Pasibaigus sezonui pasikeitė ir kainos Palangoje: lietuviai linkę taupyti

Palangos tiltas, 2023-09-18
Peržiūrėta
8704
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

FOTO: DELFI / KIRIL ČACHOVSKIJ
FOTO: DELFI / KIRIL ČACHOVSKIJ

Vasaros pelnus skaičiuojantys Palangos verslininkai sako, kad ši vasara – nebuvo išskirtinė, o poilsiautojai, net ir prasidėjus rudeniui, vis dar skuba pajūryje pasidžiaugti šilta saule ir kurorto pramogomis. Tiesa, pasibaigus sezonui, ir kainos ten kitokios, tad kurorto svečiams tai – privalumas. Apie visa tai buvo pasakojama LNK žiniose.

Poilsiautojai vis dar traukia į pajūrį 

Jau ruduo, tačiau žmonių Palangoje – apstu. LNK žinios praeivių pasiteiravo, kodėl atostogauti kurorte buvo pasirinkta būtent dabar.

„Kokius dešimt metų nesu buvusi Palangoje, bet šiemet pamatėme, kad oras – superinis“, – teigė viena jų. 

„Toks ruduo šiemet po septynių metų, tai vyras pirmadienį atidirbo ir aš sakiau: imi atostogas ir važiuojame, be jokių išlydų“, – dalijosi kita. 

Turistai pailsėti atvyksta iš užsienio šalių. 

„Lietuvoje – itin gera. Gražu, žmonės draugiški, valgiai skanūs ir oras itin puikus“, – teigė turistė.

Tiesa, dauguma viešbučių rudenį mažina kainas. Tai – didelis privalumas poilsiautojams. 

„Visi, kas nori pabūti pajūry tokiu ne sezono metu, tai tikrai gali sau leisti. Jau rugpjūčio pabaigoje mes pereiname į žemesnes kainas ir jau dabar jos yra žemesnės, nuo 60-ties eurų“, – teigė viešbučio vadovas Kristupas Šliogeris. 

Bet ir vasarą vieno didžiausių kurorte viešbučių vadovai vadina dosnia. Anot jų, viešbutis buvo sausakimšas ir užimti net tie kambariai, kurie parai kainavo per 400 eurų. Tiesa, didžiausia dalis lankytojų – būtent lietuviai.

„90, turbūt dar daugiau procentų, yra lietuviai mūsų lankytojai. Kadangi turime pakankamai nedidelę ir pajūrio zoną, ir nedidelę kurortų pasiūlą, tai, visgi, paklausa – ji vis dar didesnė už pasiūlą, tai dirbame su lietuvių rinka“, – teigė K. Šliogeris.

Iššūkių netrūko 

Pastebima, jog daug sau po pandemijos leidę kurortininkai šią vasarą taupė, esą rinkosi pigesnius patiekalus, gėrimus ir nakvynę, pavyzdžiui, pas privatininkus, o kai kurie – net ir ilsėjosi trumpiau.

„Žmonės keičia požiūrį. Aš manau, gali būt, kad jie pradeda ir skaičiuoti, nes ir yra pokyčiai dideli, kalbant apie palūkanų augimą ir kiek žmogus galėjo leisti sau praeitais metais, ir kiek šiais metais jis gali leisti. Aš manau, kad pokytis yra didžiulis“, – įžvalgomis dalijosi Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė. 

Palangos verslininkai sako šiais metais turėję nemenkų iššūkių. Teko brangiau mokėti už dujas, elektrą, maistą, didinti algas darbuotojams, bet branginti poilsio tiek pat – verslininkai sako nesiryžę.

„Kaštai iškilę tarp 25 ir 30 procentų, bet kainos, ką mes kalbėjome ir kas išliko tikrai, tai buvo pakeltos tarp 10-15 procentų, kai kur siekė ir 17. Tai reiškia, kad verslas pasiėmė didesnę riziką sau, dėdamas pastangas į perspektyvas, kad atvažiuotų svečias ir, kas surinktume tą, ką turėjome prieš metus laiko“, – teigė L. Taučiūtė.

Palanga gerais orais lepino ne visada, tad koją kišo ir laisvesnė po pandemijos rezervacijų atšaukimo galimybė. 

„Lietuviai tuo daug naudojasi, dėl to, kad pamato blogus orus ir įvykdo atsišaukimą. Užsieniečiai – jie vis tiek planuoja kelionę, yra bilietai, todėl yra ženkliai sudėtingiau atšaukti, nes bilietų atšaukti jau negalima“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė. 

Nors vasarą Palangoje pagrindiniais kurortininkais vis dar buvo lietuviai, ūgtelėjo ir užsienio turistų gretos. 

„Didėja ne tik kaimyninių valstybių turistų skaičius. Galėčiau paminėti ir Daniją, Olandiją, Vokietiją, Prancūzijos turistų šiemet turizmo centre apsilankė nemažai“, – teigė turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė. 

Tiesa, mažiau darbo teigia turėjusi ir policija, esą, apribojus triukšmadarių veiklą, Palangoje tapo ramiau.

Įžvalgomis pasidalijo ir Palangos meras 

Kurorto kišenė šiemet jau pilnesnė, tačiau kiek tiksliai – dar bus skaičiuojama, nes nėra rugpjūčio statistikos. 

„Jeigu kalbėti apie nakvynių skaičių ir lyginti jį, tarkime, nuo sausio mėnesio iki liepos mėnesio, tai turime užfiksavę 707 tūkstančius nakvynių. Pavyzdžiui, 2022 metais, tai yra prieš metus, jų buvo mažiau ir siekė tuo pačiu laikotarpiu 656 tūkstančius, tai šiemet apie 50 tūkstančių nakvynių šiuo laikotarpiu užfiksuota daugiau“, – dalijosi Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Nuo liepos vidurio pagalės mokestis kurorte buvo padidintas nuo euro iki dviejų. Už automobilių stovėjimą iki rugsėjo surinkta per 1 milijoną 200 tūkstančių eurų, kas yra kone 250 tūkstančių daugiau negu pernai. 

„Gal kiek labiau nukentėjo paplūdimio verslininkai, todėl, kad mažiau buvo saulėtų dienų, o srautas į Palangą išliko stabilus, mes tą matome iš skaičių. Pavyzdžiui, vandens suvartojimas, jeigu lyginti tuo pačiu laikotarpiu, nuo sausio iki rugpjūčio mėnesio, tai 5 procentais yra daugiau suvartota vandens“, – teigė Š. Vaitkus.

Kaip buvo teigiama LNK žiniose, už mašinų statymą kurorte nebereikės mokėti nuo šeštadienio. Tada darbą baigia ir gelbėtojai, kurie šiemet išgelbėjo 22 skendusius žmones. 

Visą reportažą galite rasti LNK portale.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors teigiama, kad ši vasara Palangos verslininkams buvo gera, patys verslininkai tikina, jog labai nepastovūs orai kartu su savimi atnešė ir itin nepastovų sezoną. 


Vasaros pelnus skaičiuojantys Palangos verslininkai sako, kad ši vasara – nebuvo išskirtinė, o poilsiautojai, net ir prasidėjus rudeniui, vis dar skuba pajūryje pasidžiaugti šilta saule ir kurorto pramogomis. 


Nekilnojamo turto kainų šuoliai jau praeityje ir rinkai žadamas stabilių kainų laikotarpis – kai kur net galima pamatyti, kaip ženkliai susitraukė kainos supratus, kad lietuviai neskuba pirkti neadekvačias kainas pasiekusio būsto. 


2022-11-14 ryte Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai, Klaipėdoje, Naikupės g. ir Baltijos pr., kelių švietimo įstaigų prieigose, vykdė policinę priemonę, per kurią tikrino ar vairuotojai jau pasikeitė automobilių padangas į žiemines. 


Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).


Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms pasirinkę lietuviai ir vardina eilę čia atrastų privalumų. 


Palangos nekilnojamojo turto kainos jau lyginamos ne su Jūrmala, ar Pietų Europa, bet netgi su Silicio slėniu, esančiu JAV, Kalifornijoje – įspūdingus indėlius sukaupę lietuviai ieško, kaip apsisaugoti nuo pinigų nuvertėjimo, rašo Ernestas Naprys delfi.lt


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Tarybos ūkininkas siūlo taupyti biudžeto lėšas vaikų sąskaita

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 12 12 | Rubrika: Miestas

Mažėjant savivaldybių finansavimui, Palangos valdžiai, ko gero, teks sukti galvą, kokioms įstaigoms gali tekti labiau suveržti diržus. Postringaujantis apie būtinybę taupyti, kurorto socialdemokratų vadas Danas Paluckas tai darytų, jeigu galėtų, užsimodamas į miesto moksleivių užklasinį ugdymą. Toks politiko naujoko siūlymas prasilenkia su socialdemokratų Seime siūlymais skirti daugiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius