Iki ketvirtadienio popietės iš anksto balsavo daugiau kaip 500 palangiškių

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-06
Peržiūrėta
120
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki ketvirtadienio popietės iš anksto balsavo daugiau kaip 500 palangiškių

Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio balsavimo dieną šalyje savo valią pareiškė per 36 tūkst.rinkėjų, t.y. dešimčia tūkstančiu daugiau nei per tą patį laiką prieš ketverius metus vykusiuose rinkimuose.

Pažeidimų neužfiksuota
Kretingos-Palangos apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Alma Voveraitienė informavo, jog iki ketvirtadienio popietės iš anksto balsavo daugiau kaip 500 palangiškių. „Deja, palyginti duomenų negaliu su praėjusiais rinkimais, Palangoje niekada iki šiol rinkimų stebėti neteko (A. Voveraitienė prieš apygardų perskirstymus eidavo Kretingos rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkės pareigas). O ir rinkimų vieno su kitu negalima lyginti, aktyvumas gali skirtis balsuojant, pavyzdžiui, savivaldos arba Seimo rinkimuose“, – pastebėjimą išsakė A. Voveraitienė.
Pažeidimų taip pat išankstinėmis dienomis neužfiksuota. „Mus pasiekė žinia tik dėl pavienio atvejo, kuris, tiesą sakant, yra gandų lygio“, – užsiminė Kretingos-Palangos apygardos rinkimų komisijos pirmininkė.
Trečiadienį, pirmąją išankstinių Seimo rinkimų dieną, policija gavo 12 pranešimų apie galimus pažeidimus Tauragės, Šiaulių, Alytaus, Kauno apskrityse. Pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai.

Laukė eilėse
Išankstinėmis dienomis savo valią panorę išreikšti palangiškiams teko palaukti net ir nusidriekusiose eilutėse. „Žmonių balsuoti eina labai daug. Neturime kada nei atsipūsti“, – prisipažino rinkimų komisijos narės.
„Balsuosime šįkart iš anksto, nes sekmadienį negalėsime atvykti, išvykstame. O balsuoti reikia, tai kiekvieno piliečio pareiga“, – įsitikinę buvo Palangos miesto savivaldybėje sutikti balsuoti atėję Ona ir Žanas Vitols.
Pašnekovai sakė, jog tikintys, jog Lietuvoje bus tikrai geriau gyventi. „Rinkimai kaip loterija, gal pataikysime“, – šyptelėjo Žanas, tačiau Ona buvo optimistiškesnė.
Tarp kalbintų palangiškių, kurie tikėjo, kad Lietuvoje bus geriau gyventi, buvo ir daugiau. Tad jie neabejojo balsavimo svarba.
Palangiškiai tikino, kad balsuoti reikia, juk visi esame Lietuvos piliečiai, o tai piliečių pareiga.
Iš anksto balsuoti atskubėjo ir palangiškiai, žinomi šokio treneriai Daiva ir Paulius Sangavičiai. „Sekmadienį negalėsime dalyvauti rinkimuose, tad balsus atidavėme iš anksto. Mes dažnai balsuojame išankstinėmis balsavimo dienomis, nes savaitgaliais tą padaryti sutrukdo vykstančios varžybos. Reikia tikėti, kad bus geriau. Bus blogiau, jeigu žmonės netikės“, – kalbėjo palangiškiai.

Išankstinio balsavimo lakštai
Šiemet balsuojančiųjų iš anksto laukė naujovė – išankstinio balsavimo lakštas. Balsuojančiojo ne rinkimų dieną rinkėjo, pagal pateiktą asmens dokumentą, komisijos narys ieškojo rinkėjų sąraše ir atspausdino jam šiems rinkimams sukurtą naują dokumentą – išankstinio balsavimo lakštą.
Lakštą, įgyvendinant elektroninį rinkėjų žymėjimą, VRK įvedė į rinkimų organizavimo procesą, kaip papildomą rinkimų skaidrumą užtikrinančią priemonę. Anksčiau, balsuojant ne rinkimų dieną, rinkimų komisijų nariai (ar pašto darbuotojai) turėdavo ranka užpildyti dokumentus. Tuo tarpu išankstinio balsavimo lakštas automatiškai suformuojamas VRK informacinės sistemos ir komisijos atspausdinamas.

Galima rinktis kada balsuoti
Pasak VRK, išankstinio balsavimo lakštą sudaro trys dalys: pirmojoje dalyje pateikiama informacija apie rinkėją ir jam išduotus balsavimo dokumentus. Ši dalis po balsavimo saugoma komisijoje; antroji dalis – užpildyto išorinio balsavimo voko priėmimo kvitas, išduodamas rinkėjui, jam pateikus po balsavimo užklijuotą išorinį voką; trečioji dalis, rinkėjo kortelė, kartu su balsavimo dokumentais atiduodama rinkėjui, balsuodamas rinkėjas ją turėjo įdėti į išorinį balsavimo voką
Seimo rinkimų įstatymas numato rinkėjams galimybes balsuoti tiek rinkimų dieną, tiek iš anksto. Balsavimas iš anksto organizuojamas savivaldybėse, namuose ir specialiuose paštuose.
Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 ir baigsis 20 valandą. Rinkėjų sąrašuose įrašyti 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai, iš jų balsuoti užsienyje užsiregistravo per 13 tūkst. Lietuvos piliečių.
Iš viso rinkimų biuletenyje daugiamandatėje apygardoje yra 14 sąrašų. Dvylika partijų savarankiškai dalyvaus rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas. Kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų, koalicijai barjeras yra aukštesnis – 7 procentai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žurnalo „Lietuvos pajūris“ naujas numeris per pusę savaitės pasiekė daugiau kaip 100 taškų Palangoje. Jeigu dar žurnalo negavote, NEMOKAMĄ žurnalą galite NEMOKAMAI pasiimti miesto bibliotekoje, Savivaldybėje, Turizmo ir Informacijos cente ir, žinoma, žurnalo turinio partnerio, laikraščio „Palangos tiltas“ redakcijoje. Didžiuojuosi 108 psl. žurnalo...


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Tik labai retas krepšininkas gali pasididžiuoti tokiu karjeros šuoliu kaip buvęs Palangos „Kuršių“ krepšinio komandos lyderis Jalen Riley – kitą sezoną jis žais Prancūzijos aukščiausioje lygoje, Šolė „Basket“ klube. Praėjusį sezoną mielai su „Palangos tiltu“ bendravęs 26 metų amerikietis, sutiko atsakyti į PT...


Praėjusį mėnesį Verslo ir lyderystės akademijos „Invorpore“ organizuotoje dviejų dienų stovykloje „Visraktis“ susirinkę jaunieji pajūrio savanoriai dalijosi, ką jiems reiškia savanorystė, sėmėsi patirties iš kitų bei mokėsi pažinti save ir kitus. Savo įspūdžiais viešai sutiko pasidalinti Klaipėdos „Asmenybės ugdymo centro“ projektų...


Šis savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei 500 „Vaikai, nepykite, kad aš negaliu su jumis maudytis – man neleidžia,“- sakė prezidentė, kuri kartu su Palangos meru Š. Vaitkumi, jo šeima ir daugiau kaip puse tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos sušoko Palangos vasaros...


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Penktadienio vakarą, minint Laisvės gynėjų dieną, Palangos miesto bendruomenė ir svečiai šv. Mišiose meldėsi už sausio 13-ąją gyvybes paaukojusius didvyrius. Vėliau prie Jono Žemaičio paminklo visi drauge pasidalijo išlikusiais prisiminimais apie anuomet vykusius tragiškus įvykius.


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.


Prasidėjus šiltajam sezonui, žmonės gamtoje susiduria ir su nemaloniais siurprizais. Pavasarį itin suaktyvėjus erkėms, šių gyvių namo parsineša tiek gyventojai, tiek jų augintiniai. Palangos pakraštyje į pievas dažnai pavedžioti šunis vedantis palangiškis Juozas pakraupsta, kai grįžtant namo ant augintinių kailių pamato pilna parazitų....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius