Pernai miesto čiuožykla nesužavėjo, šiemet nebus jokios?

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-30
Peržiūrėta
1875
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar Palangoje žiemą reikalinga čiuožykla, niekam net nekyla abejonių ir visi sutartinai patvirtina, jog tokia pramoga reikalinga. Palangiškiai pamena, jog tokių bandymų buvo, o svarbiausia, jie įsiminė ir paliko gerą įspūdį. Praėjusiais metais centrinėje miesto aikštėje kurta čiuožykla ne itin sužavėjo palangiškius, galbūt šiemet nauja pramoga labiau džiugins, žinoma, jei orai tokią galimybę suteiks, juo labiau, jog vietų kurorte, kur galėtų atsirasti čiuožyklos, netrūksta.

 

Tvenkinys jau tinka čiuožinėjimui

Staiga užklupus šalčiams, net ir nenorom imama jausti žiema, tačiau ir šis metų laikas teikia daug pramogų. Kaip teigė Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, kiekvieną metų sezoną svarbu turėti traukos objektą. „Pavyzdžiui, vasarą visi eina prie jūros, rudenį gali pasivaikščioti parke, tad logiška, jog žiemą būtų čiuožykla“, - teigė N.Stasiulis, patvirtinęs, jog pati idėja išties yra teigiama.

Pasak N.Stasiulio, čiuožinėjimas ant ledo nuo senovės puoselėjama pramoga, kuria ypatingai džiaugiasi vaikai. „Juk prisimenam savo vaikystę, kaip norėdavom ledo, patys darydavomės ne tik čiuožyklas, bet ir pačiūžas“, - patvirtino ir Botanikos parko direktorius Antanas Sebeckas. Kaip prisiminė parko direktorius, kažkuomet ir parke buvo ruošiama čiuožykla. „Ir dabar jau parko tvenkinys yra tinkamas čiuožinėjimui. Būtų galima daryti čiuožyklą, šviesą parūpintumėm, tik pačiūžų išnuomoti neturim, taip pat muzikos reikia“, - idėja pasidalino Botanikos parko direktorius. Pasak jo, mieste reikia kuo daugiau čiuožyklų, nes šiuolaikiniai vaikai mažai juda, daugiau laiko praleidžia prie kompiuterių.

Palangos moksleivių klubo direktorės pavaduotoja ugdymui Vanda Juodikienė prisiminė, jog prie turgaus kažkuomet buvo įrengta labai gera čiuožykla, kurioje ir muzika skambėjo, ir pačiūžas buvo galima išsinuomoti. Ši vieta paliko itin gerą įspūdį. Tačiau dabartiniais laikais juk ir visi šie patogumai nebūtų tokie ypatingai svarbūs, jei būtų įrengta tinkama čiuožykla.

 

Apsvarstys galimybes

„Praėjusiais metais įrengtą čiuožyklą visi sukritikavo, tačiau, jei žmonės nori, reikės būtinai pagalvoti“, - apie čiuožyklos pasiūlymą išgirdęs atsakė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas. Pasak jo, planuoti čiuožyklą šiuo metu dar rizikinga, nes pranašauja atlydį, tačiau atradus natūralią lomą, čiuožykla išties galėtų gyvuoti. Pasak V.Kuznecovo, svarbu parinkti ir tinkamą vietą, jog žmonėms būtų patogu ateiti, nebūtų per toli. „Galbūt praėjusiais metais čiuožykla centrinėje miesto aikštėje išties buvo per maža, nebuvo kur įsibėgėti“, - prisiminė direktorius, patikinęs, jog čiuožyklos atsiradimas, ir žinoma, pasimokius iš praėjusios, priklauso nuo oro.

 

Svarbiausia – ilgalaikė prognozė

„Ne man vertinti, ar praėjusių metų čiuožykla buvo vykusi ar nevykusi. Tiesiog buvo taikomi tam tikri technologijų sprendimai, pavyzdžiui, Rusijoje čiuožykla daroma sukalant medines konstrukcijas ir tuomet formuojant ledinę dangą, taip buvo bandyta padaryti ir pas mus. Tačiau svarbiausios čiuožyklai yra ilgalaikės žiemos prognozės“, - savo nuomonę išsakė Kultūros centro direktorius. Kaip teigė N.Stasiulis, tokios pačios tendencijos taikomos ir dėl ledo skulptūrų. Praėjusiais metais suformuotos J.Basanavičiaus gatvėje ledo skulptūros puikiai laikėsi, nes buvo palankūs joms žiemiški orai, kaip bus šiemet kol kas neaišku.

„Kažkuomet bandėm ir mes vėl pabandyti ant tvenkinio padaryti čiuožyklą, tačiau tuomet bevalant tvenkinį įkrito traktorius. Žinoma, viskas priklauso nuo oro sąlygų, besikeičiančios jos ne itin padeda čiuožyklos formavimui“, - teigė ir Botanikos parko direktorius A.Sebeckas.

 

Savo miesto čiuožykloje smagiau

Vaikystėje visi išbandė ledo malonumus, tad nieko keisto, jog ir kai kurie šiuolaikiniai vaikai linkę save išbandyti ant ledo dangos ir žiemos laukia vien dėl to. „Čiuožykla – viena iš pramogų, tad tikrai kurortui jos reikia. Jei turėtumėm patys, nereikėtų važiuoti į Klaipėdą“, - patikino V.Juodikienė. O N.Stasiulis prisiminė, jog jis vaikystėje čiuožinėdavo priešais prekybos centrą „Iki“ esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Ten tuomet rengdavo čiuožyklą ir išties jokių įmantrybių nereikėdavo – tik ledo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ateikite, išmokite saugaus elgesio kelyje taisyklė ir gaukite prizą.Esant blogoms oro sąlygoms akcija nevyks. Renginio organizatoriai – Klaipėdos apskritis vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas bei Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio organizatoriai pasilieka teisę filmuoti ir fotografuoti vykstantį renginį....


Pastarosiomis žiemomis kurorte būdavo įrengiama net po kelias čiuožyklas – Birutės parke ant tvenkinių, Taikos gatvėje, taip pat ir Šventojoje. Tačiau šiemet čiuožykloms įrengti pristigo šalčio. Labiausiai palangiškiai pasigedo gyvenamajame rajone įrengtos čiuožyklos. Birutės parke dar buvo bandyta, tačiau šaltukui nespaudžiant čiuožykla greit tirpo.


Vasara – pramogų metas, ir kiekvienas pramogauja kaip tik išmano, kas suteikia daugiausiai džiaugsmo. Į Palangą atvykę atostogautojai siekia išbandyti visas čia siūlomas pramogas, viena iš jų – elektriniai paspirtukai, šiųmetė naujovė, greit sulaukusi palankaus atostogautojų įvertinimo. Ir nors tai smagi atrakcija, tačiau, kaip teko įsitikinti...


Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai...


Šių metų rugsėjo pabaigoje Palangos miesto savivaldybė patvirtino naują komisiją kovai su korupcija, kuriai vadovauja vicemeras Rimantas Mikalkėnas. Kol kas dar nebuvo surengtas nė vienas komisijos posėdis, tačiau jį planuojama suorganizuoti dar šiais metais. Ar gali efektyviai prieš korupciją kovoti komisija, kuriai vadovauja vienas svarbiausių kurorto valdžios vyrų? Ar...


Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė. 


Praėjusį šeštadienį miesto centrinėje aikštėje buvo įžiebta Kalėdų eglė. Šiemet ji netradiciška – pagaminta iš LED lempučių, pasiekusi Palangą iš Estijos. Laukiant pagrindinio šventės akcento – eglės įžiebimo – miestelėnai bei miesto svečiai galėjo pasimėgauti „Maltos ordino“ vaišinta  sriuba....


Kitais metais dar labiau veršimės diržus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Kitų metų planuojamas biudžetas yra 4 milijonais mažesnis nei šių metų. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, ateinančių metų kurorto biudžeto apimtis prognozuojama mažesnė keliais milijonais, lyginant su šiemet patvirtintu. Planuojama jo apimtis sieks apie 52 mln.litų. Jei šiemet, anot vedėjos, kurorto piniginės dydis...


Ar Palangoje žiemą reikalinga čiuožykla, niekam net nekyla abejonių ir visi sutartinai patvirtina, jog tokia pramoga reikalinga. Palangiškiai pamena, jog tokių bandymų buvo, o svarbiausia, jie įsiminė ir paliko gerą įspūdį. Praėjusiais metais centrinėje miesto aikštėje kurta čiuožykla ne itin sužavėjo palangiškius, galbūt šiemet nauja pramoga labiau džiugins, žinoma, jei orai tokią...


Palangos čiuožykla virto pajuoka

Šarūnas VAITKUS, 2010 01 29 | Rubrika: Miestas

Šalta žiema Lietuvoje suteikė retą progą pigiai įrengti žiemos pramogas. Labiausiai jų kaip tik trūksta Palangai, kuri kenčia nuo sezoniškumo ir žiemą į kurortą atvykstantiems poilsiautojams mažai ką turi pasiūlyti. Jei miesto svečių šios pramogos ir nesudomintų, čiuožykla ar minimaliai įrengta slidininkų trasa pajūrio miškeliuose taptų malonia atgaiva vietos gyventojams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius