Populiarus Palangos kultūros baras sulaukė netikėto ultimatumo iš valdžios institucijų: gaila dešimties metų darbo, gaila atlikėjų

Palangos tiltas, 2023-07-07
Peržiūrėta
1020
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kablys+Jūra / Foto: Kablys+Jūra socialiniai tinklai
Kablys+Jūra / Foto: Kablys+Jūra socialiniai tinklai

Populiarus Palangos kultūros baras „Kablys+Jūra“, kuriame daugelį metų vasaros sezono metu vykdavo klausytojų minias sutraukdavę koncertai, sulaukė institucijų dėmesio – šį savaitgalį įvyksiantis atlikėjos Gintės pasirodymas bus paskutinis.

Kaip socialiniuose tinkluose teigia „Kablys+Jūra“ atstovai, tam tikrų institucijų ultimatumas juos kaip reikiant suglumino. 

„Savo vasaros rezidenciją Palangoje atsidarėme prieš gerus dešimt metų. Tuo metu kurortas sprendė ne „koncertų keliamo triukšmo“, o kur kas rimtesnes problemas. Kalbame apie minias marozų, suvažiavusių savaitgaliui Basanavičiaus gatvėje padaužyti kriaušę, hipsterių ar vienas kitą.

Išsinuomavę apleistą parodų paviljoną, savo jėgomis jį sutvarkėme ir pradėjome daryti tai, ką labiausiai mylime ir ko labiausiai trūko – po tiek laiko galime sakyti – mūsų miestui. Tai kokybiška ir aktuali muzika, šokiai, menas ir geras maistas. 

Esame nemaža dalis tos dabartinės Palangos, kuri tokia virto mūsų ir draugų, tokių kaip „I Love Palanga“, „Rąžė“, „Vaidilutė“ bei kitų dėka. Todėl itin gaila, kad miestui galų gale tapus šiuolaikinio išsilavinusio ir liberalaus jaunimo traukos centru, tenka baigti savo gyvos muzikos koncertų istoriją. 

Kalbame apie ultimatumą, kurį gavome iš tam tikrų institucijų atstovų. Šiems atrodo, kad kelių valandų koncertai, nepažeidžiantys jokių galiojančių įstatymų dėl triukšmo ir garsios muzikos laiko apribojimų, ar tai sužlugdys šalia įsikūrusį viešbutį, ar tai išgąsdins Birutės parke perinčius kormoranus.

Ultimatumo pasirinkimai labai aiškūs, tad siekdami išlaikyti „Kablio“ ambasadą Palangoje turime atsisakyti visos vasaros koncertų planų. 

Gaila dešimties metų darbo, gaila atlikėjų, kurie kaskart džiaugiasi galėdami pas mus sugrįžti, gaila jų gerbėjų, gaila reguliarių lankytojų, kasmet klausinėjusių apie programą, bet labiausiai gaila, kad 2023 metais Lietuvoje prasideda žaidimai be taisyklių, be argumentų, be kompromisų, ir tik su viena taisykle – „nes aš taip pasakiau“. 

Taigi, šį savaitgalį vyksiantis palangiškės Gintės koncertas gintė | Palanga bus paskutinysis, o visus kitus koncertus tenka atšaukti. Tačiau paskutinįjį mes jums dovanojame – įėjimas nekainuos. O pats „Kablys“ bus, tylesnis, ramesnis, tačiau vis dar jaukus, skanus ir kvepiantis. Bent jau kol vėl nesulauksime „nes aš taip pasakiau“ apie viešbučiams, kormoranams ar biurokratams kenkiančius bandelių kvapus“, – rašoma oficialiame „Kablys+Jūra“ feisbuko puslapyje.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiarus Palangos kultūros baras „Kablys+Jūra“, kuriame daugelį metų vasaros sezono metu vykdavo klausytojų minias sutraukdavę koncertai, sulaukė institucijų dėmesio – šį savaitgalį įvyksiantis atlikėjos Gintės pasirodymas bus paskutinis.


„Palangos tiltas“, vienintelis Palangos laikraštis, prieš šv. Kalėdas sulaukė netikėtų svečių – porelės antelių. 


Nesantuokinio vaiko susilaukęs kovotojas už šeimos vertybes Seimo narys Petras Gražulis „Palangos tiltui“ sakė, kad yra laimingas, jog jis, „senas vyras“, Lietuvai padovanojo dar vieną pilietį. Juolab, kad apvaisino moterį, kuri ilgai negalėjo pastoti. „Čia man – kaip Dievo ženklas, tikras stebuklas“, – sakė politikas, praėjusį savaitgalį...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Vasario 9 d. vakarą Šventojoje tradiciškai buvo švenčiamos Užgavėnės. Žiemos išvarymo paprotys sukvietė gausų būrį dalyvių iš vietinių apylinkių bei Šventosios pagrindinės mokyklos. Mokiniai ne tik gardžiavosi šviežiais blynais, bet ir patys juos kepė.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Ketvirtadienį erdvi kultūros centro „Ramybė“ salė vos talpino palangiškius bei miesto svečius, besidominčius fotografija ir paveldu. Čia, po Palangos – Kultūros sotinės 2013 vėliava startavo pirmasis asociacijos „Fotobienalė LT“ organizuoto projekto „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“ renginys –...


Praėjusio  amžiaus 90-jų metų pradžioje Palangos miesto vadovas Danius Puodžius ir jo komanda ėmėsi žygių išspręsti įsisenėjusį jaunesniojo amžiaus moksleivių užimtumo klausimą. Po ilgų įtikinėjimų pavyko įrodyti Švietimo ministerijai, kad kurorte būtina turėti moksleivių užklasinės veiklos organizavimo bazę, tada vadintą pionierių namais. Apie 1985 metus buvo gautas...


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius