Vėl pareigūnu prisistatęs vyras Palangoje iš senolės išviliojo 7 000 eurų. Ar kurorto policija pajėgi tik įspėti, o ne sučiupti sukčius?

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-02-20
Peržiūrėta
467
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas šiandien, vasario 20 d., pranešė, kad Palangoje, prisistatęs policijos pareigūnu, sukčius iš 87 metų palangiškės išviliojo 7 tūkstančius eurų. Pranešama, kad nusikaltimas įvyko antradienį , vasario 18 d., apie 13.39 val., Sodų gatvėje. Į moters namus atėjęs nepažįstamasis prisistatė pareigūnu. Policija pradėjo tyrimą dėl sukčiavimo. Tai jau ne pirmas kartas, kai nusikaltėlis, išviliodamas pinigus, Palangoje apsimeta policijos pareigūnu. Deja, kurorto pareigūnams sučiupti sukčiaus (ar sukčių) iki šiol nepavyko.
Praėjusiais metais telefoniniai sukčiai iš šešių palangiškių aukų išviliojo beveik 45 tūkstančių eurų, tačiau vėl gi – policija buvo bejėgė. Tiesą pasakius, net įtariamųjų fotorobotai nebuvo sudaryti.
Kaip informavo „Palangos tiltą“ Informatikos ir ryšių departamentas, pernai Palangoje buvo iškelti 24 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo ( 6 iš jų – dėl telefoninių sukčių), pernai tokių tyrimų buvo 16.
Priminsime, kad pernai, sausio 29 d., Palangos gyventoja neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu, atėjusiam tariamam pareigūnui moteris padavė savo santaupas. Tą pačią savaitę tokiu pat būdu iš kitos palangiškės sukčiai išviliojo 700 eurų.
Pernai, rugsėjo 17 d. sukčiai skaudžiai aplink pirštą apvyniojo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 000 eurų.
Praėjusių metų spalio 8 d. Palangoje į sukčių paspęstas pinkles įkliuvo 76-erių metų moteris. Moteris į Palangos pareigūnus kreipėsi pranešdama, kad jai į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras. Jis paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. Tariamas pareigūnas sakė, kad neva sulaikyti asmenys, kurie į bankomatus dėjo padirbtus pinigus, kuriuos pareiškėja esą pasiėmusi. Vėliau pas nukentėjusiąją atėjusiam vyrui moteris atidavė 1600 eurų.
Nusikaltėlį atpažintų
Lygiai tokiu pat būdu pernai, spalio 30 d., sukčius veikė ir paskambinęs palangiškei Gražinai Vaišienei. Pakliuvusi į sukčių žabangas, energinga visuomeninkė dabar negali patikėti, kad taip lengvai užkibo už jų kabliuko ir prarado 1600 eurų. „Sukčiai buvo viską puikiai surežisavę. Viskas atrodė labai tikra,“ – ji sakė „Palangos tiltui.“
Ji iki šiol labai gerai atsimena pas ją atvykusį „policininką“ ir yra įsitikinusi, kad jį nesunkiai atpažintų vėl sutikusi.
„Jis vilkėjo gelsvą liemenę. Jos piešinys buvo panašus į policininkų uniformos liemenę, tačiau užrašo „policija“ nepastebėjau. Gan aukštas, net sakyčiau, kad simpatiškas, apie 180 centimetrų ūgio, gal truputį aukštesnis, šviesesnių akių bei trumpų plaukų, kurie, man pasirodė, linkę galuose garbanotis, kakta – aukštoka, apie 30-33 metų amžiaus. Jokių tatuiruočių ar išskirtinių ženklų nepastebėjau,“ – „Palangos tiltui“ pasakojo telefoninių sukčių auka.
Palangos policija dar kartą įspėja
Palangos pareigūnai dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į būtinybę išlikti budriems ir saugoti savo pinigus nuo galimų sukčių.
„Policija sulaukia ir pranešimų apie piliečių gaunamas SMS žinutes, dėl neva vykdomų banko programų atnaujinimo – žmonių prašoma prisijungti sekant nuorodomis ir suvesti kodus, na o vėliau aptinkama, jog nuskaičiuotos įvairios pinigų sumos,“ – sakė Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja
Anot jos, tokiems sukčiavimams būdinga tai, kad dar bekalbant telefonu arba iš karto po skambučio sukčiautojo bendrininkas atvyksta į namus paimti pinigų. Netikėtumo faktorius, senyvo amžiaus žmonių psichologijos išmanymas sukčiams vis dar padeda nusikalstamai praturtėti.
„Todėl policija dar kartą prašo gyventojų visada išlikti budriems, neskubėti, neprarasti drąsos atsisakyti vykdyti prašymų, išlaikyti ramybę. Geriau kritiškai vertinti kiekvieną nepažįstamojo skambutį, nei nukentėti,“ – pabrėžė ji.
Sulaukę įtartino skambučio atsiminkite:
1. Pareigūnai jokių pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu.
2. Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų, atsisakykite paklusti jo komandoms.
3. Drąsiai nutraukite įtartiną pokalbį telefonu.
4. Neperduokite pinigų ir neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.
5. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose.
6. Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo.
7. Būkite budrūs ir nepasiduokite apgaulei. Jei kyla įtarimų – nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112.

--
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Liepos 18-osios naktį, apie 02.07 val., pastebėta, kad Palangoje, Žemaičių g., iš daugiabučio namo kiemo, pavogtas automobilis BMW. Žala – 110 tūkst. eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pranešė delfi.lt


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Sukčiai Palangoje ir toliau karaliauja. Panaudojant tą pačią nusikalstamą schemą, iš 87 metų palangiškės šią savaitę buvo išviliota 7 000 eurų. Kaip ir ankstesniais atvejais, nusikaltėlis prisistatė policijos pareigūnu.


Jauna Palangos gyventoja vasario 9 d. vakarą buvo apgauta sukčių ir prarado solidžią sumą pinigų.


Palangoje sukčiai iš moters apgaule išviliojo 1600 eurų

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 10 | Rubrika: Kriminalai

Palangoje į sukčių paspęstas pinkles įkliuvo 76-erių metų moteris. Moteris į Palangos pareigūnus kreipėsi pranešdama, kad antradienį, apie 10.30 val., jai į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras. Jis paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. 


Sukčiai skaudžiai apgavo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkstančių eurų. 


Praėjusį antradienį, sausio 29 d., vidurdienį Palangos gyventoja buvo apgauta telefoninių sukčių – neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu...


Iš S.Berlusconi asmeninės sąskaitos – 220 tūkst. eurų palangiškei R.Kulytei

„Lietuvos rytas", Paulius Jurkevičius, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Šviesiaplaukė lietuvė Rasa Kulytė iš Italijos premjero 75 metų Silvio Berlusconi gavo dovanų ne tik komplimentų už žavią išvaizdą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius