Prestižinė koncertų salė Palangai platina taką į ateitį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015-12-10
Peržiūrėta
2152
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prestižinė koncertų salė Palangai platina taką į ateitį

2015-ųjų metų gruodžio 12 dieną Palanga turėtų įsirašyti į miesto istorijos metraštį. Ir visai ne dėl to, kad rytoj atidaroma nauja per 2 tūkstančius žmonių talpinanti Koncertų salė, kurios statyba kainavo beveik 9,5 mln. eurų – tokio lygio ir tiek kainuojančio objekto Palangoje dar nebuvo pastatyta nuo Nepriklausomybės atgavimo laikų.
Kaip čia su šypsena neprisiminsi 2000-ųjų, kai Palangos valdžia didžiavosi trinkelėmis klojamais šaligatviais, o pirmuoju savivaldybės statiniu buvo priekopėje atsiradęs erdvesnis moterų tualetas. Arba, kai Šventosios paplūdimyje iškilęs gelbėtojams skirtas metalinis namukas prilygo didžiausiam savivaldybės pasiekimui.
Tačiau dabar svarbu yra ne tiek įspūdinga, milijonais eurų skaičiuojama Koncertų salės statybai išleistų pinigų suma, o šio objekto reikšmė visam Palangos miestui, kuris didžiausią Lietuvos kurortą įsuka į gerokai aukštesnę tarptautinių renginių orbitą.
Nauja, erdvia koncertų sale būtų galima nustebinti nebent tik Lietuvą. Antai, įdomios architektūros koncertų rūmus neseniai baigė statyti ir kaimyninė Liepoja. Tačiau Palangos scena yra unikali čia įdiegta moderniausia skaitmenine elektroakustine sistema, kuria mūsų salė gali lygiuotis į Roterdamo, Seulo filharmonijas, Sidnėjaus operos salę.
Tokios modernios akustinės sistemos neturi nė viena Pabaltijo šalis. Tokios modernios salės dar nėra net vienoje iš didžiausių Europos valstybių Lenkijoje. Europoje elektroakustinės sistemos įdiegtos apie 50 salių, tačiau dauguma jų yra specializuotos ir pritaikytos vien tik operai ar simfoniniams koncertams. Palangos koncertų salė yra daugiafunkcinė, todėl tokį platų elektroakustikos sistemos programų diapozoną turi nedaugelis.
Oficialiai dar neatidaryta Palangos koncertų salė jau ėmė duoti dividendus. Ją apžiūrėję ir čia užgrojusių orkestrų pasiklausę Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) vadovai praktiškai jau apsisprendė šio žanro orkestrų Europos čempionatą organizuoti ir Palangoje. Mūsų kurortas bus pirmasis buvusios sovietinės zonos, arba, kaip europiečiai vadina – Naujosios Europos miestas, kuriame vyks toks renginys.
Tai reiškia, kad 2019 metų pavasario pabaigoje į Palangą atvažiuos 25 pajėgiausi žemyno orkestrai, kuriuos lydės tūkstančiai šio muzikos žanro gerbėjų ir klausytojų iš visos Europos. Ir ne jų skaičius čia yra svarbiausias – kiekvieną vasarą minias poilsiautojų priimančią Palangą svečių gausa nenustebinsi. Svarbu, kad apie Palangą bus išgirsta visose Europos valstybėse. Tegu čia kartu su muzikantais atvažiuos po 100 žmonių iš kiekvienos žemyno šalies. Iš Lietuvos pajūrio parsivežtais įspūdžiais jie pasidalins su tūkstančiu savo draugų ir pažįstamų. Jei vien iš smalsumo poilsiu Palangoje iš jų susidomės bent ketvirtadalis, per keletą metų mūsų miestas taps pilnateisiu tarptautiniu kurortu.
Sakote, tai kažkuo primena garsių rusų rašytojų Iljos Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo kultinio romano „Dvylika kėdžių” herojaus Ostapo Benderio prakalbą apie Vasiukus? Tačiau Palanga su savo pakankamai išvystyta kurorto infrastruktūra, tankiu viešbučių tinklu ir pakankamai patogiu susisiekimu – ne romane vaizduojamas Rusijos Vasiukų kaimas, o kūrinio autoriai O. Benderio lūpomis pasakė realią tiesą – didelis tarptautinis renginys gali pakeisti visą nedidelio miesto ateitį.
Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos susidomėjimas naująja Palangos koncertų sale nėra atsitiktinis. Palangą, kaip vieną iš tarptautinio renginio vietą, pasirinko pasaulinės muzikos įžymybės amerikiečio kompozitoriaus Philipo Glasso jubiliejinių koncertų turo organizatoriai.
Praėjusio amžiaus įtakingiausiu kompozitorium vadinamam P. Glassui 2017 metų sausį sukanka 80 metų. Ta proga kitų metų pabaigoje organizuojamas pasaulinis vos keliolikos koncertų turas. Čekijos sostinė Praha ir mūsų Palanga būtų vieninteliai miestai posovietinėje erdvėje, kuriuose vyktų jubiliejiniai P. Glasso festivaliai.
Į kitų metų rudens pabaigoje Palangoje turėsiantį įvykti P. Glasso jubiliejaus festivalį dviem dienom atvyks ir pats maestro. Be pagrindinio jubiliejinio koncerto Palangos koncertų salėje ir Kurhauze visą savaitę vyktų koncertai, parodos, seminarai, meistriškumo pamokos, o mūsų kurorte koncertuotų pasaulinio garso atlikėjai, kurių dar Lietuva nėra mačiusi.
Ar bereikia minėti, kad P. Glasso jubiliejinius koncertus lydintys tūkstančiai jo talento gerbėjų iš viso pasaulio savaitę svečiuosis mūsų mieste. Vien tas faktas, kad Palangoje vyksta pasaulinio lygio kultūros renginiai, kilsteli Lietuvos kurorto rangą ir suteikia visiškai kitokį prestižą.
Vykstant tokiems renginiams, kurių dėka Palangą „atras” solidi ir įtakinga publika, kurorte turėtų gausėti poilsiautojų iš visos Europos. Tuomet ir mūsų verslas supras, kad turtingi rusai nėra vieninteliai išgelbėtojai, o J. Basanavičiaus gatvėje rusiškus šlagerius gal ims keisti klasikinė gyva muzika.
Tuomet turėtų atsirasti ir didesnis aukščiausios kokybės viešbučių, pasaulinio tinklo restoranų poreikis, o prie Palangos savivaldybės – rikiuotis turtingų investuotojų limuzinai.
Tokia štai gali būti Palangos koncertų salės atidarymo reikšmė mūsų kurorto ateičiai, jei patys tam nesutrukdysime.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien Palangos koncertų salė nusidažė mėlyna ir geltona spalvomis.


Minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Palangos koncertų salė nušvito purpurine spalva. Taip apšviestas pastatas bus iki lapkričio 21 dienos.


Palangos koncertų salė ketvirtadienio vakarą nušvito tautinės Baltarusijos vėliavos spalvomis – taip Palangos miesto savivaldybė atsiliepė į Baltarusijos opozicijos kvietimą jungtis prie vasario 7 d. rengiamos Susigiminiavusių miestų solidarumo akcijos.  


Palangos koncertų salė pasipuošė purpurine spalva

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 18 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį, lapkričio 17 d., Palangos koncertų salė pasipuošė purpurine spalva. Kodėl? Nuo 2009 metų kasmet lapkričio 17-ąją yra minima Pasaulinė neišnešioto naujagimio sąmoningumo diena. 2011 m. lapkričio 17 d. neišnešiotų naujagimių organizacija March of dimes purpurine organizacijos spalva apšvietė New York dangoraižį Empire State Building, o nuo...


Palangos koncertų salė – kurorto pasididžiavimas, tačiau jos užpildymas ir išlaikymas kelia nemažą galvos skausmą jos koncesininkui ir investuotojui, UAB „Pajūrio infrastuktūra.“ „Galime pasidžiaugti, kad visus sutarty numatytus įsipareigojimus mes vykdome, tačiau mūsų bene pagrindinis iššūkis – įvykdyti finansinius tikslus ir įsipareigojimus....


Palangos koncertų salė jau turi koncesininką – tai patvirtinanti trišalė sutartis tarp koncesininko – UAB „Palangos koncertų salė“, investuotojo – UAB „Pajūrio infrastruktūra“, priklausančios Infrastruktūra LT įmonių grupei, kartu su „Bravo Events“ ir Palangos miesto savivaldybės pasirašyta sausio 30 d.


Penktadienį, gruodžio 16 d.,Vyriausybės rūmuose įvykusiame „Lietuvos metų gaminio 2016“ apdovanojimų renginyje aukso medaliu įvertinta Palangos koncertų salė. Apdovanojimą UAB „Conresta“ direktoriui Lukui Laukaičiui įteikė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu.


Šeštadienį Palangoje buvo pagaliau atidaryta taip ilgai laukta naujoji Koncertų salė. Iki atidarymo ji buvo tapusi bemaž pagrindiniu kurorto kalbų objektu. Specialiai atidarymo šventei sukurtas ir Palangos pučiamųjų instrumentų orkestro, vadovaujamo Vyganto Rekašiaus, atliktas kūrinys „Gintaro skambesys“ atidarė šventinį vakarą ir pristatė salės...


Prestižinė koncertų salė Palangai platina taką į ateitį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 12 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

2015-ųjų metų gruodžio 12 dieną Palanga turėtų įsirašyti į miesto istorijos metraštį. Ir visai ne dėl to, kad rytoj atidaroma nauja per 2 tūkstančius žmonių talpinanti Koncertų salė, kurios statyba kainavo beveik 9,5 mln. eurų – tokio lygio ir tiek kainuojančio objekto Palangoje dar nebuvo pastatyta nuo Nepriklausomybės atgavimo laikų.


Simboliška, kad Palangos koncertų salės rekonstrukcijos darbų pradžia skelbiama kurortui ypatingais metais – kai Palanga yra Lietuvos kultūros sostinė, kai Palangai sukanka 760 metų, o kurortui – 125 metai, o Vasaros estradai – 40 metų. Vos per dvejus su puse metų – nuo buvusios Vyriausybės vadovo Andriaus Kubiliaus apsilankymo Palangoje, Vasaros estradoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius