Pavojai kelyje vasaros metu

Palangos tiltas, 2023-04-25
Peržiūrėta
976
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pavojai kelyje vasaros metu

Žiemos metu dėl slidaus kelio ir sudėtingų oro sąlygų, didelė dalis vairuotojų prisibijo viršyti greitį ir stengiasi kelyje laikytis visų eismo taisyklių. Deja, bet šiltuoju metų laiku, padaugėja vadinamųjų kelių erelių, kurie nepaiso taisyklių ir kelią pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams. Ne veltui vasaros metu policija rengia daug reidų, kurių metu tikrinamas vairuotojų blaivumas, sekamas jų greiti kelyje. Vasaros metu išauga ir mašinų srautas. Daug žmonių, šiltomis dienomis yra linkę keliauti į gamtą, todėl didelis eismas kelyje tik dar labiau padidina nelaimingų atsitikimų riziką. Straipsnyje sužinosite kokie didžiausi pavojai tyko kelyje vasaros sezono metu.

Padidėjęs kritulių kiekis

Vasaros metu Lietuvą dažnai lepina stiprios liūtys. Vos tik prasidėjus lietui kelio danga tampa slidi, todėl būtina palaikyti saugų greitį ir atstumą tarp transporto priemonių. Pliaupiant stipriam lietui suprastėja ir kelio matomumas, todėl rekomenduojama sustoti saugioje vietoje ir tęsti kelionę tik tada, kai oro sąlygos pagerės. Dėl didelio kiekio kritulių gali patvinti keliai. Prieš planuodami kelionę įsitikinkite, kad visi kelio ruožai yra saugūs ir gerai pravažiuojami. Netikėtai užklimpus automobiliui turėkite su savimi tempimo lyną, kuris tikrai pravers patekus ir netikėtas situacijas.

Prasti keliai

Po žiemos kelio danga smarkiai suprastėja. Vanduo ir šaltis padidina duobes, išstumia purvą ir žvyrą į kelio paviršių. Vasaros metu kelio dangą veikia didelis karštis, todėl pasitaiko atvejų kai danga įkaistą iki rekordinių aukštumų. Sukibimas su besilydančia kelio danga nėra geras, todėl būkite labai atsargūs vairuodami ne tik lietingomis, bet ir ypatingai karštomis dienomis. Vairuodami dideliu greičiu dažnai laiku nepastebime kelyje atsiradusių duobių, o tai tampa viena dažniausių sprogusių padangų priežasčių. Visada su savimi vežiokitės atsarginį ratą, nes niekada negalite žinoti kada prireiks jį pasikeisti. Prieš leisdamiesi į kelionę būtinai patikrinkite padangų slėgį, nes tai gali padėti sumažinti ratų pažeidimo riziką. 

Kelio darbai

Kelių tvarkymo ir tiesimo darbai dažnai vyksta šiltuoju metų laiku, todėl turite įvertinti, kad kelionė gali užtrukti ilgiau. Kaip tyčia kelio ruožuose, kur taisomas kelias dažnai įvyksta autoįvykiai, todėl keliai gali tapti nepravažiuojami ilgam. Į telefoną galite atsisiųsti programėles, kurios rodo kelią realiu laiku. Tai padės planuotis maršrutą išvengiant ilgo stovėjimo kelyje. 

Automobilio perkaitimas

Dėl klimato šiltėjimo, Lietuvoje vis dažniau pasiekiami nauji karščio rekordai. Automobiliams didelis karštis nėra naudingas, nes dėl dažnesnio oro kondicionieriaus naudojimo ir didelio atmosferos karščio, variklis gali perkaisti. Dažnu atveju tai pasireiškia pasirodančiais dūmais iš automobilio priekio. Vis dėlto, pasitaiko nelaimių, kai įkaitęs automobilis užsidega ir sprogsta, todėl būtina žinoti kaip elgtis tokiose netikėtose situacijose. Visų pirma privalote užtikrinti, kad mašina yra techniškai tvarkinga. Patikrinkite aušinimo skysčio lygį, pasikeiskite alyvą ir tepalus, patikrinkite aušinimo ventiliatorių ir termostatą. Geriausiai profilaktinę apžiūrą jums atliks savo srities profesionalai. Įsitikinkite, kad automobilyje turite gesintuvą ir pirmosios pagalbos vaistinėlę. Naujos sudėties vaistinėlę už prieinamą kainą galite įsigyti čia.

Nepamirškite, kad vasarą kelyje, taip pat, tyko daug pavojų. Labai svarbu pasirūpinti savo automobiliu ir tinkamai paruošti jį vasaros sezonui. Būtinai atnaujinkite ir savo vaistinėlę! Turniketą, kuris padės sustabdyti kraujavimą nelaimingo atsitikimo metu įsigykite apsilankę https://torx.lt/produktai/turniketas-pirmos-pagalbos-vaistinelems-automobiliams/. Laikykitės kelių eismo taisyklių ir nepraraskite budrumo!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kelyje vėl užfiksuotas skaudus įvykis – ketvirtadienį apie 21 val. ties Kalotės kaimu automobilis „Mazda“ kliudė į važiuojamąją kelio dalį išėjusį 1960 m. gimusį vyrą. Žmogus išvežtas į ligoninę.


Kultūrinė ir pramoginė veikla Palangoje vasaros atostogų metu

"Palangos tilto", LiJOT informacija, 2023 05 19 | Rubrika: Miestas

Palanga – populiarus pajūrio kurortas, įsikūręs prie Baltijos jūros Lietuvoje, siūlo daugybę kultūrinių ir pramoginių renginių, kurie padarys jūsų vasaros atostogas įsimintinomis. Šioje gyvybingoje pajūrio vietovėje kiekvienas ras ką veikti – nuo muziejų tyrinėjimo iki pasimėgavimo lauko pramogomis. Štai kelios vietos, kurias būtina aplankyti, ir veikla, kurią verta apsvarstyti viešnagės...


Žiemos metu dėl slidaus kelio ir sudėtingų oro sąlygų, didelė dalis vairuotojų prisibijo viršyti greitį ir stengiasi kelyje laikytis visų eismo taisyklių.


Pranešama, kad avarija įvyko trečiadienį, rugsėjo 22 d., apie 21.07 val. Kretingos rajone, Grykšių kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga, susidūrimo su į važiuojamąją kelio dalį įbėgusiu briedžiu neišvengė automobilio „VW Passat“ vairuotojas.


Gegužės 24 d. Klaipėdos r., Palangos kelyje, užfiksuotas „Nissan“ automobilis, lėkęs 175 km/h. ir „Lexus“ – skriejęs net 188 km/h. greičiu, kai leistinas yra 90 km/h.


Jeigu kelyje Palanga-Klaipėda-Palanga, gretimoje kelio juostoje, už automobilio vairo išvysite žavią, bet dalykiškai atrodančią moterį, kuri greičiausiai kalbės į ausinuką, gali būti, kad tai – palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“, įmonių apskaitos, finansų valdymo mokymo bendrovės, savininkė ir direktorė, jau skubanti į susitikimą su dar...


Palangos šauliai ir tremtiniai paminėjo Baltijos kelio 25-ąsias metines, nuvykdami į Panevėžio-Latvijos kelio 47-ąjį kilometrą, kuriame palangiškiai Baltijos kelyje rankomis susikabino ir prieš 25-erius metus.


Palangiškio, bendrovės „Arvega“ vadovo, aktyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Palangos skyriaus nario Remigijaus Makausko įsitikinimu, į miesto Tarybą išrinktųjų politikų priimami sprendimai turi atitikti miesto bendruomenės lūkesčius, todėl juos priimant reiktų rimtai įsiklausyti į miestiečių nuomonę. Taip, kaip į miesto Tarybą nuo LRLS...


Socialiniai tinklai – smalsu, bet tyko pavojai

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 06 14 | Rubrika: Miestas

„ Facebook“, „One.lt“, „Frype“, „Klase.lt“ – ar ne juos pirmiausiai įsijungia jaunimas tik grįžęs iš mokyklos ar per atostogas? Socialiniai tinklai, internetinis bendravimas tampa tarsi priklausomybe. Kur einame, ką darome, ką valgome, su kuo draugaujame, ką mėgstame – regis viską apie visus galima sužinoti tik...


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 20 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius