Palangos turgaus kainos – itin kurortinės

Palangos tiltas, 2016-07-04
Peržiūrėta
1998
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos turgaus kainos – itin kurortinės

Salomėja GALDIKAITĖ

„Pačios pigiausios braškės ir daržovės!“ – net nustėrau iš nuostabos išgirdusi tokius žodžius Palangos turguje. Juk maža paslaptis, kad Palangoje vasaros sezonu kainos gerokai didesnės nei kituose miestuose. Ne išimtis – ir turgus. Daugelis poilsiautojų turbūt pastebėjo, kad kainos čia prilygsta prekybos centrams, o ne vienas tikras palangiškis perka kitų miestų turgavietėse.


Ne taip jau ir didelė Palangos miesto turgavietė stebina tikrai didelėmis kainomis. O kad taip tikrai yra, galėjau įsitikinti, nes per vieną dieną teko apsilankyti ne vieno miesto turgavietėse.
Pirkėjai Palangos turguje – kitokie: daugiausiai vidutinio amžiaus baltai apsirengę poilsiautojai, kurie atgaivai perka žalumynus: braškių, trešnių, salotų. Senų arba vargingiau atrodančių – vienas kitas. O ir patys palangiškiai, anot prekiautojų, geriau renkasi Kretingos arba Klaipėdos turgų.
Na ką, pirmas vaizdas kaip ir aiškus – pirkėjai čia turtingesni, tačiau išvadų negalima daryti apie kainas tik iš to. Reikia eiti gilyn į turgų
Pirmas prekystalis nukrautas braškėmis. Ir tikrai, braškės gana didelės, gražios, kainuoja 3 eurus 80 centų už kilogramą. Ar čia daug – dar nesuprantu. Reikia eiti toliau. Turguje pasirinkimas didelis: už 3 eurus 90 centų galima nusipirkti lenkiškų trešnių, už 80 centų lietuviškų bulvių. Prekybininkai linksmai nusiteikę, tik kviečia prieiti, paragauti ir pirkti.
Tačiau prieini, paragauji ir neperki, o pasakai, kad esi žurnalistė ir rašai straipsnį apie Palangos ir kitų miestų turgaus kainas, draugiškumo nebelieka. „Visi nori uždirbti“, – sako viena prekybininkė. „Ir mums nelengva Palangoj gyventi, reikia suktis“, – sako kita.
Vis dėlto, vieną prekybininkę pavyko pakalbinti, juk nėra ko slėpti, kas akivaizdu. „Pati jaučiu, kad Palangos ir kitų miestų turgaus kainos skiriasi. Mes nuleidžiame kainas tik vakare, kai jau nebėra išeities ir reikia būtinai parduoti prekes. Dienos metu į turgavietę daugiausiai ateina poilsiautojai, o jei ir užsuka palangiškių, jie dažniausiai skundžiasi kainomis. Poilsiautojai daugiausiai perka braškes, todėl jos tokios nepigios“, – „Palangos tiltui“ sakė turgaus prekybininkė Jūratė Barasaitė.
Kita pakalbinta prekybininkė atskleisti savo vardo nenorėjo. „Aš nesu ūkininkė ir nedarau iš to verslo. Aš tik prekiauju, todėl kainų irgi nenustatinėju. Aišku suvokiu, kad labai brangu. Pati esu iš Klaipėdos, todėl akivaizdžiai matau kainų skirtumus“, – aiškino ji. Vis dėlto iš jos nusipirkau trešnių maišelį, nes kaina buvo geriausia visame turguje – 1 euras 60 centų.
Visgi skųstis dėl kainų negalima, kol nežinai, kokios jos kitur. Atvykus į Klaipėdos naująjį turgų, kainos jame pribloškė. Braškių kilogramą šiame turguje galima nusipirkti už 1 eurą 80 centų, o viena prekybininkė paskutinius indelius pardavinėjo po 80 euro centų už kilogramą. Didelės lietuviškos bulvės Klaipėdos naujajame turguje kainavo po 60 centų už kilogramą.
Prekiautoja Rasa netuščiažodžiavo: „Jei mes užsikeltumėme tokias kainas kaip Palanga, Nida ar Šventoji, mes nieko neparduotumėm. Matot, čia lankosi visai kitokie žmonės. Jie ne tai, kad pigiausių prekių ieško, bet ir nusiderėti sugeba, ką Palangos turguje, manau, būtų padaryti sunku“.
Lyginti būtų galima be galo. Bet akivaizdu, nekurortinių miestų turgavietėse kainos yra žemesnės. Bet pirkėjai patys renkasi, kur ir ką pirkti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rusijos piliečiai, kad ir ne itin gausiai, bet noriai įsigyja nekilnojamojo turto (NT) Lietuvoje, ypač viename ypatingame gamtos kampelyje, kur kainos – bene didžiausios Lietuvoje, o pasirinkimas išties nedidelis, ir toli gražu ne kiekvienam įmanomas.


Pamestas auskaras. Gali būti, kad prie turgaus. Radusiam/-iai atsilyginsiu. Tel.8 603 28779


Lietuvos kurortų asociacija ir Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija praėjusį penktadienį, spalio 22 d., Birštone surengė tarptautinę konferenciją, kurioje diskutavo apie kurortų, kurortinių teritorijų ir sveikatingumo verslo stiprinimą Lietuvoje popandeminiu laikotarpiu. 


Palangos turgaus direktorius numetė 73 kilogramus

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Miestas

Palangos turgaus direktoriaus Andrejaus Byčkovo negalima pažinti – vyras numetė daug svorio ir dabar atrodo žymiai sveikesnis. „Numečiau 73 kilogramus,“ – „Palangos tiltui“ prisipažino UAB „Palangos klevas“, kuri valdo kurorto ir Šventosios turgus, direktorius. Tačiau jis nepanoro komentuoti, kaip jam tai pavyko. „Galiu pasakyti, kad...


„Pačios pigiausios braškės ir daržovės!“ – net nustėrau iš nuostabos išgirdusi tokius žodžius Palangos turguje. Juk maža paslaptis, kad Palangoje vasaros sezonu kainos gerokai didesnės nei kituose miestuose. Ne išimtis – ir turgus. Daugelis poilsiautojų turbūt pastebėjo, kad kainos čia prilygsta prekybos centrams, o ne vienas tikras...


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


Pernai rekonstruota kurorto vaizdo nepuošusi Senojo turgaus gatvė vis dar tebekursto palangiškių aistras. Nepatenkintieji tuo, kad gatvė praktiškai atiduota pėstiesiems bei tuo, jog pasunkėjo privažiavimas prie nuosavų namų, ofisų ir parduotuvyčių, gyventojai, nesulaukę jiems palankių Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės administracijos sprendimų, kreipėsi į teismą....


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Palangos turguje jau kvepia braškėmis. Jos iš Lenkijos, lietuviškos kol kas dar tik pakeliui. Tačiau braškės ir kiti tradiciniai turgaus produktai (daržovės, vaisiai, žuvis ir mėsos gaminiai) – tik mažoji dalis prekių. Turgus – drabužių ir batų karalystė. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar tokiam būriui panašiomis prekėmis prekiaujančiųjų užtenka „erdvės verslui“?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius