Policijos komisariatas giria miesto „akis“, bet jomis nesirūpina

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2011-06-09
Peržiūrėta
963
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Policijos komisariatas giria miesto „akis“, bet jomis nesirūpina

Šiuo metu Palangoje  iš 15 įrengtų vaizdo kamerų, anot Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistės Jurgitos Rinkevičienės, veikia 13. Bet, pavyzdžiui, kai olandų vilkikai, nepaisydami sunkiasvorių automobilių eismą draudžiančių kelio ženklų, paryčiais važiuoja į kurorto šerdį – J. Basanavičiaus gatvę – jos „miega“.

 

Gera prevencija

„Vaizdo kameros yra itin naudingos, užkerta kelią įvairiems nusikaltimams bei išaiškinant juos“,- įsitikinusi  J. Rinkevičienė.

 „Galbūt kai kurie žmonės skundžiasi, kad nėra pastebimas tam tikras pažeidimas, tačiau galiu pasakyti, kad prižiūrintys vaizdo kameras policijos pareigūnai turi ir kitų darbų, kuriuos jie privalo atlikti, todėl kartais galbūt nėra pastebima smulki vagystė ar ne ten pravažiavęs automobilis“,- teigė J. Rinkevičienė.

 „Pasitaiko atvejų, kad policijos pareigūnai per vaizdo kamerą pastebi konflikto užuomazgų, todėl užbėgdami į priekį, jie atvyksta į konflikto vietą ir konfliktuojančius asmenis išskiria gražiuoju“,- tvirtino J. Rinkevičienė.

Vaizdo kameros Palangoje yra įrengtos miesto aikštėse ir gatvių sankryžose, kur yra didžiausi žmonių ir automobilių srautai: J.Basanavičiaus-S.Daukanto g., J.Basanavičiaus-Birutės al., J.Basanavičiaus-Meilės al., J.Basanavičiaus-Naglio al., J.Basanavičiaus-Vytauto g., tiltas, Ganyklų-Senojo Turgaus g., turgus, Vytauto-Jūratės g., Kretingos-Ganyklų g. (neveikia), Vytauto-Kęstučio g. sankryža, prie fontano centre (nevaldoma, neveikia).

„Svarbiausia, kad visos kameros veiktų“,- sakė J. Rinkevičienė.

Dabar kurorte yra  3 nevaldomos vaizdo kameros.

 

Kameros – nepigus malonumas

 „Jei nebūtų kamerų, nusižengimų būtų tikrai daugiau. Esant kameroms dažnai žmonės susivaldo, mato, kad juos filmuoja, todėl nenusižengia“,- kalbėjo J. Rinkevičienė.

„Dažnai vaizdo kamerų užfiksuota medžiaga yra svarbi kai kuriuose ikiteisminiuose teismuose, administracinėse bylose. Be jų galbūt daug bylų būtų buvusios sudėtingesnės“,- pasakojo Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistė.

Įprastai vaizdo kameras stebintys asmenys fiksuoja kiekvieną įtartiną veiksmą ir į jį visuomet reaguoja. Tačiau, jei yra skundai dėl tam tikrų pažeidimų, o vaizdo kamerų stebėtojai nepamatė, tuomet yra atsukamas vaizdas ir ieškomas tam tikras nusikaltimas, jei to prireikia kaip įrodymo.

Vaizdo kameromis mieste rūpinasi Palangos miesto savivaldybė.

Kaip sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, kamerų –miesto „akių“ –išlaikymas šiems metams kainuoja apie šimtą tūkstančių litų.

„Tai nėra pigus dalykas. Jeigu mieste kameros neveikia, Palangos policijos komisariatas turėtų nedelsdamas apie tai pranešti jas prižiūrinčiai įmonei „Telekontas“ arba nors mūsų komunalininkams. Esu nusivylęs, kad policija apie neveikiančias kameras neinformavo šios įmonės“, - sakė B. Martinkus.

Jis teigė, kad miesto „akių“ nauda – labiau netiesioginė. „Neabejotinai, jos drausmina žmones“, - įsitikinęs direktoriaus pavaduotojas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, taip pat ir palangiškiai pareigūnai, netrukus į tarnybą važiuos naujaisiais „Seat Leon Sportstourer" automobiliais, kurie yra universalūs, modernūs, kokybiški, ekonomiški ir greiti. Automobiliuose sumontuota visa sklandžiam pareigūnų darbui reikalinga įranga, yra vieta kompiuteriui ir...


Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Policijos komisariatas giria miesto „akis“, bet jomis nesirūpina

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2011 06 09 | Rubrika: Miestas

Šiuo metu Palangoje  iš 15 įrengtų vaizdo kamerų, anot Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistės Jurgitos Rinkevičienės, veikia 13. Bet, pavyzdžiui, kai olandų vilkikai, nepaisydami sunkiasvorių automobilių eismą draudžiančių kelio ženklų, paryčiais važiuoja į kurorto šerdį – J. Basanavičiaus gatvę – jos „miega“.


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Žiemą kai kuriose Palangos gatvėse buvo pastatyti eismą ribojantys ženklai, kad komunalininkai galėtų lengviau nuvalyti gatves. Daugiausia ženklų buvo pranešančių apie vienpusį eismą, tačiau pažeidinėjančių šiuos ženklus buvo ne vienas ir ne keli, o ženkliai daugiau. „Tikrai daug žmonių pažeidinėja šiuos laikinus kelio ženklus, tačiau mes jų bausti negalime, kadangi Palangos savivaldybė...


Palangos miesto policijos komisariate – pokyčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 23 | Rubrika: Miestas

2008 m. sausio 20 d. Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai atsisveikino su vadovu Aurijumi Jusiu. Beveik porą metų dirbęs Palangoje, nuo šiol jis sės į Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko kėdę. Laimėjęs konkursą, naują darbą arčiau savo šeimos, gyvenančios Akmenėje, A.Jusys pradėjo jau praėjusį trečiadienį. 


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius