Parkomatų – daugiau, bet mokančiųjų rinkliavą juose – mažai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-01
Peržiūrėta
1825
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parkomatų – daugiau, bet mokančiųjų rinkliavą juose – mažai

Kurorte padidinus automobilių parkomatų – stovos skaitiklių – nuo dešimties iki trisdešimties, miesto valdžia tikisi, kad miesto gatvėse bei jų prieigose pamažu įsivyraus ramybė, o į miesto biudžetą įbyrės daugiau rinkliavos pinigų. Palangos rinkliavų centro vadovai nedrįsta spėti, kad daugiau parkomatų padidins pajamas, nes miesto Taryba yra nusprendusi automobilių parkavimą apmokestinti tik sezono metu. Regis, ten, kur jau nauji stovos skaitikliai stovi, trūksta kontrolės: šių eilučių autorė prie „Maxima“ parduotuvės matė daugybę pastatytų automobilių, ant kurių priekinių stiklų nebuvo jokio rinkliavos kvito.

 

Papilnės miesto biudžetas?

 

Padidinus aparatų skaičių, miesto savivaldybė į biudžetą tikisi surinkti daugiau lėšų negu pernai. Savivaldybės rinkliavų centras praėjusiais metais už automobilių stovėjimą surinko 342,3 tūkstančius litų, bet numatyto plano neįvykdė daugiau kaip 400 tūkstančių litų. Šiais metais tikimasi dar didesnių pajamų, nors Rinkliavų centro vadovai anksčiau jau yra išreiškę abejones, ar, sutrumpinus rinkliavų rinkimo periodą, pavyks surinkti numatytas lėšas.

 „Jau yra surinkta 250 tūkstančių rinkliavos litų. Padidinus parkomatų skaičių, vasaros pabaigoje tikimės turėti virš 400 tūkstančių litų lėšų“, - sakė Palangos miesto Rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius.

Dėl užtrukusių miesto savivaldybės viešųjų pirkimų papildomi parkomatai pastatyti tik besibaigiant vasarai.

„Miesto tarybos sprendimas įrengti daugiau parkomatų buvo priimtas vasaros pradžioje, be viešųjų pirkimų konkurso negalėjome pradėti jokių darbų“, - teigė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.

 

Gatvės taps ramesnės?

 

Poilsiautojai, gailėdavę už valandą arčiausiai jūros nustatytoje raudonojoje automobilių stovėjimo  zonoje susimokėti tris litus, geltonoje zonoje du litus, savo automobilius palikdavo, kur tik šaudavo į galvą: prie didesnių prekybos centrų, parkų ar atokiau stovinčių pušynų. Tai sudarydavo ne mažai problemų nuolatiniams miesto gyventojams, kurių miestas vasarą tapdavo viena didžiule automobilių stovėjimo aikštele.

Tikima, kad papildomi parkomatai padės šią problemą spręsti.

Rinkliavų centro direktorius G. Žukevičius „Palangos tiltą“ informavo, jog po šešis naujus parkomatus buvo pastatyta Kontininkų bei Neringos gatvėse. Aštuoni nauji automobilių stovėjimo automatai atsirado Rąžės bei S.Dariaus ir S.Girėno gatvėse.

„Pagaliau ištuštės probleminėmis tapusios gatvės, baigsis naktinis, dažniausiai jaunimo, miegojimas automobiliuose, mieste bus mažiau automobilių“, - teigiamą papildomų parkomatų pusę įžvelgė G. Žukevičius.

Administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė irgi tikisi, kad daugiau parkomatų mieste sumažins transporto spūstis probleminėse miesto vietose. „Ties „Medūzos“ viešbučiu nameliuose ant ratų mėgdavę įsikurti miesto svečiai turės arba susimokėti už stovėjimą, arba ieškoti nakvynės vietos tam pritaikytose vietose. Netoli jūros, esanti Neringos gatvė taip pat ištuštės“, - neabejoja A. Kilijonienė.

 

 

Vairuotojai stato mašinas, bet nemoka

 

„Palangos tiltas“ pasidomėjo, ar vairuotojai susimoka už automobilio stovėjimą prie „Maxima“ parduotuvės Plytų gatvės prieigose. Čia buvo pastatytas naujas parkomatas. Vaizdu teko nusivilti. Iš  visos virtinės pastatytų automobilių, tik vos už vieno kito automobilio priekinio stiklo buvo užkištas lapelis, žymintis stovėjimo trukmę. Visoje gatvelėje įrengti net du parkomatai, kuriuose galima nusipirkti bilietą. Nežinia, ar vairuotojų įprotis, jog čia anksčiau buvusi nemokama vieta, ar parkomatų „nematymas“, bet akivaizdu, kad naujieji parkomatai kol kas laukiamos naudos neduoda.

Šių eilučių autorė nepastebėjo ir ženklo, įspėjančio, kad stovėjimas yra mokamas.

Nors lankantis prie parduotuvės buvo daugybė mašinų, tačiau šios gatvės gyventojai Vida ir Algis Mažeikos sakė jau pajautę automobilių srauto mažėjimą.

„Triukšmas bei muzika, kuri nesiliaudavo nei naktį, nei dieną, pagaliau nurimo. Jaunimas savo automobiliuose, pastatytuose šioje gatvėje, nakvodavo. Prišiukšlindavo, girtaudavo, rėkaudavo, kartą net užtikome automobilyje meilės reikalus atliekančius jaunuolius“, - pasakojo palangiškiai.

Paklausti, ar yra tekę matyti baudas skiriančius policijos pareigūnus, kurie baudžia rinkliavos nesumokėjusius vairuotojus, gyventojai atsakė, jog ne. „Aš pats kartas nuo karto apeinu gatvę, apžiūriu – matau daug stovinčių automobilių be talonėlių. Taip neturėtų būti“, - sakė A. Mažeika.

 

Nubausta apie du šimtus

 

G. Žukevičius sutinka, kad nemažai automobilių savininkų kol kas tiesiog nepastebi naujai pastatytų parkomatų. „Prie naujose vietose atsiradusių parkomatų gyventojai bei miesto svečiai turi priprasti. Vytauto gatvėje, kur parkomatas pastatytas dar 2009 metais, tokių problemų jau nebekyla“, - sakė G. Žukevičius.

Baudas už stovėjimą be bilieto šiais metais skiria miesto savivaldybės administracija pagal Administracinį teisės pažeidimų kodeksą (ATPK). „Miesto Rinkliavų centro darbuotojai užfiksuoja padarytus nusižengimus ir informaciją perduoda savivaldybei, kuri skiria baudas“, - kalbėjo direktorius.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, „Palangos tiltą“ informavo, jog šiais metais nubausta apie du šimtus pažeidėjų: „Baudos dydį nustatome pagal ATPK reglamentuotus pažeidimus. Jeigu pilietis sutinka susimokėti iš karto, jam skiriama bauda yra 80 litų, kitu atveju teks pakloti 150 litų“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo rugsėjo 16 dienos - nemokamas automobilių stovėjimas Palangos miesto gatvėse. 


Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


Žinomas pajūrio vaikų gydytojas ortopedas. Kaunietis, kuris nė minutėlę nesuabejojo savo sprendimu beveik prieš keturis metus persikelti gyventi į Palangą. O taip pat – „iki kaulų smegenų“ – socialdemokratas, o dabar – ir kandidatas į Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirminko pareigas. Ar pavyks jam balandį visuotiniame kurorto skyriaus...


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug – 661 284 eurai, 2019 metais –...


Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui? Rekordiškas! Per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394...


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Kurorte padidinus automobilių parkomatų – stovos skaitiklių – nuo dešimties iki trisdešimties, miesto valdžia tikisi, kad miesto gatvėse bei jų prieigose pamažu įsivyraus ramybė, o į miesto biudžetą įbyrės daugiau rinkliavos pinigų. Palangos rinkliavų centro vadovai nedrįsta spėti, kad daugiau parkomatų padidins pajamas, nes miesto Taryba yra nusprendusi...


Sužlugo parkomatų pirkimo konkursai

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 04 | Rubrika: Miestas

Šią vasarą kurorte parkomatų daugiau įrengta nebus ir miesto piniginės nepavyks papildyti. Skelbti konkursai transporto priemonių stovėjimo bilietų automatams pirkti, sužlugo. Nors miesto savivaldybės biudžete buvo numatyta lėšų parkomatams įsigyti, tačiau dėl per didelių pasiūlytų kainų Viešųjų pirkimų tarnyba buvo priversta nutraukti procedūras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius