Prasideda poilsiautojų vilionės: kaip šiemet bus ieškoma kur apsistoti

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-05-29
Peržiūrėta
1311
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Visi sutilpsime“, – apie aikštelę, skirtą apgyvendinimo paslaugoms teikti, sakė „Palangos rūpestėlio“ valdybos pirmininkė A. Sabaliauskaitė (dešinėje).
„Visi sutilpsime“, – apie aikštelę, skirtą apgyvendinimo paslaugoms teikti, sakė „Palangos rūpestėlio“ valdybos pirmininkė A. Sabaliauskaitė (dešinėje).

Vasaros sezonas jau prasidėjo, o su juo ir poilsiautojų vilionės atvykti ilsėtis būtent į Palangą. Tad ir siūlančiųjų nuomotis jau galima pastebėti. Tiesa, atsikratyti „močiučių Palangos“ įvaizdžio vis dar sunku, nes viena kita palangiškė dar stoviniuoja įvažiavimo į miestą pakelėse, nors jau trečius metus veikia tokioms paslaugoms skirta aikštelė.

Palaipsniui teks keisti įpročius
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Staskonienė papasakojo, jog šiemet jokių naujovių nenumatyta – paruošta vasaros sezonui ta pati aikštelė Kretingos gatvėje netoli sankryžos. „Daugiau kaip prieš porą savaičių aikštelė jau buvo paruošta, pastatyti suoliukai, tualetas, nuorodos, nukreipiančios poilsiautojus, apšvietimas“, – kalbėjo direktorės pavaduotoja.
Paklausta, ar palangiškiai šiemet nepateikė kokių naujų siūlymų tokioms paslaugoms teikti, V. Staskonienė sakė negirdėjusi, tačiau savivaldybės adresu buvo atsiųsta padėka vienos bendruomenės vardu.
„Dabar, man atrodo, tokios aikštelės pakanka, tačiau tikiu, jog ateityje galbūt visai nebebus poreikio tokioms vietoms ruošti, nes gi viskas keliasi į virtualią erdvę. Žmonės, ruošdamiesi poilsiauti, dažnai nakvyne pasirūpina iš anksto. O pakelėse stoviniuojantys ir kambarius nuomotis siūlantys žmonės taip pat turės atsisakyti tokio įpročio, nes planuojama įvažiavimo į Palangą rekonstrukcija – ketinama įrengti keturių juostų eismą, tokiems stoviniavimams apskritai neliks vietos. Automobiliams sustoti visiškai nebebus galimybės“, – išsakė savo pastebėjimus direktorės pavaduotoja.

Ne visiškai saugi
Aikštelės tvarka besirūpinančios bendruomenės „Palangos rūpestėlis“ nariai buvo itin dėkingi, kad Savivaldybė skiria dėmesio palangiškiams, gyvenantiems iš nuomos, ypač dėl to, jog šiemet, atsižvelgus į jų pageidavimus, buvo įrengtas apšvietimas.
„Žinoma, aikštelėje iškyla nesklandumų, kadangi atvykę poilsiautojai vienai dienai į Palangą savo automobilius palieka būtent šioje aikštelėje, taip nebelieka vietos nuomą siūlantiesiems. Dar dalį aikštelės užima netoliese gyvenantys palangiškiai, taip sutarta. Be to, aikštelė nėra labai saugi, nes dažnas vairuotojas, siekdamas išvengti šviesoforo, lenkia jį važiuodamas per šią aikštelę ir dažnai neapsižiūrėdamas, kad čia vaikšto žmonės – tiek nuomotojai, tiek ir poilsiautojai. Štai ir šiandien vos neužlėkė ant mūsų automobilis, kai įsuko į šią aikštelę. Padėjome kaip kliūtį du buteliukus, šiek tiek pristabdo įsibėgėjusius vairuotojus, bent jau tiek“, – savaitgalį, nuėjus pasižiūrėti, kaip sekasi siūlyti nuomos paslaugas palangiškiams, „Palangos tiltui“ pasakojo „Palangos rūpestėlio“ valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė.
Šeštadienį popiet daug nuomą siūlančiųjų palangiškių nebuvo. Paklausus, gal poreikio nebėra, kad nedaug žmonių, A. Sabaliauskaitė teigė, jog būta kiek anksčiau, tačiau išties poilsiautojų, kuriems reikėtų tokių paslaugų, gegužės pabaigoje dar nebūna daug – pats poilsiautojų pikas jaučiamas liepos pradžioje.

Siekia išvengti chaoso
Nors aikštelė nuomos paslaugoms siūlyti veikia ne pirmus metus, tačiau vis dar galima išvysti ir pakelėse bestoviniuojančiųjų. Kodėl kiti žmonės nepripažįsta tos aikštelės ir vis ieško kitos vietos? „Nuolat bendradarbiaujame su Palangos policijos pareigūnais, Viešosios tvarkos skyriaus specialistais, kartu darome reidus. Šiemet taip pat ketiname tą daryti, dalinsime lankstinukus, skatinsime nuomos paslaugas siūlyti saugiai, o ne taip chaotiškai, kaip dauguma pakelėse stoviniuojančių žmonių yra įpratę. Jūs pamatytumėte, kokios kovos vyksta tarp moterų, siekiančių įbrukti savo nuomojamus kambarius. Baisu. Pamačiusios automobilį visos prie jo supuola, viena kitą bado adatėlėmis, kita bando įsprukti į automobilį, net dar neišsiaiškinus, kokius kambarius ji gali pasiūlyti. O jeigu stoviniuoja pakelėse ir pamato policijos pareigūnus, jos supuola slėptis į krūmus ir tik vengdamos baudų atbėga į aikštelę“, – šypsodamiesi pasakojo A. Sabaliauskaitė ir „Palangos rūpestėlio“ vadovės pavaduotojas Edvinas Padgurskis.
Valdybos pirmininkė papasakojo, jog kartą išvydusi, kokią netvarką kelia būrys palangiškių, apstojusių poilsiautojų automobilį, ji netgi pasiūlė žmonėms butą dykai, kad būtų išvengta tokios betvarkės. „Joms pasakiau, kad ir vėl pasiūlysiu, jeigu jos kels tokią sumaištį. Poilsiautojai po tokių išpuolių pradeda mūsų vengti. Žinoma, jos nepatikėjo, kad tikrai leisiu poilsiautojams gyventi dykai, prašė žmonių vėliau pasakyti, ar tikrai neliepiau sumokėti, – juokėsi Adelina. – Tikiu, jog laikui bėgant šią problemą išspręsim ir tvarka tikrai bus. Neliks pakelėse stoviniuojančių palangiškių, esame pasiryžę dėl šio tikslo aktyviai dirbti, pasitelkus į pagalbą pareigūnus. Kasmet pareigūnai turi daug vargo, siekdami užkirsti kelią nelaimėms stoviniuojant nuomą siūlančioms palangiškėms“.

Turi įdirbį
Užsiminus, jog galbūt reiktų ne tik išgyvendinti šią įsisenėjusią bėdą dėl stoviniavimo pakelėse, bet apskritai nereikia nė aikštelių, kadangi dabar gyvename šiuolaikinių technologų laikais, Adelina sakė, kad dar kol kas būtų sunku, kadangi esama pagyvenusių palangiškių, kurie dar ne itin moka naudotis internetu. Tačiau, žinoma, jaunesni žmonės jiems padeda talpinti skelbimus internete.
„Ne prie kiekvienos dar galime prieiti ir padėti. Bet viskas būtų gerai, jeigu tik laikui bėgant išmoksime kultūringai elgtis, nepulsime vienas per kito galvas, be stumdymusi, kumštynių. Tuomet ir informacija bus pateikiama sklandžiai, poilsiautojai atsirinks tai, ko jie norės. Tiesa, dar galėtų būti pastatytas aikštelėje informacinis stendas, kuriame būtų galima talpinti skelbimus, informaciją apie lankytinas vietas. Gal šiek tiek ir esantys informaciniai stendai per maži, reiktų rodyklės, nukreipiančios į šią aikštelę. O ši aikštelė jau turi įdirbį, poilsiautojai jau ją žino ir mielai į ją užsuka“, – kalbėjo A. Sabaliauskaitė.

Tik žmonių kiršinimas
Palangos visuomeninės apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė pastebėjo, jog aikštelėje per mažai vietos, telpa vos po du ar tris asmenis, kurie pastatę po kelis automobilius, o kitiems, norintiems siūlyti nuomos paslaugas, vietos kaip ir nebelieka, nors galbūt poreikis ir būtų.
„Jeigu tokia situacija, gal tikrai nė nereikia tokios aikštelės, tuomet visi būtų lygūs. O kai visiems neužtenka vietos, tai tik žmonių kiršinimas“, – svarstė I. Švanienė. Kaip pastebėjo moteris, siūlantieji tokiu būdu nuomos paslaugas visgi žmonės išlošia, kadangi dažnai poilsiautojai pasinaudoja pirma pasitaikiusia proga ir nuomoja tą, kuris pirmiausiai krenta į akis. Beje, dėl šios priežasties į pakeles ir suskuba kai kurie palangiškiai, kadangi didesnis šansas būti pastebėtam anksčiau.
Moteris prisipažino girdėjusi gandų, jog į šią aikštelę priimami tik „Palangos rūpestėlio“ nariai, kurie ir prižiūri aikštelėje tvarką. Beje, dar kažkuomet sklandė gandai ir dėl to, jog renkamas už vietą atitinkamas mokestis. Tai labai gadina šios aikštelės įvaizdį. Tačiau „Palangos rūpestėlio“ valdybos pirmininkė A. Sabaliauskaitė paneigė tokius gandus ir patikino, jog juos prieš kurį laiką paskleidė nepatenkinta buvusi bendruomenės narė. „O vietos mums tikrai visiems užteks. Kas atvažiuoja motoroleriais, kas dviračiais, kas ateina pėsčiomis, kas kaip nori, taip ir daro. Tiesa, kiek vieno asmens automobilių gali stovėti, mes nereguliuojame. Tikrai nei vieno nevejam, juolab tikrai nerenkam pinigų. Tiesa, stojant į mūsų bendruomenę tikrai renkamas nario vienkartinis mokestis, tačiau ne dėl vietos“, – kalbėjo A. Sabaliauskaitė.
„Palangos rūpestėlio“ nariai pasiūlė patiems žurnalistams vieną dieną, kai pradeda važiuoti daugiausiai poilsiautojų, praleisti su jais ir pažiūrėti, kokia nuomą siūlančių palangiškių kasdienybė, kiek susirenka žmonių ir kaip vyksta kova dėl kiekvieno poilsiautojo.

Jūsų komentaras:

zenonas 2017-05-30 05:22 (IP: 84.15.180.120)
Puiki aikstele tik nelabai saugi. Reikia ribuoti greiti.

Taip pat skaitykite

Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet poilsiautojų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.


Ar buvote kada nors Skuode? Jei ne, verta į jį nukakti jau naujaisiais metais – yra ką jame pamatyti. O išgirdęs „Lietuvos pajūrio“ klausimą, koks yra gyvenimas ant pasaulio krašto, Skuode, jo meras Petras Pušinskas juokėsi: „Nejaučiame to. Mes kaip tik sakome, kad Lietuva  prasideda nuo Skuodo!“ Jis mielai atsakė į „Lietuvos pajūrio“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partnerio...


Skiepijimas trečiąja, stiprinančiąja, COVID-19 vakcinos doze Palangoje prasideda šiandien – pirmieji ja skiepijami to pageidaujantys Palangos miesto globos namų gyventojai ir darbuotojai. „Kiti asmenys savarankiškai registruotis stiprinančiajai vakcinos dozei gali skambindami į Karštąją COVID-19 liniją tel. 1808 arba www.koronastop.lt “, – sakė Irma Babičaitė-Kučinskienė, Palangos miesto...


Visus metus Palangoje vyko intensyvūs miesto ir Šventosios kelių ir gatvių rekonstrukcijos ar aplinkos tvarkymo darbai. Kaip ir kiekvienais metais, „liūto“ dalis darbų buvo atlikta pasyviuoju kurorto turizmo metu – pavasarį ar rudenį.


Vasara liko tik prisiminimuose, tačiau tikrai dar neišblėsusiuose. Tad kokia ji buvopalangiškiams, siekiantiems, jog atvykę kurorto svečiai išsivežtų kuo daugiau malonių įspūdžių. Nereikia nė daug kalbėti, juk visi matė, kokie buvo orai, – teigia palangiškiai.  


Šio sezono ypatumų – ne vienas, ir jie visi nesusiję su vėsesne nei įprastai vasara. „Kalbant apie maitinimo sektorių, pastebima, kad poilsiautojų išlaidos kavinėse, restoranuose yra gerokai sumažėjusios. Taip pat kavinėse beveik nebeliko iš aplinkinių vietovių atvykstančių svečių, kurie atvyksta be nakvynės, tiesiog pasivaikščioti, pramogauti....


Vasaros sezonas jau prasidėjo, o su juo ir poilsiautojų vilionės atvykti ilsėtis būtent į Palangą. Tad ir siūlančiųjų nuomotis jau galima pastebėti. Tiesa, atsikratyti „močiučių Palangos“ įvaizdžio vis dar sunku, nes viena kita palangiškė dar stoviniuoja įvažiavimo į miestą pakelėse, nors jau trečius metus veikia tokioms paslaugoms skirta aikštelė.


Priejūrių dievai ir Baltijos Neptūnas šypsosi: „Tikro poeto, tikro menininko, asmenybės gyvenimas tik ir prasideda dialogais su duobkasiais. Baltieji sielos kūrybos šaltiniai į gyvuosius atiteka ir iš karsto“. Kad poetas Vytautas Brencius ruošiasi „išplaukti“ į Amžinąjį Vandenyną, ne tik aš savo „žuviška...


Antrus metus iš poilsiautojų vietinę rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra renkanti Palangos savivaldybė vis dar panaši į bažnyčios šventoriuje išmaldos laukiantį elgetą. Kas kiek norės, tiek į delną ir įmes. Toks įspūdis susidaro stebint, kaip savivaldybė atlaidžiai administruoja vadinamos „pagalvės“ mokesčio surinkimą.


Nors pirmasis vasaros mėnuo eina į pabaigą, o Baltijos jūros vanduo įšilęs iki 16 laipsnių, besimaudančiųjų dar nedaug. Šventosios gelbėjimo stočiai pirmą vasaros sezoną vadovaujantis Kęstas Kazlauskas „Palangos tiltui“ sakė, kad šiomis dienomis maudytis ryžtasi gal tik kokios dvi dešimtys poilsiautojų. Kol kas Šventojoje dar neužregistruotas nei vienas skendimo atvejis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius