Palangos "Palanga" - prie gėdos stulpo: už nelegalias lažybas ir manipuliavimą varžybų rezultatais metama iš aukščiausios futbolo lygos

"Palangos tilto" informacija, 2019-12-06
Peržiūrėta
297
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį, gruodžio 5 d., Vilniuje Lietuvos futbolo federacija (LFF) surengė specialią spaudos konferencija, kurios metu pranešta apie dviejų A lygos klubų – Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ – šalinimą iš aukščiausiųjų šalies divizionų kitam sezonui.

Apie tai pranešė LFF generalinis direktorius Edgaras Stankevičius, pristatęs pastarųjų kelių metų situaciją Lietuvos futbole, kalbant apie nelegalias lažybas ir manipuliacija rungtynėmis ir jų rezultatais.

„Kalbame apie du klubu. Kartu sudėjus, šiame sezone vien iš šių klubų gavome 17 raportų apie galimai sutartas rungtynes. Klubai buvo supažindinti su esama situacija. Vienas iš šių klubų – Klaipėdos „Atlantas“ – buvo nubaustas 30 tūkst. eurų bauda. Penkiems šio klubo žaidėjams buvo skirtos sankcijos – diskvalifikacija nuo 6 iki 12 mėnesių bei piniginės baudos. „Atlantas“ kitą sezoną negalės dalyvauti aukštesniame nei II lygos čempionate“, – apie pirmąjį nubaustą klubą tvirtino E. Stankevičius

„Kitas aštuoniuose raportuose minimas klubas – „Palanga“. Buvo pradėti tyrimai po LFF taurės pusfinalio rungtynių su „Gargždų“ ekipa, po kurių gavome signalų. Iš viso šiame sezone buvo net 8-ios A lygos rungtynės, kuriose „Palangos“ žaidėjai galima sutarė dėl rungtynių baigties.

„Palangos“ atveju klubui buvo skirta 42 tūkst. eurų bauda bei į tyrimą patraukti dešimt asmenų – klubo direktorius, septyni užsieniečiai ir du lietuviai“, – kalbėjo E. Stankevičius.

Prieš paskelbdamas verdiktą dėl dviejų pajūrio klubų pašalinimo iš kitų metų A ir I lygų, E. Stankevičius atskleidė liūdną realybę Lietuvos futbole.

Anot vieno iš LFF vadovų, pastaraisiais metais mažėję signalai apie manipuliavimą rezultatais, šiais metais ypač suintensyvėjo.

„Turime A ir I lygos rungtynių monitoringą. Prieš ir po kiekvienos dvikovos gauname signalus. Pirmasis įspūdis, įspėjamasis signalas, yra vadinamas „alertu“. Gavome apie 200 tokių alertų, bet tai yra daugiau šokinėjimai lažybų rinkose ir panašiai. Raportai jau verčia imtis priemonių ir pradėti tyrimus.

Dar 2015 metais turėjome nemažai raportų dėl sutartos rungtynių baigties Lietuvos futbole. Iš viso gavome 38 raportus, kuriose buvo nagrinėjamos galimos sutartų rungtynių situacijos A ir I lygose.

Po priimtų įstatymo pataisų 2016 m. raportų skaičius sumažėjo iki 4, 2017 m. sulaukėme 7, o 2018 – 8 raportų.

Kaip bebūtų, gaila, bet šiame sezone sulaukė 25 raportus iš dviejų aukščiausių Lietuvos lygų. Tai yra daug“, – aiškino E. Stankevičius.

lrt.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Bendradarbiaudamas su Savivaldybės Ekstremalių Situacijų Komisija (ESK), "Palangos tiltas" pristato dar vieną Savivaldybės savanorę,pasiryžusią padėti pagalbos reikalingiems palangiškiams ekstremalios situacijos šalyje metu. Susipažinkite: Klaudija Kuprijanovaitė.


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


LFF nesuteikė Palangos futbolo klubui "Palanga" I lygos licencijos.


Ketvirtadienį, gruodžio 5 d., Vilniuje Lietuvos futbolo federacija (LFF) surengė specialią spaudos konferencija, kurios metu pranešta apie dviejų A lygos klubų – Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ – šalinimą iš aukščiausiųjų šalies divizionų kitam sezonui.


Palangos "Palanga" sieks A lygos licencijos

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 03 | Rubrika: Miestas

Gruodži antrąją baigėsi terminas, iki kurio klubai galėjo teikti prašymus dalyvauti 2020 metų sezono A lygos pirmenybėse. Šiemet paraiškas pateikė dešimt šalies futbolo klubų. Tarp jų - ir Palangos "Palanga"


Ant "Palangos" futbolo klubo krenta įtarimų šešėlis

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 12 | Rubrika: Sportas

Vienas A lygos autsaiderių "Palangos" klubas sulaukė įtarimų dėl galimai sulaužytų sąžiningo žaidimo principų, o tyrimo ėmėsi Lietuvos futbolo federacija.  


Palangos "Palanga" krito prieš Vilniaus "Riterius"

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Sportas

Lietuvos A futbolo lygos čemionate dar vieną pralaimėjimą rugsėjo 25 dieną patyrė Palangos "Palanga."


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius