Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-09-06
Peržiūrėta
356
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Sodų gatvėje verda darbai
Palangos meras Šarūnas Vaitkus socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Mano Palanga“ trečiadienį paliko įrašą su fotografijomis (kalba netaisyta): „Didžiausias daugiabučių namų kvartalas Palangoje per kelis metus bus prikeltas naujam gyvenimui. Šį rudenį bus sutvarkyti visi Sodų g. esantys šaligatviai, atsiras nauji dviračių takai, bus tvarkomi ir plečiami kiemai. Darbai jau verda“.

Palangoje karaliaus krepšinis
Rugsėjo 10-13 dienomis Palangos sporto arenoje (Sporto g. 3) vyks III tarptautinis J. Daktaraitės ir A. Rupšienės moterų krepšinio turnyras. Įėjimas nemokamas.

Pajūrio nepaliekantiems poilsiautojams – perspėjimas
Nors Palangoje orai dar lepina vasariška šiluma ir prie jūros poilsiautojų netrūksta, gelbėtojai baigė darbą – kurorto komunalininkai iš paplūdimių jau pradėjo vežti gelbėtojų postus. Prasidėjus rugsėjui Baltijos jūroje besimaudantiems poilsiautojams reikia būti atidesniems – Palangos paplūdimiuose gerokai sumažėjo gelbėtojų. Tiesa, iki rugsėjo vidurio 4 gelbėtojai dar budėjo centrinėje gelbėjimo stotyje ir pietiniame poste, esančiame į pietus nuo jūros tilto. Tačiau atsitikus nelaimei jūroje pagalba užtruktų ilgiau nei įprastai. Iki rugsėjo 15 dienos du gelbėtojai dar budės ir Šventosios centriniame poste. Kaip teigė Palangos paplūdimių gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Ričardas Kurpius, dėl pastaruoju metu rugsėjo mėnesį prasitęsiančios vasaros reikėtų persvarstyti gelbėjimo paslaugų teikimo sutartį su savivaldybe. „Pagal susitarimą su Palanga, visi gelbėtojų postai dirba iki rugsėjo mėnesio, o centrinėje stotyje budima iki rugsėjo vidurio. Po to paplūdimiuose gelbėtojų nebelieka. Tačiau reikėtų pasvarstyti, ar dėl poilsiautojų saugumo šio termino nereikėtų pratęsti bent po pusę mėnesio, nes besimaudančiųjų būna iki pat spalio“, – teigė R. Kurpius. Kad vasara Palangoje užsibūna dar beveik mėnesį, patvirtino ir Palangos komunalinio ūkio vyriausiasis vadybininkas Aleksas Mineikis. Nuo rugsėjo 15 dienos Lietuvos pajūryje paplūdimio gelbėtojų nebelieka ir atsitikus nelaimei pagalbą jūroje suteiktų tik iškviesti ugniagesiai gelbėtojai.

Kurortas kuopsis išmaniai
Kurorto savivaldybė ruošiasi įsirengti išmaniuosius požeminius atliekų konteinerius, kurie atliekų surinkinėjus patys informuos, kad jau yra pripildyti. Palanga jau pasirašė sutartį su Olandijos kompanija „BWaste“, kuri iki kitų metų vasaros mieste įrengs 7 atliekų surinkimo aikšteles su 93 požeminiais konteineriais. Palangoje planuojami įrengti požeminiai konteineriai bus 5 kartus talpesni už dabartinius vieno kubinio metro talpos plastikinius konteinerius. Todėl atliekų surinkėjams rečiau teks tuštinti konteinerius. „BWaste“ atstovų teigimu, nauja sistema atliekų surinkimo išlaidas leidžia sumažinti beveik ketvirtadaliu. Septynios atliekų surinkimo aikštelės bus įrengtos daugiabučių namų kvartaluose, kur vienoje vietoje susikaupia daugiausia šiukšlių. Palangoje atsirasiantys konteineriai bus išskirtiniai ir tuo, kad juose įdiegta sistema pati informuos apie konteinerio užsipildymo lygį. Kartu su projektavimu ir aikštelių įrengimu darbai kainuos 560 tūkst. eurų. Didžiąją dalį – 85 proc. šio projekto lėšų skiria Europos Sąjunga, kuri finansuoja atliekų surinkimo sistemos tobulinimą. Šiuolaikiški požeminiai konteineriai jau yra atsiradę Prienuose, tačiau jie yra be elektroninių galimybių. Lapkritį išmanieji konteineriai turėtų būti įrengti Birštone. Iš ten statomų 100 konteinerių 23 bus rakinami. Juos galės atsirakinti ir šiukšles išmesti tik specialias elektronines korteles gavę gyventojai. Daugiau nei 300 požeminių konteinerių yra užsisakęs ir Jonavos miestas. Juose, kaip ir Palangoje, bus įdiegta apie prisipildymą informuojanti sistema. Konteineriai Jonavoje turėtų atsirasti kitais metais, kai čia bus baigtos įrengti požeminės aikštelės.

Palangoje girtas prie vairo įkliuvo dainininkas Mino
Ankstų antradienio rytą Palangoje girtas prie vairo įkliuvo daininkas Mindaugas Mickevičius, dar žinomas sceniniu Mino pseudonimu. Apie incidentą socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė „Reidas TV“. Kaip rašoma „Reidas TV“ pranešime, antradienį apie 6 val. 45 min., P. Vaineikio gatvėje Palangos policijos pareigūnai pastebėjo, kad staiga juos pamačius greitą manevrą į Draugystės taką atliko minivenas. Policijos pareigūnai pasivijo ir sustabdė automobilį „Toyota Sienna”. Miniveno vairuotojui Mindaugui nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,08 prom. „Vairuotojas, kuris dar žinomas sceniniu Mino vardu, paaiškino, kad buvo prie Klaipėdos, bet atsiminė, kad merginą paliko Palangoje, tad grįžo jos pasiimti“, – rašo „Reidas TV“. Dainininkui buvo surašytas protokolas, jam skirta 300 eurų bauda ir metus teks vaikščioti pėsčiomis arba samdytis vairuotoją, nes tokiam laikui iš jo atimtos teisės. Apie 9 val. ryto lrytas.lt bandant susisiekti su dainininku paaiškėjo, kad telefonas yra išjungtas.

Kieno automobilis?
Jurgita Adomaitė soclialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Mano Palanga“ trečiadienį paliko įrašą (kalba netaisyta): „Aikštelėje prie Palangos kapinių jau turbūt kokie du mėn. stovi pamirštas senukas Pežukas. Gal kažkas paliko numirti?“

Kviečia mergaites ir berniukus žaisti krepšinį
Palangos sporto centras kviečia į krepšinio treniruotes mergaites, gim. 2006–2008 m., ir berniukus, gim. 2009–2010 m. Treniruotės – nemokamos. Informacija tel. 8 671 06095. Trenerė Daiva Mažionienė.

Bėdos J. Janonio gatvėje
Oksana Tich socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Mano Palanga“ trečiadienį paliko tokį įrašą (kalba netaisyta): „Prieš metus buvo sutvarkyti šaligatviai J. Janonio gatvėje. Tačiau išvažiavimas iš J. Janonio 32 kiemo yra klaikus: nesutvarkytas pats išvažiavimo ruožas (yra lb aukštas ir visos mašinos kabina dugną, kad išvengtų didesnių automobilio pažeidimų, vairuotojams tenka važiuoti šaligatviu). Namo gyventojai mano, kad tai yra kelininkų klaida ir nepadarytas iki galo darbas. Būtų gerai, kad ši klaida būtų ištaisyta artimiausiu metu“.

Komunalininkai nereagavo
Virginija Milašienė socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Mano Palanga“ trečiadienį paliko tokį įrašą (kalba netaisyta): „Labai gaila, prieš savaitę skambinau komunalinėms tarnyboms – J. Biliūno g. 5 konteineris be dangčio – kirai, žuvėdros, katės, net žiurkės drabsto atliekas, tai epidemijos šaltinis, deja, nesureaguota tinkamai, nors pažadėjo, liūdna“.

Palangos kurhauzo darbai
Palangos Kurhauzo medinės dalies atstatymo darbai juda į priekį.

„Laukinių vakarų salūną“ krečia tikrintojų būriai
Nežabotomis linksmybėmis ir girtais klientais pagarsėjusį naktinį klubą „Laukinių vakarų salūnas“ krečia tikrintojų būriai, rašo dienraštis „Klaipėda“. Palangos centre įsikūrusio naktinio klubo veikla susidomėjo daugybė tarnybų. Po šimtais skaičiuojamų nusiskundimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų tyrimo ėmėsi higienistai, ugniagesiai ir kiti pareigūnai. Paaiškėjo net tai, jog valstybinių institucijų panosėje 20 metų stovėjo nelegalus statinys, o pats naktinis klubas oficialiai turėtų būti kino teatras, nes būtent tokia šio objekto paskirtis. Šio naktinio klubo veikla erzelį kurorte kėlė nuo pat sezono pradžios. Dėl triukšmo ir viešosios tvarkos pažeidimų buvo kviečiami Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, o naktinį siautulį teko tramdyti ir kurorto policijai. Pareigūnai suskaičiavo, jog vien 2015–2017 m. dėl „Laukinių vakarų salūno“ gauti 278 pranešimai, iš kurių 145 – dėl viešosios tvarkos pažeidimų – triukšmo, muštynių viešoje vietoje. Buvo pradėti septyni ikiteisminiai tyrimai. Pastatą nuomojančios mažosios bendrijos „Gaumena“ atstovas, nenorėjęs viešinti pavardės, tikino, esą šie skaičiai yra perdėti, o pati įmonė tikrintojų sulaukia kone kasdien. „Per dieną – po tris tikrintojus. O ką mes galime padaryti? Gal kažkas su kažkuo nesusitarė? Bet tokio puolimo, manau, nesulaukė nė viena Palangoje dirbanti įstaiga“, – tikino „Laukinių vakarų salūno“ valdytojas.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Petras Kaminskas patikino, jog šiame naktiniame klube veiklą vykdanti mažoji bendrija „Gaumena“ buvo įspėta imtis operatyvių priemonių sumažinti arba visiškai pašalinti viešosios tvarkos pažeidimus. Miesto savivaldybės taryba ėmėsi priemonių – prekybos vietoje šių metų liepą apribojo prekybos alkoholiu laiką nuo 1 val. iki 8 val. Tačiau šis draudimas išsilaikė tik savaitę. Klaipėdos apygardos administracinis teismas patenkino šį naktinį klubą valdančios mažosios bendrijos „Gaumena“ prašymą ir laikinai sustabdė savivaldybės direktoriaus įsakymo galiojimą, kol įsiteisės teismo sprendimas šioje byloje. Naktinių pramogų teikėjams pavyko Klaipėdos apygardos administraciniam teismui įrodyti, jog be alkoholio jų verslas esą bankrutuos. Kol kas sprendimu šioje byloje net nedvelkia, šalys pateikinėja teismui atsiliepimus, o posėdžio data nėra aiški. Pradėjus domėtis ir kitomis šio naktinio klubo veiklos aplinkybėmis, paaiškėjo, jog du dešimtmečius Palangos centre salūnas klientus priima, sodina ir maitina nelegaliai pastatytoje terasoje. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nežinia dėl kokių priežasčių 20 metų nematė reikalo ir nesiaiškino, kokiu būdu pačiame miesto centre esanti pasilinksminimo įstaiga apaugo ir kitais priestatais.

Lavonas Kunigiškių paplūdimyje
Trečiadienio rytą Kunigiškių paplūdimyje, ant jūros kranto, moteris aptiko jauno vyriškio kūną. Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas sako, kad teks palaukti tyrėjų išvadų, kol paaiškės, ar vyras buvo nužudytas, ar nuskendo. Anot jo, ant lavono kūno matėsi didelės kraujosruvos, nosis buvo kruvina.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius