Palygino tų pačių prekių kainas Palangos centre pernai ir šiemet: apie skirtumą spręskite patys

Palangos tiltas, 2024-07-16
Peržiūrėta
982
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaina 2023-iųjų liepą (kairėje) ir šiemet liepą (dešinėje). FOTO: JUSTINA ASAKAVIČIŪTĖ | DELFI
Kaina 2023-iųjų liepą (kairėje) ir šiemet liepą (dešinėje). FOTO: JUSTINA ASAKAVIČIŪTĖ | DELFI

Vieni tautiečiai piktinasi neva didelėmis ir vis didėjančiomis kainomis populiariausiame Lietuvos kurorte Palangoje, kitiems viskas gerai ir į Palangą traukia noriai, o čia pinigines atveria tiek, kiek tik reikia. Vienok, ar iš tiesų čia kainos auga kaip ant mielių? O gal tai – vienas iš tų visuomenėje vyraujančių įsitikinimų, su tiesa neturinčių nieko bendro? „Delfi“ prasiėjo centrine Palangos gatve ir padarė realų pernai bei šiemet kainų palyginimą. Skirtumą vertinkite patys. 

Vienoje gana populiarioje dienos pietus teikiančioje kavinėje lyginame pernykščio ir šiemet dienos pietų meniu kainas. Pernai liepą dienos pietūs – sriuba ir antras patiekalas – čia atsiėjo 6 eurus. Šiemet šioje pačioje vietoje dienos pietų kaina – puse euro brangesnė, 6,50 Eur.

Kita, sena ir itin žinoma cepelinų bei dienos pietų vieta Palangoje pernai kvietė pietauti už 6,50 Eur, o šiemet dienos pietų kaina čia siekia 7 eurus.

Palangos klasikinis desertas – karštas didžiulis vaflis pernai liepą pirkėjus pasitiko už 5 eurus padengtas grietinėle, 5,50 Eur – už šokolade panardintą XXL vaflį ar vaflį su pabarstukais. Šiemet didžiųjų vaflių kainos – analogiškos, nuo 5 iki 5,50 Eur. Tuo tarpu tiek pernai, tiek šiemet cukraus vata Palangoje dažniausiai atsieina 3 eurus.

Kitas itin populiarus Basanavičiaus gatvės skanėstas – ledai, o bene didžiausios eilės rikiuojasi prie azijietiškų ledų kioskelio. Čia 2023-iųjų vasarą „Delfi“ fiksavo, kad visi ledai kainavo 4 eurai, o šiemet bet kurios rūšies skanėstas jau atsieis 4,50 Eur.

Pasidairykime ir į populiarios lauktuvės iš Palangos – rūkyto karšiuko kainas. Čia siurprizo maža – pernai už rūkytą karšį Basanavičiaus gatvėje dažnoje prekybos vietoje prašyta 7,90 Eur, tokia pati kaina dominuoja ir šiemet.

Štai dar viena populiari kavinė prie tilto, siūlanti platų bulvinių patiekalų asortimentą. 2023-iųjų liepą tarkime žemaičių blynai čia kainavo 7 eurus, kugelis – 8 eurai, virti tarkuotų bulvių cepelinai – 5-7 eurai. Šiemet žemaičių blynai čia pasitinka taip pat už 7 eurus, kugelio kaina irgi nepakito, o štai cepelinai su mėsa šiemet čia jau brangesni, už juos prašoma 8 eurų.

Kad jau priėjome prie Basanavičiaus gatvės pabaigą – gal užeikime pasisukti žymiuoju Palangos apžvalgos ratu, atveriančiu gražiąją pajūrio panoramą, bet mainais prašančiu atverti piniginę. Pernai liepos mėnesį suaugusiam asmeniui suktis šiame apžvalgos rate atsiėjo 15 eurų, vaikui – 10, šeimai su dviem vaikais – 45 eurai. Analogiškos kainos pasitinka ir šiemet liepą.

Justina Asakavičiūtė

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vieni tautiečiai piktinasi neva didelėmis ir vis didėjančiomis kainomis populiariausiame Lietuvos kurorte Palangoje, kitiems viskas gerai ir į Palangą traukia noriai, o čia pinigines atveria tiek, kiek tik reikia. 


Praėjusių metų Palangoje vykusių „Aurum 1006 km lenktynių“ nugalėtoja „STATETA BRO“ komanda šiemet ne tik sieks apginti čempionės titulą, bet ir savo prekių ženklą BRO.


Iš Palangos oro uosto skrendantiems keleiviams nuo šiol bus siūloma daugiau patogumų – atnaujintos abi keleivių terminale esančios neapmuitintų prekių (angl.: „duty free“) parduotuvės bei praplėstos jų erdvės.


Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pradeda kampaniją „Mes mažiname kainas“, skirtą sušvelninti infliacijos įtaką maisto produktų kainoms.


Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet poilsiautojų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.


Dainininkė Vitalija Katunskytė kiekvieną vasarą jau 25-erius metus praleidžia Palangoje. Tiesa, čia ji ne tik ilsisi, bet ir kiekvieną vakarą lipa į sceną, kur atlieka gerbėjams puikiai žinomas savo dainas. „KK2” reportaže apie šiemet Lietuvos kurortuose gana ženkliai kylančias maisto ir pramogų kainas dainininkė pasidalino ir savo įžvalgomis.


„Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas prognozuoja, jog būsto kainos šiemet ir toliau augs, tačiau ateinančiais 2023-aisiais tikimasi rinkos susinormalizavimo. „Jei neatskirs „juodoji gulbė“, panašu, turėsime Honkongo scenarijų“, – prognozuoja jis.


Palangos centre vystomas projektas „Smilčių namai”, kuriame poilsio apartamentai bus iš anksto pritaikyti nuomai. Skaičiuojama, kad šiuose apartamentuose iš nuomos gautos pajamos gali siekti vidutiniškai 10 000 eur per metus ir grąžinti apie dešimtadalį būstui skirtos investicijos.


Gruodžio 4 dieną J. Basanavičiaus gatvėje, Palangoje, Klaipėdos pagalbos moterims linija ir KU socialinio katedros pirmo kurso studentės suorganizavo akciją „Už gyvenimą be smurto“. Keli Palangos socialinių paslaugų darbuotojai eksperimento tikslu taip pat dalyvavo šiame renginyje. 8 merginos buvo apsivilkusios baltus vienkartinius kombinezonus, veidus išdažiusios...


Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius