Palangos siekis – populiarinti turizmą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-22
Peržiūrėta
1677
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Siekiant maksimaliai patenkinti į kurortą atvykusių turistų poreikius, suteikiant juos dominančią informaciją bei skatinant atvykstamąjį ir vietos turizmą, miesto valdžios sprendimu patvirtinta kitų metų programa. Pastarajai įgyvendinti lėšos bus skiriamos iš miesto savivaldybės biudžeto. Preliminarus lėšų poreikis kitiems metams – 263 tūkst. litų.

 

Būtini tiesioginiai ryšiai

Pasak savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėjos Irenos Šatkauskienės, norint pritraukti turistus, poilsiautojus ir vienai dienai atvykstančius į kurortą lankytojus, būtinos tokios rinkodaros priemonės, kurios trauktų turistus į Palangą. Anot jos, nebepakanka vien tik turistinių leidinių. Reikia organizuoti pažintinius turus užsienio agentūroms ir žiniasklaidos atstovams, palaikyti tiesioginius ryšius su kelionių organizatoriais ir kelionių agentūromis, vežančiomis turistus į regioną. Norint populiarinti Palangą, privalu patiems dalyvauti turizmo parodose ir verslo misijose.

 

Konkrečios priemonės

Šiems tikslams įgyvendinti numatytos konkrečios priemonės. Vedėjos I.Šatkauskienės teigimu, planuojama į Palangą pakviesti Rusijos ir Norvegijos turistinių kelionių organizatorius bei žiniasklaidos atstovus, kurie savo straipsniuose plačiai supažindins savo šalies gyventojus su Palanga, jos lankytinomis vietomis, ramaus ir aktyvaus poilsio praleidimo būdų pasiūla, pramogomis.

 

Kurortas – tarptautinėse parodose

Vienas iš svarbiausių programos įgyvendinimo tikslų – kurorto pristatymas tarptautinėse parodose ir verslo misijose. Kitąmet planuojama dalyvauti aštuoniose parodose. Sausį Norvegijos sostinėje Osle vyksiančioje prestižinėje „REISELIV“ turizmo parodoje, vasarį tradicinėse „BALTTOUR“, kuri vyks Latvijos sostinėje Rygoje, ir „VIVATTUR“ Vilniuje.

Pavasaris, anot skyriaus vedėjos, pasižymės parodų gausa. Tad palangiškiams, prieš sezono pradžią, tai dėkingas metas. Balandį ketinama Palangą pristatyti Kaliningrado „JANTUR“, Minsko „LEISURE“ parodose ir vienoje iš didžiausių, vyksiančių Maskvoje, „MITF“ parodoje.

Rudenį dar numatoma prisistatyti Lenkijos mieste Poznanėje vyksiančioje parodoje „TOUR SALON“.

 

Tikimasi sulaukti 40 tūkst. turistų

Ekonominės plėtros skyriaus vedėja I.Šatkauskienė sakė, jog tikimasi, kad bus aptarnauta apie 40 tūkst. turistų, kuriems informacija teikiama nemokamai. Taip pat bus išleisti šešių rūšių turizmo informaciniai leidiniai, pristatantys Palangą, jos rekreacinius išteklius ir skelbiantys aktualią informaciją turistams įvairiomis kalbomis. Nacionalinei turizmo informacijos sistemai bus pateikti atnaujinti 50 turizmo objektų, sukaupta aplankiusių mūsų kurortą turistų vertinimai dėl teikiamų paslaugų.

Turizmo informacijos teikimas yra svarbiausia priemonė, suteikianti galimybę įtakoti jau atvykusius turistus, skatinti juos daugiau naudotis turizmo paslaugomis bei  ilgiau užtrukti kurorte.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės 2023 metų biudžetas Savivaldybės tarybos buvo partvirtintas 2023 m. vasario 3 d. sprendimu.


Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Iš Palangos miesto savivaldybės lėšų 2021 metais Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendino du projektus: vaikų vasaros stovykla „Sveika mano vasara” ir suaugusiųjų mokymai „Širdis Tau padėkos”. Šios veiklos sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo ir aktyvaus dalyvavimo. O gyventojų motyvacija po dalyvavimo veiklose rinktis sveikesnį gyvenimo būdą – labiausiai...


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


2010 m. miesto biudžeto svarstymo peripetijos

Mindaugas Skritulskas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Vasario 19 d. Palangos miesto taryba patvirtino 2010 m. miesto biudžetą, kurį parengti  buvo kaip niekada sudėtinga. Lyginant su praėjusiais metais, savivaldybės biudžeto apimtis sumažėjo apie 14 mln. litų, o išlaidos, dėl kurių paprastai daugiausia diskutuojama - nuo 52 mln. iki 40 mln. litų, kitaip tariant - daugiau kaip 20 proc. Kas blogiausia, kad realiai išlaidos mūsų...


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos siekis – populiarinti turizmą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 22 | Rubrika: Miestas

Siekiant maksimaliai patenkinti į kurortą atvykusių turistų poreikius, suteikiant juos dominančią informaciją bei skatinant atvykstamąjį ir vietos turizmą, miesto valdžios sprendimu patvirtinta kitų metų programa. Pastarajai įgyvendinti lėšos bus skiriamos iš miesto savivaldybės biudžeto. Preliminarus lėšų poreikis kitiems metams – 263 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius