Pasaulio muzikos šedevrai skambės koncertų cikle „Muzikos vakarai Kurhauze“

"Palangos tilto" informacija, 2023-10-12
Peržiūrėta
915
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasaulio muzikos šedevrai skambės koncertų cikle „Muzikos vakarai Kurhauze“

Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ šiemet vėl kviečia profesionalios muzikos mylėtojus į Kurhauzo koncertų salę, į keturis originalius koncertus. Vienas iš jų jau įvyko spalio 7-ąją, bet dar laukia trys įspūdingi renginiai, kurių paskutinis įvyks gruodžio mėnesį, kai bus sukurta itin šventiška atmosfera koncerte „Mažasis princas“.

Profesionalaus meno sklaida

Jau tradicinis koncertų ciklas nepagailės gerų emocijų ir neabejotinai nudžiugins visus kokybiškos muzikos gerbėjus.

Kaip atkreipė dėmesį Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Indrė Žvikaitė, ši tradicija užsimezgė prieš penkerius metus ir kasmet kviečia į itin aukšto meninio lygio profesionalios muzikos koncertus. „Siekiame plėtoti profesionalaus meno sklaidą ir džiaugiamės, kad mums pavyksta. Jau kelintus metus iš eilės rudenį galime pakviesti jaunuosius talentus, kurie dar tik skinasi kelią į didžiąsias scenas. O ir patiems atlikėjams būna labai smagu groti Kurhauze, nes čia – puiki akustika, vyrauja puiki atmosfera“, – kalbėjo pašnekovė.

Muzikos šedevrai

Kaip pabrėžė I. Žvikaitė, vienas iš itin išskirtinų atlikėjų lauks žiūrovų jau netrukus. Tai – Alexander Palay, ugningasis fortepijono virtuozas, savo talentu ir charizma tiesiog pakerintis klausytojus. Į ansamblį „Paleasis“ 2022 metais suburti profesionalūs muzikantai pristato gerai pažįstamus, retai atliekamus arba tik kuriamus klasikinės muzikos šedevrus. Ansamblis džiugins koncertu pajūryje spalio 21 d. 18 val. Palangos kurhauze.

Lapkričio 17 d. 18 val. į savo pasirodymą pakvies „META TRIO“. Fortepijoninio trio „Meta“ nariai – Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) ir Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas). Ansamblio nariai studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Indrės Baikštytės klasėje. Visi trio nariai sukaupę ne tik plačią patirtį kaip kamerinės muzikos atlikėjai, tačiau ir kaip solistai, koncertavę ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių.

Gruodžio 16 d. 18 val. pakvies „MAŽASIS PRINCAS“ ir atlikėjas Gintaras Januševičius – pianistas ir skaitovas. Vokietijoje gyvenantis bei visame pasaulyje koncertuojantis pianistas Gintaras Januševičius išgarsėjo 2004-aisiais metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio pianistų konkurso finalininku, o konkurse paskambintus S. Rachmaninovo Etiudus-paveikslus, op. 39, gyrė tokie fortepijono meistrai kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo. Jis jau dešimt metų stebina klausytojus išradingomis programomis. Klausytojai ilgai nepamirš jo „Sapnų gaudyklės“, „Visų Šopeno valsų“, „Naujojo koloso“ ar „Venecijos pirklio istorijų“. Kiekvienoje programoje G. Januševičius tarytum chameleonas persikūnija ne tik į kitokius personažus, tačiau kartu persikelia į kitą laikmetį, kultūrą ar muzikinį stilių.

Dabar jis imasi didžiausio ligšiolinio iššūkio. Dar 2016 metais sukūręs programos juodraštį, po septynerių metų jis pristato solinę programą „Mažasis princas“. Joje G. Januševičius – ir pianistas, ir pasakotojas, muzikos garsų magija suteikiantis legendinei Antoine de Saint-Exupery istorijai dar nematytą formą.

Bilietams taikomos didelės nuolaidos

„Šis koncertų ciklas yra finansuojamas Palangos miesto savivaldybės, tad bilietų kainos yra tikrai neaukštos. Taikomos didelės nuolaidos studentams, senjorams, taip pat ir turintiems „Palangiškio kortelę“ gyventojams, tad tikrai galima pasimėgauti tikrai profesionalais koncertais“, – apie galimybes užsiminė kultūrinės veiklos vadybininkė I. Žvikaitė.

Bilietus platina: KAKAVA.LT ir Palangos turizmo informacijos centras.

 

Palangos miesto sav. info 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ šiemet vėl kviečia profesionalios muzikos mylėtojus į Kurhauzo koncertų salę, į keturis originalius koncertus. Vienas iš jų jau įvyko spalio 7-ąją, bet dar laukia trys įspūdingi renginiai, kurių paskutinis įvyks gruodžio mėnesį, kai bus sukurta itin šventiška atmosfera koncerte „Mažasis princas“.


Pirmajame šių metų koncerte grįžta jau visų puikiai pažįstamas dirigento Tado Šileikos vadovaujamas Vilniaus muzikos mėgėjų simfoninis orkestras.


Liepą vasaroti Lietuvos pajūryje ketinantiems poilsiautojams tikrai neteks nuobodžiauti – jubiliejinis, jau dešimtasis tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis kviečia į išskirtinius pasaulinio garso mūsų šalies ir užsienio atlikėjų pasirodymus.


Palangos Birutės parkas ketvirtadienį prisipildė nuostabios pučiamųjų muzikos garsų – tęsdamas daugiametę tradiciją, „Palangos orkestras“ birželio 9 d. pradeda „Orkestro vasaros“ koncertų ciklą.


Jau penktus metus iš eilės palangiškius ir miesto svečius istoriniame kurhauze džiugins originalios profesionalios muzikos programos – nuo solinių rečitalių iki koncertų visai šeimai. Palangos kultūros ir jaunimo centras sausio 28 d. 19 val. kviečia į pirmąjį šių metų ciklo „Muzikos vakarai kurhauze“ koncertą, kuriame skambės žymių Lietuvos muzikantų atliekami klasikos šedevrai.


Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ šiemet vėl kviečia profesionalios muzikos mylėtojus į kurhauzo koncertų salę, į keturis originalius koncertus. Jau tradiciškai koncertų ciklas rudenį pradedamas džiazo ritmu. Lapkričio antroje pusėje profesionaliosios muzikos gurmanai rinksis į solidžius, akademinės muzikos koncertus. O prieš šventes į kurhauzą kartu su šeima pakviesime jaunuosius...


V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Po ilgos priverstinės pertraukos dėl karantino Palangos muzikos klubas „Vandenis“ pradeda savo koncertų sezoną. 


Penktadienį, balandžio 26 d., Palangai Šveicarijoje, Montrė kurorte, perduota estafetė kitąmet rengti prestižinį muzikos pasaulio renginį – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tad jau po metų, 2020 m. gegužę, pučiamųjų pasaulį praturtins istorinis įvykis – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas pirmą kartą vyks ne Vakarų, o Rytų Europoje.


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius