Iki ketvirtadienio popietės iš anksto balsavo daugiau kaip 500 palangiškių

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-06
Peržiūrėta
2108
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki ketvirtadienio popietės iš anksto balsavo daugiau kaip 500 palangiškių

Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio balsavimo dieną šalyje savo valią pareiškė per 36 tūkst.rinkėjų, t.y. dešimčia tūkstančiu daugiau nei per tą patį laiką prieš ketverius metus vykusiuose rinkimuose.

Pažeidimų neužfiksuota
Kretingos-Palangos apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Alma Voveraitienė informavo, jog iki ketvirtadienio popietės iš anksto balsavo daugiau kaip 500 palangiškių. „Deja, palyginti duomenų negaliu su praėjusiais rinkimais, Palangoje niekada iki šiol rinkimų stebėti neteko (A. Voveraitienė prieš apygardų perskirstymus eidavo Kretingos rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkės pareigas). O ir rinkimų vieno su kitu negalima lyginti, aktyvumas gali skirtis balsuojant, pavyzdžiui, savivaldos arba Seimo rinkimuose“, – pastebėjimą išsakė A. Voveraitienė.
Pažeidimų taip pat išankstinėmis dienomis neužfiksuota. „Mus pasiekė žinia tik dėl pavienio atvejo, kuris, tiesą sakant, yra gandų lygio“, – užsiminė Kretingos-Palangos apygardos rinkimų komisijos pirmininkė.
Trečiadienį, pirmąją išankstinių Seimo rinkimų dieną, policija gavo 12 pranešimų apie galimus pažeidimus Tauragės, Šiaulių, Alytaus, Kauno apskrityse. Pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai.

Laukė eilėse
Išankstinėmis dienomis savo valią panorę išreikšti palangiškiams teko palaukti net ir nusidriekusiose eilutėse. „Žmonių balsuoti eina labai daug. Neturime kada nei atsipūsti“, – prisipažino rinkimų komisijos narės.
„Balsuosime šįkart iš anksto, nes sekmadienį negalėsime atvykti, išvykstame. O balsuoti reikia, tai kiekvieno piliečio pareiga“, – įsitikinę buvo Palangos miesto savivaldybėje sutikti balsuoti atėję Ona ir Žanas Vitols.
Pašnekovai sakė, jog tikintys, jog Lietuvoje bus tikrai geriau gyventi. „Rinkimai kaip loterija, gal pataikysime“, – šyptelėjo Žanas, tačiau Ona buvo optimistiškesnė.
Tarp kalbintų palangiškių, kurie tikėjo, kad Lietuvoje bus geriau gyventi, buvo ir daugiau. Tad jie neabejojo balsavimo svarba.
Palangiškiai tikino, kad balsuoti reikia, juk visi esame Lietuvos piliečiai, o tai piliečių pareiga.
Iš anksto balsuoti atskubėjo ir palangiškiai, žinomi šokio treneriai Daiva ir Paulius Sangavičiai. „Sekmadienį negalėsime dalyvauti rinkimuose, tad balsus atidavėme iš anksto. Mes dažnai balsuojame išankstinėmis balsavimo dienomis, nes savaitgaliais tą padaryti sutrukdo vykstančios varžybos. Reikia tikėti, kad bus geriau. Bus blogiau, jeigu žmonės netikės“, – kalbėjo palangiškiai.

Išankstinio balsavimo lakštai
Šiemet balsuojančiųjų iš anksto laukė naujovė – išankstinio balsavimo lakštas. Balsuojančiojo ne rinkimų dieną rinkėjo, pagal pateiktą asmens dokumentą, komisijos narys ieškojo rinkėjų sąraše ir atspausdino jam šiems rinkimams sukurtą naują dokumentą – išankstinio balsavimo lakštą.
Lakštą, įgyvendinant elektroninį rinkėjų žymėjimą, VRK įvedė į rinkimų organizavimo procesą, kaip papildomą rinkimų skaidrumą užtikrinančią priemonę. Anksčiau, balsuojant ne rinkimų dieną, rinkimų komisijų nariai (ar pašto darbuotojai) turėdavo ranka užpildyti dokumentus. Tuo tarpu išankstinio balsavimo lakštas automatiškai suformuojamas VRK informacinės sistemos ir komisijos atspausdinamas.

Galima rinktis kada balsuoti
Pasak VRK, išankstinio balsavimo lakštą sudaro trys dalys: pirmojoje dalyje pateikiama informacija apie rinkėją ir jam išduotus balsavimo dokumentus. Ši dalis po balsavimo saugoma komisijoje; antroji dalis – užpildyto išorinio balsavimo voko priėmimo kvitas, išduodamas rinkėjui, jam pateikus po balsavimo užklijuotą išorinį voką; trečioji dalis, rinkėjo kortelė, kartu su balsavimo dokumentais atiduodama rinkėjui, balsuodamas rinkėjas ją turėjo įdėti į išorinį balsavimo voką
Seimo rinkimų įstatymas numato rinkėjams galimybes balsuoti tiek rinkimų dieną, tiek iš anksto. Balsavimas iš anksto organizuojamas savivaldybėse, namuose ir specialiuose paštuose.
Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 ir baigsis 20 valandą. Rinkėjų sąrašuose įrašyti 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai, iš jų balsuoti užsienyje užsiregistravo per 13 tūkst. Lietuvos piliečių.
Iš viso rinkimų biuletenyje daugiamandatėje apygardoje yra 14 sąrašų. Dvylika partijų savarankiškai dalyvaus rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas. Kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų, koalicijai barjeras yra aukštesnis – 7 procentai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Respublikos Prezidentą II rinkimų ture, iki 20 valandos vakaro Lietuvos savivaldybėse iš viso balsavo daugiau kaip 96 tūkst. rinkėjų. Dar virš 7 tūkstančių balsavo specialiuosiuose punktuose.


Antradienį prasideda tris dienas truksiantis balsavimas iš anksto Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture.


Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per tris išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo daugiau kaip 137 tūkstančiai rinkėjų. 


Naują politinę partiją – Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ – kuriantys atstovai praneša, kad tapti šios partijos steigėjais jau užsiregistravo daugiau kaip 2 tūkst. žmonių. Toks skaičius leidžia Lietuvoje įsteigti politinę partiją. Šios partijos steigiamasis suvažiavimas numatytas sausio 29 dieną Palangos koncertų salėje.


Vasario 20 dieną suėjo šimtas dienų, kai dirba naujai išrinktas Seimas bei konservatorių ir liberalų Vyriausybė. Ta proga Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys, išrinktas Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, atvirai atsakė į įvairius „Palangos tilto“ klausimus. Skaitykite visą interviu penktadienį laikraštyje „Palangos tiltas.“


Patekusios į Covid-19 pandemijos verpetus, nemažai įmonių patiria apyvartinių ir investicinių lėšų trūkumą. Tam, kad kasdieniai darbai būtų tęsiami, o ilgalaikiai plėtros projektai sėkmingai įgyvendinami, nuo lapkričio pabaigos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pasinaudoti nauja finansavimo galimybe, už paskolas mokėdamos ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų. Tokia...


Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius