Paplūdimio mada: svarbiausia – patogumas

Palangos tiltas, 2017-05-25
Peržiūrėta
1465
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kastė Survilaitė
Kastė Survilaitė

Diana JOMANTAITĖ

Palanga per vasarą – tarsi milžiniškas mados podiumas. Ko tik ant jo nepamatysi: ir visiškai laisvas stilius bei nerūpestingumas, ir blizgantys vakarėlių elementai bei puošni prabanga. Palangoje tikrai galima išmokti stiliaus – kaip apsirengti madingai ir kaip geriau nesirengti. Vasarą čia pavyzdžių yra įvairių: nuo visiškos beskonybės iki pavydėtinos elegancijos. Viena aišku: pajūryje poilsiaujančių žmonių stilius, kad ir koks jis būtų, yra išskirtinis bei įvairus – kaip ir pats visus viliojantis Palangos kurortas. Mintimis apie vasaros stilių sutiko pasidalinti jauna dizainerė Kastė Survilaitė. Patarimais, beje, besidalinanti vienoje iš televizijų, savo autorinėje laidoje. Pasak jos, svarbiausia taisyklė, norint būti madingu bei stilingu, yra rinktis patogią aprangą. Nebe reikalo dizainerės šūkis socialinio tinklo paskyroje yra „Jaunatviškumas, komfortas, subtilus išskirtinumas vienoje aprangoje“. Jos kuriama apranga nėra perkrauta detalėmis, tačiau kartu išskirtinė, bet nešokiruojanti.
– Papasakokite šiek tiek apie save – kaip pasirinkote mados sritį?
– Esu drabužių dizainerė, kilusi iš Vilniaus. Jei atvirai, nuo pat vaikystės planavau būti dizainere. Siūdavau su sena senelio mašina visokius drabužius ir net juos dėvėdavau. Pamenu tokį velvetinįraudoną sijoną. Pasisiuvau jį gerokai per didelį, bet vis tiek ėjau su juo į mokyklą, kokioje 7 klasėje. Susisegiau jį žiogeliais, kad nekristų... Tad po mokyklos visai „nesimėčiau“, kokias studijas rinktis. Baigiau mados dizaino studijas Vilniaus Dizaino kolegijoje ir iš karto pradėjau dirbti su savo mados ženklu „KASTE“.
– Kaip manote – ar mūsų poilsiautojai yra stilingi žmonės? O gal atostogų metu madą reiktų tiesiog pamiršti?
– Manau, kad negalima teigti stilingi ar ne, įvardijant VISUS poilsiautojus. Stilingumą dažniausiai nulemia skirtinga amžiaus grupė, ko siekiama paplūdimyje –ar labiau įdegti, ar būti labai seksualiam(parodyti ištreniruotą kūną). O gal tiesiog gerai praleisti laiką.Kalbant apie skirtingą amžiaus grupę – manau, jauni žmonės labiau linkę sekti mados naujienas, tendencijas. Žinoma, yra ir išimčių.
– Kokios šios vasaros mados tendencijos?
– Šią vasarą madingi maudymosi kostiumėliai, dekoruoti batika, taip pat pastelinės spalvos, megzti, surišami maudymosi kostiumėliai, asimetrija, visokie iškirpimai šonuose.
– Top 5, ką reikia turėti/įsigyti, kad atostogaudami prie jūros būtume stilingi?
– Pirmiausia reikia turėti vandens. Tai labai svarbus dalykas kiekvieno iš mūsų sveikai ir gražiai išvaizdai. Būtina skrybėlė – apsaugo nuo saulės, gražu, stilinga. Labai svarbu pasirinkti maudymosi kostiumėlį, tinkantį jūsų kūno formoms. Šiemet gražu ir stilinga yra pasirinkti aksesuarus su plunksnelėmis, spalvotais karoliukais, sidabru. Ir prie jūros pravers bei stilingumo suteiks ryškiaspalvis chalatas.
– Palangoje pamatyti galima visko – nuo patogių sportbačių iki aukštakulnių, siekiančių dangų, nuo natūralumo iki išskirtinio vakarinio makiažo. Ar viskas atostogaujant tinka, kokių akcentų atostogaujant reikėtų vengti?
– Reikia vengt to, su kuo jausite diskomfortą. Patogumas yra labai svarbu.
– Kadangi kalbamės apie atostogaujančius žmones ir jų stilių, kur ir kaip mėgstate atostogauti pati?
– Aš LABAI mėgstu Lietuvos pajūrį. Tiesiog dievinu. Pati geriausia vasara yra Lietuvoje. Žinoma, kai ji iš tikro būna. Man patinka tai, kad pas mus vasara kvepia. Būtent kvapo dažnai nuvykus į kitus šiltus kraštus ir trūksta. Man nebūtinas labai šiltas vanduo. Patinka toks, kad galėtum atsigaivinti nuo karščio. Mano mėgstamiausios vietos Lietuvoje – Nida, Pervalka. Tačiau jei yra galimybė – važiuoju bet kur prie Baltijos jūros Lietuvoje.
– Gal turite savo mėgstamiausią vietą Palangoje, ką Jums reiškia šis kurortas?
– Palangoje dažniau lankausi pavasarį ar rudenį, kai nebūna tiek žmonių. Mane tikrai sužavėjo daug naujų super stilingų pastatų paėjėjus kiek į šoną nuo J. Basanavičiaus gatvės – ten, kur stovi karininkų romovė, „Palanga designspa“ bei kiti modernūs pastatai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 18 – 21 dienomis kurorte šurmuliuos Tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2022”.


Palangos pastangos į paplūdimio ir lauko kavines sugrąžinti silpnąjį alkoholį davė rezultatą. Šiandien, birželio 30-ąją, Seimas kelių balsų persvara pritarė grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu. Nuo rugpjūčio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose.


Ateinančio penktadienio rytas ir pirmadienio rytas bus karšti Palangos verslininkams, siekiantiems laimėti leidimus prekiauti Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Pirmoji atranka įvyks gegužės 22 d. nuo 9 val. Sporto g. 3, Palangos universalioje sporto salėje, kita – tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje kitą pirmadienį. Įdomiausias...


Šiandien, gegužės 12 d., įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje (jis vyko nuotoliniu būdu) buvo nustatyta rinkliava paplūdimio paviljonų operatoriams. Ji bus 30 procentų mažesnė nei 2018-2019 metais.


Jau gerokai perkopusi 80 metų, žinoma Palangos kurorto mokytoja Kostancija Strikienė dar važinėjo automobiliu bei elegantiškai mynė dviračio pedalus, tačiau jau daugiau kaip metus gera nuotaika trykštančią senjorę galima pamatyti už indiškos rikšos, miniatiūrinio automobiliuko, vairo.


Palanga per vasarą – tarsi milžiniškas mados podiumas. Ko tik ant jo nepamatysi: ir visiškai laisvas stilius bei nerūpestingumas, ir blizgantys vakarėlių elementai bei puošni prabanga.


Vasara jau ne už kalnų, tad po truputį dėliojamės vasaros planus ne tik kelionėms, tačiau ir spintai. Kaip visada vasarą norisi pasitikti atsinaujinus, atsigražinus ir, žinoma, su plačia šypsena. Kurgi daugiau galima savimi pasipuikuoti, jei ne paplūdimyje prie jūros. Maudymosi kostiumėlių mados visada buvo ne tik stiliaus, tačiau ir seksualumo, subtilumo bei išskirtinumo...


„Maisto prekės“, „Gėrimai“ ir panašūs pavadinimai dažnai puošia daugiabučių namų sienas. Juose įrengtos parduotuvės dažnai erzina ir piktina šalia gyvenančius žmones. Mat tokias parduotuves ypač mėgsta nepilnamečiai, stikliuko mėgėjai ir benamiai. Ar Palanga – išimtis?


Valdantieji planavo, kad dar ši Tarybos kadencija patvirtins paplūdimio tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą, bet, regis, išeis šnipštas. Vieša paslaptis, kad valdantieji norėtų dar iki savivaldos rinkimų surengti konkursus „restoraninėms“ vietoms paplūdimyje užimti. Bet valdančiųjų siekius žlugdo pernelyg didelė kritika pateiktai schemai, net iš savųjų tarpo – praėjusiame Tarybos...


Turbūt tik kiek vyresnio amžiaus žmonėms atmintyje yra įstrigęs konduktoriaus atvaizdas: krepšelis su barškančiais pinigėliais ant kaklo, šiek tiek suteptos rankos, bilietėlių rulonas ant piršto. Iš šių darbuotojų rankų į keliautojų rankas pakliūdavo kelionės bilietai. Tiesa, pakliūna iki šiol.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas