Politikai surado pinigų ir vargstantiems

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-02-15
Peržiūrėta
414
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artimiausiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje bus tvirtinamas šiųmetis miesto biudžetas. Pasak Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko Mindaugo Skritulsko, lyginant su praėjusiais metais, šiųmetė kurorto piniginė plonesnė 15 mln. litų.

 

Teks grąžinti pusketvirto milijono

„Iš biudžeto apie 15-20 proc. bus mažiau lėšų skirta įvairioms sritims finansuoti. Mažiau numatyta pinigų švietimui, kultūrai, miestui tvarkyti. Investicijų programoje apskritai pinigų nebus. Tokie projektai, kaip Botanikos parko renovacija, dviračių takų rekonstrukcija, bus finansuojami iš banko paskolų ir europinių pinigų“, - konstatavo M.Skritulskas.

Taip pat, komiteto pirmininko teigimu, privalu šiemet išlaidose numatyti 3,6 mln. litų, kurie turi būti grąžinti į valstybės biudžetą. Tai susiję su praėjusių metų biudžeto vykdymu. Šią dotaciją reikėjo grąžinti pernai, tačiau to nepadaryta, todėl ši pusketvirto milijono litų našta gula ant šiųmečio biudžeto pečių.

 

Padidino mokestinę pajamų dalį

Kalbant apie biudžeto pajamas, anot M.Skritulsko, buvo priimtas sprendimas padidinti nekilnojamojo turto ir vietinių rinkliavų mokesčius. Pastarasis mokestis pajamų dalyje didėja pastebimai, nes tai susiję su nauja rinkliava už šiukšles bei už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse. Taip pat numatyta daugiau surinkti mokesčio už išorinę reklamą. „Yra įkurta miesto savivaldybės įmonė Rinkliavų centras, kuriam bus pavesta tvarkyti išorinės reklamos reikalus. Jei pernai į miesto biudžetą už reklamą įplaukė vos 30 tūkst. litų, tai efektingai dirbant, planuojama, jog į biudžetą gali įplaukti iki 1 mln. litų“, - apie miesto piniginės papildymo galimybes kalbėjo politikas.

 

Padidinti – socialinėms reikmėms

Šių metų biudžeto projektas bei jo 12 programų buvo apsvarstytas su asignavimų valdytojais ir atskirų įstaigų vadovais visuose komitetuose bei frakcijose. Paisant prašymų ir pageidavimų, Tėvynės sąjungos frakcija, Ekonomikos ir finansų komiteto nariai liberalcentristai Remigijus Alvydas Kirstukas ir Eugenijus Simutis bendru sutarimu pasiūlė nuo 30 tūkst. iki 90 tūkst. litų padidinti lėšas socialinėms išmokoms. Pasak M.Skritulsko, šie papildomi 60 tūkst. litų bus skiriami taip vadinamam „bėdų turgui“. „Suprantama sunkmečiu žmonėms nutinka įvairiausių nelaimių. Sudėtinga ne tik pagyvenusiems, bet ir jauniems žmonėms, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nebeišgali susimokėti mokesčių už komunalinius patarnavimus. Manoma, kad vienkartinė išmoka būtų ne 130 litų, o tris kartus didesnė“, - motyvavo priežastis komiteto pirmininkas.

 

Papildomi pinigai kultūrai

Dar 100 tūkst. litų pasiūlyta skirti  kultūros renginiams bei 20 tūkst. litų sporto renginiams ir 15 tūkst. litų miesto Viešosios bibliotekos renginiams, kuriuos kuruoja Audra Lukauskaitė. Atskiroms biudžetinėms įstaigoms neatidėliotiniems remonto darbams taip pat numatyta papildomų pinigų. S.Vainiūno muzikos mokyklos stogui suremontuoti – 13,5 tūkst. litų, 11 tūkst. litų Pradinei mokyklai, 41,5 tūkst. litų lopšeliui-darželiui „Žilvinas“ langams pakeisti. Taip pat kurorto poliklinikai fizioterapijos paslaugoms teikti pasiūlė numatyti 60 tūkst. litų, nes yra surinkta 2 tūkst. palangiškių parašų, pageidaujančių šių paslaugų. Taip pat dar 5 tūkst. litų padidinta suma socialinėms programoms.

 

„Nubraukė“ lėšas

Tačiau, anot komiteto pirmininko, daugiau nei pusė milijono litų „nubraukta“ paplūdimių infrastruktūros projektui. „Meras V.Stalmokas, apsilankęs Lenkijos kurorte Ustkoje, pamatė ant kopų įrengtas apžvalgos aikšteles bei promenadas, sumanė, jog ir Palangoje to reikėtų. Mūsų nuomone, šiuo metu tokį projektą įgyvendinti nebūtų tikslinga, juolab iš paskolos“, - sakė M.Skritulskas.

Biudžeto išlaidų dalyje pasiūlyta sumažinti 100 tūkst. litų lėšas miesto Savivaldybės administracijos išlaidoms. Taip pat 70 tūkst. litų sumažintos išlaidos, skirtos Kurhauzui konservuoti. Anot politiko, Kurhauzo atstatymo klausimą būtina spręsti iš esmės. „Reikia kuo skubiau prie Kurhauzo priskirti sklypą, nustatyti vizualines ir paminklosaugines zonas ir kartu su bendrasavininkiais tartis dėl kurorto simbolio atstatymo“, - nuomonę apie sudesusio Kurhauzo prikėlimą iš pelenų išsakė komiteto pirmininkas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, vasario 4-ąją, įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Tarybos pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus jo pradžioje perskaitė Tarybos narės Renatos Surblytės, kuri posėdyje nedalyvavo, pareiškimą, kuriuo ji Tarybai pranešė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Politikai surado pinigų ir vargstantiems

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 15 | Rubrika: Miestas

Artimiausiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje bus tvirtinamas šiųmetis miesto biudžetas. Pasak Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko Mindaugo Skritulsko, lyginant su praėjusiais metais, šiųmetė kurorto piniginė plonesnė 15 mln. litų.


Šiemet kurorto piniginė plonesnė

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 16 | Rubrika: Miestas

Miesto Tarybai pirmuoju skaitymu pristatytas šiųmetis Palangos miesto savivaldybės biudžeto projektas. Jame numatyta surinkti 52 mln. 910 tūkst. litų pajamų ir tiek pat skirti asignavimų išlaidoms. Tai yra 24 proc. mažiau, lyginant su praėjusiais metais patvirtintu biudžetu.


Ekonomikos ir finansų komitete – perversmas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 24 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje trys jo nariai pareiškė nepasitikėjimą komiteto pirmininku Remigijumi Alvydu Kirstuku.  Balsų dauguma jis neteko pirmininko posto. Komitetui vadovauti išrinktas Tarybos mažumos atstovas Mindaugas Skritulskas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius