Per žinių patikrą dešimtokai nesukčiavo

Alfredas PUMPULIS, 2011-05-19
Peržiūrėta
1392
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Per žinių patikrą dešimtokai nesukčiavo

Šį pirmadienį prasidėjo dešimtokų gimnazistų egzaminai. Pirmasis moksleivius  užklupo  lietuvių kalbos patikrinimas...

 

Lietuvių kalbos dešimtos klasės egzamino nebijo niekas. Lietuvių kalbos mokytojai patikrino 143 darbus. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, jog darbas turi būti patikrintas dviejų skirtingų mokytojų. Tikrinti darbus  buvo pasitelktos visos 7 lietuvių kalbos mokytojos. 

Kaip teigė pavaduotoja ugdymui Zita Bružienė: „Dešimtokai buvo kaip niekada pareigingi ir drausmingi. Nebuvo pastebėtas nė vienas sukčiavimo atvejis. Netgi galimybe nueiti į tualetą retas kuris pasinaudojo.“

 Šis žinių patikrinimas dešimtokams dar netapo privalomas. Tad  lengviausias kelias dešimtokui pasakyti „Man nereikia.“ Atsirado trys dešimtokai, kurie nusprendė nelaikyti matematikos patikrinamojo darbo. Savo jėgas lietuvių kalbos „miškynuose“ išbandė visi.

 Statistiškai  kiekvienais metais laikančiųjų skaičius išlieka panašus – visi lengvai tilpo į mokyklos sporto salę. Pasak Z.Bružienės, būtų  buvę galima sutalpinti dar bent  40 norinčiųjų. Apie dešimtokų žinių patikrinimus Z.Bružienė sakė: „Šie patikrinimai - ne tik patirties  įgijimas, tačiau ir atsakomybės suvokimas, nebijojimas patikrinti savo žinių ir sugebėjimų.“

 Tačiau į klausimą, ar patikrinimas buvo toks lengvas ir nebaisus, dešimtokė Radvilė Senavaitytė prisipažino, kad egzaminas buvo sunkesnis, negu tikėjosi. „Ypatingai nelengva pasirodė teksto suvokimo dalis...“, – sakė mergina. Tačiau ne visi šį patikrinimą vertino vienodai. Štai Martynas Šimkus po egzamino „O man ne dzin“ pasakojo: „Didesnių galvos skausmų jis man nesukėlė, tačiau  parašyti literatūrinį rašinį buvo kur kas sudėtingesnė užduotis. Juk norint jį parašyti tinkamai, reikia būti perskaičius nemažai įvairių knygų...“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ukrainos karo pabėgėlius kviečiame į nemokamus lietuvių kalbos kursus, kurie vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, III aukšto salėje). Kursų pradžia – kovo 30 d., trečiadienį, 10 val.


Pasibaigus XII –ajai Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadai Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia – IIB klasės mokinė Mūza Olimpija Svetickaitė tapo šios olimpiados šalies etapo (9-10 klasių gupė) II vietos laimėtoja.


Vyriausybinė strateginius sandorius tikrinanti komisija pradėjo Lietuvos oro uostų paskelbtame aviacijos saugumo įrangos viešajame pirkime dalyvaujančios Kinijos įmonės „Nuctech“ patikrą. Pagal įstatymą, tarptautinius Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus valdanti Lietuvos įmonė yra pirmos kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąraše. JAV...


Gimnazija ieško lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 06 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija skelbia atranką lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo apimtis - 0,76 etato (20 kontaktinių val. per savaitę). Darbo užmokestis priklauso pedagoginio darbo stažo, įgytos kvalifikacinės kategorijos.


Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Pirmoji rudens diena paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Vakar, prieš devintą valandą ryte, kurorto gatves užplūdo pasipuošę jaunieji palangiškiai, nešini gražiausiomis gėlėmis. Vieni jų žengė į dar neatrastą žinių pasaulį, kiti žinių bagažą tik pildys.


Kovo 3-4 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 131 mokinys iš Lietuvos mokyklų ir 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų.


Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.


Per žinių patikrą dešimtokai nesukčiavo

Alfredas PUMPULIS, 2011 05 19 | Rubrika: Miestas

Šį pirmadienį prasidėjo dešimtokų gimnazistų egzaminai. Pirmasis moksleivius  užklupo  lietuvių kalbos patikrinimas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius