Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-10-25
Peržiūrėta
336
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Paroda skirta 1918 metų Rumunijos Didžiojo Susivienijimo šimtmečiui
Spalio 19 d. Palangos kurorto muziejuje įvyko Rumunijos ambasados atvežtos fotografijų parodos, skirtos 1918 metų Rumunijos Didžiojo Susivienijimo šimtmečiui (švenčiamas gruodžio 1 d.), atidarymas.
Parodos atidarymo renginyje dalyvavo Rumunijos ambasadorius Lietuvoje ir Latvijoje Danas Adrianas Balanescu, mero patarėjas Pranas Žeimys, Seimo narys Antanas Vinkus, Kurorto muziejaus vadovė Virginija Paluckienė, kultūra, istorija bei fotografija besidomintys miesto gyventojai ir svečiai.
D. A. Balanescu atkreipė dėmesį, kad Rumunijos Didysis Susivienijimas yra labai svarbus jų šaliai, istorijai, taip pat pabrėžė, jog Rumunijai, kaip ir Lietuvai, šie metai yra išskirtiniai –Nepriklausomybės šimtmečio metai. Būtent todėl, pasak ambasadoriaus, kilo mintis atvežti parodą, skirtą šio Susivienijimo atminimui.
P. Žeimys atkreipė dėmesį, kad Rumunijos ambasadoriaus vizitas Palangoje jau antrasis, ir tai džiugina. „Tikimės, kad Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiavimas tik stiprės, ir Palanga taip pat galės prisidėti prie bendrų projektų organizavimo ir įgyvendinimo“, – sakė P. Žeimys.
Tarpukario Rumunijos fotografijos paroda apima šaliai svarbius laikotarpio įvykius – šalies karaliaus Ferdinando karūnavimą, Pirmojo pasaulinio karo pabaigą, 1918 m. Didįjį susivienijimą (Besarabijos, Bukovinos ir Transilvanijos prijungimas prie Rumunijos), Paryžiaus taikos konferenciją (1919–1920 m.).
Parodoje eksponuojama 30 ant kartono pagrindo sukurtų plakatų, kurių formatas – 50 ir 70 cm. Nespalvotose nuotraukose vaizduojami su šiais įvykiais susiję tuomečio gyvenimo fragmentai. Tarpukario laikotarpio nuotraukose – karalius Ferdinandas ir karalienė Marija, Didžiosios Rumunijos karalių karūnavimo ceremonija, Karališkosios šeimos sugrįžimas į Bukareštą.
Ši paroda jau buvo eksponuota Vilniuje, Alytuje, Panevėžyje, Klaipėdoje. Jos sudarytojas – Nacionalinio Kotročenio muziejaus (Bukareštas) direktorius Liviu Sebastianas Jicmanas.

Mokymai namų bendrijų savininkams
Šiandien 10 val. Daugiabučių namų bendrijų savininkų pirmininkai kviečiami dalyvauti 2 val. trukmės civilinės saugos mokymuose. Mokymai organizuojami atsižvelgiant į šių dienų aktualijas, kai daugiabučiuose namuose dėl neatsargaus elgesio kyla gaisrai, į pavojus patenka gyventojai: mažamečiai vaikai, gyvūnai, nukenčia turtas.
Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistas ves paskaitą apie autonominių dūmų detektorių įrengimo ir gaisrinės saugos reikalavimus daugiabučiuose, specialistas iš Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos supažindins su saugią gyvenseną užtikrinančiais veiksniais.
Mokymai vyks Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje, adresu Gintaro g. 33A Palangoje.
Atsakinga už mokymų organizavimą – Palangos miesto savivaldybės administracijos bendrojo skyriaus vyr. spec. Aistė Kairytė, mob. tel. 8 616 51783, 8 460 52396, el. p. [email protected]

Skaidrūs rinkimai Palangoje
Kviečiami visi palangiškiai dalyvauti skaidrių rinkimų dirbtuvėse. Interaktyviose dirbtuvėse supažindins su ,,Baltosiomis pirštinėmis” ir artėjančių rinkimų specifika, mokins atpažinti rinkimų pažeidimus, bus aptartos galimybės įsitraukti į veiklą ir pamatyti rinkimų užkulisius.
KUR? Atviroje jaunimo erdvėje, Palangos Kurhauze, Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga.
KADA? Spalio 30 d., 14-17 val.
REGISTRACIJA iki spalio 26 d.: https://goo.gl/forms/mU8ORdzvu6TK49sz1
Vietų skaičius ribotas, todėl išankstinė registracija yra būtina.
Visuomeninė organizacija ,,Baltosios pirštinės” – pirmoji ir vienintelė nepriklausoma, nepolitinė rinkimų stebėjimo organizacija Lietuvoje.

Avarijoje tris šeimos narius pražudęs vyras neišvengs nelaisvės
Girtas prie vairo sėdęs, tris vienos šeimos narius pražudęs ir pats neįgalus tapęs 46 metų Igoris Cvetkovas nesuminkštino teisėjų širdžių – jie nesumažino anksčiau paskirtos 10 metų laisvės atėmimo bausmės. Tačiau nukentėjusiesiems skirtas neturtinės žalos atlyginimas sumažėjo nuo 310 000 iki 190 000 eurų. Išnagrinėjęs skundą Klaipėdos apygardos teismas vakar paskelbė nutartį. Ją išklausęs I.Cvetkovas iš teismo rūmų išėjo nunarinęs galvą ir slėpdamas veidą po kepure. 10 metų laisvės atėmimo už pražudytą šeimą jam pernai gruodį skyrė Plungės teismas. Kraupi avarija įvyko 2015 metų spalio 4-ąją kelyje Šiauliai–Palanga, Plungės rajone. I.Cvetkovo vairuojamas „Hyundai Galloper“ kirto ištisinę liniją ir įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą. Išvydęs jį priešais ir siekdamas išvengti susidūrimo ištisinę liniją kirto ir į priešpriešinio eismo juostą metėsi ir BMW 520i, kurį vairavo 36 metų Ramūnas Dargužas, bet „Hyundai Galloper“ staiga grįžo atgal. Po kraupaus susidūrimo žuvo R.Dargužas, jo 31 metų žmona Milda Dargužienė ir trejų metų dukra Ugnė. Civilinius ieškinius teismui pateikė šeši asmenys – žuvusiųjų artimieji.

Geriausio virėjo rinkimuose – du palangiškiai
Lapkričio 10 d. geriausio Lietuvos virėjo konkurse susirungs 8 virėjai, tarp kurių – ir du palangiškiai: Bernardas Anužis (restoranas „Onorė) ir Gabrielius Zajac (restoranas „4“). Per 3 val. 30 min. konkurso dalyviai turės pademonstruoti savo kūrybiškumą ir pagaminti tris patiekalus: šaltą užkandį iš šukučių; karštąjį (pagrindinį) patiekalą, būtinai panaudojant putpelės sudėtines dalis ir demonstruojant įvairias mėsos ruošimo technologijas; desertą, būtinai panaudojant miško spanguoles, migdolų miltus ir midų.

Mokiniams – įdomi pamoka apie gintaro savybes
Spalio 23 dieną Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko edukacinis užsiėmimas „Palangos krašto etnografiniai ypatumai. Gintarai“. Jo metu Palangos pradinės mokyklos 4 klasės mokiniams ir jų mokytojai Nomedai Maksvytienei trumpą pamokėlę vedė Palangos Gintaro muziejaus darbuotoja Giedrė Miežetienė.
Pradžioje vaikai buvo trumpai supažindinti su gintaro kilmės istorija, gydomosiomis savybėmis, papasakota, kad gintaras naudojamas ne tik papuošalų ar meno dirbinių gamyboje, bet ir kosmetikos srityje. Kiekvienas edukacinio užsiėmimo dalyvis galėjo pabandyti šlifuoti po nedidelį gintaro gabalėlį, kaip tai daroma gaminant gintaro papuošalus ar kitus dirbinius.
Antrojoje užsiėmimo dalyje vaikai kūrė kompozicijas iš gintarų, džiovintų paparčių, plunksnų ir kitų gamtoje surinktų priemonių. Šioje dalyje pasireiškė tikrasis edukacinio užsiėmimo dalyvių kūrybiškumas: vieni norėjo pavaizduoti jūros bangas, išplaunančias gintarą, kiti vaizdavo pajūrio krantą nubarstytą gintarais. Kiekvienas pasitelkė savo fantaziją ir sukūrė unikalų paveikslėlį, kurį galėjo parsinešti į namus ir džiaugėsi, jog įgijo naudingų žinių apie mūsų krašto auksu vadinamą gintarą.

Paroda pagal M. K. Čiurlionio kūrinius
Spalio 10 dieną Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje atidaryta nauja S. Vainiūno meno mokyklos mokinių kūrybinių darbų paroda pagal M. K. Čiurlionio kūrinius „Jūra“ ir „Miške“. Paroda veiks iki lapkričio 5 dienos.

Būtina tinkamai pasirūpinti padangomis
Palangos miesto savivaldybė primena: prasidėjus padangų keitimo sezonui gyventojai, automobilių servisai ir padangų pardavėjai raginami tinkamai pasirūpinti naudojimui netinkamomis padangomis. Gyventojams primename, kad keičiant padangas automobilių servisuose ar jų keitimo vietose (mažose dirbtuvėse), senosios turi būti priimamos nemokamai. Automobilių servisams draudžiama senas padangas atiduoti jų naudotojui – jie, kaip ir padangų gamintojai bei importuotojai, privalo pasirūpinti, kad netinkamos naudojimui padangos būtų utilizuotos ar perdirbtos.
Gyventojai senas padangas NEMOKAMAI taip pat gali pristatyti į savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.
Palangos miesto didžiųjų atliekų, antrinių žaliavų, buityje susidariusių pavojingų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė: Jurgučio g. 13, Joskaudų kaimas, Darbėnų sen. Kretingos raj., II-V 9-18 val. VI 10-14 val.; 8 630 08992, (8 46) 219322.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius