Prie balsadėžių ėjo iš anksto

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-06-05
Peržiūrėta
1586
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išankstiniai rinkimai į Europos parlamentą Palangoje praėjo sklandžiai. Nors tokio rinkėjų aktyvumo, koks buvo per prezidento rinkimus nesulaukta, Palangos rinkimų komisijos nariai džiaugėsi rinkėjų pilietiškumu.

 

„Didžiulių eilių nėra, tačiau taip, jog neturėtume darbo, irgi nėra. Nuolatos keičiasi žmonės – išeina vieni, ateina kiti. Aš apskritai džiaugiuosi, jog palangiškiai tokie pilietiški“, - teigė Justinas Masalskas, vienas iš rinkimų komisijos narių.

Prie balsadėžės sutiktas Palangos vicemeras Edmundas Krasauskas teigė negalėsiantis atvykti tikrąją balsavimo dieną – birželio 7-ąją, todėl balsuoja iš anksto. „Savaitgalį man teks išvykti slaugyti sergančios mamos, tad savo pilietinę valią išreiškiu šiandien“, - ketvirtadienio popietę teigė E.Krasauskas.

Iš Ukmergės pailsėti atvykęs Marius Kundrotas teigė taip pat negrįšiantis į savo miestą laiku, tad biuletenį žymėjo iš anksto. „Tikrai nemanau, jog balsuoti neverta, esą nieko vienas balsas nepakeis. Juk esame demokratinė valstybė, turime dalyvauti sprendžiant tokius svarbius klausimus. Į Europos parlamentą išsiųsime dvylika žmonių, o Lietuvos istoriniai faktai įrodo, jog net vienas žmogus, vienas valstybės atstovas gali labai daug“, - pasakojo žymus Lietuvos politologas, publicistas ir visuomenės veikėjas. Vyras teigė ką tik į leidyklą atidavęs knygos rankraštį, todėl nusprendęs pailsėti Palangoje. „Mano atostogoms tai netrukdo. Juolab, kad tikrai noriu, jog į Europos parlamentą, kai visa Europa sprendžia tokius svarbius – ekonominius, geopolitinius bei energetikos klausimus, eitų tinkami žmonės“, - tikino M.Kundrotas.

Rytoj, nuo 7 valandų ryto iki 20 valandos vakaro piliečiai savo nuomonę išreikš savo rinkiminėse apylinkėse.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per tris išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo daugiau kaip 137 tūkstančiai rinkėjų. 


Prieš prasidedant balsavimui iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose. 


Reaguodama į rinkėjų paklausimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina politinės kampanijos dalyvius gerbti rinkėjų lūkestį negauti politinės reklamos į jų pašto dėžutes.  


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda rinkėjų parašų rinkimo lapų išdavimą pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pateikusiems politinės kampanijos dalyviams. 


Spalio 7 d. prasidėjusi politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedra, praėjus dvejiems metams po Seimo rinkimų atliko kasmetinę vienmandačių rinkimų apygardų rinkėjų pokyčio analizę. 


Kokia žūtbūtinė kova laukia abejų kandidatų, Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, į šalies prezidento postą antrame rinkimų ture kitą sekmadienį, rodo pirmojo turo rinkimų rezultatai Palangoje, kur trijų rinkimų apylinkių (Kaštonų, Vilniaus ir Kauno) gyventojai palaikė I. Šimonytę, o keturių (Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros) – G. Nausėdą.


Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai.


Savivaldybės rinkimų komisijai jau pradėti teikti rinkėjų, remiančių partijas, 2015 m. kovo 1 d. kandidatuosiančias į Savivaldybės tarybą, bei kandidatus į Palangos merus, parašai. Pirmieji tai padaryti suskubo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus nariai, pirmadienį Savivaldybės rinkimų komisijai įteikę 280 kurorto gyventojų...


Prie balsadėžių ėjo iš anksto

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 05 | Rubrika: Miestas

Išankstiniai rinkimai į Europos parlamentą Palangoje praėjo sklandžiai. Nors tokio rinkėjų aktyvumo, koks buvo per prezidento rinkimus nesulaukta, Palangos rinkimų komisijos nariai džiaugėsi rinkėjų pilietiškumu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius