Palikęs neužbaigtų darbų rangovas dingo kaip į vandenį

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-05-17
Peržiūrėta
821
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palikęs neužbaigtų darbų rangovas dingo kaip į vandenį

Palangos Birutės parką lydi sunkiai sprendžiamos problemos. Už poros savaičių turi būti baigtas pirmasis rekonstrukcijos etapas, tačiau jau dabar aišku, kad darbai nebus užbaigti. Todėl lankytojai turės vaikščioti nebaigtais įrengti takais. Jau dabar parko administracija susilaukia poilsiautojų ar vietinių gyventojų skundų dėl prastos lankytinos vietos būklės. Darbuotojai taip pat sprendžia, kaip reikės išsaugoti žaliąją veją, pildyti fontaną vandeniu, nes atitinkamos sistemos dar nėra paruoštos.

 

Rangovai dingo

Tiek parko administracija, tiek darbų užsakovė – Palangos savivaldybė – pirštais bado į rangovus. Remonto darbus organizavusios įmonės „Adakris“ vadovybė dingo kaip į vandenį.

Prasidėjus darbams, parkui vadovavo dabartinis savivaldybės tarybos narys Antanas Sebeckas, kuris piktinasi, kad rangovai pridarė tiek nesklandumų.

„Parke liko neužbaigtų darbų – neįrengti takai, laistymo sistema, nepakloti apšvietimo kabeliai ir kita. Labai nesmagu ir pikta, parko darbuotojai jau pavargo aiškintis. Gerai, kad bent jau grioviai užkasti, kurių buvo pilna palikta pievutėse“, – nepasitenkinimą reiškė A.Sebeckas.

Anot jo, terminai rangovams jau du kartus buvo pratęsti. Iki birželio turėtų būti padaryti visi pirmojo etapo darbai.

„Pernai, kai užšalo, rangovai išvažiavo, o pavasarį taip ir nebegrįžo. Liko keliolika dienų. Jau fiziškai neįmanoma užbaigti visų darbų“, – teigė A.Sebeckas.

 

Skundžiasi lankytojai

Dabartinis Palangos Birutės parko direktorius Valdas Pakusas pasakojo, kad susilaukia nemažai žmonių skundų.

„Lankytojai yra nepatenkinti. Susitikus pasako, kiti paskambina. Ypač nepatenkinti gidai, kurie atveža užsienio turistus. Jiems nepatogu ir vizualiai ne kaip atrodo“, – apgailestavo V. Pakusas.

Nebaigti darbai sukelia problemų. Yra nebaigta laistymo sistema, todėl, atėjus karštesniems orams, iškils nesklandumų. Taip pat sudėtinga su fontanu, į jį dabar vandenį siurbliu tenka pumpuoti iš tvenkinio. Darbuotojai patys bando tvarkytis, nes nenori viską tik rekonstrukcijai palikti.

„Darbai nevyksta, rangovai nesirodo. Savivaldybės administracija bando su jais susisiekti, tačiau nelabai pavyksta juos atrasti“, – pasakojo direktorius.

 

Gali kreiptis į teismą

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, rangovai sėkmingai dirbo iki pernai gruodžio, kol užšalo. Tačiau šį pavasarį jie darbų nebeatnaujino. 

„Darom visus žygius, kad prispaustume rangovus, yra su jais problemų. Turime „Adakrio“ savininko Islandijoje kontaktus, tačiau niekaip mums nepavyksta su juo susisiekti“, – komentavo A.Kilijonienė.

Pasak jos, jei nepavyks susisiekti, bus bandoma skelbti kitą konkursą nebaigtiems pirmojo etapo darbams užbaigti. Jei patirs nuostolių dėl nebaigto remonto, savivaldybė kreipsis į teismą, kad rangovai kompensuotų išlaidas.

Šiuo metu yra paskelbtas konkursas antrajam etapui pradėti. Vokai bus plėšiami gegužės pabaigoje. Darbai turėtų būti pradėti vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje.

 

Kaina gali keistis

Palangos Birutės parko rekonstrukcija susideda iš trijų etapų.

Antruoju etapu planuojama sutvirtinti parko tvenkinio krantus ir išvalyti dugną, sutvarkyti iki tvenkinio vedančius takus, įrengti naujus šviestuvus, kad didžioji Birutės parko dalis būtų apšviesta ir naktį. Taip pat ketinama sutvarkyti didįjį rūmų parterį, restauruoti fontaną, įrengti centrinio parko įėjimo vartus, prieplauką, pavėsines. Tai vadinami prioritetiniai darbai. Taip pat dar ketinama tvarkyti mažąją parko architektūrą – suolus, skulptūras, dekoratyvines vazas ir kitus puošybos elementus.

Anot Palangos savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėjos Irenos Šatkauskienės, trečiojo etapo tikslūs darbai dar nėra suplanuoti, tai bus daroma artimiausioje ateityje.

Visus darbus ketinama baigti 2014 metais. Pirmasis etapas kainavo pusketvirto milijono litų, antrajame numatoma išleisti apie 3 milijonus litų. Visam projektui buvo numatyta 28 milijonai litų. Tačiau, pasak I.Šatkauskienės, skaičiavimai buvo padaryti dar 2006 metais, todėl bendra kaina dar gali keistis.

Šiuo projektu siekiama kompleksiškai restauruoti Palangos dvaro sodybos objektus ir pritaikyti juos kultūros, turizmo, švietimo, meno, mokslo, edukacijos bei kitoms viešosioms reikmėms, skatinant turizmo sezoniškumo mažėjimą.

 

Jūsų komentaras:

kaip visada... 2012-05-21 08:12 (IP: 86.100.60.112)
-Čia viską žino liūdnai pagersėjęs Bronius Martinkus! Kur Brrr ten liūnas nelaimių...

Jo... 2012-05-21 08:10 (IP: 86.100.60.112)
to:Dovydas: Tikra teisybė !Savivaldybėje skubiai reikalinga permainų, rimtų !Jau darosi gėda:sim-ėmė, rėk-kairienė ? (kairio žmona -Klp aplinkosaugo viršininkas)...ir aplamai dar daug lauk....

miestietis 2012-05-20 15:00 (IP: 78.61.48.182)
Dovydas teisus.

Dovydas 2012-05-20 12:50 ([email protected] / IP: 78.61.27.241)
Adakris??? Taigi labai girdėtas šios firmos pavadinimas. Ko Kilijonienė ieško savininko ar vadovo Islandijoje. Konservatoriai turi "patikimus" koalicijos partnerius iš UAB "Kirstukas, Stalmokas ir jaunasis boksininkas Mi(ė)mė". Puikiai žino jie tą Adakrį, daug verslo reikialiuku su juo tas UAB-as prasuko Tad dabar ir "srėbkit" kartu privirtą karčią košę.Ir dar - ponas antanai - kvieskit šio UAB-o šulus, tegul patys takus ir kita tvarko, savivaldybės ir ES pinigus prašvilpę.

Taip pat skaitykite

Iš „Palangos tilto“ sužinojęs, kad palangiškis TS-LKD Seimo narys Mindaugas Skritulskas balsavo už lyčiai neutralų partnerystės įstatymo projektą palangiškis Adolfas Sendrauskas, žinomas kurorto aktyvistas, šaulys ir ilgametis TS-LKD narys, sakė: „Na, ir teisingai padarė – tų žmonių visada buvo, yra ir bus. Man teko jų nemažai pažinti ir sovietmečiu – kai kurių jų istorijos yra žiaurios.“


Ko gero, pirmąkart per ilgą savo žurnalistinę karjerą savo pašnekovui sunkiau nei įprastai formulavau interviu klausimus. Ko dabar, karantino suvaržymų metu, klausti žmogaus, kuris iki koronaviruso pandemijos sukosi visų Palangos kultūros renginių centre? Kokia gali būti kultūra kurorte karo, kaip šių eilučių autoriui pasakė viena „Palangos tilto“ skaitytoja –...


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Vakar, gruodžio 11 d., rašėme, kad „Iki“ prekybos centro Klaipėdos plente rekonstrukciją vykdanti bendrovė UAB „SRS Servisas“ piktą pokštą iškrėtė parduotuvės patalpose įsikūrusios „Camelia“ vaistinės klientams – užtvėrė pagrindinį įėjimą į vaistinę. „Dabar į ją gali pakliūti tik einant siauru įėjimu, be turėklų ir...


Laiškanešiai išnešioja ne tik socialines išmokas, pensijas, leidinius bei siuntinius, tačiau nemokamai dalijo ir Savivaldybės atspausdintas skraujutes miestelėnams, kaip gyventi karantino metu. Vienintelis miesto laikraštis "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus viršininke Modesta Mėliūniene.


Visas būrys klaipėdiečių darbuojasi Palangoje, tačiau toli gražu ne visi čia pritampa, o juo labiau diriguoja kitiems. Tačiau klaipėdietei, buvusiai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Informacijos ir pardavimų skyriaus vedėjai, o dabar Palangos Kultūros ir Jaunimo centro (PKJC) direktorei Vitai Petrauskienei pasisekė – Palangoje ji nardo kaip žuvis vandenyje, nors prieš beveik...


Lietuviai – tikri išlaidautojai. Tyrimai rodo, kad lietuviai santaupų neturi, tačiau nepritekliaus taip pat nejaučia. Ypač prieš didžiąsias žiemos šventes pinigų negailima nei dovanoms, nei maistui, nei gėrimams. Net ir sunkiau besiverčiantys žmonės yra linkę paišlaidauti. Bet ar tikrai verta? Po Naujųjų metų šventės greitųjų kreditų bendrovės visada...


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


„Nemirsetos kempingas: pirmas etapas baigtas, laukiama antrojo etapo starto

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 14 | Rubrika: Miestas

Puikioje vietoje, Nemirsetoje, prie pat jūros pušynų apsupty besikuriančiame Nemirsetos   kempinge jau praktiškai baigti jo statybos ir įrengimo pirmojo etapo darbai. Šiuo metu Palangos savivaldybės administracija laukia pastabų dėl kempingo operatoriaus parinkimo procedūrų vykdymo bei atsakymo dėl antrojo etapo kempingo statybos darbų finansavimo.


Palangos Birutės parką lydi sunkiai sprendžiamos problemos. Už poros savaičių turi būti baigtas pirmasis rekonstrukcijos etapas, tačiau jau dabar aišku, kad darbai nebus užbaigti. Todėl lankytojai turės vaikščioti nebaigtais įrengti takais. Jau dabar parko administracija susilaukia poilsiautojų ar vietinių gyventojų skundų dėl prastos lankytinos vietos būklės. Darbuotojai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius