Paplūdimiuose – įsivaizduojama tvarka

Aistas MENDEIKA, 2009-07-15
Peržiūrėta
599
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Malonu karštą dieną pasilepinti paplūdimyje – pasikaitinti saulutėje, pasipliuškenti jūroje. Tačiau prieš pradedant tai daryti, vertėtų atidžiai perskaityti, ką galima ir ko negalima daryti Palangos paplūdimyje. Taisykles paskaityti tikrai verta. Bent jau todėl, kad jos sukurtos tikrai „meistriškai“.

 

Pasirodo, kad „maudykla – paplūdimio vieta, skirta maudytis vienu metu ne mažiau kaip šimtui žmonių maudymosi sezono didžiausios apkrovos metu“. Maudytis, tikriausiai, paprastiems mirtingiesiems negalima bet kur – „Maudyklos teritorija nustatoma Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu“. Tai ne šiaip sau juokeliai...

Maudymosi sezonas irgi nėra šiaip koks nors laikotarpis, kai šilta. Jis dar turi būti „įteisintas laikotarpis, kurio metu pagal oro sąlygas bei vietinius papročius numatoma daug besimaudančiųjų“.

Taisyklėse labai aiškiai parašyta, kokie Palangoje yra paplūdimiai. „Bendras paplūdimys – atitinkamais ženklais pažymėta paplūdimio dalis, skirta abiejų lyčių žmonėms, dėvintiems maudymosi kostiumus.

Moterų paplūdimys – atitinkamais ženklais pažymėta paplūdimio dalis, skirta tik moterims  ir berniukams iki 5 m.), nepriklausomai nuo dėvimų drabužių“.

Vadinasi, į bendrą paplūdimį galima eiti tik dėvint maudymosi kostiumus. Švarkas, marškiniai ir kaklaraištis po kaklu jau gali sukelti problemų, nes tokie drabužiai neatitinka taisyklių reikalavimų. Tik moterys ir maži berniukai į moterų paplūdimį gali eiti apsirengę kaip tik išmano.

Į nudistų paplūdimį galima eiti abiejų lyčių žmonėms, tačiau tik nedėvintiems maudymosi kostiumų ar dėvintiems tik jų dalį. Šilčiau apsirengus jau reikėtų pasiieškoti kitos vietelės. Beje, kažkodėl taisyklėse neparašyta, kur yra tas nudistų paplūdimys...

Taisyklėse netrūksta ir draudimų. Jau nebekalbant apie šunis, dar draudžiama „vyrams lankytis moterų paplūdimiuose, o moterims lankytis vyrų paplūdimiuose“. Ar kas nors girdėjo, kur yra vyrų paplūdimiai?..

Taip pat draudžiama nuogiems lankytis bendruose paplūdimiuose, nakvoti kopose ar priekopėse.

Jau ne vienerius metus nerimsta aistros dėl prekybos paplūdimiuose. Minėtose taisyklėse įrašytas draudimas, draudžiantis „be Palangos miesto savivaldybės administracijos leidimo prekiauti maisto ir ne maisto produktais“. Deja, neparašyta, kas ir pagal kokias nuostatas išduoda leidimus.

Poilsiautojai paplūdimiuose turėtų jaustis saugiai, patogiai. Prispyrus gamtiniams reikalams, turėtų be problemų būti pasiekiami tualetai. Taisyklėse taip pat tai numatyta: „Paplūdimiuose  turi būti įrengti tualetai, ne arčiau kaip 100 m iki maudyklų, numatant patogumus neįgaliems žmonėms. Tualetai turi būti kasdien valomi ir prižiūrimi“. Ar tikrai laikomasi nustatytų taisyklių, galėtų pasakyti ne vienas poilsiautojas, pribėgęs prie tualeto ir radęs pakabintą spyną. Žinoma, jei apskritai randa tualetą...

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią savaitę savo darbo dešimtmetį Palangos mero poste minintis Šarūnas Vaitkus jau sulaukė daugybės sveikinimų. „Palangos tiltui“ savo nuomonę apie didžiausio šalies kurorto, Palangos, merą išdėstė ir Algirdas Butkevičius, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys.


Lietuviai – tikri išlaidautojai. Tyrimai rodo, kad lietuviai santaupų neturi, tačiau nepritekliaus taip pat nejaučia. Ypač prieš didžiąsias žiemos šventes pinigų negailima nei dovanoms, nei maistui, nei gėrimams. Net ir sunkiau besiverčiantys žmonės yra linkę paišlaidauti. Bet ar tikrai verta? Po Naujųjų metų šventės greitųjų kreditų bendrovės visada...Ar tikrai neatsiliekame niekuo?  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 04 13 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Oficialiam asmeniui su žurnalistu bendraujant ir ne viešai, vertėtų atidžiau klausytis, ką pats pasakai. Tokią išvadą turėjo pasidaryti prieš porą savaičių Palangoje nesėkmingai pašnekėjusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai netradicinėje aplinkoje, Palangos Birutės parko paplūdimyje, surengė parodą „Aš noriu augti prie švarios jūružės“. Organizuodami šią parodą siekėme atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į Baltijos jūros ekologines problemas bei skatinti elgesio pokyčius, siekiant mažinti neigiamą visuomenės...


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Gera, kai sutinki žmogų, kuriuo pasitiki, šneki – neišsišneki ir nori daryti jam – jai gera. Tai – ne „muziejiniai“ senjoro plepalai. Tokių žmonių dabar, vidurvasaryje, gali daug susitikti.... Palangos paplūdimiuose, pliažuose.


Auganti palangiškių karta tikrai myli Lietuvą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 03 14 | Rubrika: Kultūra

„Aš tikrai myliu Lietuvą“ – šios žinomos Marijono Mikutavičiaus dainos žodžiai tapo Kovo 11-ajai skirtų renginių Palangoje leitmotyvu. Ir gražiausia, kad šis leitmotyvas skambėjo ne tik iš vyresnių, bet ir iš jaunesnių, ir visai dar jaunų palangiškių lūpų.


Paplūdimiuose – įsivaizduojama tvarka

Aistas MENDEIKA, 2009 07 15 | Rubrika: Miestas

Malonu karštą dieną pasilepinti paplūdimyje – pasikaitinti saulutėje, pasipliuškenti jūroje. Tačiau prieš pradedant tai daryti, vertėtų atidžiai perskaityti, ką galima ir ko negalima daryti Palangos paplūdimyje. Taisykles paskaityti tikrai verta. Bent jau todėl, kad jos sukurtos tikrai „meistriškai“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius