Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-10-04
Peržiūrėta
321
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Angelų sargų dieną – miesto vadovų padėka policijos pareigūnams
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas antradienį Angelų sargų dienos proga pasveikino kurorto policijos pareigūnus.
Sveikindamas pareigūnus profesinės šventės proga, meras padėkojo pareigūnams už jų nuoširdų darbą ir atsidavimą savo profesijai. „Jūsų dėka Palangos miesto gyventojai ir svečiai jaučiasi saugūs“, – sakė Š. Vaitkus.
Kurorto meras bendruomenės vardu profesinės šventės proga pareigūnams įteikė saldžią dovaną – šakotį, o labiausiai pasižymėjusiems tarnyboje įteikti Mero padėkos raštai.
Už glaudų bendradarbiavimą užtikrinant viešąją tvarką, visuomenės ir eismo saugumą mieste mero padėkos raštai įteikti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresniajam tyrėjui Petrui Mačiuliui, Reagavimo skyriaus vyriausiajam tyrėjui Donatui Mockaičiui bei Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui Ramūnui Anužiui.
Už glaudų bendradarbiavimą užtikrinant visuomenės saugumą mieste Mero padėka įteikta Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniajai specialistei Redai Matulienei, o už glaudų bendradarbiavimą užtikrinant viešąją tvarką, visuomenės saugumą, teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų prevenciją mieste padėkota Veiklos skyriaus tyrėjai Rūtelei Burgaitei.
Policijos pareigūnai profesinės šventės proga sulaukė Palangos parapijos klebono Kęstučio Balčiūno, taip pat – įvairių tarnybų sveikinimų ir linkėjimų, tačiau bene išradingiausiai juos pasveikino Palangos S. Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai – jaunieji akordeonistai, vadovaujami mokytojos Nijolės Daukšienės, policijos komisariate surengė nuotaikingą koncertą.
Angelų sargų dieną sveikinimų sulaukė ir mažieji kurorto gyventojai – Palangos bei Šventosios pradinukai, Palangos policijos pareigūnų kvietimu dalyvavę piešinių konkurse bei piešę policijos darbą. Konkurso prizininkams bei nugalėtojams Angelų sargų dieną buvo įteiktos atminimo dovanos.

Palangiškiai dziudo turnyre Klaipėdoje laimėjo visos prabos medalius
Paskutinį rugsėjo savaitgalį Klaipėdos mieste vyko atviras Klaipėdos miesto dziudo turnyras, kuriame dalyvavo Palangos „Judo Team“ komanda. Absoliučioje svorio kategorijoje, laimėdami po tris pergales prieš kur kas stipresnius oponentus, į finalą iškopė du Palangos atstovai – Robertas Gramauskas bei Vakaris Viršilas. Finale nežymia persvara laimėjo R. Gramauskas, Vakaris pasipuošė sidabro medaliu. Matas Kalvis bei Rapolas Venckevičius užėmė trečiąsias vietas.

„Palanga sambo academy“ direktorius Ernestas DORŽINKEVIČIUS

Klaipėdos apskrities policijos Prevencijos skyriuje – naujas vadovas
Spalio 2-ąją Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus viršininko pareigas pradėjo eiti Gintautas Pocevičius, buvęs Palangos m. PK Reagavimo skyriaus viršininkas.
Šio pareigūno tarnybos trukmė yra 23 metai. Darbą vidaus reikalų sistemoje jis pradėjo Skuode, nuo 2010 m. tarnavo Palangos policijoje.
„Prevencija – prioritetinė policijos veiklos sritis, kuria siekiama užkirsti kelią socialinės rizikos veiksniams: daug svarbiau užbėgti įvykiams už akių, nei vėliau kovoti su padariniais.
Esu girdėjęs posakį, kad prevencinis darbas yra nematomas ar mažai matomas, tačiau iš karto pastebima, kai šis darbas neatliekamas ar atliekamas neefektyviai“, – pradėdamas tarnybą Prevencijos sk. viršininko pareigose sako G. Pocevičius.
Jis tikisi, jog skyrius sugebės laiku ir tinkamai įvertinti nerimą keliančią situaciją, taikyti efektyvias priemones, įtraukti į saugios aplinkos formavimą gausias partnerių gretas.

Paskaita apie vaikų priklausomybes
Pastaruoju metu pradedama dažniau kalbėti apie sunkumus, kylančius dėl pernelyg intensyvaus technologijų naudojimo, o įsikniubęs į mobiliojo telefono ar kompiuterio ekraną vaikas, greičiau tampa taisyklė, o ne išimtis. Kur yra riba tarp sveiko domėjimosi informacinėmis technologijomis ir priklausomybės nuo jų? Problemos vaikų gyvenime kelia iššūkius tėvams ir reikalauja papildomų žinių, domėjimosi. Spalio 11 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. viešosios bibliotekos renginių salėje Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pristato temą, susijusią su besaikiu vaikų naudojimusi technologijomis: nemokamą paskaitą „Vaikų priklausomybės nuo kompiuterio, telefono ir kitų technologijų: ką turi žinoti tėvai“. Susimąstyti, išgirsti bei diskutuoti, kokios gali būti ilgo sėdėjimo prie kompiuterio pasekmės, kviečia psichologė-psichoterapeutė, Lietuvos psichologų sąjungos narė, lektorė Andromeda Kurbatovienė.

„Sportuokime kartu“ – vėl Senojoje gimnazijoje
Spalio 1 dieną Palangos senoji gimnazija buvo visiškai saugi, nes į mokyklą sugužėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato komanda, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos komanda, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardos komanda. Tik visos saugos tarnybos vykdė ne gelbėjimo darbus, o kartu su Palangos senosios gimnazijos sportininkais šventė Lietuvos policijos 100-metį.
Sportinės varžybos – turnyras „Sportuokime kartu“ tampa jau tradiciniu. Jas organizuoja Palangos policijos ir Palangos senosios gimnazijos komandos. Susirinkusius sveikino Klaipėdos apskr. VPK Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus, Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas.
2017 metais buvo žaistas krepšinis, pereinamąją taurę laimėjo gimnazistai, o 2018 metais susitiko pajėgiausios tinklininkų komandos. Palangos senosios gimnazijos mokinukai nuoširdžiai spaudė rankas visiems „angelams sargams“, tačiau aikštelėje nepaliko nei mažiausios vilties išsinešti pereinamąją taurę. Ugnė, Rokas, Žilvinas, Gintarė, Kristina, Joris, Augustas, Marius buvo apdovanoti atminimo dovanomis. Gimnazijai atiteko puikus krepšinio kamuolys ir malonūs policijos suvenyrai. Be medalių ir diplomų, šakočių neliko nei vienas dalyvis. Sportininkus apdovanojo Klaipėdos apskr. VPK Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius.
Atsisveikindami visi sutiko kitais metais susitikti futbolo aikštelėje.

Palangos senosios gimnazijos inf.

Palanga bendradarbiaus su Žemaičių apygardos 3-iąja rinktine
Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė bei Palangos miesto savivaldybė tęs pradėtą bendradarbiavimą – antradienį minėtos rinktinės vadas, pulkininkas leitenantas Mindaugas Stackevičius ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė tai patvirtinančią bendradarbiavimo sutartį.
Abi šalys įsipareigojo bendradarbiauti vietos savivaldos ir 3-iosios rinktinėskompetencijos srityse, stiprinti pasitikėjimą krašto apsaugos sistema, 3-iosios rinktinės irsavivaldybės renginiuose, rengtis valstybės sausumos teritorijos apsaugai ir gynybai savivaldybėsteritorijoje.
Pasirašant dokumentą sutarta pagal galimybes šviesti ir informuoti visuomenę apie Lietuvos saugumo ir gynybos politiką, krašto apsaugos sistemą, Lietuvos kariuomenę ir jos vaidmenį užtikrinant šalies saugumą. Taip pat – ugdyti pilietinę visuomenę ir kelti jos sąmoningumą, rūpintis iškilių asmenybių ir istorinių įvykių įamžinimu ir pagerbimu bei rengtis valstybės sausumos teritorijos apsaugai ir gynybai bei ekstremalių situacijų valdymui Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.
Palangos miesto savivaldybė įsipareigojo pagal galimybes turimomis priemonėmis skleisti visuomenei aktualią informaciją apie Lietuvos saugumo ir gynybos politiką, krašto apsaugos sistemą ir jos vaidmenį užtikrinant šalies saugumą, didinti kario savanorio tarnybos patrauklumą mieste, kurti palankią aplinką atlikti kario savanorio tarnybą, taip pat – pagal galimybes turimomis priemonėmis remti 3-iosios rinktinės ir jos padalinių organizuojamas pratybas bei renginius.
Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė įsipareigojo padėti įgyvendinti Palangos miesto savivaldybės įvairius projektus, siekiant ugdyti pilietinę visuomenę, kelti jos sąmoningumą, esant poreikiui, tarpininkauti pravedant pažintines ekskursijas Klaipėdos įgulos kariniuose daliniuose, pademonstruoti karinę techniką, ginkluotę ir amuniciją, pagal galimybes turimomis priemonėmis prisidėti prie Palangos miesto savivaldybės organizuojamų renginių, dalyvauti 3-iosios rinktinės ir Palangos miesto savivaldybės bendruose renginiuose ir kt.

Pajūrio takais
Rugsėjo 17-ąją Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama sporto šventė. Visi mokyklos mokiniai su savo klasių auklėtojais ir mokytojais dalyvavo sportinėje veikloje. Šiais metais visos penktos klasės su savo auklėtojomis nutarė keliauti prie Baltijos jūros ir išsiruošė į žygį „Pajūrio takais“. Kelionę pradėjome žingsniuodami J. Basanavičiaus gatve, toliau patraukėme Meilės alėja, kurioje išvydome be galo didelį, įspūdingą ąžuolą. Toliau keliaudami, sustojome prie Lurdo ir Birutės paminklo, pakalbėjome bei susipažinome su mūsų krašto istorija, lipome į Birutės kalną. O kopdami į jį suskaičiavome net šimtą laiptelių! Netrukus atsidūrėme Birutės parke, prie įsimintino dydžio riedulių ir truputį pailsėję, ėmėmės kitos aktyvios veiklos – surengėme estafetes, kurias vedė kūno kultūros mokytoja metodininkė Tatjana Stankevičienė. Rungėmės tarpusavyje, kas toliau numes kamuoliuką, taip pat kas yra vikresnis ir greičiau įveiks kliūčių ruožą bei pasieks finišo liniją. Šauniai pajudėję ir pasilinksminę patraukėme kelionės tikslo link – pasiekėme smėlėtąjį paplūdimį, kuriame žaidėme, bėgiojome, vaikščiojome. Vėliau iš pajūrio pajudėjome atgal į mokyklą. Užfiksavome, jog žingsniuodami tą dieną įveikėme virš dešimties tūkstančių žingsnių. O šią dienos žingsnių normą kasdien įveikti pavyksta ne kiekvienam! Taigi, nors ir grįžome pavargę, tačiau šią dieną praleidome tikrai aktyviai ir linksmai.

Jaunųjų žurnalistų būrelio narė, 5c klasės mokinėGoda MOTIEJAITYTĖ

Respublikinis vokiečių kalbos mokytojų seminaras
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje rugsėjo 27-29 dienomis vyko Vokietijos centrinio užsienio mokyklų biuro iniciatyva organizuotas seminaras Lietuvos vokiečių kalbos mokytojams „Tarptautinio vokiečių kalbos egzamino (DSD II) temų mokymo metodika, IT taikymas vokiečių kalbos pamokose ir orientaciniai centrinio užsienio mokyklų biuro skaičiai“. Seminarą vedė vokiečių kalbos koordinatorius Lietuvoje Michael Brehm.
Į seminarą susirinkę mokytojai aptarė tarptautinio vokiečių kalbos egzamino perspektyvas ir problemas, pasidalijo patirtimi, kaip kuo geriau padėti mokiniams jam pasiruošti. Mokiniai, išlaikę šį egzaminą, turi dideles galimybes mokytis Vokietijoje, pasirinkti norimas studijas ar darbą. Pakankamai didelė dalis vokiečių kalbos besimokančių gimnazistų kasmet pasirenka laikyti šį egzaminą, ir dauguma sėkmingai jį išlaiko. Tačiau jam reikia tikslingai ruoštis, įdėti daug pastangų ir skirti nemažai laiko. Mokytojams, mokantiems mokinius, kurie renkasi laikyti tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą, tenka didelė atsakomybė padėti mokiniams jam pasiruošti. Todėl mokytojams labai svarbu patiems nuolat tobulėti, gebėti perteikti žinias, padėti mokiniams įgyti reikiamų įgūdžių. Šis seminaras – puiki pagalba ir parama mokytojams.
Lektoriai M. Brehm, Alexander Woelfling, Thomas Lewandowski ir Ulrike Jansen pateikė vertingos medžiagos ir pasiūlė metodikos taikymo galimybių, idėjų, negailėjo patarimų. Klaipėdos Hermano Zudermano mokyklos mokytoja Neringa Tallat-Kelpšaitė Dapšienė supažindino su naujomis IT priemonėmis, skirtomis mokyti vokiečių kalbos.
Seminaras buvo labai naudingas ir įdomus, suteikė naujų jėgų, pasiūlė gerų idėjų tolesniam darbui. Džiaugiamės, kad Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla sudarė puikias sąlygas seminaro dalyviams, apgaubė juos rūpesčiu ir šiluma. Ir lektoriai, ir mokytojai dėkojo už šiltą priėmimą ir jaukią atmosferą.

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkėEdita PETRUŠONYTĖ

Bibliotekoje – senjorų polka ir protų mūšiai
Spalio 1 dienos popietę, Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko senjorų protų mūšis. Tai vienas iš gausybės šią dieną Palangoje vykusių renginių, kuriuose skatintas aktyvus ir turiningas laisvalaikis bei sveika gyvensena.
Linksmai nusiteikę „Senjorų protų mūšio“ dalyviai, belaukdami žaidimo pradžios, ne tik mėgavosi karštos juodos kavos puodeliu ir saldėsiais, tačiau, garsiau paleidus muziką, vikriai sušoko polkutę. Smagiausiai trepsėjo Palangos trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvas „Jūrė“, pasipuošęs teminiais mėlynais marškinėliais su užrašais. Prisijungė ir kiti.
Nuotaikingai nusiteikę kurorto senjorai pasiskirstė į septynias komandas: „Monciškės“, „Žara“, „Jūrė“, „Pamestinukės“, „Plekšnė“, „Liv“, „Nerija“. Renginį vedė Palangos viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovas Martynas Girininkas. Toks renginys vedėjui ne pirmasis. Rudens ir pavasario antradienių vakarais bibliotekoje jau senokai vyksta „Auksinio proto“ kovos, kur dalyviai, pasiskirstę į komandas, smagiai leidžia laiką, mankštindami savo protus. Žaidimų rezultatus galite sekti Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos www.facebook.com paskyroje.
Senjorų protų mūšio klausimai buvo paskirstyti į penkias dalis. Pirmąjį turą sudarė klausimai apie Palangos miesto istoriją. Dalyviai galėjo patikrinti savo žinias apie kraštą: ekrane parodyta istorinė Palangos žydų sinagogos nuotrauka, prašyta dalyvių įspėti, kur yra Olandų kepurė Palangoje bei atsiminti, kokia skulptūra buvo prieš restoraną „Jūra“. Iš dešimties klausimų į visus atsakė komanda „Nerija“. Per vieną tašką nuo jų atsiliko „Plekšnė“.
Kol komisija skaičiavo balus už teisingus atsakymus, senjorai jau bandė įminti klausimus apie Lietuvą. Šiame ture vienodai priekin veržėsi komandos „Plekšnė“ ir „Jūrė“. Nedaug nuo jų, vos vienu balu, atsiliko „Nerija“. Trečiajame ture, kur teko gliaudyti klausimus apie Baltijos jūros regioną, nepralenkiama buvo komanda „Liv“. Sudėtingiausias turas iš visų – ketvirtasis. Geriausiai jame pasisekė „Nerijai“. Užtat penktas turas visiems pabėrė gausų taškų lietų. Bendrieji klausimai, daugiausiai iš Europos kultūros istorijos, senjorams nepasirodė sudėtingi, tad beveik visos komandos papildė savo bendrą taškų kraitį.
Laimėjo protų mūšį – „Nerija“. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Aura Banevičienė dalyviams įteikė simbolinius prizus, kuriuos įsteigė kavinės „Molinis ąsotis“ ir „Monika“ bei Palangos miesto savivaldybė. Taip pat dėkojame Palangos švietimo pagalbos tarnybos administracijai už bendrystę organizuojant renginį.

Palangos viešosios bibliotekos inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius