Patarimai, besimokantiems užsienio kalbos

Palangos tiltas, 2023-08-28
Peržiūrėta
732
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nereikia ir sakyti – priežasčių, kodėl mums yra svarbios ir reikalingos užsienio kalbos, labai daug. Belieka tik pridurti, kad tiems, kurie mokosi užsienio kalbų, priklausomai nuo amžiaus, gali būti aktualūs tokie pasirinkimai, kaip anglu kalbos lygio nustatymo testas 10 klase ir t.t., tačiau taip pat svarbu priminti, kad, jeigu paisysite šių patarimų,  tai jūsų užsienio kalbų mokymasis bus kur kas efektyvesnis. 

Ne paslaptis, kad nemažai daliai žmonių, mokantis užsienio kalbos, neretai būna sunku įsiminti tam tikrus žodžius. Jeigu ir jūs esate vienas iš jų, pasinaudokite šiuo labai paprastu, tačiau labai efektyviu patarimu: ant šaldytuvo, ant savo darbo stalo, ar ant bet kurios kitos, itin matomos vietos, padėkite kortelė su to daikto atvaizdu bei pavadinimu. Matydami šį įrašą po daug kartų per dieną, lengvai ir paprastai išmoksite žodį, kuris jus iš pradžių atrodė labai sudėtingas. 

Jeigu tik turite galimybę, kuo daugiau bendraukite su tais žmonėmis, kuriems ši kalba yra gimtoji. Sakoma, kad tai – viena geriausių būdų mokytis svetimos kalbos. Belieka tik pridurti, kad šiandien tai daryti yra kur kas [prasčiau nei bet kada – naudodamiesi internetu, galite bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio.

Taigi, kaip matyti, nors užsienio kalbos yra ne itin lengvas riešutėlis, perkąsti tikrai įmanoma. Taigi, jau šiandien pradėkite vadovautis šiais patarimais, kad pasiektumėte pačių geriausių rezultatų.

Skaitymas užsienio kalba taip pat yra labai naudingas. Taigi, rinkitės užsienio kalba parašytus žurnalus, laikraščius ar knygas. Na, o tuo atveju, jei nenorite apsikrauti šiais spaudiniais, taip pat pasinaudokite internetu – įvairiose jo svetainėse rasite šimtus įdomių bei naudingą skaitinių, kurie bus parašyti jums  aktualia kalba. 

Na, ir, žinoma, taip pat svarbu akcentuoti, kad mokymasis yra tikrai ne vienos dienos, ne vieno salvatės ir net ne vienerių metų procesas. Todėl, jeigu kas nors nepasisekė, pernelyg nenusiminkite ir toliau tęskite mokymosi procesą.

Taigi, vadovaukitės šiais patarimais, kad pasiektumėte pačių geriausių rezultatų ir, žinoma, atvertumėte sau dar daugiau įdomių galimybių. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nereikia ir sakyti – priežasčių, kodėl mums yra svarbios ir reikalingos užsienio kalbos, labai daug.


Geriausiai besimokantys penktų–dešimtų klasių ir pirmų–ketvirtų gimnazinių klasių Palangos mokinių lauks finansinė paskata – Savivaldybės taryba ketvirtadienį patvirtino Palangos miesto savivaldybės mokinių skatinimo už mokymosi pasiekimus tvarką.


 Pristatant iš čia , mes norime kad mūsų siuntą Norvegijoje gautų kuo greičiau, sklandžiau ir aišku nepažeistą. Ar siunta bus nepažeista priklauso ne tik nuo  gabenančios kompanijos ir kurjerių, tačiau ir nuo mūsų. Labai svarbu, kaip mes ta siuntą paruošime. Tad kokie yra pakavimo patarimai siuntoms į Norvegiją.


Tradicinė konferencija ,,Lengvi gimtosios kalbos sparnai“

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 25 | Rubrika: Miestas

Konferencija ,,Lengvi gimtosios kalbos sparnai“, kurioje dalyvavo Palangos senosios gimnazijos I klasių mokiniai, vyko vasario 23 dieną nuotoliniu būdu. Šis renginys, organizuojamas jau penkti metai, yra skirtas gimtosios kalbos dienai – Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Idėja organizuoti tokią konferenciją...


Šiuo metu (sekmadienį, kovo 29 d.) Palangos miesto savivaldybės komanda rūpinasi 21 palangiškiu grįžusiu iš užsienio ir kurie save izoliavo savivaldybės suteiktose patalpose.


Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Kovo 3-4 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 131 mokinys iš Lietuvos mokyklų ir 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų.


Palangoje žinias tobulino užsienio šalių lituanistai

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangoje savąsias lietuvių kalbos žinias tobulino užsienio šalių lituanistikos bei baltistikos centruose dirbantys dėstytojai. Nemaža dalis jų, patys savo laiku išmokę archajiškiausias indoeuropiečių prokalbės formas išlaikiusios mūsų kalbos, dabar jos moko kitus studentus.


Trečiadienį Palangoje posėdžiavo Tarpžinybinė darbo grupė vizų išdavimo turistams procedūrų tobulinimo klausimams nagrinėti, vadovaujama užsienio reikalų viceministrės A. Skaisgirytės-Liaukšienės. Dvi valandas trukusio posėdžio metu tartasi, kokius žingsnius reikia žengti, kad užsienio turistams Lietuva taptų dar patrauklesnė valstybė.  


Lietuviškos kalbos galia

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 30 | Rubrika: Miestas

Pradžiuginti žmones, net ir šiais sudėtingais laikais, būna lengva, ypač, kai atrandamas būdas, kaip tai padaryti. Būtent su tokia misija ir nuvyko V.Jurgučio pagrindinės mokyklos teatro studijos jaunieji aktoriai į Karaliaučiaus kraštą, nudžiugindami ten gyvenančius ir pasiilgusius lietuviškos kalbos žmones. Optimizmą skleidžiantys vaikai nestokojo gerų emocijų, atvėrė savo širdis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius