Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-08-02
Peržiūrėta
453
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Palangoje šeštadienį – amerikietiški automobiliai
Į Palangą praėjusį šeštadienį suvažiavo gražiausi ir įdomiausi amerikietiški automobiliai bei motociklai – kurorte vyko jau vienuoliktus metus organizuojamas renginys „American Spirit“. Pačioje Palangos širdyje – J. Basanavičiaus gatvėje (atkarpoje nuo Vytauto g. iki Birutės al.) šeštadienį, nuo 12.30 iki 16 val., išsirikiavo visi sąskrydžio „American Spirit“ dalyvių automobiliai ir motociklai. Iš J. Basanavičiaus g. amerikietiška technika 16 val. išriedėjo į Palangos gatves – Vytauto g., S. Dariaus ir S. Girėno g., Plytų g., Ganyklų g., Druskininkų g. į Žiemos stadioną, esantį Vytauto gatvėje. Čia dalyvių laukė įvairios pramogos ir apdovanojimai.

Vyks aukcionas
LIII Vilniaus aukciono ekspozicija jau atidaryta A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga). Pristatyta 200 aukciono lotų. Ekspozicija veiks rugpjūčio 1-4 dienomis nuo 13-19 val. Aukcionas vyks rugpjūčio 4 d. (šeštadienį) 19 val.

Palanga gali laimėti riedlenčių rampą
Lietuvos miestelių gyventojai yra kviečiami dalyvauti „Velomaratone“ ir laimėti savo bendruomenei riedlenčių rampą. Pernai riedlenčių rampa atiteko Kėdainių miesto bendruomenei. Šiemet įmonė „Amway“ ir „Velomaratonas“ konkursą skelbia ketvirtą kartą ir suteikia galimybę mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių bendruomenėms laimėti 5000 JAV dolerių riedlenčių parkui įrengti. Dalyvauti galima registruojant savo „Nutrilite“ pavadinimo komandas www.velomaratonas.lt puslapyje.

Paplūdimyje ... bebras
Palangoje viešinti skaitytoja Jurgita užfiksavo, kaip iš jūros į krantą išlipo bebras. Poilsiautojai smalsiai žiūrėjo, kaip bebras turškiasi vandenyje, tačiau tuo pačiu ir stebėjosi, mat šis gyvūnas nėra jūrinis ir dažniau pastebimas prie gėlo vandens telkinių.

Oras – įkaitęs, o vanduo – šaltas
Nuo visą Lietuvą alinusios kaitros į Palangos paplūdimius praėjusį savaitgalį atskubėjusius žmones nemaloniai nustebino šaltas jūros vanduo. Jis ne gaivino, bet gėlė. „Kas tai jūrai atsitiko? Saulė orą įkaitina iki 30 laipsnių, o į vandenį įbristi negalima – iš karto gelia kojas“, – tokie poilsiautojų nusiskundimai savaitgalį nuvilnijo socialiniuose tinkluose. Žmonės skundėsi, kad jūroje buvo galima ištverti tik minutę kitą. „Žmonėms iš tiesų nemalonu, kai perkaitę ant kranto jie negali pasimėgauti jūra. Kai toks šaltas vanduo, mums ramiau – mažiau žmonių maudosi, jie toli neplaukia, rečiau ir skęsta“, – kalbėjo Palangos paplūdimių gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas. Šią vasarą gelbėtojams iš vandens teko traukti tik šešis skęstančiuosius, o praėjusiais metais per tą patį laikotarpį gelbėti reikėjo beveik tris kartus daugiau žmonių. Gelbėtojai jūros vandens temperatūrą matuoja tris kartus per dieną: ryte, per pietus ir apie 17 valandą. Matuojama tik paviršinio vandens temperatūra. Su specialiu termometru gelbėtojas 20-25 metrų nuo kranto iki kelių įbrenda į jūrą ir nuleidęs dugno link termometrą palaiko apie minutę. Kaip aiškino okeanologas, habilituotas gamtos mokslų daktaras Rimantas Žaromskis, priekrantės vandens temperatūrai daugiausia įtakos daro vėjo kryptis: „Karštos dienos dažniausiai būna tuomet, kai vyrauja iš rytų atslinkusios šilto oro masės. Tada nors ir mažiausias iš rytų dvelkiantis vėjelis įšilusį, o dėl to lengvesnį ir paviršiuje besilaikantį vandenį nustumia tolyn į jūrą. O tuo metu į paviršių iškyla šaltas vanduo iš gelmių“, – jis sakė lrytas.lt

Palangos gelbėtojų galvos skausmas – girti tėvai ir pasiklydę jų vaikai
Gelbėtojų galvos skausmas – be priežiūros palikti vaikai. Kone pusšimtis mažamečių – tiek per kelias dienas Palangos ir Šventosios paplūdimiuose buvo pasiklydusių vaikų. Laimei, visi jie rasti sėkmingai. Tačiau tokio tėvų išsiblaškymo, gelbėtojai sako, jau seniai neregėję. „Pavyzdžiui, pirmadienį užfiksavome 12 pasiklydusių vaikų, praėjusį savaitgalį – apie 50”, – „Palangos tiltui“ sakė gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

Piktinasi dėl gatvių
Evaldas Matačiunas socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Mano Palanga“ piktinasi (kalba netaisyta): „Nesuprantu, kam daromos tokios nesąmonės!! Tiek ties Sodų g. žiedu, tiek ties Vasaros g. žiedu ir kitais būsimais IŠVAŽIAVIMAIS į žiedą bus tik viena juosta? Jūs ką, juokaujat! Jau dabar matosi eilės ties abiejomis šiomis gatvėmis, trafikas didžiausias, nes norint išvažiuoti į žiedą ir pasukti į kairę, t. y. Vydmantu-Klaipedos pusę ar į dešinę – centrą, tu turi pralaukti Sodų gatveje atitinkamai laiko, kol priekyje esantys automobiliai įlys į būsimą žiedą, bet tai kam MAN JŲ LAUKTI, kol juos kažkas įleis, jei aš noriu pasukti į dešinę ir važiuoti į centrą! Kodėl salelės daromos tokios plačios, o išvažiavimai į pagrindinę gatvę tokie siauri?! Didžiausia yra likusi atkarpa iki pėsčiųjų šaligatvio, galima būtų atitraukti tuos bortelius ir padaryti išplatėjimą, kad galėtų tuo pačiu du automobiliai tilpti ir tuo pačiu metu galėtų sukti tiek į dešinę, tiek į kairę. Nejau projektuotojai tokie besmegeniai ir nemato elementarių klaidų!? Apie atvažiuojančius iš darbo 17 val. ar išvažiuojančius į darbą 7-9 val. aš net nenoriu pagalvot, stovėsi tol, kol „kažką priekyje esantį įleis į žiedą lyg vietos nebūtų... Prašau pataisykite šią nesąmonę, mes ne kaime gyvename ir eismas Palangoje, ypač vasarą, išsipučia dešimtgubai, jei ne šimtgubai!“

Ar Palanga saugi neregiams?
Daiva Vitkauskienė socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Mano Palanga“ nuogąstauja dėl saugumo Palangoje neregiams (kalba netaisyta): „Graži bus mūsų Palanga, džiaugiamės, laukiam, stebim. Bet ar bus saugi neregiams? Geltonų vedančiųjų trinkelių juostos visur, bet jos visiškai šalia vejos, o dar kai kur ir šlaito – nesaugi ir informacija. Takelis turėtų eiti viduryje trinkelių, kad neregys, braukdamas lazdele ar batu jaustų, kur eina. Bet koks vedančiosios juostos atsišakojimas, pradžia ar pabaiga TURI BŪTI PAŽYMĖTI įspėjančiosiomis „bumbulinėmis“ trinkelėmis. Kai kurie takelių atsišakojimai turi vedančiąją juostą, o kai kurie ne, ką, ten neregiui negalima eiti... Suprantu, kad dar tik veiksmas vyksta ir ne viskas matosi, bet gal dabar taisyti lengviau, gal tariamės kartu, juk mums irgi rūpi, kad Palanga būtų ne tik graži, bet ir patogi, saugi visiems. Kad visiems būtų aišku: iškilios geltonos, arba raudonos pailgais brūkšniais plytelės, yra „vedančioji juosta“, o bumbulėtos – „įspėjančiosios“, tarsi sako neregiui: „Sustok ir pagalvok, kur dabar eisi“.

Palanga moka dalintis
Po socialinės akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“, kuri praėjusį savaitgalį į didžiausią šalies kurortą sukvietė šimtus vaikų iš mažiau pasiturinčių šeimų iš visos šalies, miesto meras Šarūnas Vaitkus socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Mano Palanga“ parašė: „Džiaugiuosi, kad Palangos bendruomenė moka dalintis! Kartu su Palangos kultūros ir jaunimo centru šiandien padėkojome visiems, kas savo darbu, idėjomis, paslaugomis, dovanomis ar kitaip prisidėjo prie jau trečius metus kurorte rengiamos socialinės akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“, kurios metu beveik pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos buvo pakviesti į Palangą, ir čia pirmą kartą pamatė jūrą. Matant nuostabą bei džiaugsmą vaikų akyse, nuoširdų šios akcijos rengėjų bei padėjėjų rūpestį bei šypsenas (nepaisant didžiulio nuovargio), tampa taip gera širdyje“.
Praėjusį savaitgalį Palangos bendruomenė pakvietė 500 vaikų iš kiekvienos Lietuvos savivaldybės, pasisvečiuoti kurorte ir pirmą kartą pamatyti jūrą. Mažųjų 2 dienas laukė pramogos, atrakcijos ir žinoma gyventojų svetingumas.

Palangoje palyginti nedaug valdininkų
Lietuvos laisvosios rinkos instituto duomenimis, Palangos miesto savivaldybė turi vieną mažiausią administracijos pareigybių skaičių santykinai su gyventojų skaičiumi tarp mažųjų savivaldybių. Jei vidutiniškai 1000 miesto gyventojų tenka 7,57 administracijos darbuotojų, tai Palangoje yra 6,67, arba beveik 7 procentais mažiau nei mažųjų savivaldybių vidurkis.
„Vertinant kurortinio miesto specifiką, t.y. didesnes darbų apimtimis statybos, teritorijų planavimo, viešosios tvarkos, prekybos administravimo srityje, Palangos miesto savivaldybė turi 111 pareigybių, o panašų gyventojų skaičių turinti Skuodo r. savivaldybė – 166 pareigybes. Taigi, šis rodiklis rodo nebūtinai tobulą, tačiau visai neprastą mūsų savivaldybės administracijos efektyvumą“, – mano miesto savivaldybės Tarybos narys Mindaugas Skritulskas. Eugenijus Čilinskas pastebi, kad miesto ir rajonų savivaldybių specifika yra skirtinga. „Skuodas turi kaimiškąsias seniūnijas. Šventosios seniūnija – tik pavadinimas“, – teigia jis socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Mano Palanga“.

Rasta medžiaga, panaši į narkotikus
Pirmadienį, apie 15.35 val. į Palangos m. PK pristatyti du neblaivūs asmenys. Atliekant dalinę apžiūrą, pas vieną iš vaikinų rastas folijos lankstinukas su žalios spalvos, augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga.

Šventosios seniūnijos seniūnaičių sueiga
Palangos miesto savivaldybėje, įgyvendinant priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, kviečiama Šventosios seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga. Jos posėdis vyks rugpjūčio 3 d. 13.30 val. vieta – Šventosios seniūnija (Šventosios g. 14). Sueigos posėdžiai yra atviri. Sprendimų priėmimo teisė suteikiama Šventosios seniūnijos teritorijai priskiriamų seniūnaitijų seniūnaičiams ir šioje teritorijoje teisės aktų nustatyta tvarka įregistruotų bendruomeninių organizacijų deleguotiems atstovams. Nevyriausybinių organizacijų ir tradicinių religinių bendruomenių atstovai Sueigoje, kurios teritorijoje vykdo savo veiklą, gali dalyvauti patariamojo balso teise. Kilus klausimų prašome rašyti el. paštu arba skambinti Sueigos pirmininkei Olgai Dejienei el. p. [email protected], tel. 8 676 06542.

Popiežiaus populiarumas
Rudenį planuojamas Popiežiaus Pranciškaus susitikimas su jaunimu sulaukė itin didelio dėmesio. Registracija internete prasidėjo trečiadienio vidurdienį, tačiau vos po 30 minučių norintieji užsiregistruoti sužinojo, kad kvietimų į susitikimą Vilniuje nebėra. Visgi popiežiaus vizito organizatoriai ramina, kad vietos užteks visiems, norintiems dalyvauti Vilniaus Katedros aikštėje vyksiančiame susitikime.

Rastas apiręs kūnas
Baltijos jūroje netoli Klaipėdos rastas smarkiai apiręs žmogaus kūnas, asmens tapatybę bando nustatyti policija, portalui lrytas.lt antradienio vakarą patvirtino Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Portalo šaltinių teigimu, rastas kūnas gali būti dar sausio mėnesį dingusio parasparnio piloto, bet tarnyba to patvirtinti negali. 40-metis parasparnio pilotas dingo sausio 11 d. vakarą, jis skrido iš Vilniaus į Nidą. Piloto paieška truko apie 19 valandų, bet sausio 12 dieną operacija buvo nutraukta konstatavus, kad dingęs vyras negalėjo taip ilgai išgyventi šaltame vandenyje. Rusijos teritoriniuose vandenyse buvo aptiktos parasparnio liekanos, tačiau pilotas nerastas. Rusijos pasieniečiai Lietuvai perdavė parasparnį ir piloto asmeninius daiktus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius