Pretendentė į vicemero postą – VTEK akiratyje

Aistas MENDEIKA, 2009-11-07
Peržiūrėta
2025
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liberalcentristo, Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Remigijaus Alvydo Kirstuko pavardė vėl linksniuojama Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) kabinetuose. Šįsyk jam kompaniją palaiko dar du Tarybos nariai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė, pretendentė į vicemero postą Marytė Vačerskienė bei Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus pirmininkas Saulius Simė. Įtariama, kad ši trijulė savo veiksmais pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo kai kurias nuostatas. VTEK pradėtas tyrimas.

 

Prašyme Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narių R.A.Kirstuko, M.Vačerskienės bei S.Simės veiksmų įvertinimo teigiama, jog šie politikai galėjo pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą dalyvaudami Tarybos posėdžiuose, kuriuose buvo svarstomi klausimai bei priimami sprendimai, susiję su jų darbovietėmis.

VTEK prašoma išsiaiškinti, ar R.A.Kirstukas, „aktyviai dalyvaudamas svarstant ir priiminėjant Tarybos 2009-10-08 sprendimą „Dėl leidimo rekonstruoti patalpas, esančias Klaipėdos pl. 76, Palangoje“, nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų“. Įtariama, jog politikas galėjo tai padaryti, nes priimtas Tarybos sprendimas yra naudingas VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos filialui, kuriame jis dirba.

Įtariama, kad Tarybos narė M.Vačerskienė galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus dalyvaudama Tarybos posėdyje, kuriame buvo svarstomas sprendimo projektas „Dėl Palangos miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos 2008 metų veiklos ataskaitos“. Šioje kontrolierių ataskaitoje buvo minimas ir vaikų darželis „Pasaka“, kuriame rasta finansinės veiklos pažeidimų. Darželyje Tarybos narė M.Vačerskienė dirba direktorės pavaduotoja. Tarybos posėdyje kontrolierių ataskaitai nepritarta, nors tam prieštaravo ir Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė. Kaip teigiama opozicijos prašyme, M.Vačerskienė irgi balsavo prieš pritarimą ataskaitai.

Tarybos narys S.Simė VTEK akiratin pateko dėl to, kad dalyvavo svarstant ir priimant šių metų birželio 11 dienos Tarybos sprendimą „Dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos struktūros“. Manoma, kad politikas akivaizdžiai supainiojo viešuosius ir privačius interesus, nes jis yra Savivaldybės administracijos darbuotojas.

Visi trys Tarybos nariai, anot opozicijos atstovų, posėdžių metu buvo įspėti, jog gali susipainioti interesuose, tačiau į įspėjimus jie nekreipę dėmesio. Sąžiningai laikydamiesi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje nuostatų, jie privalėjo nusišalinti prieš pradedant svarstyti minėtus klausimus.

Kad R.A.Kirstukas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimų srityje netrukus taps profesionalu, nenuostabu. Turbūt yra ir priežastis – šis įstatymas jam neegzistuoja. Tikriausiai, kažkuri pamoka buvo pramiegota. Kiti Tarybos nariai, matyt, ima pavyzdį iš buvusio mero: jei jam nieko neatsitinka, kodėl ir kiti turi laikytis įstatymų?

Ir vis dėlto turi. Suprantama, jei nenori patekti į teismą. VTEK sekretoriato vadovas Gediminas Sakalauskas „Palangos tiltui“ teigė, jog komisijos svarstymai dėl to paties politiko elgesio, susijusio su įstatymų pažeidinėjimais, negali tęstis iki begalybės. „Komisija gali kreiptis į teismą, kad tokiam politikui būtų skirta reali nuobauda,“ – sakė jis. Vadinasi, kai kurie palangiškiai politikai tampo liūtą už ūsų, tikėdamiesi, kad pastarasis neatsibus. Jei netyčia atsibustų, vargu ar dar ilgai tapytojas galėtų vadintis politiku...

Beje, VTEK galima užjausti, nes vargu ar kada nors pasibaigs panašūs rūpesčiai dėl palangiškių politikų elgesio. Mat iki šiol Palangos miesto savivaldybės taryba nesugeba sudaryti Etikos ir procedūrų komisijos, kuri privalo būti pagal Vietos savivaldos įstatymo reikalavimus. Tiksliau, nesugeba patvirtinti komisijos pirmininko. Dabar susiklostė paradoksali situacija – komisijos pirmininką gali siūlyti tik mažuma, o tvirtinant dalyvauja ir dauguma, todėl mažumos pasiūlymams vis nepritariama...

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės elgesio. VTEK aiškinosi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimo atstovauti. Šis teisės aktas draudžia valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar...


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) vadovė Laura Nalivaikienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatytą draudimą atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims kitose valstybės ar savivaldybių institucijose vienerius metus po to, kai...


Palangos savivaldybės Tarybos nario Tomo Juliaus Žulkaus troškimas patvirtinti bendrapartiečio, liberalsąjūdiečio Susisiekimo viceministro Arūno Štaro žmonai Nijolei priklausančio sklypų kvartalų detalųjį planą buvo toks stiprus, kad, nuo balsavimo nusišalinus net partijos bendražygiams E. Židanavičiui ir A. Dočkui, įžvelgusiems viešųjų ir privačių konfliktų...


Liberalcentristo, Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Remigijaus Alvydo Kirstuko pavardė vėl linksniuojama Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) kabinetuose. Šįsyk jam kompaniją palaiko dar du Tarybos nariai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė, pretendentė į vicemero postą Marytė Vačerskienė bei Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus pirmininkas Saulius...


Miesto poliklinika – interesų verpete

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 20 | Rubrika: Miestas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl kurorto Savivaldybės tarybos narių Sondros Kulikauskienės ir Remigijaus Alvydo Kirstuko veiksmų atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms. Tyrimas pradėtas gavus Tėvynės sąjungos frakcijos miesto Taryboje narių prašymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius