Prasidėjo geriausių Lietuvos NT projektų konkursas „Už darnią plėtrą“

Palangos tiltas, 2023-06-02
Peržiūrėta
960
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Konkursas "Už darnią plėtrą". FOTO: ORGANIZACIJOS NUOTR.
Konkursas "Už darnią plėtrą". FOTO: ORGANIZACIJOS NUOTR.

Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.

16 metus organizuojamame konkurse renkami geriausi gyvenamosios, komercinės, visuomeninės ir daugiafunkcės paskirties NT projektai, kurie buvo įgyvendinti per pastaruosius metus. 

Konkurso „Už darnią plėtrą“ principinė nuostata, vertinant dalyvius, išlieka nuosekli ir nepajudinama – tvarių sprendimų privalomumas NT projektų įgyvendinimo procesuose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šiandien darni NT plėtra yra neatsiejama nuo dėmesio aplinkai, socialinės atsakomybės ir valdysenos principų, užtikrinančių tvarų santykį su mus supančia visuma. Atsakomybė dėl mūsų daromo poveikio aplinkai privalo būti bekompromisė tiek iš verslo bendruomenės, tiek iš visuomenės, tiek iš atsakingų valstybės institucijų. Todėl turime tvirtai laikytis žaliojo kurso krypties, kurdami humaniškus, protingus ir atsakingus miestus. Ir šiandien tai jau nėra siekiamybė, tai yra realybė“ – kalba Mindaugas Statulevičius, LNTPA vadovas ir konkurso komisijos pirmininkas. 

M. Statulevičius priduria, kad šiandieninėje NT rinkoje vyksta intensyvios balanso paieškos tarp žmogaus poreikių patenkinimo ir itin aukštų projektų įgyvendinimo kokybinių reikalavimų:

„Tad kyla klausimas – ko NT vystytojas yra priverstas atsisakyti įgyvendindamas projektą, kad atitiktų gausybę taikomų reguliacinių reikalavimų ir tvarkų, ir ar gautas galutinis produktas tenkina galutinio vartotojo poreikius? Ir ar jis tampa prieinamas? Kaip rodo patirtis, tikrai ne visais atvejais pavyksta pasiekti taip ieškomo balanso. Juolab, kad kiekvienas reikalavimas nugula į galutinę produkto rinkos kainą.“ 

Tradiciškai savo favoritą rinks ir konkurso partnerio naujienų portalo DELFI skaitytojai, kurie konkurso rubrikoje galės balsuoti už labiausiai patikusį objektą. Portale taip pat bus galima rasti naujausią informaciją apie konkursą ir jo eigą.

2022 metais geriausiu projektu gyvenamosios paskirties kategorijoje pripažintas NT plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ įgyvendintas projektas „Matau Vilnių“ (arch. Džiugas Kisielius). Bendrovės „Merko statyba“ pastatytas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariatas (arch. Sigitas Kuncevičius) apdovanotas kaip geriausias visuomeninės paskirties objektas. Naujai atgimęs žymusis viešbutis ir restoranas „Neringa“ (arch. Alvidas Songaila) tapo laimėtoju komercinės NT paskirties kategorijoje. Atsakinga už rekonstrukciją buvo „Merko statyba“.

Ateities projektu pripažintas projektas „Viešnagė“ Palangoje (arch. Donatas Rakauskas), kurį įgyvendina „Lumont“ įmonių grupei priklausanti bendrovė „Hanika“. Beje, publika savo balsą delfi.lt portale atidavė „co-living“ ir „co-working“ projektui „Chapters“, kurį vystė NT bendrovė „Baltic Asset management“. 

Pagrindiniai konkurso „Už darnią plėtrą“ vertinimo kriterijai: 

NT objekto koncepcijos atitikimas darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sukūrimo tikslams; 

Architektūros kokybė; Pagarba gamtai bei kultūros paveldui; 

Pažangūs sprendimai projektavime ir statyboje, technologinis inovatyvumas ir išskirtinumas; 

Energinio efektyvumo, išteklių tausojimo sprendiniai; 

Projekto atitikimas nekilnojamojo turto rinkos poreikiams, ekonominis projekto naudingumas, kuriant pridėtinę vertę vietos ekonomikai; 

Organizacijos reputacija visuomenėje ir verslo etika.

Konkurse kviečiami dalyvauti visi NT projektų kūrėjai ir įgyvendintojai: NT plėtotojai, architektai, projektuotojai, statytojai, rangovai, jau įgyvendinę projektus Lietuvoje 2022 – 2023 metų laikotarpiu. Šiuo metu dar tik plėtojami objektai gali siekti „Ateities“ projekto apdovanojimo. Paraiškas galite teikti ČIA.

Atviro konkurso „Už darnią plėtrą“ tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti visuomenės dėmesį ir pristatyti geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Konkurso komisija: 

Mindaugas Statulevičius, LNTPA prezidentas, komisijos pirmininkas; 

Daiva Veličkaitė – Matusevičė, LR Aplinkos viceministrė; 

Dr. Dalia Bardauskienė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos patarėja, Lietuvos architektų sąjungos narė; 

Alvydas Kvedaravičius, Lietuvos statybininkų asociacijos ekspertas; 

Doc. Linas Naujokaitis, Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus valdybos narys, Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Architektūros fakulteto docentas; 

Architektų rūmų atstovas (derinama). 

Doc. Dr. Kęstutis Čiuprinskas, VILNIUS TECH Pastatų energetikos katedra, Aplinkos inžinerijos fakulteto prodekanas; 

Martynas Trimonis, AB „Swedbank“ Nekilnojamojo turto klientų skyriaus vadovas; 

Evelina Povilaitytė, „Verslo žinių“ NT rubrikos redaktorė; 

Justina Maciūnaitė, DELFI Būstas rubrikos redaktorė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2024 m. sporto projektų rėmimo konkursą.


Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.


Š. m. gegužės 8 dieną įvyko Sporto projektų ir aukšto meistriškumo sporto programų 2023 m. konkursas.



Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2023 m. Palangos miesto tradicinių religinių bendruomenių rėmimo projektų (toliau – Projektai) konkursą. 


Šiuo metu, esant jau pastatyto ir gyvenamojo, ir komercinio NT trūkumui, labai svarbu nepamesti galvos: pirkėjai turėtų atidžiai rinktis namus ir nuodugniai įvertinti projektus, o vystytojai – nepalikti nuošalyje statinio kokybės, išskirtinumo ir vertės klausimų. 


Palangos švietimo sistema viena iš geriausių Lietuvoje. Patekome į geriausiųjų trejetuką.


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


Palangos švietimo pagalbos tarnyboje prasidėjo prevencinė programa „Būk pastebėtas“  1

Vilma Varpiotienė Palangos švietimo pagalbos tarnybos metodininkė, 2013 09 19 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos švietimo pagalbos tarnyboje prasidėjo prevencinė programa „Būk pastebėtas“. Trečiadienį mokytojai, Palangos miesto savivaldybės atstovai, mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su G/G Sindikato vokalistu, socialinių projektų dalyviu, lektoriumi Gabrieliumi Liaudansku – Svaru. Jie išklausė paskaitas „Subkultūros ir bendravimo ypatumai...


Beveik įpusėjus miesto savivaldybės Tarybos kadencijai, politikai gali pasididžiuoti skirtingu įdirbiu ir „kraičiu“. Bet kalbant apie Tarybos sprendimų projektų rengimą, vos keletas politikų tempė vežimą. Kaip, matyt, ir dera, sąrašo viršuje rikiuojasi abu Tarybos vadovai: meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Saulius Simė, kurie iki 2012-ųjų metų galo Tarybai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius