokalo pedagoge Ilona Balsyte, aktoriumi Vaidu Jočiu, choreografu Ernestu Monginu, renginių vedėju ir dainininku Juozu Liesiu. Koncerto metu buvo galima susitikti ir su žinomais „vlogeriais“: Dejmuku, Edvinu Fruktu ir Džestina. Koncerto finalinis akcentas – stovyklos įkūrėja Raimonda Jagminaitė paragino visus tuo metu buvusius parko lankytojus atsistoti ir su beveik 100 stovyklautojų, jų dėstytojų bei parko darbuotojų komanda kartu sudainuoti dainą „Bunda jau Baltija“, taip dar kartą paminint Lietuvos šimtmetį.
Pirmojo gimtadienio proga Palangos vasaros parko svečiai ne tik šoko ir dainavo su talentų vasaros stovyklos vaikais, bet ir didžiausiems parko gyventojams – Drambliui ir Pandai – rinko vardus, spalvotomis kreidelėmis margino parko grindinį, pūtė muilo burbulus, turėjo galimybę nusispalvinti veidelius ar nusipiešti savo herojų.

Palangos pareigūnai aktyviai prižiūri dviratininkų ir pėsčiųjų eismą
Vasaros įkarštyje Palangoje aktyvų poilsį dviračiais, elektriniais paspirtukais, riedlentėmis ar kitomis panašiomis transporto priemonėmis renkasi daug poilsiautojų ir vietos gyventojų. Toks judėjimas įvairiomis transporto priemonėmis yra patogus, padeda asmenims greičiau pasiekti norimas vietas, daugiau pamatyti gražių miesto vaizdinių. Tačiau tenka pripažinti, kad dažnai tokių transporto priemonių vairuotojai pažeidžia Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir kelia grėsmę tiek savo, tiek kitų eismo dalyvių gyvybei ir sveikatai. Dažnai transporto priemonių mėgėjai išsinuomoja dviratį ar keturių ratų transporto priemonę ir smaginasi važiuodami po Palangos gatves nepaisydami kelio ženklų, važiuoja draudžiamose vietose. Neretai važiuodami keliu nepilnamečiai neturi užsidėję šalmų, kuriuos iki 18 m. yra privaloma dėvėti.
Policijos pareigūnai aktyviai vykdo prevencines priemones ir drausmina pažeidėjus. Liepos 13 d. Palangos pareigūnai tikrino, kaip mieste pėstieji ir dviratininkai vykdo Kelių eismo taisyklėse nustatytas pareigas. Buvos nustatyta 14 Kelių eismo taisyklių pažeidimo atvejų, iš jų: 4 pėsčiųjų padaryti pažeidimai, 7 dviratininkų padaryti pažeidimai, 3 elektrinių paspirtukų vairuotojų padaryti pažeidimai. Pareigūnai ir toliau vykdys tikslines priemones bei prižiūrės, kad miestas būtų saugus visiems eismo dalyviams.

Ugniagesių gelbėtojų pamokėlės mažiesiems stovyklautojams
Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, kaip ir kasmet, pakvietė mažuosius stovyklautojus supažindinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, darbo specifika, pasidalinti patirtimi bei papasakoti vaikams, kaip elgtis vandenyje, gamtoje ir buityje.
Liepos 2 ir 10 dienomis ugniagesiai gelbėtojai buvo pakviesti į vaikų vasaros stovyklą, kuri vyko poilsinėje „Raganė“, taip pat Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje liepos 10 d. lankėsi vaikai iš stovyklos „iCamp Lithuania Palanga“. Susitikimų metu ugniagesiai gelbėtojai supažindino net apie 400 vaikų su gaisrine sauga ir saugiu elgesiu atostogaujant prie vandens telkinių.
Vaikai buvo labai smalsūs, uždavinėjo begales klausimų. Pareigūnai atsakinėdami į klausimus mažiesiems stovyklautojams paaiškino, kaip išvengti gaisrų namuose ir gamtoje, kokiu numeriu skambinti pastebėjus gaisrą, kaip elgtis gaisro atveju. Taip pat ugniagesiai gelbėtojai pabrėžė, kad atšilus orams, o ypač atostogaujant prie vandens telkinių yra be galo svarbu elgtis saugiai, visada maudytis tik tam tikslui skirtuose paplūdimiuose, kuriuose budi gelbėtojai arba su suaugusiųjų priežiūra. Kad mažieji stovyklautojai dar labiau suprastų, koks sunkus ir atsakingas ugniagesių gelbėtojų darbas, pareigūnai vaikams leido išbandyti kvėpavimo aparatus, švirkštus, žarnas bei ugniagesio gelbėtojo apsauginius drabužius.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius