Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-08-23
Peržiūrėta
315
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Roko opera „Eglė“ Palangoje sulaukė išskirtinio susidomėjimo
Atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirta roko opera „Eglė“, kuri Palangos koncertų salėje bus pristatoma rugsėjo 8 d., sulaukė išskirtinai didelio šalies gyventojų susidomėjimo:¬ kvietimai į renginį buvo rezervuoti vos per keletą valandų.
Nemokamus kvietimus į Palangoje pristatomą operą buvo galima įsigyti Tiketa.lt svetainėje nuo penktadienio, rugpjūčio 17 d., 10 val. Jau pirmąją platinimo dieną per porą valandų visi kvietimai buvo rezervuoti. Ir nors buvo tikimasi, kad renginys pritrauks tiek vietinių, palangiškių, tiek kurorto svečių dėmesį, tačiau toks roko operos populiarumas pranoko visus lūkesčius. Beje, įvykus sistemos klaidai, dalis gyventojų kvietimus rezervavo dar iki 10 val., tačiau organizatoriai primena, jog šie kvietimai negalioja. Apie tai kiekvienas asmuo, rezervavęs kvietimus, informuotas elektroniniu laišku.
Palangos koncertų salės vykdančioji direktorė Rasa Aleksandrienė džiaugėsi, kad Palangos koncertų salė yra populiari tarp renginių organizatorių, o ypač džiugina lietuvių kūrėjų ir atlikėjų pasirodymai. Ši unikali Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio šventei skirta dovana Lietuvos žmonėms rodo, kad kultūra tebėra saugoma ir puoselėjama.
R. Aleksandrienė priminė, kad Palangos koncertų salė yra 2200 vietų, tad labai apgailestaujama, jog galbūt ne visi norintys galės išvysti šį Laimio Vilkončiaus kūrinį. Tačiau daugiausia jo laukę, reikia tikėtis, kvietimus įsigijo.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas teigė, kad buvo siekiama sudaryti galimybes įsigyti kvietimus kuo didesniam bei platesniam žiūrovų ratui. Todėl net buvo ribotas kvietimų, kuriuos gali įsigyti vienas asmuo, skaičius – vienas žmogus galėjo įsigyti tik du kvietimus. Kultūros skyriaus vedėjo manymu, galbūt prie tokio roko operos „Eglė“ populiarumo prisidėjo ir pirmasis jos pristatymas liepos 1 d. Vilniaus Vingio parke. Be to, nereikia pamiršti, kad šiais metais lietuviai švenčia atkurtos Lietuvos šimtmetį, taigi suprantama, kad vykstantys renginiai sulaukia tokio visuomenės susidomėjimo.
Atkurtos Lietuvos Šimtmečiui skirtos roko operos „Eglė“ kompozitorius – Laimis Vilkončius, libreto autorius – Sigitas Geda, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – Gintaras Rinkevičius, režisierius – Gediminas Šeduikis. Projekto partneris – Palangos miesto savivaldybė. Renginį globoja Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Tautos vado ąžuolo svarbą primins informacinis akmuo
Tautos vado ąžuolas, puošiantis Palangos Birutės parką, nuo šiol bus geriau pastebimas ir atpažįstamas – Palangos botanikos parko iniciatyva bei rūpesčiu ketvirtadienį šalia minėto ąžuolo įrengtas informacinis akmuo. Šio projekto autorė – palangiškė menininkė Gražina Oškinytė.
Pasak Palangos botanikos parko direktoriaus Valdo Pakuso, įrengti informacinį akmenį nuspręsta Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga bei siekiant labiau informuoti parko lankytojus apie šį ąžuolą. „Didžioji dalis palangiškių žino, jog čia auga vadinamasis A. Smetonos ąžuolas, tačiau nemažai žmonių, ypač kurorto svečių, šios informacijos neturi. Juo labiau kad pats ąžuolas iki šiol nebuvo įvardintas, neišsiskyrė iš parko aplinkos – apie šį pasiskaityti buvo galima tik informaciniuose stenduose“, – kalbėjo V. Pakusas.
Tautos vado ąžuolas Palangos Birutės parke buvo pasodintas 1934 m. rugsėjo 9 d. Tautininkų sąjungos Palangos skyriaus narių iniciatyva tuometinio šalies Prezidento Antano Smetonos garbei jo 60-mečio proga.

Palangos moksleivis bendravo su premjeru
Veiklus ir iniciatyvus Palangos senosios gimnazijos moksleivis Algirdas Benetis nestokoja ryžto tapti ateities lyderiu, dalyvauja projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“. Šiais metais projektas buvo jubiliejinis, vyko10-ąjį kartą. Projekto metu visą savaitę, rugpjūčio 20-24 dienomis, kartu su kitais dalyviais aktualiais valstybės klausimais moksleiviai diskutavo su premjeru ir ministrais, stebi Vyriausybės posėdžius, dalyvauja susitikimuose, kuriuose su įvairių sričių specialistais dalysis idėjomis, kaip spręsti opias visuomenės problemas bei stebės ministerijų ir Vyriausybės kanceliarijos darbą iš arti.

Baigiamasis koncertas
Kultūros pieva „I Love Palanga“ kartu su Izraelio Ambasada Lietuvoje ir Palangos miesto savivaldybe rugpjūčio 25 d. kviečia jus į baigiamąjį projekto „Muzika iš Izraelio“ koncertą, kuriame pasirodys kompozitorius, prodiuseris, multiinstrumentalistas, dainų autorius ir atlikėjas EldadZitrin.Šis koncertas užbaigs koncertų ciklą, kurio metu Palangą aplankė trys šiuolaikinės Izraelio muzikos scenos atstovai: birželio 30 d. kultūros pievoje koncertavo atlikėjas ORI, o liepos 14 d. – grupė „JonZ“.
EldadZitrin– muzikantas, prodiuseris, aranžuotojas, dainų autorius ir multiinstrumentalistas.

Už dvi naktis urvą primenančiame bute Palangoje – 772 eurai
Palanga, sovietinis urvas, dvi naktys, 772 eurai. Tokiu įrašu savo feisbuko paskyroje pasidalino radijo stoties „Power HitRadio“ programų direktorius Saulius Baniulis. Šalia jis sudėjo nuomojamo būsto nuotraukas, kurias pasiskolino iš apgyvendinimo platformos „Booking.com“. Vilnietį gerokai nustebino nuomos kaina, mat šiuo metu Palangoje nesunkiai galima susirasti kur kas patrauklesnių apartamentų ir už triskart mažesnę sumą. „Ištikrųjų galvojau, kad „Booking.com“ įsivėlė klaida, kad negali normalus žmogus už tokį, švelniai tariant, netvarkingą butą tikėtis tokių pinigų. Vien pasižiūrėjus į nuotraukas verkti norisi, o nuvykus, įsivaizduoju, viskas dar baisiau atrodo. Todėl po poros dienų darsyk peržiūrėjau, – gal 77, o ne 772 eurai už savaitgalį. Bet ne, tas skelbimas vis dar aktyvus, kaina nepakitusi“, – stebėjosi vyras. Jis svarstė, kad gal buto nuomotojai įsivaizduoja, jog jų kuklus būstas privilios užsieniečius, mūsų krašte vis dar ieškančius sovietinės egzotikos. Juolab, kad neseniai panašus atvejis buvo aprašytas žiniasklaidoje, kai iš tėvų paveldėtą eilinį butą Varėnoje vaikinas „dėl juoko už brangiai“ pasiūlė „Airbnb“ ir dabar neatsigina norinčiųjų jį išsinuomoti.

Parduoda automobilių stovėjimo aikštelę
Palangos miesto savivaldybės administracija viešame elektroniniame aukcione parduoda Palangos miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą – automobilių stovėjimo aikštelę (unikalus numeris 4400-1793-1510, pažymėjimas plane 1k, plotas 8704 kv. m) ir šiam objektui priskirtą 1,0253 ha valstybinės žemės sklypą (kadastro numeris 2501/0022:41), esančius Bangų g. 11A, Palangoje. Pradinė bendra nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo pardavimo kaina – 528 151,25 Eur, iš jos: pradinė nekilnojamojo turto pardavimo kaina – 81 000,00 Eur, žemės sklypo pradinė pardavimo kaina – 447 000,00 Eur, žemės sklypo formavimo išlaidos – 151,25 Eur.
Kainos didinimo intervalas – 5000,00 Eur. Aukciono dalyvio registravimo mokesčio dydis – 100 Eur. Aukciono dalyvio garantinio įnašo dydis – 52 800,00 Eur.
Informaciją dėl nekilnojamojo turto pardavimo sąlygų, parduodamo objekto apžiūros, aukciono vykdymo ir sutarčių projektų teikia Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Liebienė, Vytauto g. 112, Palanga, tel. (8 460) 41 408, el. paštas [email protected] arba [email protected]

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius