Palangos turizmo galimybes atskleis su Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-05-19
Peržiūrėta
2286
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos turizmo galimybes atskleis su Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama

Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.

 

Galės vienu metu ilsėtis 200 poilsiautojų

„Tai bus šeimyniniai poilsio namai, kurie padės dalinai įveikti sezoniškumą Palangoje. Šiuo metu jau pradėtas įgyvendinti projektas, ruošiami visi reikalingi dokumentai. Netrukus skelbsime konkursą galimiems rangovams“, - pasakojo UAB „Palangos konferencijų centras“ direktorius Dainius Davidonis, kuris yra šio Europos Sąjungos projekto vykdytojas.

Šeimyniniai poilsio namai, numatyta, iškils priešais Palangos bažnyčią M. Valančiaus gatvėje. „Juose vienu metu galės apsistoti apie du šimtus žmonių, taip pat bus ir didelė konferencijų salė, talpinanti taip pat apie du šimtus žmonių“, - pasakojo UAB „Palangos konferencijų centras“ direktorius D. Davidonis.

Bendra Europos Sąjungos projekto „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“ vertė siekia 10 117 665 litų. Projektui skirtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimas sudaro 5 058 832  litų.

Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą „vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“. Veiksmų programos prioriteto priemonė yra „turizmo paslaugų/produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas“.

 

Palanga turi didelį potencialą

Palangos kurortas turi didelį gamtinį, kultūrinį turizmo potencialą, bet, anot D. Davidonio, jis nėra pilnai išnaudojamas. „Turizmo paslaugų sektoriuje jaučiamas ryškus sezoniškumas, labai ribotas turizmo paslaugų asortimentas, gana žema teikiamų paslaugų kokybė“, - kalbėjo  UAB Palangos konferencijų centro direktorius D. Davidonis.

UAB „Palangos konferencijų centras“, siekdamas spręsti išvardintas problemas, inicijuoja projektą „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama Palangoje ne tik įveikti sezoniškumą, priviliojant didesnius turistų iš Lietuvos ir užsienio šalių srautus. Tai padėtų gerinti ir Palangos centro įvaizdį.

„Į šį projektą žiūrime labai rimtai, nes jis prisidės ne tik prie mūsų, bet ir prie vietinių verslininkų gerovės. Šiam projektui taip pat turime pasamdę labai profesionalų architektą, kuris suderins kiekvieną būsimo statinio smulkmeną prie kurorto bendrojo plano. Kiekviena detalė turi atitikti visus miesto architektūrinius sprendimus, taip pat, kad statinys būtų patrauklus lankytojui ir praeiviui“, - įsitikinęs D. Davidonis.

Projekto iniciatoriai tiki, kad į Palangą galima privilioti tiek turistų, kad jie užtikrintų objekto veiklą visus metus, kad poilsio namai dirbtų pelningai ir kad  gerintų regiono turistinį įvaizdį.

„Sprendimas kurti poilsio namus buvo priimtas, įvertinus turimus resursus, situaciją rinkoje, Pajūrio regiono strateginius vystymosi planus ir tikslus, taip pat kitus ekonominius ir finansinius veiksnius“, - teigė UAB „Palangos konferencijų centras“ direktorius.

D. Davidonis sakė, kad Europos Sąjungos finansuojamo projekto objekto statybos prasidės jau birželio-liepos mėnesiais.

 „Birželio ir liepos mėnesiais bus vykdomi, kaip aš vadinu, mažieji darbai. Jau pasibaigus sezonui, rudenį, prasidės tikrosios statybos. Nenorime, kad statybos trukdytų turistų poilsiui ir blogintų miesto įvaizdį“, - sakė D. Davidonis.

 

Projektas turi nešti pelną

Tikima, kad pradėjus funkcionuoti objektui ir pasiekus jo maksimalų pajėgumą, įmonės metinė apyvarta bus apie 4 milijonus litų, o bendras komplekso lankytojų skaičius pasieks iki 14,6 tūkstančių. „Skaičiuojant bendrą investicijų vertę planuojamam turistų skaičiui, šios investicijos generuoja iki 277 litų grynojo pinigų srauto vienam turistui, todėl investicijų efektyvumas akivaizdus“, - teigė direktorius D. Davidonis.

Vertinant investicijų įtaką Lietuvos turizmo ir su juo susijusiems ūkio sektoriams, Europos Sąjungos projekto vykdytojai skaičiuoja, kad projektas papildomai atneš apie 46,57 milijonus litų. „Projekto įgyvendinimui reikalingas išorinis finansavimas, kurį sudarytų ilgalaikė paskola. Ji siektų apie 9,6 milijonus litų, o Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos lėšos – 5,059 milijonų litų“, - kalbėjo UAB Palangos konferencijų centro direktorius D. Davidonis.

Projekto „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“ vykdytojas sakė, jog šeimyninių poilsio namų plotas sieks apie penkis tūkstančius kvadratinių metrų. „Į juos įskaičiuojama ir automobilių stovėjimo aikštelė“, - pridūrė Palangos konferencijų centro direktorius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasaulinė turizmo diena – puiki proga kiek atsikvėpti nuo įtemptų darbų bei įvertinti pasiektus rezultatus. O pasidžiaugti išties turime kuo – jūsų dėka Palangos kurorto vardas kasmet vis garsiau skamba už šalies ribų, o Lietuvos bei užsienio svečiai vis dažniau renkasi Palangą savo kokybiškam ir turiningam poilsiui. Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos miesto savivaldybės įgyvendintas pirmasis projekto „Kempingo Nemirsetoje, Palangoje įrengimas“ etapas Ūkio ministerijos organizuotame geriausių ES paramos projektų rinkimuose pripažintas geriausiu turizmo projektu. Tai patvirtinantis diplomas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei įteiktas pirmadienį, gruodžio 1 d.


Pagal Europos Sąjungos projektą yra vykdomas „Poilsio namų įrengimas Karklėje“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas, bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Techninės dokumentacijos parengimas Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams“, kurio finansavimas siekia 66 711 litų.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje jau yra užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, kurio bendra vertė siekė 285 325 litų, o Europos Sąjungos paramos suma buvo 242 526 litų.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius