Prezervatyvai – kuo jie skiriasi skirtingose šalyse?

***, 2020-01-14
Peržiūrėta
867
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prezervatyvas yra pati populiariausia kontraceptinė priemonė pasaulyje. Maždaug kas septintas lytinis aktas pasaulyje (kas penktas, jeigu imtume tik Vakarų pasaulį) vyksta su prezervatyvu. Tai yra labai veiksmingas metodas, kuris padeda apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo bei lytiniu būdu plintančių ligų. Tiesa, per laiką prezervatyvų gamyba pažengė tolyn ir dabar jie gali sukelti net didesnį malonumą sekso metu. Tačiau šįsyk mes panagrinėkime, kuo gi prezervatyvai skiriasi skirtingose šalyse?

Tam tikrose šalyse – tabu
Jeigu žiūrėtume į JAV ar D.Britaniją, ten prezervatyvus (bent sykį) naudojo apie 90-95 proc. žmonių. Lyginant šiuos skaičius su kai kuriomis Azijos ar Afrikos valstybėmis galima patirti šoką. Aišku, ten žmonės nebūtinai turi finansinių pajėgumų įsigyti prezervatyvų, tačiau dėl to, jog nėra švietimo, vyrauja įvairūs tabu ir dominuoja religinių fanatikų sektos, sparčiai plinta LPL, daug moterų pastoja nenoromis.
Štai Zambijoje buvęs prezidentas F.Chiluba sakė, kad prezervatyvai yra silpnos moralės žmonių priemonė. Tai yra krikščioniška valstybė, todėl prezervatyvų naudojimo nepalaiko ir galinga bažnyčia, nors kas septintas gyventojas čia serga ŽIV/AIDS. Indonezijoje taip pat opi pastaroji problema, tačiau sveikatos ministras N.Mbo, kuris bandė steigti programą lytinio švietimo ugdymui, pajuto vyriausybės rūstybę. Išsikviestas „ant kilimėlio“ Mbo gavo įsaką stabdyti savo programą, kurią konservatyvieji musulmonai įvertino kaip „paleistuvystės skatinimą“.
Na ir galiausiai verta paminėti Filipinus, kur prezervatyvai naudojami labai mažai. Nepaisant to, kad prezidento institucija čia stengėsi siūlyti nemokamą lytinį švietimą bei dalino nemokamus prezervatyvus, katalikų bažnyčia Filipinuose paskelbė tam karą ir visaip trukdė šiai programai. Kadangi per 80 procentų populiacijos yra katalikai, bažnyčios įtaka buvo tikrai juntama.

Azijoje – mažesni
Pasak įvairių atliktų tyrimų, Azijos rinkai pritaikyti prezervatyvai gali būti net 15-20mm mažesnės apimties (diametro) nei tie, kurie parduodami JAV ar Europoje. Kodėl taip yra? Sunku pasakyti, mat teigti, kad tam įtaką daro vien statistika iš vyrų pasididžiavimo matavimų būtų ne visiškai tikslu.
Kadangi tie matavimai, kurie įprastai teigia, kad Azijos vyrų pasididžiavimai yra kiek mažesni, gali būti atliekami labai skirtingais metodais, dėl to ir rezultatų ir išvadų negalima iškart priimti kaip duotybės. Atsakymo į šį klausimą gamintojai nepateikia, tačiau logiškiausia būtų manyti, kad tai yra pritaikymo prie vartotojo fizinių savybių bei kultūrinių įpročių. Tikriausiai vartotojai ir palankiau vertina labiau apspaudžiančius prezervatyvus, todėl geriausi prezervatyvai Japonijoje ar P.Korėjoje ir bus mažesni nei Lietuvoje ar Nyderlanduose.

Prezervatyvai pigiau internetu – visame pasaulyje
Yra viena sritis, kur visas pasaulis gali džiaugtis panašumu. Tai yra tas faktas, kad prezervatyvai pigiau parduodami internetu: https://www.fantazijos.lt/prezervatyvai. Pasak skirtingų statistinių duomenų, apie 50-70 procentų visos pasaulio prezervatyvų prekybos įvyksta būtent virtualioje erdvėje. Geresnės kainos ir patogesnis pirkimas didesniais kiekiais pastumia vartotojus link būtent tokios pirkimo procedūros.

Vokiečiai – pamišę dėl ekstravagantiškumo
Vokietijoje klesti itin liberalus požiūris į seksą ir asmeninius pomėgius. Nors panašiomis vertybėmis gali girtis ir kitos Europos ar Vakarų pasaulio šalys, tačiau yra viena sritis, kur vokiečiai turi pranašumą prieš bet kurią kitą – prezervatyvai. Vokiečiai yra tarp dažniausiai šią priemonę vartojančių tautų, tačiau jų pasirinkimai gali nustebinti.
Čia, net ir tokie paįvairinimai kaip ploniausi prezervatyvai nieko nebenustebins. Vienos el.parduotuvės atlikto tyrimo duomenimis, lyginant su kitomis šalimis, Vokietijoje du kartus dažniau perkami neoniniai prezervatyvai, pusantro karto dažnesni prezervatyvai su neįprastais iškilumais, o net kas trečias suaugęs vyras yra bandęs šildančias bei šaldančias sensacijas teikiančius produktus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Taivano, salos Kinijos Liaudies Respublikos kaimynystėje, vardas pastaraisiais metais garsiai minimas Europos ir Baltijos šalių žiniasklaidoje bei įvairiuose politikos sluoksniuose. Taivano ekonomika demonstruoja Azijos tigro apetitą, ištvermę ir laisvės siekį. O kokios verslo ir investicijų galimybės Taivane Lietuvos verslininkams? „Potencialūs sektoriai yra žaliosios...


Prezervatyvas yra pati populiariausia kontraceptinė priemonė pasaulyje. Maždaug kas septintas lytinis aktas pasaulyje (kas penktas, jeigu imtume tik Vakarų pasaulį) vyksta su prezervatyvu. Tai yra labai veiksmingas metodas, kuris padeda apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo bei lytiniu būdu plintančių ligų. Tiesa, per laiką prezervatyvų gamyba pažengė tolyn ir dabar jie gali sukelti net...


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad antsvorį turinčiųjų smegenys atrodo dešimtmečiu senesnės nei lieknų žmonių, rašo „BBC News“.


Vis labiau artėjant advento laikotarpiui, ilgėjant rudens vakarams, ne vienam pasidaro smalsu, kaip šį laikotarpį seniau išgyvendavo mūsų protėviai, ką jie veikdavo ilgais žiemos vakarais, kada lauko darbai kaime jau būdavo baigti, o kambaryje vyraudavo prieblanda. Nejučiomis norisi pasidomėti to laikotarpio papročiais, tradicijomis, o gal ir savo namuose pamėginti sukurti kokį...


Net 14 kurorto daugiabučių namų keičia savo veidą – Palanga vadinama viena „dėžučių“ renovacijos lydere šalyje. Bet renovacijai šalyje – ir Palangoje – įgauti didesnį pagreitį koją kiša   netikslumai daugiabučių namų modernizavimo investiciniuose projektuose (DNMIP). Kai kuriuos jų reikės patikslinti, o tai reiškia, kad I-ojo...


Vilniuje tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – vyko pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvavo net 700 šios srities ekspertų, pusė iš jų – svečiai iš užsienio. 


Nekilnojamojo turto rinka yra visos ekonomikos svarbi sudedamoji dalis. Nekilnojamojo turto (NT) kainos skirtingose pasaulio šalyse vystosi panašia kryptimi – iki 2007 metų jos augo abejose vandenyno pusėse. Tai specifinė rinka dėl investicinio prekės pobūdžio ir unikalumo. Ekonominės sąlygos lemia, kad NT rinka visame pasaulyje pasiekia bumą ir tada patiria nuosmukį. Bumas ar, kitaip...


Kas atsigauna, o kas ne?

Dovydas BAJORAS, 2010 12 01 | Rubrika: Miestas

Investuotojai jau trina rankas matydami atsigaunančias rinkas ir tokiose šalyse kaip Lietuva, kuri priskiriama prie besivystančių šalių grupės.  


Kiekvienais metais į tarptautinius konkursus vykstantys jaunieji Palangos talentai svečiose šalyse skina laurus. Šiemet į Bulgariją keliavusios solistės Elvina Milkauskaitė ir Kotryna Jasinskaitė taip pat neliko be apdovanojimų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius