Per automobilių pašventinimą neišvengta ir kelių eismo taisyklių pažeidimų

Alfredas PUMPULIS, 2011-09-27
Peržiūrėta
1329
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Per automobilių pašventinimą  neišvengta ir kelių eismo taisyklių pažeidimų

Ar gali automobilių ir jų vairuotojų pašventinimas apsaugoti nuo nelaimių kelyje? Vieni, išgirdę apie tokią Lietuvos Vyskupų konferencijos iniciatyvą keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną, rugsėjo 25-ąją, iš nuostabos kraipė galvą, kiti abejingai numojo ranka, o tikintys tokio palaiminimo nauda praėjusį sekmadienį dalyvavo už keliaujančiuosius ir vairuotojus laikomose mišiose Palangos Šv. Mergelės Ėmimo į Dangų bažnyčioje. Šalia jos, Vytauto gatvėje, po mišių buvo palaiminti visų norinčiųjų automobiliai.

 

Anksčiau susilaukė pajuokavimų

Bažnyčioje vairuotojai meldėsi kartu su kunigais, vėliau sulaukė pašventinimo bei Kelių policijos pareigūnų linkėjimų. Kiekvienas vairuotojas gavo paveikslėlį su keliautojų globėju laikomo šv. Kristoforo atvaizdu, prie kurio išspausdinta vairuotojų malda bei vairuotojo dekalogo priesakai.

Palangos Šv. Mergelės Ėmimo į Dangų bažnyčios klebonas Marius Venskus  susirinkusiesiems per mišias sakė: „Ačiū, kad nepabijojote ateiti, kadangi praėjusiais metais ne tik jūs, bet ir aš  susilaukiau visokių pamąstymų, pajuokavimų dėl tokio šventinimo“.

Jis sakė, kad dieviška apvaizda yra svarbi, bet, visų pirma, patys žmonės turi saugotis nuo nelaimių – vairuoti atidžiai, blaivūs ir rodyti pagarbą kitiems vairuotojams ir pėstiesiems.

 „Šis mašinų pašventinimas, vykstantis jau antrus metus iš eilės, rodo mūsų tvirtą įsipareigojimą saugoti ir gerbti vienas kitą“, - pabrėžė M. Venskus.

Ką apie tokią bažnyčios idėją mano patys akcijos dalyviai? Ar jie tiki, kad pašventinimas gali apsaugoti nuo nelaimės kelyje?

Palangiškiai Edita ir Edgaras, atvažiavę į pašventinimą su savo mašina, sakė: „Reikia tikėti, kad padės. Tai darome pirmą kartą. Kadangi su šia mašina turime labai daug nesėkmių, tai mus ir atviliojo į bažnyčią. Gal automobilio palaiminimas padės ateityje išvengti nelaimių?“

 

Abejojančiųjų šventinimu – daugiau

Didelę laiko dalį Kaune praleidžiantis palangiškis Juozas Perkūmas, taip pat atvykęs į auto priemonių pašventinimą savo automobiliu, šiek tiek sudvejojo tokio veiksmo naudingumu.

 „Ne palaiminimas ar pašventinimas vairuotojui atneša laimę, o tai, kokius įgūdžius jis turi, kaip laikosi kelių eismo taisyklių. Jeigu žmogus saugosi, elgiasi atsakingai kelyje, nieko blogo jam nenutiks. Žinoma, Dievo palaimos negali būti daug, todėl tokią akciją vertinu teigiamai“, - dėstė J. Perkūmas.

Pašventinus visus automobilius šventintu vandeniu, vairuotojai skubėjo skirstytis, nes buvo pažeistos kelių eismo taisyklės – automobiliai rikiavosi Vytauto gatvėje, šalia bažnyčios, iš abiejų kelio pusių. Nors policijos pareigūnai ir regėjo kelių eismo taisyklių pažeidimą, bet buvo atlaidūs – kaip „pyksiesi“ su Dievu...

Praeivis Stasys Juškevičius, atvykęs iš Vilniaus, stebėjosi, kad policijos pareigūnai prieš kelių eismo taisyklių pažeidimą užmerkė akis.

 „Išeina, kad prie bažnyčios nebegalioja net kelių eismo taisyklės. Į tokį automobilių ir važiuojančiųjų pašventinimą žiūriu gan kritiškai. Tikiu tik paties žmogaus pastangomis ir sugebėjimu vairuoti. Kitaip nepadės jokie laiminimai“, - įsitikinęs S. Juškevičius.

Jūsų komentaras:

Kazuki 2012-07-19 01:51 ([email protected] / IP: 171.100.168.69)
Labai zaviuosi toiiaks zmonemis kurie spjauna i savo diplomus,kuriuos isigijo,nes ,,reikejo,, ir,,visi taip dare,,.ir imasi daryti tai kam jaucia pasaukima.pasulis butu daug grazsnis jei visi taip elgtusi .sekmes,tau Kristina .

Taip pat skaitykite

2022 m. birželio 6 - 12  d. per visoje apskrityje Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso užfiksuota 290 KET pažeidimų, tarp jų – net 16 neblaivių vairuotojų.


2022 m. gegužės 30 – birželio 5 d. sustiprintą vairuotojų blaivumo kontrolę vykdę  Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 154 KET pažeidimus, nustatė 11 neblaivių vairuotojų.


2022 m. gegužės  9 – 15 d. sustiprintą vairuotojų blaivumo kontrolę visoje Klaipėdos apskrityje vykdę kelių policijos pareigūnai iš viso užfiksavo 278 KET pažeidimus. Nustatyta net 12 neblaivių vairuotojų.


Kiekvienas, prijaučiantis talentingam jaunimui ir muzikai, turi galimybę prisidėti prie kultūros puoselėjimo ir įvertinti talentingų jaunuolių uolų darbą ir didžiulį troškimą groti atvykdamas į labdaros koncertą – klasikinės muziko vakarą su jaunimo simfoniniu orkestru „Simfukai“. Koncertas vyks rugsėjo 10 d. (penktadienį) 19.00 val.  Palangos  Švč. Mergelės Marijos...


Kaip informavo „Palangos tiltą“ Klaipėdos apskrities policijos komisariato Komunikacijos vadovė Andromeda Grauslienė, Palangos postuose šeštadienį buvo patikrinti 1243 automobiliai, surašyti 3 protokolai pagal ANK 45 str.dėl judėjimo taisyklių tarp savivaldybių pažeidimo ir 37 protokolai už Kelių eismo taisyklių pažeidimus (KET). Sekmadienį, kovo 28 d....


Klaipėdos apskrities Kelių policijos tarnybos pareigūnai skelbia sekmadienį, vasario 9, paskutinę Stintų šventės dieną, vykdyto reido metu Palangoje ir šalia jos per kelias valandas pričiupę net 12 neblaivių vairuotojų.


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Sekmadienį prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios esanti Vytauto gatvės atkarpa bei klebonijos kiemas buvo pilni automobilių. Į trečią kartą Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos proga surengtą transporto priemonių laiminimo akciją nepaisydami permainingo oro ir šuorais nupilančio lietaus suvažiavo gausybė žmonių.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ieškota vietos dvasios

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 17 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 14 d. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyko Europos paveldo dienų renginys tema „Genius loci. Vietos dvasia“. Ja siekiama atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą tiek atskiro paminklo, tiek rajono, tiek viso miestelio ar miesto „aurą“ – išskirtinę vietos dvasią.


Ar gali automobilių ir jų vairuotojų pašventinimas apsaugoti nuo nelaimių kelyje? Vieni, išgirdę apie tokią Lietuvos Vyskupų konferencijos iniciatyvą keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną, rugsėjo 25-ąją, iš nuostabos kraipė galvą, kiti abejingai numojo ranka, o tikintys tokio palaiminimo nauda praėjusį sekmadienį dalyvavo už keliaujančiuosius ir vairuotojus laikomose...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius