Palangos turizmo informacijos centro pajamos sumenko

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-03-02
Peržiūrėta
2023
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.

 

VšĮ „Palangos turizmo informacijos centro“ direktorės Allos Valužienės teigimu, pajamoms mažėti įtakos turėjo ekonominis sunkmetis, kurio pasekmės palietė ir Palangą. Kurortą aplankė žymiai mažiau turistų nei ankstesniais metais.

 

Rekomenduota įteisinti žemės sklypą

Taip pat auditorių rekomendacijoje nurodoma įstaigai imtis priemonių įteisinti žemės sklypo naudojimą prie pastato Kęstučio g.21 bei ieškoti galimybių apdrausti nuo išorės veiksnių ir nelaimingų atsitikimų panaudos būdu gautą minėtą turtą. Taip pat nustatyta tvarka miesto savivaldybės tarybai tvirtinti patikslintas paslaugų kainas.


Didžiausios pajamos iš biudžeto

Kontrolierių tarnybos pateiktose audito išvadose dėl centro veiklos rezultatų nurodoma, kad VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“  2009 metais uždirbo 340,8 tūkst. litų. Didžiausią dalį – 161,8 tūkst. litų pajamų sudarė gautos lėšos iš kurorto savivaldybės biudžeto. Minėti pinigai skirti už nemokamos informacijos teikimą turistams. Taip pat įstaiga 115,9 tūkst. litų gavo už svečių namų „Voveraitė“ nuomą.

 

Padidino kainas

Savivaldybės kontrolierių tarnyba, patikrinusi ar įstaiga vadovavosi miesto savivaldybės tarybos patvirtintomis paslaugų kainomis, nustatė, kad praėjusiais metais centro direktorės Allos Valužienės įsakymu, pritarus įstaigos Stebėtojų tarybai, nuo 10 iki 20 proc. buvo padidintos kainos už ekskursijas. Kontrolierių atkreiptas dėmesys, kad miesto Taryba nustatytų teikiamų paslaugų kainų dydžio ribas, suteikiant teisę vadovui, įvertinus rinkos pokyčius ir konkurencingumą, veikti nustatytose ribose.

 

Naudojo pagal paskirtį

Audito metu buvo įvertinta, kaip centras panaudojo skirtas tikslines lėšas. Praėjusiais metais iš miesto piniginės buvo skirta 46,4 tūkst. litų  kurortui pristatyti tarptautinėse turizmo parodose. Iš gautų dokumentų nustatyta, kad pinigai panaudoti pagal paskirtį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Draudžiamosios pajamos šiemet – 1170 litų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo Valstybinio socialinio draudimo fondo Palangos teritorinis skyrius, Vyriausybės nutarimu patvirtintas šių metų draudžiamųjų pajamų dydis siekia 1 tūkst. 170 litų, kai praėjusiais metais jis buvo 1 tūkst. 488 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius