Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-09-27
Peržiūrėta
343
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Fondas „Švieskime vaikus“ padovanojo Palangai knygų
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, rugsėjo 24 d. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos salėje vyko labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ projekto „Vaikų bibliotekėlė 2018“ akcija. Akcijos tikslas: atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus, remti bibliotekėlių atsiradimą vaikų darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse, taip pat skatinti mažamečių vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.
Oficialus labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ savanoris Darius Kubilius perdavė Palangos miesto savivaldybės viešajai bibliotekai, Palangos miesto pagrindinei bei pradinei mokyklai, SIŽBP „Palangos viltis“, lopšeliui-darželiui „Žilvinas“, Sanatorinei mokyklai, Šventosios pagrindinei mokyklai ir kt. vaikų ugdymo institucijoms knygeles „Brolių ieškotoja“, „Kiemo seklys Tomas ir Valius“, „Patisonas Dublis ir cukinija Sprakselina iškeliauja“, „Pelėnas, Varlėnas ir Bobo“, „Peštukai ir nykštukai“, „Pypas ir jo nutikimai“, „Septyni paukščių įstatymai“, „Tik ateinantys žodžiai“, „Vilniaus Vilnius“. Viso padovanota 486 knygelės. Fondo „Švieskime vaikus“
steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis.

Fondo „Švieskime vaikus“ inf.

Projekto „Parama maisto produktais IV“ Palangoje paramos dalinimas
Spalio 12 d., penktadienį, 15-18 val. Vytauto g. 92 (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro pagalbiniame pastate, iš kiemo pusės, įvažiavimas automobiliu iš Vasario 16-osios gatvės) bus dalijama Europos socialinio fondo agentūros projekto „Parama maisto produktais IV“ parama. Informacija teikiama telefonu 8 (46) 34 13 38.
Papildomas (nespėjusiems pasiimti) dalinimas vyks lapkričio 8 d., ketvirtadienį, 16 val. Plytų g. 9 A (pc „Maxima“ automobilių stovėjimo aikštelė prie gatvės). Būtina registracija telefonu (8 46) 34 13 38 iki lapkričio 7 d.

Arvydo Juozaičio knygos „Tėvynės tuštėjimo metas“ pristatymas
Spalio 8 d., pirmadienį, 17.30 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, III a.) vyks susitikimas su filosofu, Atgimimo Sąjūdžio pirmeiviu, rašytoju, publicistu Arvydu Juozaičiu. Autorius pristatys šiais metais išleistą knygą „Tėvynės tuštėjimo metas“.
Arvydas Juozaitis – visuomenės ir politikos veikėjas, sportininkas, humanitarinių mokslų daktaras, 2019-ųjų metų Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų dalyvis, parašęs ne vieną dešimtį knygų: istorinę literatūrinę „Baltijos trilogiją“: „Karalių miestas be karalių“ (I. Simonaitytės premija), „Ryga – niekieno civilizacija“ (Baltijos Asamblėjos premija), „Klaipėda – Mėmelio paslaptis“ ir „Tėvynės tuštėjimo metas“ – knyga takoskyra, kurią Arvydas Juozaitis rašė septyniolika metų. Joje sudėtos esė rašytos išgyvenant nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį. Karčioji mūsų gyvenimo tiesa – iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. Ar Lietuva išliks išgyvendama ir Europos tapatumo nuosmukį? Kur tie šaltiniai, iš kurių galime semtis jėgų spartėjančiam Tėvynės nykimui sustabdyti? Autorius įsitikinęs, kad 2018 metais, skaičiuodama savo naujojo valstybingumo šimtmetį, Lietuva patiria ir savo paskutiniąją lemtį – gyvena be rezervų. Visa tai, ką smagiai ir noriai demonstruojame socialiniuose tinkluose, – ir viskas. Užnugario nebėra.

Apie vaikų globą
Jei jums artima tėvų globos netekusių vaikų globos idėja ar įvaikinimo idėja, Palangos miesto socialinių paslaugų centras kviečia apsilankyti informaciniame renginyje „Vaikų globa/ įvaikinimas“. Renginys vyks spalio 3 d. 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, adresu Vytauto g. 61, Palanga.

Kviečia tapti budinčiais globotojais
Globos centras kviečia tapti budinčiais globotojais ir įprasminti savo gyvenimą, laikinai priimant į savo namus vaiką, likusį be tėvų globos.
Kas yra budintis globotojas? Tai asmuo, kuris savo šeimoje ne ilgiau nei 12 mėnesių laikinai prižiūri nuo 1 iki 3 vaikų, kol jie sugrįš pas savo tėvus arba jiems bus surasti nuolatiniai globėjai ir įtėviai.
Veikos forma: pagal individualios veiklos pažymą. Mėnesio atlygis budinčiam globotojui: 1 vaikas – 1,25 (MMA), vaikas iki 3 metų – 1,5 (MMA), 2 vaikai – 1,5 (MMA), vaikas iki 3 metų – 2 (MMA), 3 vaikai – 1,75 ( MMA), vaikas iki 3 metų – (2,5MMA). Taip pat budintis globotojas gaus papildomas lėšas, skirtas vaikui išlaikyti ir jo poreikiams tenkinti.
Budinčiam globotojui suteikiama:atokvėpio paslauga 30 dienų per metus;nuolatinė Globos centro specialistų pagalba, konsultavimo, tarpininkavimo paslaugos, informavimas.
Kaip tapti budinčiu globotoju? Asmenims, besidomintiems galimybe tapti budinčiu globotoju, reikiamą informaciją suteiks Globos centras, įsikūręs Palangos miesto socialinių paslaugų centre, adresu: Klaipėdos pl. 76, Palanga, (305 kab.), tel.: 8 (460) 48412; mob. tel. 8 (618) 43170.

Žurnalistai iš Jungtinės Karalystės domėjosi turizmo galimybėmis
Rugsėjo 18-22 d. Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrai kelionių žurnalistams surengė pažintinį turą, kurio metu aplankė Klaipėdą, Neringą, Klaipėdos rajoną. Rugsėjo 21-22 d. užsienio žiniasklaidos atstovai viešėjo Palangoje. Svečiams buvo pristatyti kurorto rekreaciniai ištekliai ir turizmo potencialas.

Jubiliejinės, 20-tosios „Aurum 1006 km lenktynės“ – liepos 17-20 d.
Šiemet kaip niekad anksti patvirtinta kitais metais vyksiančio didžiausio automobilių lenktynių festivalio Baltijos šalyse – jubiliejinių, 20-ųjų „Aurum 1006 km lenktynių“ – data.
Jos tradiciškai bus surengtos didžiausiame šalies vasaros kurorte Palangoje 2019 metų liepos 17-20 dienomis. Būtent čia jos debiutavo 2000-aisiais ir per visą savo gyvavimo laikotarpį nė karto nebuvo pakeitusios lokacijos.
„Apie jubiliejines, 20-ąsias ilgų nuotolių lenktynes pradėjome galvoti nepraėjus nė mėnesiui po šiemet pasibaigusio 1006 km maratono, – sako jų pagrindinis organizatorius, VšĮ „Promoevents“ direktorius Darius Jonušis. – Nors kiekvienos lenktynės mums, jų rengėjams, visų metų didžiausias ir atsakingiausias egzaminas, tačiau neperdėdamas galiu teigti, jog kitąmet pabandysime nustebinti tiek pačius sportininkus, tiek žiūrovus surengdami įspūdingiausią festivalį per visą lenktynių gyvavimo 20-tį“.
Pasak D. Jonušio, garbinga, daug išbandymų atlaikiusio renginio sukaktis įpareigoja jai pasiruošti kaip niekad kruopščiai ir atsakingai, norint surengti visai autosporto bendruomenei šventę, kurią, kaip tikisi lenktynių organizatoriai, visi minės dar bent dešimtmetį.
Todėl iš anksto paskelbta jubiliejinių lenktynių data, pasak jų rengėjų, leis joms geriau pasiruošti ne tik patiems organizatoriams, bet ir sportininkams, komandų vadovams, jau pradedantiems skirstyti kito sezono prioritetus.
Lenktynių organizatoriai negailės pastangų stengdamiesi dar labiau paaštrinti kovą klasėse, kad ji taptų dar įdomesnė žiūrovams, o laimėtojas galėtų jaustis ir būtų pagerbtas ne prasčiau už čempioną.
Pasitinkant renginio sukaktį bus prisiminti visi iki šiol vykusių lenktynių nugalėtojai ir rekordininkai, o ir pačių rekordų fiksaciją planuojama gerokai keisti.
Oficialią kitais metais vyksiančių 20-ųjų „Aurum 1006 km lenktynių“ registracijos pradžią organizatoriai ketina paskelbti dar lapkritį.
Šiemet vykusiose 19-tosiose „Aurum 1006 km lenktynėse“ dalyvavo 38 komandos ir jų sudėtyse esantys 134 sportininkai bei 38 komandų vadovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Vaikai kviečiami į aplinką pažvelgti kitaip
Prasidėjus naujiems mokslo metams Lietuvos vaikai vėl kviečiami į savo aplinką pažvelgti kūrėjo akimis ir namuose randamus medžiagų likučius bei nereikalingus daiktus paversti dekoro detalėmis, interjero akcentais, aksesuarais, baldais ar žaidimais bei dalyvauti aplinkosauginiame konkurse „Kita forma“. Šių metų konkursas dalyvių registracijos lauks iki spalio 21 dienos, o geriausi darbai bus eksponuojami nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.
Šiuo, jau šeštąjį kartą vyksiančiu konkursu siekiama ugdyti jaunosios visuomenės dalies moralės principus – požiūrį į save ir savo aplinką. Dalyvavimas konkurse vaikams padeda suprasti savo ryšį su mus supančia gamta ir jos sutvėrimais, kodėl yra svarbu tausoti, perdirbti, rūšiuoti ir kaip mes patys galime prie to prisidėti namų sąlygomis.
Pasak organizatorės Vaidos Griškevičienės, konkursas taip pat yra puiki edukacinė priemonė padedanti pedagogams lengviau perteikti aplinkosaugos, tausojimo, rūšiavimo ir kitas ekologines temas.
Dalyviai, dirbdami tiek grupėse, tiek individualiai darbuose panaudoja įvairiausias atliekas: plastiką, medieną, tekstilę, metalą, popierių, kartoną, odą. Jų rankose naujam gyvenimui prižadinami ir namuose vėl vietą randa senos elektros lemputės, klaviatūros, CD diskai, veržlės, varžtai, šaukštai, sagos, stiklo buteliai, knygos ir kt.
Konkursas kasmet sulaukia apie 1000 anketų. Džiugina tai, jog aktyvūs ne tik didieji Lietuvos miestai – konkursas aktyviai žadina norą kurti ir mažesniųjų miestelių mokyklų bendruomenėms. Na, o erdvę saviraiškai randa visi – nuo ikimokyklinio amžiaus vaikų iki abiturientų, kadangi konkursas suskirstytas į keturias konkurencines amžiaus kategorijas, kuriose įsteigta po vieną prizinę vietą.
Paroda lankytojams duris atvers lapkričio 5 dieną, nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų skyriuje. Geriausius darbus išrinks komisija, o jų autoriai bus apdovanoti lapkričio 17 dieną vyksiančio parodos uždarymo metu.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius