Palangos vasaros skaitykloje – karikatūrų paroda

Palangos tiltas, 2017-08-21
Peržiūrėta
835
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

V. Eidukaitis, V. Kliučininkienė ir J. Varnas prie tradicine tapusios karikatūristų parodos.
V. Eidukaitis, V. Kliučininkienė ir J. Varnas prie tradicine tapusios karikatūristų parodos.

„Jūsų surengta paroda į Palangą atvežė ne tik šypsenas, bet ir saulę“, – dailininkams karikatūristams, surengusiems savo darbų ekspoziciją, sakė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklos vedėja Vanda Kliučininkienė.
Pasak jos, nors kasmet skaitykloje būna surengiama iki dešimties paties įvairiausio žanro parodų, vasaros sezonas jau nebeįsivaizduojamas be tradicine tapusios Lietuvos dailininkų karikatūrų parodos. Šiemet ja galima pasidžiaugti iki paskutiniųjų rugpjūčio dienų – kol dirbs Palangos vasaros skaitykla.
„Esu labai dėkinga tikram karikatūros meistrui Jonui Varnui, kasmet Vilniuje tiek iš archyvų, tiek iš naujausių darbų surenkančiam ekspoziciją, ir palangiškiui karikatūristui Vidmantui Eidukaičiui, visada padedančiam tą ekspoziciją pateikti. Lauksime jų ir kitąmet, su viltimi, kad paroda pas mus bus visą vasarą“, – išsakė viltį V. Kliučininkienė.
Šiais metais J. Varnas ir V.Eidukaitis Palangos vasaros skaityklos lankytojams pristatė keturiasdešimties piešinių ekspoziciją. Joje, be parodos kuratorių karikatūrų, eksponuojami ne tik Lietuvoje žinomų karikatūros žanro meistrų: Andriaus Deltuvos, Algirdo Radvilavičiaus, Algimanto Snarsko, Arvydo Samuko, Sauliaus Medžionio, Arvydo Ambraso, Šarūno Jakšto, Juozo Juozapavičiaus, Lino Deltuvos, Vlado Kudabos, Edmundo Unguraičio, Vinco Bareikio, Gintaro Jociaus, Šarūno Jakšto, Andriaus Gruzdaičio, Jono Lenkučio, Aurito Sipaičio bei Antano Bartašiūno, – pastarųjų poros metų darbai. Didžioji dalis jų buvo sukurta tradicinėms respublikinėms Balandžio 1-osios parodoms, taip pat įvairioms temoms – nuo politikos bei teisėsaugos iki karo bei taikos, – skirtiems konkursams.
Susitikę su į improvizuotą parodos atidarymą atėjusiais karikatūros žanro gerbėjais dailininkai pasidžiaugė, kad šis menas Lietuvoje nemiršta. Nors išgyvena labai sunkiai. Nebelikus satyrinio žurnalo „Šluota“ ir jokiam kitam spaudiniui neužėmus šios nišos, karikatūristai tiesiog nebeturi kur skelbti savo darbų. Bene vienintelė išimtis – „Lietuvos rytas“, kuriame po dvi karikatūras kasdien publikuoja J. Varnas.
„Kitąmet Lietuva švęs valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejų, o mes, karikatūristai, minėsime 50 metų jubiliejų nuo pirmųjų „balandinių“ – balandžio 1-ajai skirtų respublikinių karikatūrų parodų pradžios. Šios parodos, rengiamos Vilniuje, vėliau apkeliauja beveik visą Lietuvą. Būtent jos ir vis dar rengiami konkursai padeda mums išlikti. Juk piešti – kaip ir rašyti – tik į stalčių nėra labai įkvepiantis dalykas. Ir jaunesni dailininkai nėra linkę rinktis šio žanro. Tačiau vis dėlto jų esama, ir tai teikia vilties“, – kalbėjo J. Varnas.
Tiek jis, tiek jo kolega V. Eidukaitis, paklausti, iš kur semiasi minčių ir įkvėpimo, sakė, jog temų karikatūroms aplink mus – apstu. Tik perkelti jas į popierių nėra taip paprasta, ypač jeigu nori savo mintis išreikšti vien tik piešiniu, be jokių paaiškinamųjų prierašų. Ir nebūtinai lengviau yra kurti, tarkim, konkursams, kur tema yra aiškiai suformuluota.
„O apskritai mes, karikatūristai, esam labai niūrūs žmonės. Bet, va, miela bičiulė Vanda nebijo mūsų įsileisti. Už tai mes esame jai labai dėkingi. Ir tikimės, jog atėję į visų mūsų mylimą erdvę – Vasaros skaityklą – ir pažiūrėję į karikatūras žmonės bent iš piešinių pasisems vasaros, saulės, šilumos. Ir, žinoma, šypsenos“, –skambant pokalbyje dalyvavusiųjų juokui sakė vienas žymiausių Lietuvos karikatūristų Jonas Varnas.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla kviečia į tradicinę, jau 53-iąją Lietuvos karikatūristų parodą „Kursu žaliu smagiai galiu“. Šios parodos tikslas – pasitelkus humorą pažvelgti į žmogaus santykio su gamta klaidas, daromą neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet ir patiems sau.


Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir Kūrybinių dirbtuvių komanda, minėdami jubiliejinį 55-ąjį Palangos vasaros skaityklos sezoną, parengė literatūrinį orientacinį žaidimą „Dramblionė“. Jis kvies šeimas pažinti Palangoje esančius objektus. Žaidimas startuos nuo Palangos vasaros skaityklos ir tęsis įdomiausiomis Palangos gatvėmis. 


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje visą birželį eksponuojama Palangos kurorto muziejaus parengta paroda.


Vieno kūrinio galerija apiece vasarai iš Vilniaus išsikėlė į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Nuo liepos iki rugsėjo joje surengtos trys šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio parodos, žiūrovams prieinamos dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


„Jūsų surengta paroda į Palangą atvežė ne tik šypsenas, bet ir saulę“, – dailininkams karikatūristams, surengusiems savo darbų ekspoziciją, sakė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklos vedėja Vanda Kliučininkienė.


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


Svetingai kas vasarą duris atveriančioje ypatingos auros gaubiamoje M. Mažvydo nacionalinės bibliotekos Vasaros skaitykloje antradienį atidaryta išskirtinė paroda. Jaukias sales papuošė garsios Palangoje Oškinių šeimos menininkių, garsiojo aviakonstruktoriaus Broniaus Oškinio dukrų Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Dovilės Oškinytės bei...


J. Urbono kolekcijos „Lietuva pasaulio filatelijoje“ paroda

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Kultūra

Minint Europos dieną Palangos viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje atidaryta Juozo Urbono filatelijos kolekcijos „Lietuva pasaulio filatelijoje“ paroda, kurią apžiūrėti palangiškiai ir miesto svečiai gali iki gegužės 29-osios dienos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius