Ekonomikos ir finansų komitete – perversmas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-23
Peržiūrėta
1077
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje trys jo nariai pareiškė nepasitikėjimą komiteto pirmininku Remigijumi Alvydu Kirstuku.  Balsų dauguma jis neteko pirmininko posto. Komitetui vadovauti išrinktas Tarybos mažumos atstovas Mindaugas Skritulskas.

 

Trys prieš du

Kaip „Palangos tiltui“ sakė naujasis komiteto pirmininkas, prasidėjus posėdžiui trys komiteto nariai Edmundas Krasauskas, Marija Ulbienė ir jis pasiūlė papildyti darbotvarkę dviem klausimais – dėl pirmininko atstatydinimo ir naujo išrinkimo. Pasak M.Skritulsko, motyvai buvo įvairiausi.  „Komitetas neturi veiklos plano, nepatvirtinta veiklos ataskaita, keliantis abejonių pirmininko R.A.Kirstuko veiklos skaidrumas. Kaip žinia, ryšiai su bendrove „Parama“, statančia jam namą“, - lėmusias atstatydinti iš komiteto pirmininko posto R.A.Kirstuką priežastis komentavo politikas.

 

Politikoje nieko nėra amžino

Taip pat, M.Skritulsko nuomone, akivaizdu, kad pirmininko tokio pobūdžio veikla turi įtakos ir komiteto priimamiems sprendimams. „Tarybos reglamente aiškiai pasakyta, kad pats komitetas balsų dauguma renka pirmininką ir jį atleidžia. Politikoje nieko nėra pastovaus ir amžino, ir tai politikams nėra naujiena. Nors buvo galima įžvelgti, kad R.A.Kirstukui žinia netikėta ir jis akivaizdžiai atrodė sutrikęs. Po kurio laiko net suabejojo, ar atstatydintas teisėtai,“ – apie posėdžio eigą kalbėjo Tarybos narys.

 

Laukia svarbus darbas

M.Skritulskas sakė, kad šio įvykio nelinkęs sureikšminti, nes toks politinis sprendimas. „Atkreipiau dėmesį, kad tai nieko asmeniško ir jis nėra priešiškai nusiteikęs R.A.Kirstuko atžvilgiu“, - neslėpė savo nuomonės dėl buvusio pirmininko politikas. Anot jo, artimiausias ir pats svarbiausias komiteto darbas – kitų metų biudžeto, kuris formuojamas programų principu, svarstymas. Darbas atsakingas, nes komitetas teikia išvadas dėl kitų metų miesto piniginės.

 

Šachmatų partija

Pirmininko posto netekusio  R.A.Kirstuko teigimu, jo atstatydinimas – politikų šachmatų partija.   Pasak jo, nieko baisaus neįvyko ir konservatoriai dabar dirbs daugumoje. Jie turės daugumą dviejuose Tarybos komitetuose ir galės pasireikšti priimant miestui svarbius sprendimus“, -  lakoniškai situaciją apibendrino buvęs pirmininkas.

 

Bus bandoma keisti sudėtį

Kaip susiklosčiusią situaciją pakomentavo ne vieną kadenciją Taryboje dirbantis Dainius Želvys, jei R.A.Kirstukas pakeistas, prognozuojama, kad turi gimti Tarybos sprendimas dėl komiteto sudėties keitimo. Anot jo,  iš penkių Ekonomikos ir finansų komiteto narių, valdančiąjai daugumai atstovauja du – R.A.Kirstukas ir Eugenijus Simutis. „Manau, kad bus bandoma pakeisti Mariją Ulbienę arba Edmundą Krasauską, o pirmininke siūlyti vicemerę Marytę Vačerskienę. Jeigu bus pradėta kaitalioti komitetų sudėtis, tikintis, kad neiškils teisminių ginčų, tai toks scenarijus galimas. Tačiau teismas yra pasisakęs, kad jei politikas išreiškė savo valią dirbti viename ar kitame komitete, tai privalu paisyti jo valios“, - svarstė būsimus valdančiųjų tolimesnius žingsnius D.Želvys.

 

Paprašė nekviesti posėdžio

Be to, pasak D.Želvio, pirmadienį opozicijos atstovai buvo priimti mero Vytauto Stalmoko. Mes informavome kurorto vadovą, kad gruodžio pirmąją savaitę TS-LKD frakcijos nariai europarlamentaro  Algirdo Saudargo kvietimu lankysis Briuselyje. Mero buvo paprašyta tuo metu nešaukti Tarybos posėdžio ir nesvarstyti klausimų, kurie sietini su Tarybos veikla. Tačiau miesto vadovas jokio konkretaus pažado nedavė“, - teigė Tarybos narys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį (birželio 22 d.) Palangoje lankęsi LR Seimo Biudžeto ir finansų komiteto, vadovaujamo Mykolo Majausko, nariai domėjosi Šventosios uosto statybos darbų eiga.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Šiandien, vasario 4-ąją, įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Tarybos pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus jo pradžioje perskaitė Tarybos narės Renatos Surblytės, kuri posėdyje nedalyvavo, pareiškimą, kuriuo ji Tarybai pranešė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Kad Tarybos narys ir Kontrolės komiteto pirmininkas D. Paluckas pats jau trečius metus iš eilės grubiai pažeidžia Savivaldos įstatymą, kuris numato, kad Kontrolės komiteto pirmininkas kiekvienų metų pabaigoje už savo veiklą atsiskaito savivaldybės Tarybai, neliko nepastebėta ir vakar įvykusiame savivaldybės Kontrolės komiteto posėdyje. Komiteto narys Tomas Julius Žulkus , pastebėjęs...


Aš, Danas Paluckas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, noriu visuomenei pateikti glaustą savo darbo Taryboje ir jos Kontrolės komitete ataskaitą ir atkreipti dėmesį į pagrindinius mano, kaip Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko, veiklos momentus.


Liepos 5-6 dienomis Palangoje posėdžiavo Europos Sąjungos Regionų komiteto (ES RK) Švietimo, jaunimo, kultūros ir mokslinių tyrimų komisija (EDUC), kurią sudaro apie 100 regionų ir vietos valdžios atstovų iš visos ES. Toks išvažiuojamasis posėdis Lietuvoje vyksta pirmą kartą.   Į Palangą atvyko neatsitiktinai Į ES RK posėdį atvyko 130 garbingų svečių...


Ekonomikos ir finansų komitete – perversmas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 23 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje trys jo nariai pareiškė nepasitikėjimą komiteto pirmininku Remigijumi Alvydu Kirstuku.  Balsų dauguma jis neteko pirmininko posto. Komitetui vadovauti išrinktas Tarybos mažumos atstovas Mindaugas Skritulskas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius