Palangos sanatorinėje mokykloje – savaitė „Be patyčių“

Palangos tiltas, 2022-03-21
Peržiūrėta
1849
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos sanatorinėje mokykloje – savaitė „Be patyčių“

Emocinės paramos tarnybos VŠĮ „Vaikų linija“ iniciatyva kovo mėnuo paskelbtas Sąmoningumo didinimo mėnesiu „Be patyčių“. Palangos sanatorinėje mokykloje tradicinės vertybės – pagarba, pakantumas, supratingumas, empatija, pagalba puoselėjamos nuolat. Mokytojai kiekvieną dieną kalba su vaikais apie žmonių skirtybes, skatina ugdytinių sąmoningumą inicijuodami socialinio-emocinio ugdymo žaidimus, kūrybines dirbtuves, ragindami skaityti   įvairias istorijas, aptarti veikėjų poelgius, keisti istorijų siužetą ir kt. 

2022 m. kovo 14–21 d. Palangos sanatorinėje mokykloje patyčių prevencijai skirtas ypatingas dėmesys. Kovo 14 d. priešmokyklinio amžiaus vaikai ir pradinių klasių mokiniai žaidė socialinio-emocinio ugdymo žaidimus „Sveikas atvykęs“, „Žinau, ką daryti“, „Gėlės susipyko, gėlės susitaikė“; inscenizavo ir analizavo situacijas, kurių metu mokėsi susidraugauti, puoselėti draugystę, atsiprašyti, susitaikyti su draugu po barnio. 5–8 kl. ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai žaidė žaidimą „Siūlų kamuolys“, kurio metu tobulino aktyvaus klausymo gebėjimus, stiprino pasitikėjimą klasės draugais.

Kovo 15 d. priešmokyklinio amžiaus vaikai ir pradinių klasių mokiniai kūrė draugystės paukščius ir dovanojo juos savo klasės draugams. Veiklos metu vaikai atskleidė savo kūrybines galias, turėjo galimybę pasidžiaugti savo ir klasės draugų gebėjimais, patirti dalijimosi džiaugsmą. Tuo tarpu 5–8 kl. ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo šiose patyčių prevencijos veiklose:

„Iliustruota istorija“ - iliustravo mokytojo perskaitytą istoriją, pristatė savo iliustracijas, atsakė į užduodamus klausimus; 

„Kaip susirasti draugų?“ - trijų-keturių mokinių grupės atsakė į klausimus apie draugystę, tarpusavio bendravimą, konfliktų sprendimą, diskutavo, išsakė savo nuomonę; 

„Kas gali padėti spręsti „realias“ ir „virtualias“ patyčias?“ - mokiniai apžiūrėjo klasės viduryje padėtą kuprinę. Kuprinė iš anksto paruošta, neva priklausanti vaikui, kuris mokėsi šioje mokykloje ir patyrė patyčias): netvarkinga, joje keli suplėšyti sąsiuviniai. Mokiniai diskutavo apie tai, kaip skriaudžiamas vaikas turėjo jaustis, kas jam galėjo padėti tokioje situacijoje;

„Autobiografinė poema“ - mokiniai ir mokytojas rašė autobiografinę poemą. Mokytojas pradėjo, mokiniai pratęsė, prisijungdami po vieną ir pristatydami šalia sėdintį bendramokslį, aptarė savo jausmus.

Kovo 16 d. mokykloje vyko apsikabinimų diena. Šią dieną vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, dalijosi šypsenomis ir gera nuotaika.

Kovo 17 d. priešmokyklinio amžiaus vaikai ir pradinių klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Akiniai“ (rež. B. Duchscherer) ir jį aptarė, išsakydami, kokios mintys, įspūdžiai kilo žiūrint filmą, apibrėždami, kas įsiminė, pasirodė svarbu. Tuo tarpu 5–8 kl. ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai VŠĮ „Vaikų linijos“ „Youtube“ kanale žiūrėjo filmuką apie elektronines patyčias. Po filmuko peržiūros vyko filmuko aptarimas, diskusija apie elektroninių patyčių priežastis, pasekmes.

Kovo 18 d. mokiniai piešė piešinius tema „Draugystė augina sparnus“. Vaikų darbais džiaugėsi visa Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė: vaikai, jų tėvai (globėjai, rūpintojai), įstaigos darbuotojai ir svečiai.

Kovo 21 d. mokiniai minėjo Pasaulinę Dauno sindromo dieną. Šią dieną vaikai ir mokytojai  mūvėjo skirtingas kojines. Taip išreiškė palaikymą ir toleranciją žmonėms, turintiems Dauno sindromą.

Apibendrinant svarbu pažymėti, kad socialinis-emocinis ugdymas – ilgas ir nuoseklus procesas, kurio metu vaikai mokosi efektyviai naudoti žinias, gebėjimus, įgūdžius bei vertybines nuostatas, reikalingas norint pažinti, valdyti emocijas; kurti bei palaikyti pozityvius tarpusavio santykius su įvairiais žmonėmis; priimti atsakingus sprendimus ir kt. Socialinis-emocinis ugdymas yra svarbus emocinei ir socialinei vaikų sveikatai. Na, o Palangos sanatorinei mokyklai ugdytinių sveikatos stiprinimas ir saugojimas – prioritetas.

 

Palangos sanatorinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Erika Turauskienė,

bibliotekininkė Ingrida Rimšienė

Jūsų komentaras:

IB 2022-03-21 19:37 (IP: 162.158.222.137)
O kodėl tik savaitė. Kitu metu galima tyčiotis? Kvepia parodomuoju renginiu, tik dėl varnelės popieriuose, kuris esmės nekeičia.

Taip pat skaitykite

2024 m. gegužės 7-ąją,   Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė sukėlė skaitymo bangą – prisijungė prie akcijos „Lietuva skaito“, kurią organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacija.


2024-05-03 Palangos sanatorinėje mokyklos bendruomenė dalyvavo projekte „Atgal į mokyklą“. 


Birželio 2 d. Palangos sanatorinėje mokykloje vyko edukacinis renginys Trijų spalvų simfonija . 


2023 m. balandžio 5 d. Palangos sanatorinėje mokykloje vyko edukacinis renginys „Palanga vakar ir šiandien“, skirtas Palangos 770 jubiliejaus minėjimui bei Tarptautinei vaikų knygos dienai pažymėti. 


Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė įsitraukė į respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektą „Draugystė širdelėje plazdena“ (toliau projektas), kurį organizavo Šiaulių lopšelis-darželis „Kregždutė“.


Emocinės paramos tarnybos VŠĮ   „Vaikų linija“ iniciatyva kovo mėnuo paskelbtas Sąmoningumo didinimo mėnesiu „Be patyčių“. Palangos sanatorinėje mokykloje tradicinės vertybės – pagarba, pakantumas, supratingumas, empatija, pagalba puoselėjamos nuolat. Mokytojai kiekvieną dieną kalba su vaikais apie žmonių skirtybes, skatina ugdytinių sąmoningumą inicijuodami socialinio-emocinio ugdymo...


Šių metų Adventą pasitinkame gyvendami koronaviruso (COVID-19) pandemijos sąlygomis. Pasikeitė mūsų gyvenimas, pasiilgstame bendravimo, edukacinių, sporto bei kultūros renginių. Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė dalijasi praėjusių metų Advento prisiminimais. Tuo laikotarpiu įvyko nuostabi edukacinė pamoka “Tradicinis gintaro apdirbimas”, kurią surengė...


Palangos sanatorinės mokykloje vyko edukaciniai renginiai Pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti.


Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė šventinę tarptautinės Mokytojų dienos popietę sulaukė malonių svečių – kolegų iš Lietuvos aklųjų bibliotekos. Svečiai iš Vilniaus surengė įdomius, nuotaikingus edukacinius užsiėmimus pradinių klasių mokiniams.


Pradinėje mokykloje paminėta Teatro savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 17 | Rubrika: Miestas

Visą besibaigiančią savaitę Palangos pradinėje mokykloje šurmuliavo itin pakiliai nusiteikę vaikai, mat buvo minima jau tradicine tapusi Teatro savaitė. Šiom dienom ypatingai pasireiškia ir vaikų, ir pedagogų kūrybiškumas. O ir dienos tampa kur kas linksmesnės, kai kiekvieną dieną laukia staigmena – naujas spektaklis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius