Palanga svečiams sieks palikti itin šilto, jaukaus bei spindinčio miesto įspūdį

Alfredas PUMPULIS, 2011-12-05
Peržiūrėta
2032
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga svečiams sieks palikti itin šilto, jaukaus bei spindinčio miesto įspūdį

Praėjusį šeštadienį miesto centrinėje aikštėje buvo įžiebta Kalėdų eglė. Šiemet ji netradiciška – pagaminta iš LED lempučių, pasiekusi Palangą iš Estijos. Laukiant pagrindinio šventės akcento – eglės įžiebimo – miestelėnai bei miesto svečiai galėjo pasimėgauti „Maltos ordino“ vaišinta  sriuba. Susirinkusiesiems sriubą pilstė pats miesto meras Šarūnas Vaitkus.

 

Žmonių knibždėjo kaip vasarą

Kalėdų eglutės įžiebimo scenarijui kurortas pasirinko „kelionę metų laikais“, kurią lydėjo ansamblių, šokių grupių pasirodymai, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solisto Mindaugo Rojaus dainos. Šventėje skambėjo ir klasika jau tapusios dainos apie Kalėdas. Įžiebiant miesto eglę buvo pasitelkti ne tik išradingi šviesų, tačiau ir ugnies efektai. Netikėtai ant stogo pasirodęs  Kalėdų Senelis nustebino ne vieną.

Į miesto aikštę susirinkusius miestelėnus ir svečius pasveikino miesto meras Š. Vaitkus. Jis linkėjo susirinkusiems gerovės ir meilės, bei kvietė per šventes dalintis šiluma ir gerumu.

„Palanga – jau ne tik vasaros sostinė. Kviečiame ją aplankyti ir žiemą. Visą gruodį turėsime daug renginių, koncertų, lauksime ir mažųjų svečių“, – kvietė Š. Vaitkus.

Įžiebus Kalėdų eglę miesto aikštėje, šventė dar nesibaigė – persikėlė į J. Basanavičiaus gatvę. Ji priminė karštą vasaros dieną – promenadoje knibždėte knibždėjo žmonių.

Sprendimas šiemet atsisakyti eglučių alėjos ir surengti origami alėją buvo vertinamas skirtingai, bet figūros, vaizduojančios Baltijos jūroje gyvenančius gyvūnus – žuvėdrą, krevetę, ruonį ir kitus, stebino visus. Šventės pabaigoje dangų nušvietė fejerverkai, griaudėjo pirotechnika.

Iš metalo sukonstruotos maždaug dviejų metrų aukščio skulptūros, nudažytos balta spalva, dieną atrodančios lyg nulankstytos iš popieriaus. Naktį kiekviena iš jų nušvinta skirtingomis spalvomis.

 

Ne visiems patiko metalinė eglė

Po renginio palangiškis Lukas Barauskas „Palangos tiltui“ sakė: „Džiugu, jog  miestas sulaukė šitiek svečių iš kitų miestų, bet man tradicinė eglutė yra labiau prie širdies. Ji suteikia kalėdinę atmosferą, daugiau šilumos. O čia – tik metalo gabalas“, – teigė miestelėnas.

L. Barauskas sakė, jog origami alėją vertina teigiamai, tik norėtų, kad skulptūrų promenadoje būtų kuo daugiau. Kitas žmogus sutiktas šventėje – Antanas Balsys iš Kauno – sakė: „Kiekvienais metais atvažiuojame į Palangą per  Kalėdų eglutės įžiebimą. Šiais metais likau labai patenkintas. Išties – šauni organizacija. Sveikinu Palangos miesto valdžią su tokiu puikiu renginiu“.

 

Pradėjo renginių maratoną

Įžiebusi šviesos skulptūrų alėją ir netradicinę miesto eglę, Palanga pradėjo šventinių renginių maratoną, kuriuo norima pristatyti naują miesto veidą. Kalėdų šviesos miestu tapęs pajūrio kurortas svečius vilios kūrybiškomis pramogomis, skirtomis visai šeimai.

Visą gruodį Palangoje šurmuliuos įvairūs renginiai. Savaitei projektoriai, šviesa ir lazeriai naujam gyvenimui prikels legendinį Kurhauzą. Jei žiema palangiškius palepins sniegu, numatoma įkurti Senių Besmegenių parką, miesto centre numatoma įkurti ledo diskoteką. Numatoma rengti labdaros koncertus, taip pat teminius Baltijos šalių vakarus.

Mažųjų Palangoje lauks Elfų mokyklėlė, kurioje vaikai bus supažindinami su elfų darbais ir linksmybėmis. Planuojama akcija „Žaislų istorija“, kurios metu vaikai galės apsikeisti žaislais. Kalėdų laukimo metu viena iš Palangos sienų virs „Linkiu“ siena, ant kurios miesto svečiai ir miestelėnai galės užrašyti savo norus ir palinkėjimus, nes garsiai ištarti ar užrašyti norai išsipildo.

Visus šventinius renginius gruodžio 31-ąją vainikuos šventinis karnavalas. Nuo miesto eglės link Palangos tilto judės spalvinga, šventinė eisena, kurioje kviečiami dalyvauti visi. Kaukių paradą vainikuos fejerverkų ir lazerių šou. Naujųjų metų naktį nuo Palangos tilto į dangų pakils 2012 metų simbolis – fantastinis laivas, įkūnijantis lūkesčius bei viltis. Triukšmingai į dangų pakilęs laivas paskelbs apie Naujų metų pradžią.

 

Siekia paversti šviesos miestu

„Tamsiuoju metų laikotarpiu visiems norisi kuo daugiau šviesos, todėl mes siekiame Palangą paversti Kalėdų šviesos miestu, kuriame puikiai jaustųsi kiekvienas, o ypač – vaikai. Kurdami Kalėdų pasaką mieste, palangiškiams ir svečiams norime palikti itin šilto, jaukaus bei spindinčio miesto įspūdį – kurorto, atviro meniškų žmonių idėjoms, svetingo bei draugiško šeimoms. Įžiebę miesto eglę mes, palangiškiai, garsiai pasakome, kad pradedame gyventi Kalėdų laukimu. Kviečiame visus energingus bei iniciatyvius žmones kartu kurti magišką šviesos miestą bei drauge su mumis palydėti senuosius bei sutikti Naujuosius metus. Norime, kad šviesa iš miesto erdvių persikeltų ir į mūsų kasdienybę. Raginame visus atrasti daugiau laiko kokybiškam poilsiui, buvimui su šeima, bendrai kūrybai ir bendroms pramogoms. Siekiame, kad Kalėdų šviesos miestas būtų ne tik šviečiančios lempelės, bet ir vidinė šviesa ir šiluma, kuri trauktų visus svečius sugrįžti. Palanga nori keistis, tapti ne tik vasaros, bet ir žiemos kurortu“, – sakė apie naujus miesto akcentus Palangos meras Š. Vaitkus.

Siekiama, kad artėdama prie 2013-ųjų – Lietuvos kultūros sostinės metų – Palanga taptų ypatingu kuriančių ir kūrybiško poilsio pasiilgusių svečių traukos centru. Kartu su miesto eglės įžiebimu skelbiamo Kalėdų festivalio pradžia dar šiemet žada daug įdomybių: originaliausi ir gražiausi kūrybos darbai, kuriuos iki pat Kalėdų kurs visi panorėję, gruodžio 26 d. papuoš Palangą, o visą šventinę savaitę gatvėse vyks laisvi pasirodymai, skambės muzika ir dainos. Reginių laikotarpis baigsis Naujųjų metų nakties eitynėmis bei šventiniu fejerverku nuo jūros tilto. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Palangos miesto garbės pilietė, dailininkė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, sausio 19 d. švenčianti gražų jubiliejų, sulaukė miesto vadovų sveikinimų. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, sveikindamas visų kurorto gyventojų vardu, padėkojo G. Oškinytei-Eimanavičienei už jos svarų indėlį į Palangos miesto visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą.


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Didžiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji – jau atidunda septynmyliais žingsniais, o kokios jos be pagrindinio atributo – Kalėdų eglės? Šiandien, penktadienį, 18 val. eglės įžiebimo renginys, kaip žada organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovai – bus išties įspūdingas. Juo labiau kad apie tai, kuo nustebinti...


Ateikite, išmokite saugaus elgesio kelyje taisyklė ir gaukite prizą.Esant blogoms oro sąlygoms akcija nevyks. Renginio organizatoriai – Klaipėdos apskritis vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas bei Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio organizatoriai pasilieka teisę filmuoti ir fotografuoti vykstantį renginį....


Išnuomojamos patalpos biurui miesto centrinėje dalyje

"Palangos tilto" redakcija, 2019 09 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto centrinėje dalyje (Vytauto 85a, laikraščio „Palangos tiltas“ patalpose) išnuomojamos patalpos ofisams. Daugiau informacijos tel. 8 620 5340


Šeštadienį Palangoje – miesto eglės įžiebimo šventė Šeštadienį, gruodžio 3 d., 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam renginiui, 19 val. Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Šeštadienį, gruodžio 3 d., Palangoje pasklis kalėdinė nuotaika – 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam žaismingam renginiui, Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Praėjusį šeštadienį miesto centrinėje aikštėje buvo įžiebta Kalėdų eglė. Šiemet ji netradiciška – pagaminta iš LED lempučių, pasiekusi Palangą iš Estijos. Laukiant pagrindinio šventės akcento – eglės įžiebimo – miestelėnai bei miesto svečiai galėjo pasimėgauti „Maltos ordino“ vaišinta  sriuba....


Ar Palangoje žiemą reikalinga čiuožykla, niekam net nekyla abejonių ir visi sutartinai patvirtina, jog tokia pramoga reikalinga. Palangiškiai pamena, jog tokių bandymų buvo, o svarbiausia, jie įsiminė ir paliko gerą įspūdį. Praėjusiais metais centrinėje miesto aikštėje kurta čiuožykla ne itin sužavėjo palangiškius, galbūt šiemet nauja pramoga labiau džiugins, žinoma, jei orai tokią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius